Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Magic » úte 11.8.2015, 20:50

Ok, tak na prani pitta to davam zde.

Tohle je dostatecne tlusta cara, ktera znaci, ze ted resim II. zbran na skryte noseni. Snad se to nezamicha a nebudu muset cist, ze nevim co chci, resp. ze jsem prvni chtel mirenku a pak tohle. :)

===========================================

Ted k veci. Rad bych jako II. zbran poridil neco za ucelem sebeobrany, tzn. klasicky za opasek do pouzdra. Idealne rozmerove mensi a lehci o ktere bych nevedel, nevadilo by mi ji nosit a bylo dostacujici pro dany ucel. Samozrejme ji budu obcas oprasovat na strelnici.

Prozatim zvazuji nasledujici:
Walther PPS - http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=18&t=289 , walther-pps-t7958.html
Smith & Wesson M&P Shield - http://www.strelectvi.cz/forum/smith-an ... t2097.html , https://www.youtube.com/watch?v=A7pmjCWSgJU
Glock 43

Je to presne to, co tady psal mihlit, ktery nakonec vzal Shielda. Co jsem ted projizdel zkusenosti na internetu, tak ze strany strelcu spousta chvaly smerovala k Walther PPS. Je hodne srovnavana prave s Smith & Wesson M&P Shield. Samozrejme tam nemuze chybet ani Glock 43 (koukal jsem i po 42, 23 a 26).

Budu rad za vase doporuceni k tomu, co je lepsi a proc (+/-), s tim ze vysledkem bude opet nejaky seznam, ktery snad nekde na strelnici, nebo od nekoho ochotneho zde budu mit moznost zapujcit a vyzkouset (naklady na strelnici, strelivo a kafe platim).

Edit:
Tady jsem nasel nejake srovnani, ale chybi tam Walter PPS:
http://www.thefirearmblog.com/blog/2015 ... -shield-9/

Tady uz je i Walter PPS:
https://www.youtube.com/watch?v=mB3Qq4yECRc
https://www.youtube.com/watch?v=5k8AlFLT_5s
Naposledy upravil(a) Magic dne úte 11.8.2015, 21:41, celkem upraveno 1 x.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Stepan » úte 11.8.2015, 21:37

PPS má přiblblý sundávací hřbet pažby, který znefunkční zbraň, k dispozici zásobníky na 6,7,8 ran.

Shield je ve verzi s pojistkou pro toho, kdo by jí chtěl, dodává se se zásobníky na 7 a 8 ran.

G 43 prý moc kope, dodává se se dvěmi zásobníky s malou kapacitou (6 ran). Prý špatná spoušť.

Ani nevím, proč vyžaduješ takovouhle "osobní péči", když na internetu je na tohle téma MNOHO dostupného materiálu, nechce se ti hledat a číst???
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » úte 11.8.2015, 21:50

Diky moc za poznatky. Vezmu to od konce at skoncim u vecnych veci.

Nevim, co myslis pod osobni peci. Kdybych psal soukrome jednomu cloveku, nebo kazdemu zvlast, tak je vice osobni, ale takhle si myslim, ze to pomuze komukoliv dalsimu, kdo to bude prochazet po mne. Spise bych to nazval, ze budu vdecny za jakekoliv rady. Hledani na internetu a procitani uz mam za sebou cca 3 dny pro I. zbran a II. dny pro tuhle. Nic ale nevyda nad osobni zkusenosti lidi, kteri zbran vlastni a pak zejmena vyzkouseni (to provedu sam v poslednim kroku). Alespon tot je muj nazor, tzn. vzdy si zuzit potencialni zbrane na co nejmensi pocet a pak si je vyzkouset a vzit tu, co mi bude nejlepe sedet s tim, ze o ni budu vedet klady i zapory. Na nektere bych pak nemusel prijit (nenasel bych je) a diky radam zde se muzu vyvarovat "AHA" a nasledneho litovani.

Shield - vsimam si, ze je pojistka a psal to i mihlit, tak to beru jako vyhodu. Zeptam se ted i kdyz vim, ze to je spise o osobni preferenci. Nosite zbran pro skryte noseni s nabojem v komore? To mi poodhali jakou vahu te pojistce mam prikladat pri vyberu. V konecnem dusledku ta zbran nebyla vubec spatne hodnocena a tedy alespon v USA (CZ ceny jsem jeste nezkoumal) byla ze vsech 3 i nejlevnejsi.

PPS - diky za info, toho jsem si prozatim nevsiml, dobre vedet.

G43 - stezovali si na videu pokud jsem spravne rozumel, ze mel nejvetsi recoil, tak jsem si to ted jak pises potvrdil. To ale u zbrane na ochranu zase tolik nevadi, ale urcite to muze byt jedno z kriterii. Urcite to bude mit spojitost s tim ,ze je ze vsech nejlehci.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Stepan » úte 11.8.2015, 21:55

Magic píše:Nosite zbran pro skryte noseni s nabojem v komore? To mi poodhali jakou vahu te pojistce mam prikladat....
Možná by opravdu bylo dobré nepřeskočit samovzdělávací fázi a na všechno se neptat. Ta nemusí trvat tři dny, ale třeba třicet. Nebo několik měsíců.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od cipis » úte 11.8.2015, 22:04

A co jsou asi recenze různě po netu? To jsou přece osobní zkušenosti, které tak žádáš ... Všechno, co tu ostatní napsali, se dá vyčíst všude jinde ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od pitt » úte 11.8.2015, 22:09

Ja mam jak 17, tak 43, testoval jsem i 42, ale kvuli uchopu mam 43. Ja si tu zbran hned zamiloval. Na strelnici jsme pri bojove strelbe strilel tak o 10% hur, nez s 17, ale bylo to spis tim ze jsem si zvykal. Po chvili uz to bylo uplne v pohode. Na druhou stranu satan ma 43 i 42 a vice mu sedi 42.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od S474N » úte 11.8.2015, 22:13

Me sedi G42 zejmena vahou a chovanim pri strelbe. Jak budu mit chut, tak udelam nejakou recenzi s fotkama a kdyz se budu jo nudit, tak pridam i videa, kde je to i jednoznacne videt.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » úte 11.8.2015, 23:09

Takze kdyz bych to mel shrnout (pomijim ted 42 vs 43), tak z tech 3 by jste vsichni brali tedy radeji nyni jako novou co? Vim, ze napr jiz zminovany mihlit, co tohle trio take zminoval si vzal Shielda mmj. kvuli tusim pojistky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Int1m1thy » úte 11.8.2015, 23:40

Na pojistku se vyser, jestli si vemes shielda s pojistkou tak ti urvu vobje ruce :lol: Shield se dela bez i bez ni. Jenom debil by si ho vzal s pojistkou.
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od S474N » úte 11.8.2015, 23:40

Tu, co mi bude v ruce nejlepe sedet a bude se mi z ni nejlepe strilet.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » stř 12.8.2015, 0:54

mihlit:
Ty mas Shielda s pojistkou, vim ze jsi psal o tom, ze nazory se casto ruzni, ale nejake pro a proti z prvni ruky by bylo uplne super. Teda nez nam Int1m1thy urve vobje ruce. 8-)

S474N:
No, to mam v planu tak jako tak. Ted uz zjistit jen, kde je budu mit moznost vyzkouset. Obavam se, ze tohle asi neni vylozene typicky mix, ktery budou mit k zapujceni na strelnici, ale snad se pletu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Int1m1thy » stř 12.8.2015, 1:53

milhit si ho mohl koupit v dobe kdyz jeste nebyl bez pojistky a to ho castecne omlouva 8-)
G17gen4

Příspěvky: 47

Registrován: ned 25.1.2015, 18:03

Bydliště: Brno / HK

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od mihlit » stř 12.8.2015, 9:04

mihlit si ho vybral v době až po vyzkoušení jak pps tak i g43 a přestože již existoval i shield bez pojistky. Taky nepotřebuje nic, co by ho mělo omlouvat, protože co si o tom kdo myslí je mu úplně fuk.

Psal jsem, že názory na pojistku se značně různí. Většinou někdo chce pojistku, aby mu ta pistole neprostřelila gatě, protože se bojí, že to vystřelí samo. Proti tomu je právě i největší odpor kritiků a já s nimi v tomto souhlasím. Nemám problém mít v pouzdře nabitého glocka 43, který nemá žádnou pojistku, protože vím, že dokud nezmáčknu spoušť, tak nevystřelí. Proti nechtěnému výstřelu pojistka není potřeba.

Proč jsem chtěl pojistku já je pro účel použití v ČR. Nemůžeš se bránit na velkou vzdálenost, protože tě zavřou za vraždu, nemůžeš se bránit ani na střední vzdálenost. Bránit se budeš v naprosté většině případů (pokud neuvidíš někoho u sebe na dvorku/v garáži se zbraní) na víceméně kontaktní vzdálenosti. Někdo za tebou přijde až k tobě a pak vytáhne kudlu a bude chtít prachy. Někdo za tebou přijde, bude hádka/nadávky, které se ti nepodaří zklidnit, bude to eskalovat a začne tě být pěstmi či vytáhne kudlu. Zbraň sice nosíš skrytě, ale útočník si ji může všimnout když ji budeš tahat ven nebo ještě před tím tě rovnou povalí (má v té době na své straně moment překvapení) a ucítí ji když ti dá pěstí do břicha. Je tu tedy riziko, že tvoji zbraň sebere a použije ji proti tobě. Z mého pozorování začátečníků, kterým jsem půjčoval gp k100 je pojistka netriviální překážka. Neznalého člověka zastaví (minimálně na dostatečně dlouho) když zmáčkne spoušť a nic se nestane. Zbraň bez pojistky může použít ihned kdokoliv, že se má namířit na cíl a zmáčknout spoušť ví každý. K tomu jsem četl, že poměrně vysoké procento policistů v usa zastřelených ve službě je zastřeleno jejich vlastní zbraní (samozřejmě je tam rozdíl, že oni nosí zbraň viditelně). Proto jsem se rozhodl, že na zbrani pojistku chci. Celá zbraň na obranu ať již má pojistku nebo ne, musí jít ovládat jednou rukou. Pokud nedokážeš spolehlivě odjistit střílející rukou, není to vhodná zbraň pro tebe.

Toliko k důvodům a víc bych je nerad rozebíral, protože se stejně všichni neshodnou. Nikoho nepřesvědčuju a ani to nehodlám před nikým obhajovat, ať si každý rozmyslí sám.

Ještě dodám, že pokud bych nevyžadoval pojistku, bral bych glock 43 (možná i 42 ale spíš ne) přestože kope víc (pouze bych tam ocenil +1 zásobník s botkou, ale to časem určitě bude). Je to zbraň na obranu a nikdo to neplánuje použít jako univerzál. I když je malá a na střelbu v porovnání s ostatními (trochu) horší, tak je stále úplně v pohodě. Jednoruč i levačkou stále funguje spolehlivě a žádné závady. To je u zbraně této kategorie důležité. Obouruč to na 25 m udržím v černém. Jestli byla trošku nepohodlnější do ručičky bude každému v případě použití při obraně úplně jedno. Hlavní výhoda glocku je ale ta, že je a seženeš na něj i díly i pouzdra. Dovozce dováží a to není úplně vždy a u všech.

Proto jsem taky psal, že jsem si vybral shielda a ne že jsem si pořídil shielda. Já na něj totiž stále ještě čekám. Již pár měsíců a ještě to pár měsíců bude. Aktuálně v republice nikde není (pár kusů verze bez pojistky je), importér ho nemá, nějakou dobu objednaný je ale kdy mu ho pošlou ani on sám prý neví. To kromě čekání na pořízení zbraně bude komplikovat i případné opravy (pokud se na tom někdy něco pokazí).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od S474N » stř 12.8.2015, 9:57

mihlit: tak hlavne aby ti to takhle prisne logicky uvazovalo i v situaci, kdy ti pujde o zivot. To uz mi teda dava vetsi smysl nosit radeji bez naboje v komore.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Biggles » stř 12.8.2015, 12:01

Takže když to shrnu, tak chceš něco, co zbrzdí tvojí ochranu? Tak fajn.

Příspěvky: 47

Registrován: ned 25.1.2015, 18:03

Bydliště: Brno / HK

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od mihlit » stř 12.8.2015, 12:16

Mám odlišný názor, ale žádné svaté války ani flamu se účastnit nehodlám. Neptal jsem se na radu, pouze jsem odpovídal na otázku, proč jsem se tak rozhodl já. Rady ani vysvětlení, proč je můj názor špatně fakt neocením, není potřeba mi to tedy pracně vysvětlovat :) Na oplátku nebudu vysvětlovat já, proč si myslím, že taky nemáte pravdu a všichni si ušetříme čas a hezké odpoledne :wink: Nikomu svůj názor ani nenutím, každý ať se rozhodne sám za sebe. Toť vše. YMMV
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Int1m1thy » stř 12.8.2015, 16:29

pokud je tvoji nejvetsi obavou to ze te nekdo zabije tvoji strelnou zbrani, protoze nekde udajne v murice. Kdyby si aspon cet tak vis jak je to opravdu. Tak mam reseni tveho zivotniho problemu. Nenos ;) Kde je napsano na jakou vzdalenost se muzes nebo nekoho branit ?
Ano nikomu ho nenutis ale nekdo si ten nazor precte a pak ho to bude stat kejhak nenenene



Tady jsou vsechny cisla...
NOTE: Weapon is inclusive of all weapon types that may be issued to a law enforcement officer.

https://www.fbi.gov/about-us/cjis/ucr/l ... sly-killed

https://www.fbi.gov/about-us/cjis/ucr/l ... s/table-13
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Magic » stř 12.8.2015, 16:32

M&AP Shield

mihlit: Ja naopak dekuji jako zacatecnik za tento vycerpavajici popis s vyjmenovanim mozne situace. Tohle je presne to za co jsem vdecny kdyz nekdo napise, tzn. i vyhody neceho (pojistka) a proc se pro to rozhodl a ne jen ze je to proste spatne.

Predpokladam tedy, ze budes mit skryte pouzdro, zbran bude s nabojem v komore a zajistena pouze pojistkou, tzn. jediny krok, ktery pri obrane budes muset udelat je odjistit pojistku a zmacknout spoust.

Z meho pohledu mi to jednorucne prijde jako snazsi, nez-li natahnout zaver pokud teda clovek nema hodne velkou sebeduveru a nechodi s nabojem v komore bez pojistky, coz jsem pochopil vetsina dela.

Doufam, ze jsem tedy neopomenul nejakou dulezitou cast celeho procesu taseni zbrane v krizove situaci.

Walter PPS

Vypada to, ze i tahle zbran ma nejakou specialni "quicksafe" pojistku.

Nasel jsem nasel jedno varovani s design flaw viz.:
http://www.defensivecarry.com/forum/def ... rning.html

Na dalsich forech pak to same, tzn. vzdy scenar kdy jim zbran spadla a neco se tam rozbilo. Tady to je videt na videu https://www.youtube.com/watch?v=IvKCiKN88iU .

Glock 43

Glock ma co se divam jen pasivni pred uzivatelem skryte blbuvzdorne pojistky "Safe Action".

https://us.glock.com/technology/safe-action

===

Btw. zmenil jsem predmet vlakna, aby bylo vice vypovidajici, co se ted resi a nove prichozi si nerikali, ze tu je nejaky flame na tema sebeobrana a skryte noseni, kdyz se resila ze zacatku zbran na tercovou strelbu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od S474N » stř 12.8.2015, 16:50

Ti nejak z nadpisu vypadla ta CZ *3* :lol:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 105

Registrován: stř 15.7.2015, 22:12

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Golani.Matkal » stř 12.8.2015, 16:52

Magic: máš nějakou averzi ke značce HK, anebo proč ve Tvém hledáčku chybí třeba P2000, anebo USP Compact?

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz