Pomoc Barušce


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 279

Registrován: pon 24.9.2012, 9:39

Pomoc Barušce

Příspěvek od Řepa » pon 16.3.2015, 21:28

Nezlobte se, ale dovolím si sem postnout něco, co mě osobně nenechává chladným.

Pokud Admini uznají za vhodné, že se to sem nehodí, ať to smáznou, ale pevně věřím tomu, že to tady zůstane. A ne bez odezvy....

Pro rýpaly - Ano já jsem poslal.

http://forum.passat-club.cz/viewtopic.php?f=159&t=6481

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od Stepan » pon 16.3.2015, 22:29

Pomoc Barušce? A proč ne Pepíčkovi? Haničce? Kájovi? Miládce? A všem dalším dětem a lidem, kteří mají zdravotní problémy, jsou postižení, atd? Čím je Baruška tak vyjímečná, že si zaslouží zvláštní péči, jinou, než ty další desetiticíce dětí i dospělých, které jsou na tom úplně stejně nebo ještě mnohem hůř, než ona? Pročpak se na některé lidi pořádají sbírky a na další ne?
Barunka není sama a nemohu tudíž všechny peníze vynakládat pouze na její výdaje. Nejstarší i nejmladší dcera a v neposlední řadě i já potřebujeme nutné věci, ale i udělat si radost...a tak se snažím co nejlépe rozvrhnout kam peníze poputují.
Takže sbírka je na to, aby si holky mohly udělat radost? :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od Žížal » úte 17.3.2015, 8:31

Hej Stepane ,pošli kilo a nelepej pyskem... Dávat almužnu je povinností každého křesťana, muslima,žida atd. a i komouši dávali na fond solidarity. :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od Sailor » úte 17.3.2015, 9:20

Štěpo a to říkáš i přes ty humanitní sra*ky co jsi vystudoval?
Ale jinak souhlasím,že zrovna tento inzerát/prosba je celkem nešťastně napsaný.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od Int1m1thy » úte 17.3.2015, 14:35

Proc bych mel neco posilat zrovna na tuto existenci ? Kdyby se toho zbavili uz davno tak cela rodina a i okoli bude mit normalni zivot ale takhle kvuli tomu stvoreni jsou vsichni vprdeli... ona priroda vi proc se takovejch zbavovat... my jsme to taky vedeli dokud neprisli pravdolaskari...
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: stř 14.9.2011, 14:37

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od Amateur » úte 17.3.2015, 14:44

to Int1m1thy: už mě dlouho nic tak nenasralo, jako poslední tvůj ČŮRACKEJ komentář !!!!!!!!!!!!!!
Wo ein Willen ist, ist auch ein Weg.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od Int1m1thy » úte 17.3.2015, 14:50

proto sem ho napsal... ;) kvuli jednomu decku znicili zivot tem 2 ostatnim... a jeste tu nikdo porad nenapsal proc bych mel zrovna pomahat ji cim je tak zvlastni oproti jinejm ?

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2 ... eutanazii/

Konecne prislo z Belgie neco inteligentniho :)
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od Bukowsky » úte 17.3.2015, 15:03

Int1m1thy: Ty jsi opravdu ubožák :wink: Jen potvrzuješ, že ne všichni lidé nosící zbraň to mají v hlavě v pořádku...

Nejsem fandou těchto mailů a výzev k přispívání - věřím tomu, že kdo přispět chce, ten si najde cestu sám...a ty ostatní nelze donutit ani takto.
Ovšem ani v takovém případě bych nesáhl k takovému verbálnímu ohodnocení - jen tak dál pane, můžeš být na sebe pyšný :thumbsup:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od Int1m1thy » úte 17.3.2015, 15:13

Jestli znamena: mit to v hlave vporadku to ze obetuju sve 2 deti a vsechny kolem me kvuli jednomu, ktere se uz tak narodilo, tak ano nemam to v poradku a sem za to rad...
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od jry2000 » úte 17.3.2015, 15:20

A uz se perou ....

Podstata veci (a vcelku dobre polozeny dotaz) je, proc jsme nuceni psychickym vydiranim prispivat zrovna na tuhle ci tamtu dobrocinnou akci.

Kdo chce pomahat, vzdycky si najde zpusob jak pomoct. Dat vedet, ze moznost existuje je vporadku. Clovek se pak muze rozhodnout podle svych priorit a moznosti.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od Sailor » úte 17.3.2015, 15:45

Int1m1thy píše: ona priroda vi proc se takovejch zbavovat
No chlapče,zajímavej názor . . . . .
Každopádně když sem někdo nedávno postoval tvoje fotky,zejména ten posing ve fitku mě pobavil,tak ty jsi taky troska(co nechává své tělo a potenciál ladem) a z evolučního hlediska by si v přírodě nepřežil.Ale díky tomu,že se naše společnost někam vyvinula,tak je tu prostor pro všechny.Ty postižené a i tebe.A ty jsi tělesně jen o příčku vejš nad těma postiženejma a teď si dokázal,že duševně o příčku níže.
A hlavně ať je na světě mír :lol:
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od reddog » úte 17.3.2015, 15:57

Intimithy:
přispívat finančně ani jinak nemusíš, ale ten svůj názor jsi vypouštět z klávesnice nemusel.
Osobně s tvým názorem nesouhlasím, nežijeme ve Spartě.

for all:
pokud někdo přispívat chce či nechce, je to jen jeho osobní věc. Ostaním po tom prdlajs. Ale snažit se v lidech uměle vytvářet nutkavý pocit okamžité solidarity je podle mne špatně už z principu. Na druhou stranu je zde také fakt toho, že abychom i připadně pomoct mohli, musíme se nějak o potřebných lidech (osudech) dozvědět. Zbylé je pak na našem rozhodnutí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 165

Registrován: stř 01.10.2014, 18:14

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od smajlik » úte 17.3.2015, 16:13

Int1m1thy, někdy se chce zamyslet, co člověk píše. Asi by jsi mluvil jinak, kdyby jsi měl sám postižené dítě. Já postižené dítě mám a rozhodně bych ho nedal pryč ani nevyměnil za jiné. To co jsi napsal by mohlo být pro mnohé urážkou. Další věc je to, že pokud by nikdo nepsal tyto emaily, případně žádosti o pomoc, tak se o tom lidé nedozví. Pak je na každém, jestli přispěje nebo ne.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od jry2000 » úte 17.3.2015, 16:23

Nikdo se tady nehada o to, ze by se takove maily nemely psat.

Spor je v tom, proc se v tom mailu citove vydira.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od Int1m1thy » úte 17.3.2015, 16:49

reddog: ano stvou me tyto prosby kdyz si za svuj stav muzou ty lidi sami nebo se rodice rozhodnou to dite nechat... neco jinyho je kdyz se jim to stane nakou nehodou nebo tak nejak a ne vlastni vinou, vubec nikdo neresite jaky to musi bejt pro vsechny kolem nich a zbytek rodiny?... sam sem prispel na regibase nakupem nakych jejich predmetu atd. aby nekdo nerikal ze sem 100% ubozak...

A nejlepsi na tom je ze v jinym vlaknu vsichni pisete jak nikomu nepomuzete, protoze je to cizi clovek a ze nechcete jit sedet nebo resit soudy a najednou tady sem ubozak :D :D :D to je tak vtipny... staci zahrat na city ze ?

Sailor: az na to ze v evoluci nejde pouze o fyzickou silu tak dobry :) a ne kazdej muze bejt tak krasnej jako ty... :)
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od Bukowsky » úte 17.3.2015, 17:06

Int1m1thy: hochu hochu - ty plácáš jablka a hrušky dohromady...
Dáváš do jedné roviny použití zbraně v případě nouze, s tím související postoj člověka s přihlédnutím k naší legislativě a ten hnuj, co jsi zde na začátku demonstroval.
Nemá smysl zde polemizovat, kdo co jak co myslel - dospělý člověk by měl vládnout dostatkem taktu a sebeuvědomění, aby svůj názor zvládl demonstrovat ve společensky přijatelné podobě. Zde ve Tvém případě vidím spoustu prostoru pro zlepšení - prvním krokem je schopnost sebereflexe, umět si přiznat, že jsem něco neudělal/neřekl tak, aby to mohlo být vnímáno jako objektivní názor zralého člověka. Právě tahle poslední část bude u Tebe asi největší oříšek...no, ale až čas ukáže :wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od cmk » úte 17.3.2015, 17:16

Panove, ze se kretenismus vlije takovou formou i sem, to jsem necekal...

V prvnim prispevku mate slusnou formu zadosti.
Bud v to verite a chcete pomoct, pak něco poslete.
Nebo v to neverite a nechcete pomoct, pak to proste ignorujte a hotovo.
Nikdo Vas nenuti delat kteroukoli z tech 2 moznosti.

Ale vest tu slovni prujem z velke casti jeste OT, to by nebylo hodno ani Crywolfa, natoz nekoho normalniho...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od reddog » úte 17.3.2015, 17:18

Intimithy:
nevím jestli jsi narážel tím jiným vláknem na mne, ale za sebe ti řeknu jen to, že srovnáváš rozdílné věci. A mýlíš se, je nás tady víc, kteří v rodině mají třeba někoho s DMO nebo jiným poškozením těla, které jej vyřazuje z "normálního" života. Ale věz, že jsi za hodně dlouhou dobu teprve druhý člověk, od kterého jsem něco podobného slyšel/četl (že bychom se měli zbavit "neplnohodnotných" dětí).
Nikdo z nás není dokonalý. Někdo trpí tělesně, jiný duševně. Někdo o tom, že je jaksi mimo, ani možná neví. Pro někoho je možná utrpením představa tělesně postiženého sourozence, pro jiného zase duševně nemocný bližní, jinému přijde šílený život s bzcitným násilníkem. Ty dvě první představy umíme kompenzovat láskou a pochopením. To druhé jen strachem či úchylkou. Neber to osobně, ale pokud jsi "hrál na city", tak jsem tvou hru neprohédl a pak vůbec nereflektuj na to, co jsem napsal, protože jsem to psal Intimithy, jež to co napsal, myslel vážně.
A pokud se situuješ do 100% ubožáka, tak něco není v pořádku. Já o tobě nic takového nenapsal.

Za mne vyčerpáno. Barušce, stejně jako ostatním lidem s nelehkým osudem držím palce a sám si budu i nadále vybírat, koho osobně materiálně podpořím a komu případně "jen" věnuji chvilku pozornosti a prosbu Nebi, aby se jim vedlo lépe.

tomík
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od Int1m1thy » úte 17.3.2015, 17:46

bukowsi: ja sem to ale tak chtel napsat, nechtel sem to napsat v spolecensky prijatelnym stylu... protoze sem cetl ty komentare na to VW foru... ze ten kdo neprispeje je to nejhorsi co existuje a dalsi citove a spolecenske vydirani tech co neprispejou? ...

Porad nevidim duvod proc zrovna tutej osobe pomahat...

A nejsou to jabka a hrusky... budete mit moznost aktivne nekomu zachranit zivot a budete to ignorovat to je vpohode, ale kdyz tady ignoruju ze nekdo potrebuje opravit kriplkaru tak je to ohavnost nejvetsiho kalibru a jeste jak je to tendencne psano a vyzadovano ?

dogu: neresim postizeny lidi ani lehce postizeny ani jim podobny a ani ty lidi konkretne ale ty rodice... vadi mi ty co se sami o sebe neumi postarat a potrebuji 24/7 peci nebo ty co jsou zavisli na pristrojich. Jeste horsi je, kdyz to vi nez se to narodi a stejne si to nechaj... cela rodina a vsichni okolo jsou tam kde jsou...

na tebe sem zadnym komentarem neutocil jestli to tak vypadalo tak se ti omlouvam bylo to mysleno obecne... a ubozakem me pasoval bukowski

PS: jak sem ted na to koukal tak to postizeny dite je jejich 2 a maji 3 takze si k blbe zivotni a financni situaci pomohli jeste vic...
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Pomoc Barušce

Příspěvek od Starosta » úte 17.3.2015, 21:22

Intimithy: Nepřál bych nikomu to rozhodování, jestli si "pravděpodobně postižené" dítě nechat nebo ne.
A dokážu si představit za určitých podmínek obě varianty - ultra špatnou i supra horší.

Svět je černobílý jen pro barvoslepé - nebo úplné blbce.
Nikdo Tě nenutí pomáhat, spíš se zamyslet nad tím odsouzením šmahem...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz