Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od S474N » ned 07.7.2013, 21:21

Pekne videa, pekne...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od jry2000 » ned 07.7.2013, 23:33

Ja nevim, mne to pripada jako banda obrnenych a civil matlaku s kovovyma klackama v rukach ... Rozhodne ne profesionalni zasah.

Na druhou stranu podle seznamu zraneni a ztrat (na obou stranach) to mohlo byt daleko a podstatne horsi.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Beaver » pon 08.7.2013, 0:14

Policisté opět budou se zákrokem spokojeni. Těch pár lidí, co si doneslo pálku bylo bezpečně odzbrojeno a cesta ke zmlácení odzbrojeného davu tak byla otevřena. My jim ukážeme, zač je toho loket, když někdo požaduje takové nesmysly, jako třeba stejné tresty pro cikány nebo dokonce řešit cikánskou kriminalitu - cikáni přece pálky ani trubky zabavené nemají, a policajtům by tak mohli ublížit.

Já jen čekám, kdy to pánové poserou natolik, že na ně nakonec naběhne celý ten dav a rozdupe je na kaši a ani teleskopy, ani štíty a dokonce ani služební odznaky je nezachrání od nakládačky.

https://www.youtube.com/watch?v=vRdw-lYUZBc
Almighty 6mm
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od S474N » pon 08.7.2013, 11:36

Beaver: docela by me zajimalo, co bys delal ty, kdyby pachatel nespolupracoval a aktivne kladl odpor. To co bylo v tom videu byly podle me navolnovaci udery, aby se nechal spoutat, vcelku pochybuju, ze by do nej stouchal jen tak z pleziru.

A k tem videim nahore jsem narazil na docela zajimave vyjadreni na FB "Tydenik policie":
:arrow: https://www.facebook.com/policejnityden ... 0678362669
Do zpráv přišla asi desítka dotazů ohledně toho, jak je to vlastně s těmi policisty v civilu.

Zkusím to napsat po lopatě, jsem také jen civil, a tak neznám přesnou taktiku atd., nicméně ta by se stejně neměla prozrazovat.

Policisté v civilu působí na demonstracích a na takovýchto akcích odjakživa. Ostatně posledně na demonstraci v Duchcově byli také, dokonce jsem zde o jejich úkolech tehdy psal.

V Českých Budějovicích byli samozřejmě také. Povětšinou se jedná o kriminalisty, operativce, ve zcela výjimečných případech se může jednat o příslušníky zásahové jednotky, či jiných elitních útvarů (věřte, že tito lidé toho mají opravdu mnoho za sebou, nejsou to žádní amatéři).

Tito policisté nejsou nikterak označeni, v davu působí jako pozorovatelé, kteří mají za úkol označit největší agresory, případně místa, kde se agresoři schovávají a podobně. Pokud by takový policista naběhl mezi demonstranty v uniformě, asi by to ztrácelo smysl, že?

Policisté nikoho neprovokovali, rozhodně neházeli žádné kameny, láhve, ani dlažební kostky, jako ostatní lidé. (Pokud tvrdíte, že ano, ukažte mi jediné video, kde policista v civilu hází kámen, nebo jakýkoliv jiný předmět - výjimkou jsou rozbušky, které slouží k výkonu jeho služby).

Takovíto policisté mají samozřejmě právo, stejně jako jejich uniformovaní kolegové, kohokoliv omezit na osobní svobodě. Když jsem shlédl několik videí, ale i situaci včera v reálu, viděl jsem, že povětšinou brali opravdu největší agresory, kteří házeli předměty. (Pokud tvrdíte, že je házení kamení po policistech normální, zajděte si k lékaři, normální to opravdu není, nehledě na poničená auta a veřejný majetek....)

Každopádně policisté v civilu mezi demonstranty byli, jsou a budou. Je to klasický postup, který už je tady opravdu delší dobu. A rozhodně se nejedná o žádné "pomocníky VB", či jak je nazývají občané v různých posměšcích. Kriminalisté pracují v civilu běžně.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Biggles » pon 08.7.2013, 11:50

No von popisuje skutečně běžnou praxi. Problém není v postupech. Problém je, že většina lidí vůbec nechápe základní roli policie. Tedy, coby represivní složky k udržení systému. Policie je tu primárně k zabezpečení poslušnosti stáda, aby byla odůvodněná v očích platící veřejnosti (v jakékoliv velkosti požadované vládnoucí vrstvou), je pro ni dokonce životně důležitá jistá (ne zcela malá) míra kriminality, dokonce i "pouličních nepokojů". To se pak její nasazování proti komukoli stádu vysvětluje mnohem snadněji. Jistěže jsou i mezi příslušníky PČR lidé, kteří tam jsou pro službu občanům, nicméně jsou to ti, kteří nechápou svojí skutečnou úlohu. Žádná policie není vedená primárně k prevenci (to by zabezpečovalo jisté "bezpečí"), ale vždy jsou pro ní stěžejní represe. Je to logické, předejít tr. činu je mnohem složitější než ho následně trestat. A je potřeba si zcela jasně říci, že co je tr. činem, určuje zákon. A kdo tvoří zákony? Případně na čí objednávku? Takže v současném stavu ani neplatí obligátní "jsme slušnej, mě se nemůže nic stát". Protože o tom, kdo je "slušnej" z hlediska zákona, rozhoduje zákonodárce. Takže zpět k tématu o možné změně.............nenadávejme na policii, ale na ty, kteří je reálně úkolují a změňme současný stav.
Naposledy upravil(a) Biggles dne pon 08.7.2013, 16:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od S474N » pon 08.7.2013, 12:07

Myslim si, ze z tech videi je naprosto jasne patrno, ze se jednalo o jednotlive realizace vytipovanych problemistu. Tedy typicky tech, kteri hazi kameni, nicitele soukromeho majetku apod., proste problemove luzy. Pokud se k tomu pricte to, ze se borec aktivne brani, tak se nesmi divit, ze dostane teleskopem pres nohu.

Debatu o systemu a jeho zmene bych nechal do prislusneho tematu, ktere je tu zalozeno a zde bych pouze resil souvisejici tema.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Biggles » pon 08.7.2013, 12:25

No já reagoval na ten policejní článek :wink:
edit: A k těm budějkám ještě tolik, že kdyby ochránci a pomocníci udělali svou práci včas a dobře u dětského hřiště, tak si nemuseli honit triko, jak demonstrace dobře zvládli, protože by k žádnejm nedošlo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Beaver » pon 08.7.2013, 15:55

Tak tak. Policie samozřejmě udělala přesně to, k čemu byla vyslána a splnila svůj účel. Problém je v tom, že ten účel a cíle stanovil někdo úplně jinej, než lidi, kteří tam skřípou zubama nad tím, že pár stovek cikánů je privilegovanějších, než dvacet tisíc bílých. Tj. vláda vyslala policajty seřezat lidi, kterým se nelíbí, že de facto ten problém i sama vláda způsobila. A tady v tomto je schovaná ty úchylnost.
Almighty 6mm

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Pařez » pon 08.7.2013, 16:34

No asi už to bude ohrané,ale čas 2:17 tohoto videa boří veškeré mýty o profesionalitě zásahů a realizaci těch nejagresivnějších jedinců ..
O stylu realizace romských útočníků ani nemluvě..

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=UnCSbbbP ... e=youtu.be

Kdyby proti nim šla romská demonstrace,tak ji sice nenechají projít,ale 100% by na sebe nechali naházet kdeco bez jediné realizace.Na to vsadím obuv!

Podle mě zásahovka a ti tajní agenti v davu jsou výkvět vymytých mozků (což určitě nedalo ani tak moc práce) + napumpovaných stereoidy,takže už to ani koule mít nebude.
Tzn. ideální pracovníci systému.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Biggles » pon 08.7.2013, 16:52

Bejvaly časy, kdy policajti aspoň konflikty neeskalovali, případně aspoň neměli kecy vo tom "jak to zvládli". Ale to byla tak půlka devadesátek..........maximálně k přelomu století (to leckdy stačil jen monitoring "kriminálky" a pár uniformovanejch). Dneska jsou ti hoši z velký části vymytí sluhové systému. Což je nejspíš dobře.............jen ne pro ty, co je platěj....... Osobně vidím zlom v nástupu Grosse na MV........od té doby je PČR na určených demonstracích jen pro ukázku síly systému............a těch pár slušnejch z PMJ, který ještě nepochopili (nebo to nechtěj-v lepším případě), co po nich vrchnost chce, to nevytrhne......

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Pařez » pon 08.7.2013, 18:12

Tak Matějka to sesumíroval a zpracoval v podobě 1A

http://www.frantisekmatejka.cz/romove-c ... #more-1250

EDIT:to že v tom třetím videu realizují vlastního šmejda myslím vypovídá o všem.Šlo hlavně o to reprezentativně pochytat a exemplárně,jako odstrašující příklad pro ostatní, pořešit určitý počet jedinců.

Škoda,že přes obrazovku jim nejde do toho facebookovýho profilu nakálet!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od reddog » pon 08.7.2013, 18:46

A ted prosim napiste, co konkretne vam na tom zasahu v Budejicich vadi na postupu Policie. Protoze to, ze nekdo haze na policisty kameny, rozhodne neni v poradku. Policiste jsou tam na prikaz vyssich slozek. Delaji to, k cemu jsou cviceni. To plati take pro ty tajne (v civilu). Snazil jsem se prohlednout bezne dostupna videa a rozhodne mi neprijde, ze by se do akce vypousteli "vymyte mozky"!!
Mne se take nelibi, ze se na Maji timhle nic nevyresilo, naopak, ze si ted cikani opet budou myslet, ze byli spise ochranovani. Plne souhlasim s tvrzenim, ze misto vcasneho reseni dlouhodobe problematiky souziti (proste nechuti tolerance nekolika predstavitelu mensiny k zasadam vetsiny - respektovani klidu, zivotniho prostoru, cistoty, ...), prislo nevhodne nereseni. Ale hazeni kamenu, to je spatne, hazeni kamenu na policisty, to je taky spatne, hazeni kamenu na cikany je spatne, hazeni kamenu na bile je taky spatne. Je to proste spatne vzdy!! Jestli si myslite opak, vratte zavcas ZP.
Zpet k tomu zasahu. Vyvadeni jednotlivych zadrzenych jen tak z videa proste kritizovat nemuzete. Nevite co maji na svedomi a proc si je operativci vybrali. Myslet si: "tak jasne, ten rve nejvic, toho sejmuli" - to je prosim blbost. Co kritizovat muzete, je tak mozna zpusob, jakym "sejmuti" provedli. Ale i tady je treba mit na pameti, ze vyhodnocovani potencialni nebezpecnosti zajmove osoby probiha nejspise jak v okamzite, tak i v delsi casove linii. Jak vite, ze ten clovek neni sledovan treba za podezreni z nasilne trestne cinnosti?
Ponechejme ted stranou kecy o tom, ze Policii mame na to, aby provadela represe na slusnych, protoze "vladnouci klika" neprizpusobive potrebuje. Postavte si to v aplikaci na vlastni osobu a svoje majetecky. Na vasem sidlisti se strhne multietnicka roztrzka a Policie dostane prikaz branit zivoty a majetek (soukromy a obecni) v souladu s naucenym systemem. Naklusou vam pod balkony tezkoodenci a budou se snazit eliminovat veskere pripadne skody. Vy samo nesouhlasite s tim, aby je eliminovali proto, ze vas v sousedstvi pravidelne obtezuji (napadaji, vyhrozuji, znasilnuji, okradaji) neprizpusobivci. Vy chcete poradek a klid na radny zivot. Ejhle, vlna nepokoju (letejici kameny, semotamo tyc, obcas zapalna lahev) projde pres vase milovane auticko, ba co vic, sutr vletel do okenka v obyvaku. Chci ted slyset jedineho, ktery rekne: "ale co, to je pro dobrou vec, kdyz chceme neco zmenit, musime tomu neco obetovat". Hele klobouk dolu pred vyjimkami (mocikrate smekat ale asi nebudu). Ale o tom, ze tohle neprobehlo na mnoha jinych mistech toho vaseho sidliste, o tom uz se moc bavit nechcete. To je take prace Policie. Snazit se maximalne eliminovat skody na zivotech a na majetku.

Dnes jsem mel s Certem debatu na tema: "Jak daleko musis zajit, aby jsi takto neco zmenil". A vite co? S nasilim tohoto typu (poulicni nepokoj, vrhani kamenu, fyzicka likvidace nepohodlnych) toho moc proti vladnouci klice nezmuzeme.

Chcete-li zmenu, musite ji zacit tak, ze zacnete zneprijemnovat zivot politikum na vsech urovnich a to tak, ze nepretrzite. Dotazy, otevrene dopisy, postezovani si, varovani o ztrate vaseho volebniho hlasu, organizovani a informovani stejne smyslejicich, komunikace na socialnich sitich. Jit demonstrovat je bohuzel vetsinou casovy luxus, ktery si vetsina z nas muze dovolit jen potud, pokud nebude vyznamne ohromovat nas vlastni existencni standard.

Tomik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Biggles » pon 08.7.2013, 18:58

Viděls to video, kde jeden cajt říká druhýmu něco ve smyslu:"Toho nech, ten je náš"? Myslím, že Matějka to někde má. Sorry, ale co ti na tom příjde dobře? Buď chlapec provokoval......a jsme na tom stejně jako u Aeroflotu po hokeji nebo to tlučou jak se jim namane.........a jsme zase v hajzlu.
Nemluvě o základní věci. Kdyby byli včas u hřiště, tak neprohodili moje daně za půlku života voknem na manévrech v budějkách. Jo politická objednávka (jak píšu vejš), vod toho tu jsou. Je jen na nás, jestli to tak hodláme nechat.
Takže pro mne od "Uhla (Kocába a bůh ví koho dneska)", přes neschopnost zasáhnout včas PČR (ať už z jakýhokoliv důvodu (lemplovství, špatný rozhodnutí, nedostatek benzínu a vůbec).........až po zásahy, který jsou (a na tom trvám) už nějakej pátek spíš vo tom, ukázat, kdo má větší péro. Upřímně lituju ty "vobyčejný" kluky v uniformě, který buď nechápou, proč jim stát tu uniformu dal a nebo se s tím nechtěj smířit a pracujou ve prospěch poctivých lidí........

Příspěvky: 26

Registrován: pát 18.12.2009, 18:37

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od jernom » pon 08.7.2013, 19:16

S tím "ten je náš"...oni se tam porvali lidi v civilu. Uniformy to rozehnaly. Pak jen chytli jednoho účastníka rvačky a on to policajt. Nevidím na tom nic špatnýho...

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Pařez » pon 08.7.2013, 19:35

jernom:porvali se lidi v civilu..to jako radikálové mezi sebou,nebo tajní mezi sebou? :lol:

Nemá cenu se škorpit.. :) Osobně se těším na vyřešení těch ghett,tj. až někoho napadne,že jediná cesta jak se vyhnout diskriminační segregaci je rovnoměrné rozmístění...Pod heslem "Dvě romské rodiny do každé dědiny"! :mrgreen:

...a s nimi preventivně rovnou 5 tajných,10 těžko-oděnců,vodní dělo a minimálně tři koně,nebo alespoň tři osly (ačkoli těch už tam bude 15 :lol: ).Helikoptéra (tzv. radi(cal)copter musí stačit 1ks/1 okres)

Příspěvky: 66

Registrován: ned 09.12.2012, 16:32

Zbraň: G26 Gen4 + TFO

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od markus9ml » pon 08.7.2013, 20:17

Tak tohle je šílené, policajti v civilu s obušky, předpokládám správně, že nejsou úřední osoby, ale jenom obyčejní civilové se zbraněni? Nemají uniformu, odznak ani číslo.

http://youtu.be/De1DLYrKS4M
Člen sdružení LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Pařez » pon 08.7.2013, 20:31

markus:no rozhodně by to mohlo někoho zmást k použití NO..
Vzhledem k tomu,že se do řad "extremistů" rekrutuje hodně bývalých členů legií a speciálních jednotek,tak může kluky tajný někdy v budoucnu takové šáhnutí vedle docela překvapit...


Jo pánové za C a K to mělo jinou úroveň :lol: :lol:
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od reddog » pon 08.7.2013, 21:01

Biggles:
No prave, z videa neni jasne, proc si po nem sahli. A ze se ho kolegove zastali? Nerekl bych, ze tezkoodenci znaji vsechna "tricka" v davu. S tebou se da i diskutovat o Matejkovi. Libi se mi, ze napsal to o pristi navsteve demonstrace. Snad si jen netaha triko a priste si precteme zaujaty clanek take z pohledu trocha nekoho jineho, kdo tam byl. Pravda, asi uz predem to bude i o StB a jejich novodobych praktikach, ale to nevadi, rad si to prectu, protoze i pres obcas velka slova, preci jen velmi dobre postihuje jadro pudla. A zrovna u nej si myslim, ze pokud bude chtit "postupovat dal", ma prilezitost objevit se opravdu na miste akce a jasne dat najevo, ze ne vsichni na shromazdeni jsou extremisti.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Pařez » pon 08.7.2013, 21:10

reddog:možná zjistí,že se skupina sestávající ze sta extremistů skládá převážně z tajných policistů :lol: :lol:
Sto Bretschneiderů vyměnivších pero a manžetu za teleskop :mrgreen:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od S474N » pon 08.7.2013, 23:07

Pařez: k tomu borcovi, co byl odhozen (ano, ten co letel dolu!) - pokud je mi znamo, tak se dotycny sam prihlasil a dokonce i OMLUVIL!

Biggles: a ty mas nejake konkretni dukazy o tom, ze kdokoliv z policistu eskaloval konflikt, ci se na eskalaci jakkoliv podilel?

K tomu videu - pust si to kapku driv, on tam chtel zadrzet pachatele a potom pribehli tezkoodenci, servali ho z toho druhyho, ten se pokusil o utek a voni ho zalehli. Z jejich pohledu si proste myslel, ze nekoho bezduvodne napadl.

jernom: presne tak, je to videt v zaberu vpravo nahore, jak ten kluk se potom vysmekl a chtel vzit kramle.

markus9ml: a co je na tom sileneho? Myslis si, ze tam kdokoliv pochyboval, ze to snad NEJSOU policiste? Me tedy z komentaru okolostojicich chapu to, ze si toho byli moc dobre vedomi. Mimochodem, kdes byl na tom, ze policista musi mit uniformu?

Mimochodem, mohl by mi nekdo napsat, JAK a KDY konkretne meli zasahnout? Nechci se nejak zastavat cikorek, ale ti byli doma a na ulici delali bordel jini. Tak proste zasahli proti tem, co delali bordel - dle meho nic mene, nic vice.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz