Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Asparuch » pon 24.10.2016, 21:41

Sorry přátelé, ale nevim proč tu předtím Golani.Matkal nebo jak se jmenuje kolega cpal ty Hecklery P2000 a USP Compact. To jsou proti G43/Shield/W-PPS obří pistole. To už tu můžem psát i uplně v pohodě o G26, která má rám o šířce velkej Glocků. :roll: A to i G17 má podle mě lepší rozměr pro skrytý nošení co se týče šířky než velká řada jinej pistolí včetně zmíněnejch P2000 a USP Compact. SIG-Sauery, HK, všechno to má široký rámy a i celkově dýlkou hlavně a rukojeti se to s kategorií těhle zbraní co jsou původním tématem vlákna nejde srovnávat.

Jinak pro tazatele za mě názor ve prospěch Glocku. Jsem sice Glockař, takže mě budeš možná podezřívat z předpojatosti, ale kdybych to měl srovnat jenom rozměry a pocitově. Já osobně jsem ve prospěch G43, potom Walther. Shield mi přišel na to že to má bejt na skrytý nošení dost velikej. Hlavně co se týče závěru, kdy mi připadalo, že je to celý strašně vysoký a hodně hmotnosti zbraně mi přišlo pocitově jaksi nad rukou. To u Géčka to takhle vůbec nebylo. Avšak beru, že díky tomu masivnějšímu závěru může mít Shield menší recoil. Budeš si to prostě muset vyzkoušet, a pak sám zvolíš. Já se ohledně G43 spíš ptám ohedně životnosti. Slyšel jsem o tom, že na AVIMu se závěr roztrhnul po 7 tisících. Ptám se, jestli náhodou nedostává tak malá konstrukce výkonym 9x19mm trochu moc do těla, aby to nějak tu Glockovsky standardní životnost vydrželo. Možná trochu moc výkonej náboj na takovou malou zbraň.

Co se týče spouště, jo ta je u Glocků tuhá. Já učící se na ČZetě s klasickym SA/DA jsem byl překvapenej u mýho fungl novýho Glocka jak to bylo tehdy tuhý. Ale za chvilinku se to zjemnilo a ta spoušť má u Gen4 takovou vzdálenost (je to asi i tim, že oproti Gen3 má pro mě bez gripů konečně optimální tloušťku HURÁ!), že mi ta těžší spoušť vůbec nevadí a jsem s ní schopnej v pohodě nastřílet pěkný výsledky tak jako z jinejch pistolí. Je to daný tim, že netahám prst z velký vzálenosti a mám snad i v tohle úhlu i možná větší sílu v tom prstu, než kdybych měl střílet z jinýho kohoutu.

Co se týče Walthera osobně mě strašně štve ta dlouhá spoušť, Glock se prostě posune o kousek. Aspoň mi to tak přijde.

Toť moje úvahy a zkušenosti... nakonec je to zase na tobě. Podle mě na fórech spíš zjišťuj která zbraň se dá líp upgradovat, která má lepší vlastnosti co se týče konstrukce, odolnosti a tak... co sedí tobě, sedí tobě.

PS Tim nehanim Shield. Znám kluky co jsou z něho uplně vycáklý a nedaj na to dopustit. Některý lidi zbraň mnohem líp schovaj než já. Znám chlapy, co schovaj uplně v pohodě CZ 75 D Compact ve vnitřnim pouzdru a neni to vůbec vidět. Na podzim a v zimě je to v pohodě, ale v létě mně připadá, že mi to skoro pořád čumí a v létě schovám akorát takovýhle minipistole...

Takže i tohle zvaž... je fajn vyzkoušet různý poudra (doporučuju vnitřní, protože tam plně využiješ výhod těhle typů pistolí)... já na těle při skrytym nošení nenosim nic jinýho než vnitřní už všech velikostí pistolí. Vnější si dokážu představit jen v zimě a to nemůžeš zase jen tak sundavat uvnitř bundu když to nemáš nějak vymyšlený zakrytim třeba mikinou...
Glock 17 Gen4, Glock 26 gen 4