Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od S474N » stř 17.7.2013, 9:27

jry2000: vim koho myslis, navic tito tam byli dva. Proc by tak nemel byt oznacen? Ja to naopak vidim z hlediska taktickeho velmi dobre - nijak na sebe neupozornuje, spise naopak a nijak ani svym oznacenim "nerajcuje" dav.

Biggles: ale vsak ja souhlasim, pokud nejaky policista nekonal dle zakona, tak jen at to slizne. Uz jsem to tady rikal x krat.

reddog: tak snad nedoufas, ze nekdo z kafralu neco udela, teda krome kafrani *3* :lol:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Beaver » stř 17.7.2013, 9:48

reddog píše:Tak podal uz nekdo z mistnich diskutujicich konkretni trestni oznameni na nektereho z akteru v Budejicich ? (Treba na "pseudonovinare", policisty v "prevleceni za demonstranty", policisty - provokatery, tezkoodence, vyssi slozku za organizaci, ... Za tecky si dosadte kohokoli, kdo se vam tam nelibil)
Bude to vypadat alibisticky ale stejně... toto by měli právě podávat lidi přímo zainteresovaní v té demonstraci, co přímo popsané jednání viděli a můžou doplnit podrobnosti na záběrech nezachycené.
Almighty 6mm
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od john.hawk » stř 17.7.2013, 10:51

Kurde, tady to ale frčí, asi naskočím na vlnu.. :D
Poldové, Gibs můžou dle operativnícho charakteru svoji identitu skrývat.
Při demonstraci jako byla tato, lze usuzovat že ústní prohlášení policie bylo dosti hojně využíváno.. jakmile to okolnosti dovolli..
Pro odlehčení : Jednou jsem se takhle zůčastnil akce na narušitele" Borec mladek kos, vyhýbal se dodání do VTOS, vloupačky, krádeže a takové různé běžné věci, zjistili jsme kde má píchačku, stopovali ho až před barák, a nečekali víc jak 15 minut a borec šel ven, nebyl čas ptát se kdo je kdo, podle fotky jsme si nebyli jistí, tak ho kolega předešel, že ho trošku při míjení omrkne, já šel ze zadu, no borec mně uhlídl, asi zapůsobilo to že jsme byli v civilu, tak nějak furt policejně oblečený, znáte to, černé věci, kapsáče, nůž s klipem, hodinky a sportovní boty, navíc dva chasníci co jim oči jezdí sem a tam, no a borec nabyl domnění že jdeme po něm, začal prchat, kolega ho předpisově zmuchlal do listí v parku s ústním prohlášením Policie. Borec se škuba, kopal kousal, neboť nám prostě neveřil.. No jakmile byl spoutaný, v podstatě jsme ho napianko upáčili, okamžitě začal řvát o pomoc, neuklidnil ho ani služební průkaz. Uklidnil se až na opravdovém policejním dvoře..A taky si oddechl, protože si celou dobu myslel, že jsem nějakcí ranaři od manžela tý jeho milenky zaplacení k tomu, abychom ho nějako víte co..Címž chci říct, že toto byl třeba případ, kdy borec prostě nevěřil ale hovno mu to stejně pomohlo..
To co zde prezentují někteří jedinci a to ještě držitelé ZP vyvolává ve mně nepříjemné pocity : To si opravdu myslíte, že když půjdete na demonstraci a najednou na vás někdo vylítne jen tak, zařve policie a začne Vás teleskopem sázet do hlavy jako že se nic nestane ? Že Vás tam v davu plným lidí utluče k smrti ? a to bude mít kolem sebe perimetr dvoumetrovýcho hovad co mu budou krýt záda ?
Další věc : Neoznačení a neidentifikovaní lidí - můžou to být 1) novináři, kteří píšou pro/proti extremistům, nebudou na sebe upozorňovat aby si je jejich odpůrci ze strany jedné či druhé strany nenašli a nevyřizovali se osobní účty jako například zde http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/do ... -neschopna

2) můžou to být členové Inspekce při krajském ředitelství GIBSU nebo jejich agenti - podívejte se na zákon o GIBSu a to konkrétně § 31, nebo § 41/4 z.č. 341/2011.
Co se týká zachycení a následného puštění policisty v civilu : ,,Ten je náš"..
Dle mého soukromého názoru šlo o nedorozumění, které se při demoškách často stává, do vysílačky se houkne kdo co a jak a co má na sobě, koho je potřeba sbalit, no a policista v tom zmatku uvídí nablízko někoho kdo má na sobě odpovídající popis, tak ho raději lapne a pak se to vysvětlí pomocí hesla nebo to vysvětlí a řeknou kolegové z SKPV tak jako tomu bylo v tomto případě.. To že si někoho spletou, ještě neznamená že to dělají vždy, nebo že by to bylo do nebe volající, v nejhorším možném je to neuposlechnutí výzvy tj. přestupek.. který samozrřejmě spadá do správního řízení, kde se to dále bude zkoumat, takže dotyčný který mohl uposlechnout ale dlabal na to je zajištěn a propuštěn jakmile to okolností dovolí, pokud nemá jak hodnověrně prokázat svoji totožnost jede se na barák k dalším úkonům..může být omezen na osobní svobodě tak asi na tři hodiny a pak je vypuštěn..nebo zadržen dle § 76 t.ř. mu je na základě důkazních prostředků většinou na základě kamerového záznamu sděleno v rámci zkráceného přípravného řízení po souhlasu s SZ a může být stíhán v rámci TČ. ( tak jako s fotbalovými chuligány)
Ohledně toho vozíčkáře : Můj názor z pozice od klávesnice, mohlo být řešeno i jinak, ale nebyl jsem tam, takže posouzení nechme na lidech za to placených například Oddělení stížnosti a kontroly při příslušném krajském ředitelství..to samé co kočka která se tam s nima trošku škube.. uznejte kdo z Vás by do toho takto šel ? a proč ? Není lepš odejít, podat si stížnost apod ? To znamená že když si myslím že jsem v právu, tak nemusím poslouchat pokyny a výzvy ? Jde o to s jakými následky, lepší uposlechnout protiprávní výzvy a pak konat vše pro to aby to bylo prošetřeno, než neuposlechnout zákonné výzvy, dostat na tlamu a pak požadovat prošetření..
Ohledně novináře : Nebuďme hysteričtí, nikomu na tlamu nedal, ikdyž jsou zde titulky že pomalu spáchal terrostistický útok..v rámci své mladistvé nezkušenosti nebo nevím čeho , chňapnul borca za flígr, nekopal do něho, netloukl do něho, předal ho policistovi a co ?? Je to uplně stejné, jako kdyby to udělal někdo z nás, když bychom se přichomátli k něčemu mající znaky PŘ nebo TČ a dotyčný podezřelý chtěl z místa odejít a znesnadnit tak objasnění věci..napřílad krádež balení kávy z Kauflandu apod..Kdyby ten kluk nic nedělal. novinář by ho nechytal a žádná hysterie by kvuli tomu nebyla..
Pokud má zde někdo důkazy na podporu svých argumentů sem s nima, jinak jsou to konstrukce jak zde napsal Čert Aštar Šeranovské, o tom, že tam v podstatě bylo víc policistů, co každýmu chtěli naklepat řízky a vystartovali a vyhecovali dav, když se mrknete na tu diskuzi která pak byla po..je to na youtube, ti lidi jsou plný emocí, hysteričtí atd..zkrátka nejsou schopni zdravě uvažovat a mít nadhled..navíc se chovají stádně..Já jsem očekával lepší PRko a více vysvětlování.. ve finále to vypadá tak, že ti namusklovaní borci byli nějací kontraktoři ze zahraničí.. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Beaver » stř 17.7.2013, 11:31

john.hawk píše:Ohledně toho vozíčkáře : Můj názor z pozice od klávesnice, mohlo být řešeno i jinak...
O toto mi taky celou dobu jde - frajeři tam postupovali dle mého názoru zbytečně silově a ještě poškozovali ve výsledku cizí majetek. Přitom rozumně se tam domluvit určitě nemohl být takový problém, zrovna vozíčkář tam jistě šutry na nikoho neházel :)
Almighty 6mm

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od cmk » stř 17.7.2013, 11:36

Bohuzel totiž i o policajtech plati:
ti lidi jsou plný emocí, hysteričtí atd..zkrátka nejsou schopni zdravě uvažovat a mít nadhled..
A minimalne 1 az 3, mozna 4 z te rady to tak mají... Ti uz by měli radsi jen rozdávat bločky...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od nettik » stř 17.7.2013, 11:40

Beaver: nekopal...mozna...nehazel ? to uz je silny tvrzeni takhle od klavesnice ze zrovna on ne... :idea:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od reddog » stř 17.7.2013, 12:13

Beaver:
Kdyz tak apelujes na rozum, proc tedy vozickar rozumove nepobral vyzvu a kordon samotny? Ze by kalkul na shovivavost s jeho vozickem?

Hawk:
Tebe to musilo slusne napruzit, ze jsi se tak zase rozepsal ;-) , hehe, mozna jsi si mel dat v patek s nami neco lehciho, nez kofolu ;-) (my te nepodnecovali, hehehehehe)

Jry2000:
Mohu se zeptat pro kohopak fotis? Kde je mozno zkouknout tve fotky?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od jry2000 » stř 17.7.2013, 12:49

Ja jsem ten jouda co jezdi na los se sharkem a foti jak o zivot a nestrili. Naposled jsem byl v celakovicich. Jinak jsem dost fotil a-s akce a taham ssebou fotaky do prirody a po svete....v podstate kamkoliv mimo lezeni s fotakem do vody. Fotky ma dyztak shark. Johnymu hawkovi jsem taky udelal pred par lety dokumentaci seminare v bitesi .. nebo to bylo na srazu mujglock? Ja uz ani nevim.
Fotim vetsinou nejake akcnejsi veci. Krajiny a architektura mne moc netahnou.

Fotim pro sebe, pro sharka a pro radost. Jsem rad u zajimavych udalosti Jsem nadseny amater :grin:

Co potrebujes?
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Nikdo » stř 17.7.2013, 13:32

Přeneseno ze sousedního tématu, kde to bylo zdánlivě OT (opravdu jen zdánlivě, policejní puč je také "něco změnit"):
Mistral píše:Kde máš provokaci k násilí? A krom toho se to probírá v jiném topicu.
Co tam teda provokatér v civilu dělal, než ho začli pacifikovat. Domlouval ostatním, aby se v klidu rozešli? Asi ne, že. Asi to byl jeden z nejradikálnějších radikálů.
Proč tam kameraman s nápisem PRESS mlátí ostatní účastníky demonstrace, za přihlížení policie?
Proč se vůbec policie obléká a chová jako nejextremnější radikálové?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od reddog » stř 17.7.2013, 13:36

Jry2000:
Takze nadsenec, nikoli akreditovany fotograf nejakych novin a pripadne jejich zamestnanec? Asi tedy vydelavas dost penez na to, aby dvacka parkrat do roka nebyla problem. Mmch, kde u "Sharka" muzu ty fotky videt? A vcelku po tobe nepotrebuju nic, dekuji za optani.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Mistral » stř 17.7.2013, 13:43

Nikdo si přečte thread pár stránek zpátky.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od john.hawk » stř 17.7.2013, 14:16

for Nikdo : Když už sedneš do vlaku, měl bys vědět kam jede a kde zastavuje.. :D
For RedDog : Neboj, učím se nezasahovat do radikálnějších dizkusí, bo jsem tak nějak z toho vyrostl..občas mně to chytá ale čím dál tím míň.. kdo chce a má hlavu otevřenou ten si vyslechne názor a i argumenty druhé strany a popřemýšlí o tom..protože někdy je pravda uprostřed, někdy nalevo někdy napravo, jde jen o to otočit hlavu.. :lookround:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Beaver » stř 17.7.2013, 14:46

reddog píše:Kdyz tak apelujes na rozum, proc tedy vozickar rozumove nepobral vyzvu a kordon samotny? Ze by kalkul na shovivavost s jeho vozickem?
Já nevím, já ho neznám, ale může tam bydlet, může mít něco společného s tou zahrádkou, mohl se chtít třeba dostat někam úplně jinam a s demonstrací neměl nic společnýho. To jsou všechno varianty, které by taky mohly přicházet v úvahu.

Pokud by přicházelo v úvahu jen a pouze to, že je potřeba před policajtem vždycky a za všech okolností utíkat, protože není možné se domluvit, vysvětlit nebo informovat, potom de facto z toho plyne, že tam ti lidi jsou jen jako nemyslící roboti, co semelou všechno, na co narazí a je fuk, jestli jde o tvůj majetek, práva nebo svobodu - ovšem to je rozhodně špatně, protože ti policajti tam snad jsou proto, aby majetek, práva a svobodu ochránili ke spokojenosti všech. A zrovna třeba john.hawk je pěkný příklad toho, že policajt není (alespoň ne každej) jen debil s obušek, co má fungovat jako buldozer.
Almighty 6mm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od pitt » stř 17.7.2013, 15:06

beaver: dokážeš pochopit jednu věc a to tu že ti policajti prostě NESMÍ NIKOHO nechat za sebou?...i kdyby to byla chodící mrtvola?!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od pitt » stř 17.7.2013, 15:10

Nikdo píše: Co tam teda provokatér v civilu dělal, než ho začli pacifikovat. Domlouval ostatním, aby se v klidu rozešli? Asi ne, že. Asi to byl jeden z nejradikálnějších radikálů.
Proč tam kameraman s nápisem PRESS mlátí ostatní účastníky demonstrace, za přihlížení policie?Proč se vůbec policie obléká a chová jako nejextremnější radikálové?
a tady ten výblitek jsi vzal kde?....viděl jsi to video,co tomu zatažení za bundu předcházelo?...že ten týpak skákal na policajta na zemi a ten novinář ho jen stáhl bokem a dál už se mu věnovala jen policie...................kurva když už chcete na někoho plivat,tak plivejte tak aby to mělo aspoň trochu opodstatnění.
Když budete pičovat že fízlové spí ve službě,tak OK,ale držkovat že těžkooděnci a týpci v civilu se neserou a pacifikují debily co hážou po nich šutry,atd. mě přijde už hoodně anarchistiský.
To je jako by jsi chtěl vzít sousedovi auto,protože se ti líbí a je přece demokracie :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Biggles » stř 17.7.2013, 15:22

pitt: Díky za svoje zhodnocení. Jen si uvědom, že ten jantar tě (nejspíš-vzhledem k tvému vyjadřování) živí. A že netušíš o čem píšu? Možná proto na tebe zbyla uniforma (nebo bys do ní aspoň pasoval). Demonstrace má svoje pravidla? Jasně. Nedokázat udržet v klidu 400 lidí (třeba oddělením těch pár výtržníků, tedy ve velký části svejch konfidentů a jinejch šmejdů). Tihle cápci, totiž maj dost profláklý držky, takže si s nima tyká každej druhej z protextrémistickýho. Místo toho si ještě plácat játra, jak je PČR dobrá. Při tomhle přístupu by každej tejden shořel aspoň jeden stadion při fotbale. To jsou super pravidla :-D Jestli máš pocit, že tohle je dobře odvedená práce, tak s podobným myšlením bys měl bejt na dlažbě, na minutu a bez výsluhy.
john.hawk: Jasně, že pravda je někde uprostřed, jak už to při vřavách bejvá. Problém je v tom, že k žádný vřavě (nebo tak rozsáhlý) nemuselo (podle mne) dojít. A k těm "důkazům". To platí i opačně, resp. především opačně. V tomhle státě totiž stále (byť to leckdy nevypadá) platí presumpce neviny, nikoli viny (tedy pokud někdo tvrdí, že seřezat někoho je fajn, měl by dokázat proč).
reddog: Podle (i veřejně dostupných informací) je minimálně několik desítek podnětů GIBSu a tr. oznámení. Mohl bys mi říct jedinej důvod, proč to ještě více dublovat? Jako víc tr. oznámení, víc Adidas? :wink:
Howgh.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od pitt » stř 17.7.2013, 15:31

Jantar:...no trošku jsi se netrefil........neživíš mě a nikdy jsi mě neživil. Ale na rozdíl od tebe netrpím komplexem ublíženosti. Jsem realista,takže když se pohybuju v prostředí kde je velká pravděpodobnost dostat do držky,tak pak nebrečím. Docela by mě zajímalo co ty jsi opravdu zač........tady děláš ramena a biješ se v prsa,ale sám by jsi tam nešel......a ani to trestní oznámení nepodáš.
Pro mě jsi jen internetovaj hrdina,co bude plivat na všechno a všechny,podle toho co se mu zrovna hodí a jaký je aktuální téma
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od reddog » stř 17.7.2013, 16:07

Biggles:
Tak zrovna v tomhle pripade bych rekl, ze vic pruhu - vic adidas. Nebo jinak, proc sveho casu tolik dotazu na radu pro vysilani za zblepty o drzitelich? (Viz podnet od LEXu) Mne zajima, kdo odsud podal. Ja za tim nehledam vysirani. A dublovat to? Co je to za pristup? Tak bud to nekomu vadi v realu a ma podat, aby se snad i mozna nekdy nekde nejak s nekym neco zacalo dit, nebo mu to vadi na skle a pak ok, sem to napsal.
Pokud se nepletu (a jestli ano, on mne Honza urcite opravi ;-) ), sveho casu ceemkacko poslal otevreny dopis na vyssi mista. Bylo to k Sluknovu. Asi techto ojedinelych pokusu o komunikaci nebylo dost, kdyz tu mame Budejice.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od cmk » stř 17.7.2013, 16:16

Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Mistral » stř 17.7.2013, 16:20

(tak nějak bych čekal, že osbrojení gentlemani budou diskutovat kultivovaně, bez útoků ad hominem atd.)
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz