Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Jasik » stř 24.7.2013, 10:40

Hehe, no jo, a pak se Ti hned stane, že Tě pár lidí nařkne z toho, že jsi příslušníkem ozbrojených složek a nebo přímo jedním z těch provokatérů :-).
Máš pravdu s těma "skrytýma" hrozbama, ale jak jsem psal, tohle chci slyšet od lidí dneska večer a i si přímo ukázat kdo a čím by mohl být nebezpečný (i když nikdy nevíš, co ten hodný, tichý a slušný mladík udělá, když bude mít v sobě pár deci a stará mu zahne s cikánem/arabem/brňákem/pražákem/ostravákem/absolventem filozofie/.. atd.. dosaďte dle vlastního uvážení)..

P.S. Pro pseudohumanisty a jiné experty na menšiny, má poznámka nemá diskriminační ani jiné anti-rasové pohnutky.
Naposledy upravil(a) Jasik dne stř 24.7.2013, 11:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od pitt » stř 24.7.2013, 10:46

hele já už byl nařklej z tolika věcí že mě to žíly netrhá.
Však v pořádku,myslím že každej by si měl něčím takovým projít a zkusit si nějakej takovej seminář,nebo výměnu informací. Někdo si to chce vyzkoušet na semináři,někdo to považuje za zbytečný,protože myslí že to má v sobě :wink:

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Shi » stř 24.7.2013, 11:54

S474N píše: Shi: policiste byli v civilu z takticko-operacnich duvodu, ktere zjevne nedokazes pobrat. Me treba tedy vcelku jasne jsou. Opetovne ti reknu to same, co Coverovi, mas-li pocit, ze doslo k nejakemu excesu, obrat se na GIBS.
Že tam byli kriminalisté v civilu, to bych pobral bez problémů. Pobral bych i kdyby tam byly v civilu policejní mlátičky s obuškama, pokud by za úkol měly třeba chránit ty kriminalisty. Ale že tam byly v civilu policejní mlátičky s úkolem zasahovat proti pachatelům přestupků, to opravdu nepoberu.

K excesu došlo v rovině principů, nikoliv v rovině litery. Když GIBS neměl problém spoužitím lidí coby živých štítů na D1 proti zběsilému řidiči, tak nějak nemám nejmenší důvod myslet si, že GIBS bude zajímat cokoliv jiného, než porušení litery.

Až mě příště hlídka PČR zastaví za plynulý průjezd (nesmyslně umístěnou) STOPkou, a místo obvyklého průběhu mě vytáhnou z auta, praští obuškem, svalí na zem a spoutají mě, tak moje stížnost GIBSu bude taky zbytečná, protože k porušení litery taky nedojde - na tohle všechno má totiž teoreticky policista právo - stačí když si k tomu dokáže vymyslet nějaký důvod (třeba že jsem se mu zdál nápadně podobný teroristu Carlosovi).

Pokud si někomu budu stěžovat, nebude to GIBS, ale poslanec/senátor a stížnost bude obsahovat požadavek omezit právo neoznačených policistů zasahovat na demonstracích. V západních zemích policajti v civilu mají aspoň tolik slušnosti, že si na ruku navléknou identifikační návlek.
S474N píše: Jinak ono demonstrovat oficialne je trosicku neco jineho, nez zablokovat nejakou tepnu a neuposlechnout x vyzev. Pokud sam necitis minimalne v tomto rozdil, tak je mi (te) lito.
Zablokování pražské magistrály nevadí, zato zablokování ulice na sídlišti je důvod k oprávněnému radikálnímu zásahu proti občanům ? No to jsme to od roku 1989 vážně dopracovali daleko ... Taky je mi tě líto, pokud nevidíš, že dochází k zneužívání policie proti normálním lidem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od cover72 » stř 24.7.2013, 12:11

Cipis: tak je to správně, "důkaz" získaný policejní provokací nesmí být u soudu brán v potaz, a to jak proti civilistům, tak samozřejmě proti policistům. to má ten Švígler naprostou pravdu. Teď jen aby byly orgány konsistentní ;-)

Čert: však jsem k podání na GIBS vyzýval v tom článku na D-F a řada lidí to udělala; GIBS to ovšem zvesela ignoruje (vše je zásadně vždy v pořádku), takže promýšlím alternativní postup skrze jiné zákonné možnosti. Nebyl by bezplatný, ale mohl by přinést lepší výsledky.

Mimochodem, je skutečně veselé, že mne tu prezentuješ jako zlého cop-hatera a anarchistu, když se na D-F naopak našich policistů zastávám, viz závěr článku http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013022801 /Doslov překladatele: místní reálie/ nebo proti-všem NACAB post v diskusi http://www.dfens-cz.com/komentare.php?a ... #kom496195 ).

Jsou ovšem věci, které jsou na hraně, a postupy Policie v ČB byly jednou z nich. A pro zachování svobody a demokracie je životně důležité, aby v takovém případě lidi dělali pořádný brajgl jak mediálně, tak podáváním stížností. Pokud byl postup policie ± v pořádku, nikomu z Orgánů se nic nestane -- ale bude to důrazné a potřebné upozornění špičkám na Vnitru, že akce jejich lidí jsou pod drobnohledem a jakékoli excesy nebo brutalita jim nebudou procházet bez povšimnutí. Viz případ, kdy existence z protiextremistického zneužívaly pravomoc a napadaly nevinné a podala si je alespoň Nova.

To je zpětná vazba, bez které se jakákoli policie snadno zvrhne v policejní stát pošlapávající právo a'lá Británie.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od cipis » stř 24.7.2013, 12:43

Ta poslední věta v reakci na mě je přesně to, co jsem myslel přidáním toho odkazu.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Shi » stř 24.7.2013, 12:55

Jasik píše:pitt: OK, je skupina lidí, co jsou agresivnější než jiní a své agrese čas od času neovládnou. A bohužel spoustu jich navštěvuje různé sportovní, bojové kluby, cvičí, rvou se, ale problém je v tom, že to nedělají jen kvůli tomu aby si zvýšili např. sportovní výkon, ale aby následně chodili s "melounama" pod rukama a názorem "dej si na mně bacha nebo Ti rozbiju xicht" a svojí agresi si vybíjeli i když nemusí a v situaci, která se dá řešit úplně jinak.
Bez zajímosti není, že lidé, co se občas neovládnou, nemají se sebeovládámím nejmenší problém, pokud se dostanou do prostředí kde hrají druhou ligu - do prostředí, kde jsou obklopeni takovými násilníky, že si na žádné násilí vůči nim netroufnou. Z toho vyplývá, že lidé, kteří se neumí občas ovládnout se ovládat umí, ale momentálně se jim nechce.

Kdyby se Robert Duda bál, že ho ten důchodce může střelit, tak by důchodci nejspíš pouze vynadal, ale nešel by do něj pěstmi.

Jednoho nevychovaného testosterona jsem uklidnil až upozorněním, že pokud svého nevychovaného psa nedostane pod kontrolu, tak mu ho zastřelím. Předchozí snaha o rozumnou domluvu byla zcela marná - testosteron měl velkého agresivního psa, sám vypadal, že zvedne 250 kg na benchi, a tedy se mu zpočátku zdálo, že nemá nejmenší důvod respektovat zásady slušného chování.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od pitt » stř 24.7.2013, 16:48

nějak jsem nepochopil co tím chceš říct,nebo na co reaguješ...zkus mě to říct trošku polopatě
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od reddog » stř 24.7.2013, 18:42

Pitt:
Tak polopitticky ;-) , bench das hodne, testosteron muzes strikat na davy, tvuj pes nevypada na pudlika s tenisackem v tlamicce ;-) . Mistni chytraky prosim o pochopeni nadsazky.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Pařez » stř 24.7.2013, 20:43

No však už si občané moc nezademonstrují.Páky na to jsou:

:arrow: http://paragraphos.pecina.cz/2013/07/ob ... okuje.html

Vítejte v demokracii,ve které lze udělat z každého shromáždění nepovolené!

P.S. GIBS - to je ta čekárna na pátém nástupišti?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od pitt » stř 24.7.2013, 23:44

reddog: tak polopitticky vysvětluji: bench nedělám a ani nevím kolik zvednu...mám problém i s klikama,testosteron pravidelně odstříkávám, psa mám takovýho,protože je podstatně přátelštější a klidnější než pudl,kterej se ani nehodil na hlídání baráku a zahrady ale je pravda že tahle pověst,nebo říkejme tomu image vyřeší spoustu problémů za mě :lol:

a pokud to měla být od Shi narážka na mě,tak jsem to fakt nepochopil. Ani nevím jestli jsme se někdy viděli
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Jasik » čtv 25.7.2013, 8:57

pitt a čerpes: Já si myslím, že kolega shi (taky nevím jestli ho znám osobně) to myslel tak, že váha neváha, kila nekila, on má svaly, my máme bouchačky a že hrozba střelnou zbraní mu pomohla i proti X krát nabouchanějšímu mamlasovi s čoklem.. Akorát že na někoho by asi ta hrozba stačit nemusela a naopak by ho spíš víc vyprovokovala... Když si po včerejšku představím třeba jistého P. CH., který skutečně neví o tom co mu může na ulici hrozit a i po několikerém opakování co má dělat mě stejně 2 metry za sebou nevnímal, jak podobný člověk někoho upozorňuje tímto způsobem na nošení zbraně, asi by to nedopadlo dobře..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od pitt » čtv 25.7.2013, 9:02

aha,tak to jsem fakt nepochopil. Ale neřešil jsem ozbrojení X hromotluk,ale potencionální hrozbu a odhalení případných rizik.

Já věděl že to s P.CH. bude těžký :roll:

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Shi » čtv 25.7.2013, 10:51

pitt píše:nějak jsem nepochopil co tím chceš říct,nebo na co reaguješ...zkus mě to říct trošku polopatě
Bylo-li to na mě, tak jsem tiím reagoval na sousloví, že se někteří lidé občas občas neovládnou. Chtěl jsem tím říct pouze to, že ti samí lidé nemají se sebeovládáním nejmenší problém, pokud k tomu mají motivaci. Představa, že někteří lidé se "občas prostě neovládnou" je mylná. Lidé se ovládají velmi dobře, ty, kteří s tím měli problémy, evoluce dávno vyhubila.

Pokud se někdo "neovládá", tak je to dáno jeho vírou, že jemu samotnému se nemůže nic stát (a na ostatních nezáleží). Ta víra je bohužel mnohdy oprávněná - viz video o policajtech řádících v kasinu. Bez ohledu na pomýlený názor státního zástupce, že se nejednalo o TČ, opravdu nechápu, jak to že neskončili na dlažbe (např. pro porušení zákona o služebním poměru - par 45 odst 1 písmeno i). Jelikož na dlažbě neskončili, byl tím dán signál, že takovéto otřesné jednání není pro policistu diskvalifikující a tedy se de facto smí. Šup a máme tu další potvrzení víry, že některým policistům projde téměř cokoliv.

----
Pitt: Nebylo to na tebe, nikdy jsme se neviděli, jak vypadáš netuším. Faktem je, že bulíky obecně moc nemusím. Sice jsou prý jsou úžasní, ale až příliš často si je pořizují totální vypatlanci a následuje "jaký pán, takový pes". Špatnou pověst pak mají bohužel psi.
Mnou zmíněný testosteron měl rotwajlera - nezvládnutého, nevychovaného a lehce agresivního/dominantního vůči psům i lidem. Já měl tmavé brýle, černou bundu s nárameníky a ledvinku, ve které mohlo být cokoliv (byl tam tak leda švýcarský nůž). Nicméně stačila pouhá poměrně zdořilá zmínka o potenciální možnosti použít zbraň (testosterona možná podle bundy, brýlí a ledvinky napadlo, že bych možná mohl být policajt v civil) a zabralo to.
Naposledy upravil(a) Shi dne čtv 25.7.2013, 11:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od pitt » čtv 25.7.2013, 10:56

Shi:...jo sorry už jsem to pobral........že to nebyla reakce na můj,ale Jasikuv příspěvek...jsem si nevšiml že to je citát Jasika určenej mě...sorry :wink:

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Shi » ned 28.7.2013, 10:03

Nedávno jsem si mohl porovnat jak PaCh pomáhá a chrání. V ČB aktivně tloukli do lidí, kteří z formálního hlediska páchali přestupek, ale v podstatě nic nedělali.

V jiném městě PaCh velmi tolerantně přihlíželi tomu, jak mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní nějaký šmejd z plna hrdla mizernou češtinou obohacoval celou ulici výkřiky, které mě přiměly vstát z postele, zamknout dveře a uvažovat, jestli nemám jít do trezoru pro "železo", kdyby si šmejd náhodou spletl dům a byt.

Skoro hodinu jsme poslouchali výhružky (upraveno, aby to nebylo tak sprosté, jako originál):
- podříznu tě,
- análně tě znásilním a pak tě podříznu,
- análně znásilním tvou starou a pak vás všechny zabiju,
- vybílím vám byt,
- přivedu si 20 ukrajinců a vybílím vám byt.

V sousedních bytech pak k smrti vyděšené děti prý do rána neusnuly, já se jim nedivím. Toto trvalo skoro hodinu, z toho minimálně 40 minut u toho asistovala PČR - zřejmě hlídala, aby obyvatelé po dojmem této umělecké performance nezačali po umělci házet příliš těžké kytice či jiné věcné dary. Já, nemaje pro umění velké pochopení, jsem uvažoval o osvědčené středověké metodě - polévání cizáků vřícím olejem.

Čekal jsem, kdy konečně dojde na výzvu "Jménem zákona držte už hubu", a pak na rány obuškem, jak v Českých Budějovicích, ale výzva nepřišla a tak asi nedošlo ani na obušek. Marně jsem čekal i na nějakého zdatného bouchače v civilu, ale ani ten se zřejmě nedostavil. Možná mají zábrany mlátit menšiny a tlučou jen do pracujících či studujících.

Na místo přijela i MP (15 minut po zavolání, skvělý dojezdový čas, tedy pokud to auto tlačili do kopce) a dokud byla MP na místě, tak se umělec trochu krotil. Nicméně PČR na místě byla dříve a tak MP jeviště asi po deseti minutách opustila ve víře, že PČR umělce zvládne. Po odjezdů MP umělecká performance pokračovala. (Je možné že MP vyslalo jedince budící respekt, zatímco PČR zjevně v rámci budování tolerance a plnění budoucích kvót EU kvót vyslalo hlídku smíšenou. To se jaksi minulo účinkem, neboť policistka zřejmě neměla figuru Heleny Fibingerové a tak zkoušela smějda ke slušnému chování přemluvit, což nezabralo.)

PČR tedy zvolila nekonfliktní strategii - počkat, až se umělec křikem unaví. Asi usoudili, že obyvatele není možné připravit o takový jedinečný umělecký zážitek. A tak jsme se multikulturně obohacovali až do čtvrté hodiny ranní, kdy ho konečně sbalili a odvezli. Vivat PČR, opravdu jsem rád, že tě máme.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od nettik » ned 28.7.2013, 10:26

Shi: aspon prijeli...ja je kdysi volal 2x (uz jsemc o tu nekde psal) a ani jednou neprijeli...takze priste volam az po vyreseni situacea to sebou pak kurva hodej pac kdyz nepohnou,tak jim to sanitka odveze ;-)

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od azavak » ned 28.7.2013, 10:56

Také mám jednu příhodu.Když ženě vykradli večerku,tak okamžitě volala na PČ v Ostravě.K našemu užasu jme se dověděli že policista na služebně nemá lidi,takže se máme stavit zítra.Jedna s přihod co nás vedla udělat si oba ZP proto-že bude asi hůř.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Pařez » ned 28.7.2013, 11:27

azavak:..nemá lidi...zítra..Ve státě,který má největší hustotu policistů na m2??
Jak vidno tak efektivita práce je důležitá u každého zaměstnání.
Ale za to řadoví policisté ani nemohou,protože každý (až na vyjímky) pracuje pouze tolik,kolik je na něm od nadřízených požadováno...

Ryba smrdí od hlavy.

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od azavak » ned 28.7.2013, 13:49

Je jedno odkud smrdí ryba.Poučení je -neotravuj policajty s pi....vinami,až budes v hajzlu jsi na to sám.ps:pozor na kamery
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od john.hawk » pon 29.7.2013, 16:08

to je velmi smutné..no smíšené hlídky no..co se dá dělat ?? no, nic moc, snad si rovnou zavolat vedoucího šerifa a říct mu co že to má na skladbu manšaftu ? já měl xkrát takovýho vožralýho umělce, do dvou minut by mělo být vše vyřešeno, triviálnost. a občas se člověk zasekne na papírování ale pokud má mustry, není to zas tak moc těžké..a o tom to je..
celé je to smutné ale důležité je si to nenechat líbit..volat po 15 minutách na operačního že na zákrok hlídka nestačí a trošku to rozjet..I hlídka by měla vědět, že ne vždy vše je možné a potřebné ukecávat, kor když slušní lidí chtějí spát..za mně palec dolů..

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz