Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od S474N » úte 03.5.2016, 23:30

havran: rikas, nez ji vyndas ten roubik, jo? *40* *3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od reddog » stř 04.5.2016, 6:24

Vici píše: 3. Připravenost a výcvik policistů. Je hodně velký rozdíl v přístupu "Pane probuďte se, jste v pořádku? ... Opravdu vám nic není? ... Musím vás požádat o občanský průkaz, máte ho u sebe?" nebo "Dělej vstávej, ukaž občanku. No tak jsi hluchej? Tak bude to? Fofrem nebo tě sebereme". U první varianty je mnohem větší naděje na bezkonfliktní řešení. Podle zkušeností záchranářů je uklidňující tón a klidné pomalé jednání nejlepší prevencí konfliktů a ušetří jim spoustu práce (nemusí pak tahat agresivního opilého jedince a volat policii, ale odváží relativně klidného pacienta). Je mnohem lepší 5 - 10 minut dotyčného v klidu žádat, než se se sním 2 minuty válet na nádraží po podlaze a pak dvě hodiny sepisovat lejstra na služebně. Jak to bylo tady? Nevíme protože není žádný záznam a každá strana bude vyprávět svoji verzi.
On už výjezd k ovíněnci je zážitek před zážitkem. Nevíš kdy tě pozvrací, poplive, zakrvácí z nosu nebo pusy, splete si tě se sousedem v konfliktu, ... Máš-li možnost, zeptej se záchranařů, policistů nebo měšťkáků. A ještě se jich zeptej, jaké to je, když dotyčného "probouzí" k životu ve sračkách, bahně, kalužích vlastní moči či veřejné stoky, jaké to je, když za ním musí do smradlavých sklepů, pod mosty, do míst kam chodí okolí močit a kálet. Ne každé prověřování osoby probíhá na hezkém a čistém Florencu :wink: . A ještě se ptej, jaké to je, když mají nahlášeno, že ten člověk je zraněný a že potřebuje okamžitou pomoc. Pak můžeš zkoušet 5-10minut klidného dotazování, jen riskuješ, že se může protáhnout i na hodinu a třeba i na věčnost :huh: . Jasně, kauza Florenc není tento případ, tam se s občanem bavili a vysvětlovali si, ale dal jsem ti to jako příklad na to, cos napsal.
Naprosto souhlasím s tím, že je dobré přistupovat k věci v klidu a snažit se ji v klidu i řešit s dotyčným a jeho okolím. Stejně tak ale naprosto nevěřím tomu, že hlídka přistoupí k člověku s tím, že: Dělej, vstávej, naval občanku, nebo mi selže pistole... Tím tuplem ne, když je v bezprostředním okolí tolik "kamarádů osoby" a na kvadrát ne v době mobilních telefonů s videozáznamem. Ale kdoví, třeba jsem jen naivní a hloupý a vlastně o tom nic nevím. Vlastně jo, samotného mne "jen tak" kontrolovali snad jen dvakrát-třikrát v životě. OP jsem měl u sebe jen jednou. Sdělili jsme si navzájem potřebné informace a co to, já v kajdankách neskončil, mohl jsem pokračovat bez omezení ve své činnosti.
Tak mi z toho všeho pak vyplývá, že v klidu a pohodě to má řešit i druhá strana. Třeba jak navrhuje Cover. V klidu, v pohodě a SOFISTIKOVANĚ se do věci položit a vytěžit ji k vlastnímu prospěchu.

for all:
Mám na vás velkou prosbu. Zeptejte se svých známých, kolika z nich a při jaké příležitosti už se stalo, že je "bezdůvodně" kontrolovala Policie na ulici. A pokuste se vyzvědět, kolik z nich nemělo v tu chvíli u sebe doklady a kolik z těch "provinilců" opustilo místo kontroly v policejním autě.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od S474N » stř 04.5.2016, 7:04

reddog: dovolim si tipnout, ze to bude zhruba stejne procento lidi, jako procento tech, ktere popisoval pitt. Urcite se totiz najdou jelita, ktere polovicce odseknou a potom se "divi". Jinak kazdemu empatickemu normalnimu cloveku je to jasne...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od hermenet » stř 04.5.2016, 9:37

reddog: ne že bych s tebou zcela nesouhlasil. Jen mi přijde potřebné doplnit, že my lidi nejsme placeni od toho, abychom se snažili mít pochopení pro bolesti a strasti policistů, kdežto oni jsou placeni (koneckonců vlastně námi) od toho, aby pomáhali a chránili a napáchali přitom méně škody než užitku, takže úvahy o policejní profesionalitě jsou vždy společensky prospěšnou a ozdravnou mentální rozcvičkou.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Jarda K » stř 04.5.2016, 11:48

Prosím, přestaňte s "pomáhat a chránit". Tomu soudný člověk přeci nemůže věřit.
PČR (a policie na celém světě) je od toho, aby hlídala stádo. Aby stádo moc neškodilo (vrchnosti a sobě - v tomto pořadí), šlo brázdou a platilo daně. Vše ostatní je jen lež pro uklidňování zjitřelých citů (proto to heslo).
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od S474N » stř 04.5.2016, 11:57

Jarda K: presne tak, policie je represivni slozkou statu a ne nekdo, kdo mi poleze na strom pro kocicku nebo bude babicce pomahat pres prechod. Jenze nektere slunicka by byla nejradsi, kdyby smazka byla v McD pozvana na smazak a ne vlacena po zemi...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Jarda K » stř 04.5.2016, 12:07

Na sluníška a jejich vlhké sny se.u. Vidím video, kde byla dohrávána nějaká situace. Začátek není. PČR má jisté pravomoce (sprostému lidu upírané) a ty byly využity. Synka ještě mohl čekat soud...
Nelíbí se mi, když je někdo popotahován po zemi. Ale jsou mezi námi tací, že při setkání se s nimi bych asistenci PČR uvítal, abych se s nimi nemusel zahazovat sám.
Mohu proti zmiňovanému zásahu protestovat (moje právo), ale protestoval bych, kdyby takto jednali s někým, kdo mi zrovna sprejem vyladil fasádu domu?

Nemám rád fízlování a buzerování. Ale chápu, že nějakou formu policie ve společnosti mít musíme. Komu a jak slouží (a jak dosahnout nápravy) = jiná pohádka.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Sedmej » stř 04.5.2016, 12:09

S474N: jenže proto možná police nemá úctu a respekt. kdyby občas policista pomohl babičce přes přechod a vylezl na strom pro kočičku, pomáhal a chránil lidi ve svém okrsku, možná by pak každý přešlap nebyl zbytečně rozmazáván tak, jak bylo tohle.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Pařez » stř 04.5.2016, 12:20

Omlouvám se za OT, ale u té kočičky mi ukápla slzička, to bylo hezké :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Sedmej » stř 04.5.2016, 12:51

Parez: tu kocicku a babicku jsem chapal jen jako obrazne recenou frazy. :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Sedmej » stř 04.5.2016, 13:09

musím vás tu trošku popíchnout. když jsem otevřel novinky a vyskočilo na mě tohle:
http://www.novinky.cz/domaci/402460-mel ... treni.html

ale za mě konečně. jistě tam mají záběry z kamer v hale a bude snadné určit zda mladík prováděl něco na základě čeho policista mohl požadovat občanku a následně zakročit.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Pařez » stř 04.5.2016, 13:16

Sedmej: hehehe, co jsem říkal :D Na smažky se prostě nesahá :wink:
Pařez píše:..Očekávám povstání soudruhů z kliniky a mediální štvanici na členy hlídky..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Sedmej » stř 04.5.2016, 13:26

Pařez: hele já jsem docela zvědavej, jak to dopadne. třeba ukážou zaběry z kamer z nádraží a bude v tom alespoň jasno. :)

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Pařez » stř 04.5.2016, 13:34

Sedmej: dopadne to přesně tak, že když si necháš narůst dredy, nebudeš se koupat a pro sichr se zabalíš do Tibetské vlajky budeš si moci dělat naprosto co chceš :D
A PČR se s pozorností poslušně obrátí zpět ke svým oblíbeným pravicovým radikálům, jelikož na ně se imunita nevztahuje :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Sedmej » stř 04.5.2016, 13:52

Pařez: počkej, ale o tohle přece vůbec nejde ..... týpek nebyl nijak špinavej, v žádné vlajce obalenej a podobně. v podstatě ani během zákroku nepůsobil nijak vulgárně a podobně. tady jde přece teď o to, jestli policista dodržel zákon nebo ne. vždyť se ani soudit později nechtěl, ne?
morálně se o tom nebavím, měl jim říct alespoň jméno v rámci pokory a slušnosti za to, že se opije (asi tu nikdo nevím, jestli byl opilej nebo pod drogama nebo jen ochrápanej) a dospává to na nádraží, nakonec jako spousta jiných mladých lidí. ale právní stránka věci by se dořešit určitě měla.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Pařez » stř 04.5.2016, 14:07

Sedmej: především tu jde o to, že je na policii vyvíjen mediální a nyní i politický tlak . No a výsledkem tohoto tlaku nebude nic jiného, než že policisté budou tento jasně rozpoznatelný typ lidí ignorovat, aby neměli zbytečné starosti :wink:

Příspěvky: 15

Registrován: stř 27.4.2016, 19:16

Zbraň: G17 4. gen.

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Vici » stř 04.5.2016, 14:09

Pařez, to jak jsem oblečený, jaký mám zrovna účes a kdy jsem se naposledy sprchoval by snad nemělo mít na činnost policie ani ten nejmenší vliv (samozřejmě když pominu extrémy jako je absence oblečení, zakrytý obličej nebo odpadávající nahnilé prsty). Nejdůležitější je snad jak se chovám. Přístup "ten týpek se mi vůbec nelíbí, jdeme si ho podat" snad už máme hezkých pár let za sebou.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Pařez » stř 04.5.2016, 14:17

Vici: pokud se mladík cítí poškozen může podat trestní oznámení a soud rozhodne kdo má pravdu. Místo toho tu probíhá mediální hon s podporou Šabatové a Pelikána. Brzy se jistě přidá Kalousek, Bursík a Kocáb :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Sedmej » stř 04.5.2016, 14:22

Pařez: jde tu o to, jestli policista postupoval dle zákona. to mě na tom zajímá.
opilej dredař není ani můj šálek čaje, ale o tohle tu přece vůbec jít nemá, co měl a neměl na hlavě tu snad v dnešní době řešit už nemusíme.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na Florenci

Příspěvek od Pařez » stř 04.5.2016, 14:31

Sedmej: no však říkám, pokud se cítí dredař poškozen a v právu může použít zákonné prostředky, které to buď potvrdí, nebo vyvrátí.
A o účes samozřejmě nejde. Vždy jde o to co je pod ním. Takže to upravím tak, že policie nebude ignorovat dredaře, ale ultralevicově smýšlející spolubčany. Je to tak lepší :D

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz