Policie zakázala náboje pro odstřelovací pušky


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Policie zakázala náboje pro odstřelovací pušky

Příspěvek od S474N » pon 08.1.2007, 15:36

Policie nařídila stáhnout z prodeje dva druhy nábojů. Jde o zakázané výrobky, které armáda vyřadila ze svých zásob. Distribuovala je firma Multiagro, která se brání tím, že střelivo prošlo patřičnými testy. Společnost podala kvůli policejnímu opatření trestní oznámení.

Policejní prezidium oznámilo majitelům zbrojních průkazů, že se v prodeji objevily zakázané náboje. "Jedná se o střelivo, které bylo vyřazeno ze zásob armády a je obchodní společností Multirago Slatina uváděno na civilní trh," sdělil iDNES.cz vrchní komisař Zdeněk Zelenka.

"Jsou to náboje náboje ráže 7,62x39 a 7,62x54 R s ocelovým jádrem a průbojným účinkem neodpovídajícím dovolenému výrobnímu provedení," dodal. Zákon o zbraních je řadí do kategorie A - zakázané střelivo. Užívají se například do odstřelovací pušky Dragunov.

Policisté výrobky u prodejců zajistili, část si ovšem někteří majitelé zbrojního pasu stihli koupit. Policie je vyzvala, aby střelivo co nejdřív odevzdali Inspektorátu pro zbraně, střelivo a výbušniny.

Spolumajitel firmy Multiagro Martin Rudolf se brání tím, že má příslušný certifikát, podle kterého jde o civilní střelivo povolené kategorie B. Náboje před uvedením na trh zkoumal Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva a ještě jeden výzkumný ústav, řekl ČTK Rudolf.

Proto také firma podala trestní oznámení pro podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Kolik nábojů společnost uvedla na trh, nedokázal Rudolf říct. S tímto střelivem také obchoduje více firem.

V Česku platí zákaz užívání automatických zbraní v civilu. Nicméně zbraně, které používají vojenské střelivo, lze získat na příslušné zbrojní oprávnění.

Například automatická puška vzor 58 (oficiální české označení samopal) se podle ČTK prodává na civilním trhu za zhruba pět tisíc korun. Je upravená tak, aby nemohla střílet dávkou.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/policie-zakazala ... domaci_jba
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 08.1.2007, 15:40

Tak tomuhle teda rikam opravdu demence na entou. Jak muze vubec PCR neco zakazovat? Od ceho zde mame CUZZS, navic ktery rozhodl o tom, ze prislusne strelivo je kategorie B? To uz si snad Tonda Kremlu nebo kdo na prezidiu opravdu dela prdel, ne?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » pon 08.1.2007, 16:03

Tak jsem se teď dozvěděl,že mám doma odstřelovací pušku. :D

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 08.1.2007, 16:03

Jestli ta munice mela ocelova jadro, tak jde o munici zakazanou, pokud se nepletu. Jeji prodej je tedy zakazany tak jako tak. Otazka zni jinak. Mela opravdu ocelove jadro? Pokud ne, je to policejni buzerace. Pokud ano, jakto, ze prosla zkouskama. Blbost nebo uplatek :?:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 08.1.2007, 16:16

Mistral: uvnitr je ocelovy valecek - drive se to delalo kvuli uspore olova. To PCR to nazvala ocelovym jadrem. Navic pokud je mi znamo, tak dotycne strelivo bylo CUZZS zarazeno do kategorie B (i kdyz co je velmi divne, z webu CUZZS uz zmizelo *24**71*).

BTW: kdes cetl to, ze nesmi mit ocelove jadro?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 08.1.2007, 16:36

Hm, tak nejak mi utkvelo v pameti, že naboje s ocelovym jadrem mnohem snaz prostreli neprustrelnou vestu. Ergo je vojenska a jako takova zakazana, bo se radi mezi cop-killers. A jeden muj znamej desne nadaval, kdyz se mu na popery strilelo prave touhle munici, bo v nich mel dirky zkrz, na rozdil od normalniho olova, ktery se rozplaclo. Ale uz si to moc nepamatuju, mohlo to byt trochu jinak, je to par let.. Zpravidla je ale na zavodech munice s ocelovym jadrem zakazana.

Tak mi to utkvelo spravne: Mimořádně vysokou průbojnost mají střely s ocelovým jádrem, u kterých dochází k minimální deformaci a do zachycení střely se tak může zapojit jen omezený počet vláken. Odolnost proti takové munici (průbojné s ocelovým jádrem) výrobci vest zaručují jen a pouze při součastném použití přídavného kovového nebo keramického předního panelu.
http://www.vup.cz/index.php?typ=VUG&showid=61
Naposledy upravil(a) Mistral dne pon 08.1.2007, 16:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » pon 08.1.2007, 16:40

Urcite je zakazana, na Zlatych horach na pusce dokonce prijeli policajti a kontrolovali zbrojni prukazy, prukaze zbrane, dejchalo se a kontrolovali vzorek streliva. Teda kdo mel vojensky stihl si par normalnich pujcit, ale stejne...
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 08.1.2007, 18:13

Pokud vím, tak to, co Multiagro uvádělo na trh ocelové jádro (ani váleček) a nemělo, bylo kategorizováno ČÚZZS a bylo to řádně "oCIPováno."
Oni jim tam v kraji místní policisté vyvedli obtížně uvěřitelné věci, pro které měl být někdo trestně stíhán už dávno. No a v pudu sebezáchovy se je podle mě snaží "nachytat," aby přikryli vlastní prů..ry. :mad:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » pon 08.1.2007, 19:21

Zrovna to sleduju ve zprávách na ČT1. Líbí se mi, že se zkušebna rozhodně postavila za Multiagro a potvrdila, že to není průbojné střelivo... Na základě jakého právního předpisu moudrá PČR usoudila, že si to může stahovat z prodeje jen podle své z(libo)vůle by mě zajímalo :(
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 08.1.2007, 19:24

Taky jsem to viděl. Doufám, že se jim to vrátí jako bumerang. Myslím, že pokud to není přímo úmysl, jde o blbost, nebezpečností zločinu na roveň postavenou. :evil:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Příspěvek od freak » pon 08.1.2007, 19:51

Ten Kreml je přímo ukázkovej XXX. :mad:
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pon 08.1.2007, 20:06

A fšechno střelivo do samopalů je samozřejmě zakázané. By mně zajímalo, kam se teď schovají všichni majitelé kulovniček v té ráži :?
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » pon 08.1.2007, 20:09

Co schovávat.Vyrazit do ulic.Na Kremla.Na Bělehrad. :D

Příspěvky: 23

Registrován: úte 28.2.2006, 19:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od jeff » pon 08.1.2007, 22:31

Bylo to i na Nově - zde je možno shlédnout reportáž a přečíst si článek: http://www.nova.cz/zpravy/?83c=%7Edomac ... e-strelivo.

Tedy, je tu spor mezi policií a ČÚZZS, a zákon jasně říká, že v případě sporu o zařazení má pravdu ČÚZZS. V reportáži zaznělo, že se i MPO postavilo za ČÚZZS. Fakt nechápu postup Policie, která chce střelivo stahovat. Chudák zákazník. Doufejme, že se to brzy vyřeší a Policie dá pokoj...

Ještě přihodím doslovnou citaci ze zákona o střelných zbraních a střelivu 119/2002 Sb. - §3 odstavec 3:
V pochybnostech o zařazení typu zbraně nebo střeliva do kategorie podle odstavce 1 rozhoduje Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva (§ 74 odst. 7). Postup Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva při zařazování typu zbraně nebo střeliva do kategorie podle odstavce 1 stanoví prováděcí právní předpis.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 08.1.2007, 22:39

Pro dokresleni atmosfery take zpravy z CT1:
:arrow: http://www.ct24.cz/vysilani/?id=146469& ... 2007-01-08
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » úte 09.1.2007, 0:15

Hm, v této souvislosti mě napadá kacířská myšlenka-na střeleckých serverech už probíhá několik debat ohledně železných střel potažených tombakem od SaB. Kdy nějaký snaživý chytrolín dojde k závěru, že je to taky Áčkové střelivo (9mmL)? SB to stáhnou z prodeje a nebudem muset chodit nakupovat s magnetem :))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 87

Registrován: úte 03.5.2005, 4:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Pepe » úte 09.1.2007, 0:24

Lukáš Koukal píše:A fšechno střelivo do samopalů je samozřejmě zakázané. By mně zajímalo, kam se teď schovají všichni majitelé kulovniček v té ráži :?
Na tom je vidět jak se ty idioti orientujou v terminologii. Vzhledem k tomu že samopal je zbraň užívající pistolovou munici, tak asi mluvil o něčem úplně jiném. :lol:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 09.1.2007, 0:30

Dost na tom, ze spousta policajtu na sluzebnach prudi majitele zbrojaku s kdecim, jen aby jim zneprijemnila nabyti vlastnictvi zbrane (musim zaklepat - u nas se tak nedeje - naopak)... Oni se ted jeste takhle pustili do obchodniku, kteri si vybehali vsechny certifikaty... Mam pocit, ze si ti PCR podepsala ortel "valky" s obchodniky... Vubec bych se nedivil, kdyby se ted obchodnici zacali pohybovat prave presne na hrane zakona (jako ze mam zkusenost, ze jsou to vetsinou obchodnici, kdoz aspon neco vi).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 87

Registrován: úte 03.5.2005, 4:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Pepe » úte 09.1.2007, 0:41

Já jen nerozumím jak k tomuhle vubec mohlo dojít ? Jak si může vůbec nějaký policista dovolit ignorovat posudek ČÚZZS, který je v této oblasti zcela jasně nejvyšší autoritou ? Mají vůbec právo vyzvat majitele této munice aby ji šli odevzdat ? Vžyť ji legálně koupili v normálním obchodě, střelivo má CIP značky a je schválené ČÚZZS, tak o co tady jde ? I kdyby se teď tato munice nesměla prodávat, tak ji přece nabyli legální cestou a hotovo. Nebo je to jinak ? Na celou tuhle záležitost by mě zajímal náhled právníka.

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Re.:

Příspěvek od vito » úte 09.1.2007, 7:47

Ano, to je jádro pudla. Už jsem to psal na Střelectví. Je tady situace, kdy zkušebna zařadí střelivo pro zbraně kat.B, příslušné ministerstvo její rozhodnutí potvrdí /i když to není třeba/, ale policie přesto chce toto střelivo zabavovat. Proč? Protože je ve státě nejmocnější? Jak už jsem napsal ve Střelectví, jdu nad tímto státem zvracet. :mad:

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz