Policie - zkušenosti, názory,...


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od kuba » pát 16.12.2011, 20:05

satan: koukam kazdej kdo s tebou nesouhlasi musi bejt evidentne zmrd ze? :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od john.hawk » pát 16.12.2011, 20:24

No, upřímně řečeno, ochranek a různých lidí kteří tuto práci vykonávali jsem poznal za svůj život taky dost.. tj. více jak 10. Ze své pracovní zkušenosti můžu říci, že to byli většinou lidé, co se rádi rubou a nikdy se tomu nevyhýbali, spíše naopak, nenechali si ujít každou příležitost k potrénování..a někdy to dost přehnali, že se jejich oběti odváželi do nemocnice s zlomeninou spodiny lebeční..a přitom tam nebyly žádné zbraně..a ani přesilovka
for FOx : Děkuji že jsi mně poučil jak se bojuje proti přesile.. a ještě pod kamerama.. asi se na tom nezhodnem, prostě ty by jsi profíka který to jednou v životě trošku podělá ( žádnou větší škodu na mejetku ani na zdraví nezpůsobí) a co má odslouženo například 10 let na určitém speciálním útvaru, by jsi vyhodil co civilu a nahradil by jsi ho někým jiným ..já tedy rozhodně ne..Jestli ochranka vyhodnotila že na ně má v případným konflitku je právě to co čem píšu hnedka na začátku, přece by mělo by to být tak, že pokud není ozhrožen život nebo zdraví.. tak by měli zavolat než se s nima nějak tahat.. ale asi zde byla příležitost pro tréning..neviděl jsem že by se ochranka pokusila třeba o taktický ústup atd.. prostě do toho šli..
tímto se dostávám k dalšímu a to je příměřenost boje, dle mého názoru to bylo opilecké kočkování, nikdo tu ochranku na životě nebo zdraví neohrožoval zbraní..židlí, nožem nebo mačetou.. spíš bych to viděl tak, že jedna skupinka se chtěla pokočkovat viz to odstrčení tý ochranky a druhá grupa se snažila obě skupinky nějak ukldnit což ochranka mohla vyhodnotit jako že útok přesily..
nicméně kopat do ležícího není košer pokud nejde o život nebo zdraví..a obzvláště né do hlavy..
To že švéstky dostali na budku, to mi tolik nevadí.. vadí mi to že kuli jednomu incidentu se z nich dělají něco co nejsou..a zapomíná se na jejich kvality..
apak že nikdo nepozastavuje nad chováním tý ochranky..zejména když jeden z nich kope v sebeobraně dost opilého člověka, který je na zemi a nemůže se nějak účině bránit..
U ochranek také dochází k spuštění hunter instinktu, kdy tito lidé nechtějí sami od sebe ukončit obranou akci..a musí do toho vlítnout někdo z venku, protože mají ve fightu blikanec..a tím jsou nebezpeční..

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od GLOCK69 » pát 16.12.2011, 20:41

Že si vypili a pak se chtěli prát celkem normální u některých lidí. Ale když dostavám na hubu začít řvát něco o policejní akci, protože policista si sám určuje, kdy je v akci nebo jak to řekl člověk v reportáži, tak sorry, ale něco je tady špatně.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od S474N » pát 16.12.2011, 20:48

kuba píše:satan: koukam kazdej kdo s tebou nesouhlasi musi bejt evidentne zmrd ze? :)
Ja nekde neco psal o zmrdech? *9*

john.hawk: jednou podela? Ja teda nevim, ale kdyz si clovek vygoogluje jmeno pana plukovnika, tak ty jeho "alkoholove espakady s partou" pry nejsou nic vyjimecneho. Ale kdovi, jestli je to pravda.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od kuba » pát 16.12.2011, 20:55

jo sorry, ta policejni verbez :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od E-Ryc » pát 16.12.2011, 20:59

john.hawk píše:by jsi profíka který to jednou v životě trošku podělá ... vyhodil co civilu
Ber to tak, ze vetsina lidi ma s policii zkusenost "toho stejne nenajdeme, pripad bude odlozen" nebo "prekrocil jste rychlost o 5kmh". Takze kdyz zhresi nekdo z nich, tak "dav" taky chce videt, ze se s hrisnikem nikdo parat nebude a bude potrestan pokud mozno "exemplarne" (jako trest za vsechna prikori, ktera od policie zazili).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od kuba » pát 16.12.2011, 21:33

hele bez se nekdy kouknout na sluzebnu, ono uvidis ze to neni tak ruzovy a sedy jak to vypada :)

(jasne zavrem jednoho ale tomu to osolime za vsechny!! )
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od S474N » pát 16.12.2011, 21:38

kuba píše:jo sorry, ta policejni verbez :)
Koukam, ze demagogie ti neni cizi, ze? Mozna by sis mel otevrit okno, poradne se nadechnout a potom si znova precist, co jsem napsal. A pokud to nechapes, tak si to nech nekym vysvetlit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od kuba » pát 16.12.2011, 21:44

demagogie? trosku uz prestrelujes nezda se ti? akorat pisu co jsi napsal..

napises A pak z toho vychazi C kde vlastne A nebylo uplne A ale B,.... nejdriv to jsou exemplarni tresty pro vsechny uredni osoby, pak je to jenom k lidem na videu a pokud na to ma nekdo jinej nazor nez ty tak mu reknes akorat ze je urcite z te policejni verbeze, cekal bych od tebe spis nejaky rozumnejsi vysvetleni nez osobni utoky :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od S474N » pát 16.12.2011, 22:03

kuba: opravdu nerozumim tomu, jaky mas problem. To opravdu nechapes, co jsem napsal nebo jsi tak inteligentne svebytny? Je ti cizi vyrokova logika ci nechapes vyznam slov ve vetnych celcich?

Napsal jsem, ze pokud ho urazi ta verbez, tak musi takove jednani schvalovat a tim padem je i sam tou verbezi. Pokud je slusny policista (o cemz jsem mimochodem sam presvedcen), tak tim padem se ho to oznaceni preci netyka a neni duvod, proc by ho to melo urazet a uz vubec neni duvod, aby si to vztahoval na sebe.

Opravdu uz nevim, jak vic bych ti to vysvetlil, namalovat toto bohuzel neumim.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od E-Ryc » pát 16.12.2011, 22:09

Kuba: me je jasne,ze to neni cernobile a ta pozitivni cast prace videt neni. Je se snazim nabidnout vysvetleni,proc lide reaguji tak,jak reaguji.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od cmk » pát 16.12.2011, 22:29

Ja myslim, ze jde o zbytecne rozsahlou diskuzi (na tema ucastnnici se policajti vs. ochrankari)

Jestli se ti policajti jednou vozrali, udelali bordel a porvali, jinak chytaj uspesne lumpy, tak hold dostali po hube, jeste by je meli klepnout po prstech nadrizeny a hotovo.
Jestli je to u nich zvykem, doufam, ze ma Policie mechanismy, jak je vyresit.
Jestli ochranka jen delala svoji praci (ochrana zdravi a zivota zakazniku a servirky a majetku-kasina), pak je to v poradku.
Jestli porusili zakon, mame tu od toho dalsi organy, aby to prosetrily a vyresily.

Nic vic, nic min...

Ze jsem naivni? Ze se policajti podrzej? Nebo naopak radi potopej? Ze u nas spravedlnost a soudy funguji jak funguji? To by bylo naopak na 1000 strankovou bichly, ne na jednu diskuzi.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od kuba » pát 16.12.2011, 22:38

satan: no vyzni va to tak, pokud tu nekdo mysli neco jineho, me jsi to rekl taky.. nikdo nikde nenapsal ze to schvaluje, ale ani neschvaluje aby jim byli vymereny nejvetsi tresty,apod.

cmk: amen :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od lo3k » pát 16.12.2011, 23:25

Bejt policajt je rehole,ale temhle bych pral aby dostali do drzky vic a opravdu tvrdej trest!Nechci si jit sednout na pifko a dostat po tlame,od policajta kteryho si i JA platim,aby me "pomahal a chranil",jenom proto ze se mu zrovna chce a ja to jeste nakonec odskacu i pred zakonem,o ces se tito "piliciste"pravdepodobne snazili.Nic vic,nic min.At se z tohoto pripadu stane precedens,pro ty pristi,prave tvrdosti trestu!Alkohol? To je omluva?Vysvetleni,snad!Ale omluva rozhodne ne!
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od john.hawk » sob 17.12.2011, 12:05

Nic není černobílé..
pokud je to častá specialita pana plk.Jandy a jeho melodyboys, tak souhlasím s přísným trestem.. rozlišuji mezi jednotlivým excesem a mezi pravidelným selháváním..
Alkohol není omluva, ale v tomto případě asi polehčující okolnost..za střízliva by to nikdy neudělali..
Můj názor je ten, že ochranka svoji práci nedělala v té reportáži dobře, a ikdyž má jeden boxerskej zátylek dva malý kluky, asi se mu nedostává mozkovejch závitů..dokážu si představit že by ta skupina ožralech lidí nebyla z našeho státu ale třeba z Čečenska.. Pak by ta ochranka asi musela řešit nějakou kudlu v břichu nebo střelbu.. čemuž by se i v prvním případě dalo elegantně vyhnout tím, že místo aby konflikt eskalovat tak se z něho stáhnu dorovnám síly zavolám Policii ČR ) a pak ho řeším..tohle mi nepřijde prostě moc rozvážné, chytré a profesionální, tak, jak chtěli vystupovat v té reportáži..Sami jste mohli vidět, že došlo k poškození jednoho křesla a k slovním útokům na tu barmanku.. nic co by vyžadovalo okamžitý fyzický zásah těch dvou z ochranky..nikdo se barmanku nesnažil znásilnit, nikdo ji nefackoval, prostě dělali jen bordel ( hluk, trička a kalhoty dole, spívání, objímání a vulgární urážky..) to že na místu naklusali dva kluci z ochranky a místo aby se to zkoušeli uklidnit, jeden z nich začal nadávat už tak dost agresivnímu opilcovi.. a co asi z toho mohlo vzniknout ?? Copak čekali že všichni se zvednou a do 10 vetřin vyklídí prostor ?? Už od začátku to bylo jasné, že to jsou problémový hosté.. a na ty se ve dvou prostě nechodí..pokud se jeden z ochranky snaží sundat jednoho ze skupiny, vždy musí počítat s tím, že ta skupina nenechá svýho člena na holičkách..sundá jednoho, bude muset sundat dalšího, dalšího a dalšího..Pokud je tam přesila, snažím se nevýhodu zvrátit technickými prostředky..Tohle se ochranka naučí po pár incidentech odhadnout..k čemuž v daném případě záměrně nedošlo.. výsledek je bitva jako v kině, kde mohlo dojít k větším škodám na majetku a zdraví než původně hrozilo..
K tomu incidentu nemuselo vůbec dojít, kdyby první část viníků se chovala slušně a měla někoho kdo by je odtamdut vodvedl.. a druhá část viníků kdyby si nechtěli zatrénovat s agresivními opilci..zavolali tam kam mají a nechali by někoho aby za ně udělal špinavou práci.. :mad:

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od E-Ryc » sob 17.12.2011, 12:25

john.hawk píše:Alkohol není omluva, ale v tomto případě asi polehčující okolnost..za střízliva by to nikdy neudělali
Takova nahravka na smec se neda nevyuzit, promin (vim, ze jde o trochu neco jineho, zadny zakon nerika, ze do kasina se chodi strizlivy).

Co kdyby se ridic po nehode domahal toho, ze alkohol je polehcujici okolnost, co mu na to vysetrovatel asi rekne (a vcelku opravnene)?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od nettik » sob 17.12.2011, 12:54

John.hawk: dotaz: ty jsi policista? Pridavam se ke smeci...trestni zakon jasne rika ze alkohol a jine jsou pritezujici okolnosti.nikdo te nenuti pit...a omluva/vymluva/ za strizliva by to neudelali...k smichu a zaroven k placi pokud to nevis.
PS: spivali? Asi jsi myslel zpivali :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od Fox4077 » sob 17.12.2011, 14:06

john.hawk: Tvoje věta: Alkohol není omluva, ale v tomto případě asi polehčující okolnost..za střízliva by to nikdy neudělali..
Tohle snad nemůžeš myslet vážně?! Právě, že ten alkohol odstraňuje z lidí masky přetvářky a ukazuje jejich duševní kvality a charakter v prosté nahotě. Přece ten kdo je skutečně slušný, čestný a charakterní (tedy zákl. předpoklady policisty) bude takový i když se opije. Já jsem byl v životě ožralý dvakrát, a to tak, že mě museli podpírat dva lidi, tedy určitě více než ty osoby v reportáži. Ale i tak jsem nikomu sprostě nenadával a nechtěl jsem nikomu ublížit. Já tu masku prostě používat nemusím, narozdíl od osob na videu.
Ještě jedna připomínečka: V reportáži tam někdo řekl, že policista se může povolat do služby kdykoli, myšleno vytažením placky. Takže, když začali houfně placky vytahovat, tak se vlastně povolali do služby, avšak v podnapilém stavu.
Ohledně stáhnutí se a neeskalování možného konfliktu, člověče ta ochranka tam přece byla proto, aby nedošlo k újmě na zdraví barmanky a hostů. To jako měli vycouvat před kasíno, zavolat PČR a modlit se, aby tam někoho do příjezdu hlídky neumlátili? Nehledě k tomu, že se klidně mohlo stát, že před příjezdem hlídky to bylo tuším 10:2 a po příjezdu třeba 14:2
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od g-relax » sob 17.12.2011, 18:51

john.hawk: Kromě té "polehčující" okolnosti - naprostý souhlas.
Předpokládám, že za toto kázeňské provinění byli náležitě potrestáni. Škoda, že je navíc neposlali na delší studijní pobyt na základní útvary.

ostatní: Prostě se nedopustili hrubé neslušnosti nebo výtržnosti - viz:
přečin výtržnictví - § 358 trestního zákoníku
(1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu nebo průběh organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta...


Možná je to pro Vás poněkud překvapující, ale je to prostě tak. Jinak by velká část mužské populace byla aspoň jednou odsouzena...
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od john.hawk » sob 17.12.2011, 19:02

for Eryc : skousíš napasovat na tento případ jiný případ což dost dobře nejde..takže bohužel smeč ti nevyšla..
Nettik : prosím o citaci kde se přesně hovoří o přitěžujících okolnstech při páchání přestupku..dle § 49 a 47, a pak se můžeme bavit o tom co vím a nevím..a komu jak to přijde..
For FOx : Ano, to je můj názor i zkušenost..a ta je v určitých případech nesdělitená..alkohol některé povahové rysy ,potlačuje nebo akceleruje tudíž kdo je prchlivý bude prchlivější , kdo se uráží bude urážlivější, a představ si že i bázliví lidé jsou pod vlivem alkoholu méně bázlivý, takže tvoje teorie nefunguje na 100 procent..na každého to má jiný vliv a záleží na okolnostech při kterých opilý člověk musí reagovat..
ohledně podsouvání skutkového děje který dle tvého údajně hrozil.. z čeho tak vycházíš že hrozilo nebezpečí pro barmanku a jiné hosty ? Nevšiml jsem si toho, že by před příjezdem ochranky někomu hrozilo nebezpečí vyžadující fyzická zásah ochranky, ale můžeš sem klidně napsat v čem to vidíš ty že někdo nekoho mlátil ??.. že hrozilo, mohlo hrozit, mohlo se stát..takže jako ochranka se dala do souboje 10:2 jako preventivně ? protože hrozilo větší nebezpečí než to, při kterém mohli zavolat a počkat na hlídku ?Čéče, je to fakt nějaký divný,
PS: for All, prosím o vyjádření se k chování borce z ochranky ke kopnutí ležíčícho.. to už Vám do soudné mozaiky nezapadá, co ? :D

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz