Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od cmk » stř 17.7.2013, 16:24

Tak nejak bych cekal, ze vzdelani novinari budou informovat vecne, pravdive a vyvazene (to není osobní, nýbrž obecna vytka) :-)
Proste ne vzdy plni kazdy nase predstavy :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Beaver » stř 17.7.2013, 16:25

pitt píše:beaver: dokážeš pochopit jednu věc a to tu že ti policajti prostě NESMÍ NIKOHO nechat za sebou?...i kdyby to byla chodící mrtvola?!
Důvod ? Baráky kolem ulice taky nevyklízeli a - o hůzo - přitom z nich někdo mohl vyjít a dostat se tak (a teď pozor) ZA POLICISTY ! Zrovna tady tento moment mi proto přijde poněkud nedomyšlený, ať už byl záměr sebelepší nebo jakýkoliv jiný...

A zase něco ke čtení: http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/5113 ... -lidi.html

Článek nepřináší nic nového, nicméně za zmínku stojí tato pasáž:
Přítomný fotoreportér Reflexu Pavel Hofman, který během „třetího víkendu protestů“ pořizoval videonahrávky událostí, žádné útoky na policisty neviděl s výjimkou jediné plechovky od piva vržené směrem k policistům.
Almighty 6mm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Nikdo » stř 17.7.2013, 16:54

Takže:
Proč mezi lidmi byli opicajti v civilu v množství srovnatelném s počtem ostatních účastníků shromáždění, a ne v uniformách, jsem se nedozvěděl.
Proč se prokazatelně minimálně jeden choval tak, že jiní opicajti proti němu zasáhli, jsem se taky nedozvěděl.
OK, děkuji.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od john.hawk » stř 17.7.2013, 16:57

neuposlechnutí výzvy - přestupek, následek přestupku zajištění, pokud se necuká, jde dobrovolně do káry, pokud se cuká, jde na zem kde jsou mu přiloženy pouta.. včem je problém ? Když mrkneš na jedno z těch videí je vidět jak pomalu 3-4 borci jdou na jednoho člověka, proč myslíš že to tak je ? spíš se ho snaží povalit, kdyby to byl nějaký drsnější pachatel, určitě by se s ním nepřetahovali, dostal by pár petelic a tekla by krev.. takhle to bylo co nejšetrněji, neviděl jsem tam žádné údery, kopání jen pokus o co nejšetrnější svalení na zem, kde následuje zakleknutí - pro samotné znehybnění člověka aby mu mohli být přiloženy klepeta..
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od john.hawk » stř 17.7.2013, 16:58

for Nikdo, jsi vážně o jednu stránku opožděný, promiň..někdo ti to musel řéct.. :D

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Mistral » stř 17.7.2013, 17:05

cmk píše:Tak nejak bych cekal, ze vzdelani novinari budou informovat vecne, pravdive a vyvazene (to není osobní, nýbrž obecna vytka) :-)
Proste ne vzdy plni kazdy nase predstavy :-(
Čekal bych že agentury na průzkumy veřejného mínění ... ale raději nic :mrgreen:
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od pitt » stř 17.7.2013, 19:18

Beaver píše:Článek nepřináší nic nového, nicméně za zmínku stojí tato pasáž:
Přítomný fotoreportér Reflexu Pavel Hofman, který během „třetího víkendu protestů“ pořizoval videonahrávky událostí, žádné útoky na policisty neviděl s výjimkou jediné plechovky od piva vržené směrem k policistům.
můžeš mě prosím říct ve které stopáži někoho mlátí?

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Pařez » stř 17.7.2013, 19:27

Hádanka pro odlehčení :D

Víte proč dělají u Policie psychotesty?

No aby tam neproniknul nikdo normální. :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od pitt » stř 17.7.2013, 19:32

Pařez:hádanka..................a která strana by to změnila?...... :lol: :lol: :lol:

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Pařez » stř 17.7.2013, 19:39

Pitt:žádná,protože každá potřebuje tuto biomasu ve stejné konzistenci :lol: :lol:
Chraň bůh,aby příslušníci bezpečnostních složek o rozkazech přemýšleli :lol: :lol: :lol:

Omlouvám se ,jestli se někoho dotýkám,opravdu,ale opravdu vyjímky potvrzující pravidlo se najdou všude :)

EDIT:nutno ovšem doplnit,že je rozdíl v tom jak,kde a proti komu je tato biomasa použita a používána.To už se od strany ke straně lišit může :wink:

S474N:už je někde to video kopajícího vozíčkáře? :mrgreen:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od reddog » stř 17.7.2013, 21:01

Cmk:
Ano.
A taky si dobre vzpominam, ze jsme se skorem vsichni shodli na tom, ze pokud se problem neprizpusobivcu (tehdy jeste regulerne mistnich cikanskych tlup) nevyresi v Sluknove, budou neprijemnosti s urcitou skupinou obyvatel v CR jen a jen horsi. A taky si vzpominam na hlasy lidi, kteri rikali, ze je jim lito, kdyz nasi policiste stoji proti nam a chrani tak povykujici a bordelem zijici divnolidi, misto aby je nahnali z ulic do prace.
Ano, ceemkacko napsal to, co jini vedeli.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Beaver » stř 17.7.2013, 22:51

pitt píše:
můžeš mě prosím říct ve které stopáži někoho mlátí?
To je název článku, s tím já nic neudělám. Já vypichoval spíš jen tu část kde se píše, že reportér nikde šutry házet neviděl.
reddog píše:...
Amen.
Almighty 6mm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od jry2000 » čtv 18.7.2013, 5:43

reddog píše:Jry2000:
Takze nadsenec, nikoli akreditovany fotograf nejakych novin a pripadne jejich zamestnanec? Asi tedy vydelavas dost penez na to, aby dvacka parkrat do roka nebyla problem. Mmch, kde u "Sharka" muzu ty fotky videt? A vcelku po tobe nepotrebuju nic, dekuji za optani.
Co chces na mych fotkach najit? :) Muzem se dohodnout a na nejakych LOSech se muzes podivat :). Udelam nejake vseobjimajici album. Fotky z celakovic a ze stodu ma shark. Pokud ses na nich, tak se s nim dohodni na predani.

Do mych prijmu Ti nic neni :). Nekdo utraci penize za strelivo, nekdo za fotaky .... Fotaky docela dost vydrzi, pokud s nimi zrovna nesvihnes nekde o zem nebo o nekoho.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od reddog » čtv 18.7.2013, 9:05

Jry2000:
Tak pravda, do tvych prijmu je mi nic. LOS nejak neresim, mne na fotkach mit urcite nebudes. Nevim kdo je shark, takze ani nevim co si s tema fotkama delate ;-) . Obecne se nerad fotim, nepotrebuji se nekde vystavovat. Jen mne to tak zaujalo ve vztahu k ostatnm lidem, jestli vubec maji moznost se na sebe kouknout a rozhodnout, zda vubec chteji na cizich fotografiich byt. Preci jen, "deti" si rady fotky vystavuji na socialnich sitich a potencionalni zneuzitelnost je vysoka. Navic kdyz ani nevis, kam kopie putuji dal.

At to vztahneme k Budejicum. Spousta natoceneho a vyfoceneho materialu je v rukou soukromych a neangazovanych lidi. Kdovi kdo se "pozna" z cizich fotek jakozto narknuty radikal.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Jasik » pát 19.7.2013, 10:06

Možná to tu již bylo, ale také zajímavé video.
Pár týpků tam očumuje a hraje si na machry (a myslím, že hodně z nich rozhodně nejsou lidi, kteří v dané ulici bydlí, ale vidím tam hodně alkoholem posilněných, nějaký freekulíny atd.) a nakonec kvičí jak podsvinče, když si jich Policie všimne.
http://www.youtube.com/watch?v=3mb_thGn1XE

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od E-Ryc » pát 19.7.2013, 10:22

reddog píše:Jen mne to tak zaujalo ve vztahu k ostatnm lidem, jestli vubec maji moznost se na sebe kouknout a rozhodnout, zda vubec chteji na cizich fotografiich byt. Preci jen, "deti" si rady fotky vystavuji na socialnich sitich a potencionalni zneuzitelnost je vysoka. Navic kdyz ani nevis, kam kopie putuji dal.
Pokud se neco nezmenilo, tak pro "reportazni ucely" muzes byt nafocen (a nasledne vystaven) prakticky kdekoliv (na verejnosti pristupnem miste).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od S474N » pát 19.7.2013, 10:41

Jasik: tak jsem zatim v polovine a zda se mi to cele naprosto korecktni. Dokonce tam chodil i policista a rikal lidem: "Ja vas poprosim, jestli byste nesli tady na stranu" (treba stopaz 10:45). Po pravde by me zajimalo, jestli tomuhle ma kdo co vytknout, protoze x-krat probehla vyzva megafonem a potom bylo i slysel konkretni policisty rikat "Jmenem zakona vas vyzyvam k opusteni techto prostor". Kdo si holt nedal rict, tak ho sebrali.

Spis si tak rikam, co by si kdo predstavoval, jak by to melo byt? Nemela by byt zadna policie nebo jak az moc by si meli nechat srat na hlavu?

EDIT: tak jsem to dokoukal cele a po pravde za me nemam co vytknout. Naopak ocenuji prikladnou praci, kdy probehla x krat vyzva a i presto nikdo nebyl zajisten "jen tak". Bylo zcela evidentni, ze byli "vyzobnuti" (doslova chirurgicke rezy) ti, kteri akorat delaji problemy. Zde by bylo vhodne podotknout, ze pokud probehne vyzva, tak se maji VSICHNI rozejit, tedy v realu mohli byt zajisteni i ti, co jenom postavali a aktivne nedelali problemy.

Premyslel jsem o tom, jak by se to dalo jeste davu predem vysvetlit. Zdali by treba nemohl vystoupit nekdo z antikonfliktniho tymu a apelovat na dav na jeho rozum (ja vim, dav ma takovou celkovou inteligenci, jako nejslabsi clanek), ze i ti kluci od PCR tam kolikrat "souciti", jenze je to jejich prace a pokud nekdo dela bordel a neni pro ne vyhnuti. Jinak po pravde nechapu, proc nekdo leze na demonstraci s chlastem, spise mi to prijde, ze nekteri opravdu hledaji jenom zaminku pro svoje agresivni chovani. Jsem zvedav na komentare tech, dle kterych zase bude "vse spatne" (protoze prece policie byla na blizku, ze?).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Shi » pát 19.7.2013, 12:50

Johne: Ono je sice hezké, že policie pracuje korektně podle zákona a rozhání nepovolené shromáždění a zasahuje lidem kteří neuposlechnou výzvy jménem zákona. Jenomže ten problém je v jiné rovině. Polcie tu zasahuje proti lidem, kteří svou účastí na demonstraci upozorňují, že v dané lokalitě už přetéká mez jejich trepělivosti.

LZPS článek 4:
(4) Při používání ustanovení o mezích základních práv a svobod musí být šetřeno jejich podstaty a smyslu. Taková omezení nesmějí být zneužívána k jiným účelům, než pro které byla stanovena.

Jaký je důvod proč policie omezuje svobodu shromažďování a svobodu projevu ? Policie se nám tu pomalounku dostává do roviny, kdy je potřeba připomenout, že během normiberského procesu se zločinci marně hájili tím, že jen poslouchali rozkazy a postupovali podle předpisů. To, že policie zasahuje proti extrémistům jsou kecy. Extrémisté se jim náramně hodi, aby mohli zasahovat proti lidem, kterým už dochází trpělivost s bezpečnostní situací v lokalitě. A to je přesně to zneužití, které odporuje článku 4 LZPS.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od S474N » pát 19.7.2013, 13:01

Shi: takze uz si dal stiznost?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Shi » pát 19.7.2013, 13:48

Statan: Stížnost ? Myslíš, že v Německu v roce 1932 mělo smysl si někde stěžovat na rostoucí vliv SA ? (Tím nechci říct, že PČR a SA jedno jsou, to diky bohu ne).

Stížností jsem v uplynulých letech poslal na úřady několik a všechny dopadly stejně. Bez ohledu na literu i ducha zákona, když není vůle, tak se prostě stížnosti neřeší.

Tady nedochází k porušení litery zákona v positivistickém smyslu, tady dochází k porušení základních principů nezbytných pro fungování demokratického státu, což v positivistickém vidění světa protizákonné není a tedy stížnost je "neopodstatněná". Představa, že se porušováním principů budou úřady zabývat v situaci, kdy k tomu chybí politická vůle, je opravdu naivní. Na co bych si asi tak měl stěžovat ? Všechno je uděláno tak, aby to formálně bylo v pořádku. Je to jako se Zemanem, ten taky doposud nic neústavního neudělal ...

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz