Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Magic » pát 14.8.2015, 0:53

Vypada to, ze snad budu mit sanci vyzkouset PPS a Shield najednou, tak pak az si udelam vylet poreferuji.

Glock 43 budu muset testnout asi se zapujcenim na strelnici. Dneska jsem ale strilel z 19tky a nevim, zda-li to lze nejak srovnavat, nicmene zdalo se mi ze pomerne hodne kopala.

Uvidim jak si na tom budou stat ty zbyle dve a samotna Glock 43, preci jen jde o velmi lehkou zbran, tak to beru s rezervou.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Int1m1thy » pát 14.8.2015, 3:00

http://www.liveleak.com/view?i=a0d_1393385886

Posilam to sem uz po 100x :D kolik lidi by dokazalo natahnout jednoruc :D
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Magic » pát 14.8.2015, 16:06

Na tom videu teda toho moc videt neslo :).

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od cipis » pát 14.8.2015, 16:20

19 ti kope? Hmm, asi místo neskutečného výběru zbraní by ses měl naučit prvně střílet. A jsme zpátky u nějaké obyčejné zbrani, koupené v bazaru, na naučení se.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Magic » pát 14.8.2015, 16:43

cipis

Ve srovnani s temi CZ kopala dle ocekavani pomerne hodne, prozatim nemam jak jsem psal srovnani s dalsimi lehkymi.

Jinak to, ze se musim jako zacatecnik naucit strilet je vcelku logicke a netreba mi to pripominat. Jak uz jsem parkrat psal - nechci zadnou levnou bazarovku.

Muzes mi prosim definovat pojem neskutecny vyber zbrani? Jako ze jich je hodne (3 ks vyse ode mne + co doporucili jini)?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od michalkolen » pát 14.8.2015, 22:44

Ahoj,taky jsem resil ze bych si odlehcil a misto kazdodeniho noseni sve G23 bych nosil mensi...G27 a nebo HK P2000skG27 jsem znal dobre a strilel z ni jiz nekolikrat...ale nechtel jsem mit doma dva glocky chtel jsem neco jinciho zkusel jsem i cz rami,ale pak jsem si vystrelil s tim HK...a je to fakt mazlik,jinou jsem nechtel...ale nakonec jsem si koupil (odstrelovacku) a na noseni mam stale G23,a clovek si zvykne,protoze 13*40sw neni k zahozeni :-)
Kdysi jsem nosil beretu px4 nez jsem ji prodal a to byl zeprv mazec....
Osobne bych to tak malych zbrani jako je G43 nesel.

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od karel73 » pát 14.8.2015, 23:14

to Magic: ahoj, za mně jen krátce - jestli by ti nějaká z těch tří neseděla vyloženě špatně v ruce, tak kvůli celkové dostupnosti bych šel do varianty G43/42. Jestli to má být teda fakt na nošení, tak tam oceníš hlavně ty rozměry a to jaká to je štěkna bych neřešil. Na začátku jsi zmiňoval i modely géčka, takže kdyby tě zajímalo reálné porování 17, 19, 26, 23, 27, 36, stav se v Č.B. a můžeš si to vyzkoušet. Bohužel ani 43 ani Shielda nemám. Už jsem tu možnost vyzkoušení sem někde dával, ale bylo to už dřív.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Magic » pát 14.8.2015, 23:26

karel73
Diky moc za nabidku, CB mam docela z ruky, ale uz mam nabidku na zkousku Shielda/PPS v prubehu 9/2015. G43 jsem taky u nikoho v okoli nesehnal, tak ho zkusim na strelnici v Ostrave, kde ho maji k zapujceni.

michalkolen
Zkusim napsat na strelnici jestli tam ty HK nekdo nema, ze bych je dle tvych doporuceni zkusil. Dival jsem se ale na rozmerove srovnani s Walther PPS a HK je skutecne docela vetsi. Hlavni ucel je pro mne u teto zbrane skryte noseni na sebeobranu.

Příspěvky: 105

Registrován: stř 15.7.2015, 22:12

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Golani.Matkal » pát 14.8.2015, 23:46

Magic: mám HK P30L v devítce, nová mne stála ranec, ale chtěl jsem ji, tak jsem si ji koupil, ačkoliv mne kamarád varoval, že jako začátečníkovi se z toho bude blbě střílet. Vystřílel jsem zatím něco kolem 1250 střel, na 10 metrů se pomalu netrefím do černého, po pár desítkách nábojů se mi klepou ruce a to už netrefím vůbec nic. Jsem frustrovaný, mám pocit, že jsem obr lempl. Dnes jsem zkusil Springfielda XD(m) 3.8" v devítce, a posílal jsem to tam, kam jsem chtěl. Říkám si, jestli je možné, že jsme si s HK nesedli, a mrzí mne to, protože si připadám jako pitomec, co byl hrrrr a tak to dopadlo. HK je příliš velká (196 mm) a těžká, a tak netrefím ani vrata od chlíva. XD(m) mnohem mensi (cca 174 mm), lehčí, není to SA/DA, nestrhávám tolik. Objednal jsem si XD(m) 3.8" Compact (na výšku je zbraň menší) v ráži .45, bude se dát hezky nosit, což o HK říct nemůžu, ta prostě zavazi. Vyvaruj se zbrklých nákupů, aby Ti zbraň neležela skoro pořád v trezoru jako mně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Magic » pát 14.8.2015, 23:52

Tak to je mi lito, ja se urcite pokusim kazdou zbran vyzkouset a az pak si udelat zaver, resp. ji vybrat.

Na mirenou strelbu budu brat nejspise CZ 75 TS, takze tady resim vazne jen II. zbran pro skryte noseni. Dle toho, co pises jde myslim vesmes o full-size zbrane, ze?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od michalkolen » sob 15.8.2015, 0:05

Neresil bych tak uplne vahu a rozmery,ano je to jeden z dulezitych faktu...ale myslim si,ze se na zvyknout i na 17.Jde jen o to.nosit,nosit,nosit a zase nosit :) svou 23 v pouzdru na apendixu nosim v letnich platenych trenkach,tricko volnejsi a i v tyto vedra ukryti pohoda.
Mnohem dulezitejsi mi prijde to ze ta zbran musi proste sednout do ruky.vezmu bac bac a musi to litat hned na prvni pokus do cerneho,bez treningu.Protoze az ji budu muset pouzit nebude to zrovna pohoda,klidek soustredit a bac...
Na noseni se nebuj ani compaktu.
Za me mel jsem beretu px4,jakmile jsem se s ni na strelnici roztrilel,pak to litalo na desitky,pak jsem si nevystrelil tri mesice a prvni rany byli katastrofa....s glockem jsem nebyl taky treba pul roku,a i bez treningu to lita porad 8,9,10.myslim si,ze mi sedi uchop a tak i ve stresu si myslim,ze by to melo klapnout.
Tim jen chci rict osahej co nejvic.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od cipis » sob 15.8.2015, 0:43

Dyť tam píše, co to je za zbraň - kompakt v 3,8", velikostně je to jak G26, takže mrňavé.
Proto jsem ti také pár stránek a threadů říkal o XDMku, ať ho určitě zkusíš. Fullsize 4,5" se hodí na zimu, teď na léto pod košili je ta 3,8" v kompaktu parádní ...
Magic píše:Na mirenou strelbu budu brat nejspise CZ 75 TS, takze tady resim vazne jen II. zbran pro skryte noseni. Dle toho, co pises jde myslim vesmes o full-size zbrane, ze?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Magic » sob 15.8.2015, 0:51

XDM mam na seznamu, uz jsem psal do Ostravy (Corado) jestli ho nahodou nemaji.

To, ze to je kompakt jsem asi prehledl a spojil si to s full-size, protoze jsem to resil v druhem vlaknu a vim, ze jsi mi to doporucoval.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od cipis » sob 15.8.2015, 0:59

Však to je takové kombo :) 4,5" na zimu, 3,8" v kompaktu na léto. Je to o (skoro) palec kratší v obou rozměrech - délka závěru a délka pažby. Vršek rámu je stejný, dá se prohodit závěr s hlavní. Zásobníky pasují, samozřejmě ty kratší do té delší pistole nenacpeš, ale opačně ano.
To je málem jak óda na XDM, ale já jsem s touhle kombinací zatím spokojen.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 137

Registrován: pon 11.10.2010, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od vondraa » čtv 20.8.2015, 16:08

Když pominu, že jsou ty zbraně každá jako nebe a dudy, tak ty se pravdu na fóru MujGlock.com ptáš, kterou z uvedených tří pistolí vybrat? Těžká volba... :-D (Glock!)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Magic » čtv 20.8.2015, 19:13

Glock 43 jsem dnes zkousel a mám už představu. Pristi tyden mam domluvene XDM. V půlce září vyzkousim shield a PPS. Bohužel XDS jsem v CR na vyzkoušení nesehnal. Pak se rozhodnu.

Příspěvky: 4

Registrován: pon 26.10.2015, 7:36

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od marcuss » pát 30.10.2015, 10:10

Ahoj

je tady někdo ochotný a nechal by mně vystřelit z Shielda?
Ostravsko a okolí...
děkuji

Příspěvky: 39

Registrován: čtv 19.12.2013, 10:11

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od elado » ned 01.11.2015, 14:02

Golani.Matkal píše:Magic: mám HK P30L v devítce, nová mne stála ranec, ale chtěl jsem ji, tak jsem si ji koupil, ačkoliv mne kamarád varoval, že jako začátečníkovi se z toho bude blbě střílet. Vystřílel jsem zatím něco kolem 1250 střel, na 10 metrů se pomalu netrefím do černého, po pár desítkách nábojů se mi klepou ruce a to už netrefím vůbec nic. Jsem frustrovaný, mám pocit, že jsem obr lempl. Dnes jsem zkusil Springfielda XD(m) 3.8" v devítce, a posílal jsem to tam, kam jsem chtěl. Říkám si, jestli je možné, že jsme si s HK nesedli, a mrzí mne to, protože si připadám jako pitomec, co byl hrrrr a tak to dopadlo. HK je příliš velká (196 mm) a těžká, a tak netrefím ani vrata od chlíva. XD(m) mnohem mensi (cca 174 mm), lehčí, není to SA/DA, nestrhávám tolik. Objednal jsem si XD(m) 3.8" Compact (na výšku je zbraň menší) v ráži .45, bude se dát hezky nosit, což o HK říct nemůžu, ta prostě zavazi. Vyvaruj se zbrklých nákupů, aby Ti zbraň neležela skoro pořád v trezoru jako mně.
Hk nie je ani velka a ani tazka, jednoducho nemas ani zaklady strelby. Ak po 1200 ranach nevies na 10 m drzat desiatkovy rozptyl, tak si zrely na kurz, nie na inu zbran. Kratsia spust na inej zbrani moze tak akurat zamaskovat chyby, ktore robis, ale to ti nic neriesi. Mne trvalo presne jednu ranu,aby som s P30 strielal cca tak ako s inymi zbranami. Inak ti dam este jednu radu, zacni susit, staci 10-15 minut denne a vysledky budu lepsie ako ked tam vybuchas dalsiu tisicku nabojov takym stylom ako doteraz. Este jedna vec, zbran zrejme aj zle drzis, kedze ta bolia ruky po par vystreloch, cize cele zle, od uchopu po spustanie.
Takze sa vratim na zacuatok, zaplat si instruktora;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Magic » ned 01.11.2015, 15:27

Ja uz si jinak vse srovnal a jeste v zari koupil Walther PPS, ktery je pro mne bezkonkurencne nejlepsi.

Příspěvky: 4

Registrován: pon 26.10.2015, 7:36

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od marcuss » sob 05.12.2015, 6:13

Jsem majitelem Shielda.... úžasná zbraň. Střílí tam kde chci já, a ne někam za roh. Spoušt mi vůbec nevadí, ani nevnímám ten jazýček.
Není vybíravý na střelivo, Alsa, SB, SB subsonic, domácí.. vše bez jediné závady
A po prvních testech se mi střílí líp s krátkým zásobníkem. Uvidíme co přinese čas.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz