Policie - zkušenosti, názory,...


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od S474N » stř 14.12.2011, 9:43

Mame tu tema o obecnich straznicich a ja se po vcerejsim shlednuti Soukromych dramat rozhodl, ze tady hodim i tema tykajici se PCR.

Konkretni video, na ktere narazim je tady (hned prvni reportaz):
:arrow: http://www.iprima.cz/videoplayer/206614

Co se me tyce, tak vubec nechapu, ze statni zastupce mel tu drzost to "zamest". Osobne bych dal vsem exemplarni tresty - vsem okamzitou vypoved, nahradu skody a jeste stihani.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od cmk » stř 14.12.2011, 10:27

Ja po pravde nemam moc rad pojem "exemplarni trest".

Ja osobne bych byl rad, kdyby to bylo "spravedlive dotazeno do konce" - tzn. zadny stopeni v prubehu rizeni, ale hezky az do konce to nechat dosoudit.
Tedy uz totiz neslo o nejaky bezny mensi majetkovy t.c., ktery lze zastavit s tim, ze se protistrany dohodnou.
Tady slo o utok na zdravi - tam to stopnout nejde, i kdyby poskozeny 100x souhlasil.
Jenze obezlickou pres jinou pravni kvalifikaci to dostali do stavu, ze to zastavit slo.

Melo to dojit k soudu, ktery by SNAD probehl spravedlive a ktery by dotahl do konce to, co se stalo a na zaklade toho vynesl rozsudek. A treba i zastavujici s tim, ze slo o prestupek a necht to resi jiny organ. Pak by nebylo co resit.

Takhle proste zustava tema otevrene ke spekulacim.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od S474N » stř 14.12.2011, 10:45

cmk: osobne bych u "osob urednich" byl pro to, aby meli nasobne tresty proti klasickemu civilu. Jde o to, ze z vykonu jejich funkce by mela byt moralka a podobne veci na prvnim miste. A ne, aby takovou praci delali chuligani a meli to posvecene plackou.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od cmk » stř 14.12.2011, 11:27

Ale jo, pokud bude zakon na to, ze kdyz vyvola rvacku civil, ma za to rok, kdyz to vyvola policajt, ma za to 2 roky (jelikoz na rozdil od civila by mel byt proskolen, jak stresove situace zvladat a ocekava se aktivni pravni znalost), pak budiz.
Nejsme ve sporu, ze rvat se po hernach a vyvolavat problemy je spatne. A zamest to predem pod koberec je jeste spatnejc.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od kuba » stř 14.12.2011, 13:28

sorry ale davat nekomu jiny tresty za to ze dela nejakou praci mi prijde dost nepatricny.. pred soudem mame bejt vsichni ve stejny pozici, spachas neco tak za to dostan trest ale proc by mel nekdo dostavat nejakej jinej?

to je jako, ty ses sportovni strelec mas umet strilet nemel jsi ho trefit do hrudniku ale do nohy.. sup misto 10 let 20? no to potes koste...
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od cmk » stř 14.12.2011, 13:41

Nenapsal jsem nic vic nez: "pokud bude zakon na to, ze kdyz vyvola rvacku civil, ma za to rok, kdyz to vyvola policajt, ma za to 2 roky (jelikoz na rozdil od civila by mel byt proskolen, jak stresove situace zvladat a ocekava se aktivni pravni znalost)"
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od E-Ryc » stř 14.12.2011, 14:53

kuba: Jenze sportovni strelec nema hromadu prav navic... Cimz nerikam, ze by meli mit prislusnici vyssi sazbu, ale okamzite odejiti (bez moznosti navratu nebo podobne privilegovane pozice) by asi bylo na miste.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od kuba » stř 14.12.2011, 16:24

coze? Jaky prava maj policajti navic?

Takze si tedka budem delit kdo za co ma dostat jaky tresty podle toho kde pracuje? Takhle bych nerad kdyby pravo pracovalo...
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od E-Ryc » stř 14.12.2011, 16:42

kuba: Porad nerozumim, co je spatne na tom, ze prava prinasi povinnosti. To je prece vlastnost spousty zamestnani - pokladni a hmotna zodpovednost, spravce databaze a ochrana osobnich udaju, doktor a lekarske tajemstvi,... Tak proc by policista, ktery porusuje, to co ma chranit, nemel letet?

Ad prava navic - ochrana statusem uredni osoby, treba. Pravo zakazat mi jizdu, kdyz se jim na aute nebo me neco nezda...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od kuba » stř 14.12.2011, 17:05

precti si na co sem prosimte reagoval a co rikam, nerikaj ze maj mit nejaky tresty nizsi nebo zadny.. Rikam ze maj mit stejny jako ostatni, ne ze nekdo za neco dostane rok, a oni dva..

A to jsou prava ze statusu policie a to ze jsou ve sluzbe a uredni osoba jsou jenom s uniformou a odznakem, doma rozhodne uredni osobou nejsou..

Jestli mas na mysli zneuziti pravomoci verejneho cinitele jsem klidne pro velky tresty, stejne za spatne zachazeni s majetkem statu apod. Ale jestli ma mit nekdo vyssi trest proto ze je hasic, policajt atd proto ze je to je dost zcestny.. To se vracime trosku zpet, jeste muzem rozdelit tresty podle toho jestli je to zid nebo cikan hm? Nebo treba lidi bez brejli si myslim videj lip a maj videt lip jak zvaladat stresovy situace (to je na honzu) a tudiz by meli mit vetsi tresty nez lidi s brejlema..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od E-Ryc » stř 14.12.2011, 17:15

Vsak jsem psal, ze nerikam, ze by meli mit vetsi tresty, na tom se shodneme. Co jsem chtel rict je, ze kdyz se treba nacamra a porve (i ve svem volnem case), tak by mel bez pardonu a okamzite o misto ochrance poradku prijit (bez jakychkoliv odstupnych, vysluh a pod.). Proste tim ztratil moralni kredit vymahat "zakon a poradek".

Kdyz jakozto programator vynesu seznam zakazniku, tak me taky okamzite vyhodi a nikdo dalsi me nezamestna (prijde se na to pri zjistovani referenci), ztratil jsem duveryhodnost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od S474N » stř 14.12.2011, 18:12

kuba: jde o to, ze pokud ma nekdo dohlizet nad dodrzovanim zakona, tak by se melo jednat o cloveka na jiste inteligencni a predevsim moralni a eticke vysi. Prave proto by jakykoliv jeho precin mel byt hodnocen hure, protoze proste "zklamal" tu duveru v nej vlozenou. To je samozrejme muj osobni nazor, ty muzes mit jiny *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od kuba » stř 14.12.2011, 18:50

eryc : tak tohle uz je v zakone davno ne? ze policista musi byt bezuhony..

satan: ano mam na to jinej nazor protoze nesnasim ze pred zakonem jsme si rovni ale nekdo je rovnejsi.. asi jako lidi a nadlidi.. jestli spacha trestnej cin ten nebo onen je preci uplne jedno. vysledek je stejny..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od S474N » stř 14.12.2011, 18:56

kuba: problem je, ze z hlediska prava jsou prave ty policiste nadlidi (hlidaji, karaji, pokutuji a celkove resi nas obycejne lidi). Tudiz at maji klidne i nadlidske tresty. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od kuba » stř 14.12.2011, 19:09

vidis to ja kdyz se kouknu na policajta v civilu tak bych na nem ani nerekl ze je nadclovek.. ale asi to poznas lip..

takze lekar kdyz nad nama obycejnejma lidma ma moc, ten je nadclovek taky tak bych jim taky zvysil tresty.. stejne tak urednice na prihlasovani aut na urade nademnou ma moc. asi bych ji taky zvednul tresty preci jen maj nad nama tu moc..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od S474N » stř 14.12.2011, 19:53

kuba: nejsi ty nahodou jeden z te party veselych hravych? Problem je, ze ti dotycni doslova tu situaci sami vyprovokovali. Kdyby dostali pres drzku, stahli ocas a vyklidili pole, tak je to neco jinyho, nez kdyz ve finale jeste vytahnou placky a zacnou rvat kriminalni policie. A mimochodem, co tam prijela hlidka, tak tam pry rvali, ze je vyskliknou z uniformy a nasledny prijezd vysetrovatelky od inspekce komentovali, cituji "to víš že jo, tady si to taky vyfoť ty kundo".

Navic nectes poradne, ja jsem psal vyse o "osobach urednich", tzn. pokud ta babizna za prepazkou bude pekne RZ schovavat a prodavat bokem, tak ji samozrejme napalit taky nasobnej trest. Netusim jak ty, ale nejak osobne citim rozdil v tom, jestli nekdo zamestnavateli krade propisky nebo jestli prodava "prominentni espezetky".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od GLOCK69 » stř 14.12.2011, 20:00

kuba píše:
A to jsou prava ze statusu policie a to ze jsou ve sluzbe a uredni osoba jsou jenom s uniformou a odznakem, doma rozhodne uredni osobou nejsou..
Co jsem se díval včera na primu, tak policista sám rozhoduje, kdy je ve službě (elitní detektivové se ožrali, chovali se jako ..., pak si nechali zavolat ochranku, vyprovokovali rvačku, a když i přes početní převahu začali dostávat, najednou to byla policejní akce a ochranka měla problémy. Kdyby to udělal civil, tak si myslím, že minimálně noc nestráví doma a již by byl potrestán).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od lo3k » stř 14.12.2011, 20:38

A ted bych nerad kecal,za komaru byl policista pod prisahou,nebo slibem,nvm.Ale pokud spachal TC dostaval trest v horni sazbe,nebo tak nejak.Myslim ,ze by bylo dobre se k tomu vratit,svobodne 1) se kazdy muze rozhodnout, jestli bude policistou a na prisnejsi trest pristoupi, 2) opet svobodne se muze policista rozhodnout,jestli bude zakon ctit a nebo si bude myslet, ze je rovnejsi a delat si z neho hajzlpapir.Tohle, co ti ochranci a pomocnici predvedli,byl vysmech vsem danovym poplatnikum a plivanec do xichtu. Jasne, kazdej udela obcas kktinu,ale policista by proste nemel,tak at nechlasta,kdyz mu to nedela dobre na mysleni a muze vesele dal sbirat frcky,v opacnem pripade muze hajit zakon treba jako vratnej,ty jsou taky potreba a muzou se zchlastat jak chtej.Mne proste vadi,ze i takovejm davam kacky na zivobyti. PS jak jsem uz v jinem vlaknu psal,tech poctivejch si opravsdu vazim a drzim jim palce.
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od kuba » stř 14.12.2011, 20:43

vidis a me je jedno koho tim poskozuje jestli soukromou osobu nebo stat.

video sem nevidel a ani u policie nejsem.

video jak jsem psal na zacatku jsem nevidel, pokud neco takoveho je kazdopadne maj bejt potrestany boze nerikam ze ne. ale navysovat nekomu tresty protoze dela tu a tu praci?

jestli ti prijde okradat stat vetsi zlocin nez okradat soukromnika pak tu nemame co resit.

pro me je jedno co dotycny dela za praci, co dela za konicky,.. pokud zacali zneuzivat odznaky mame tu snad inspekci aby je potrestala a dostali za to tresty.. nikdo neni papeztejsi nez papez..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od S474N » stř 14.12.2011, 20:48

lo3k: byla to prisaha, slib je ted.

Jak si napsal, pro me osobne jsou tohle chuligani, ovsem s jedinym rozdilem - jsou placeni danovymi poplatniky a maji placku.

kuba: video si nevidel? Jo neni nad to diskutovat nad necim, co jsem ani nevidel. *71* *24*

Mimochodem, inspekce netresta, inspekce vysetruje.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz