Pořádná flákota na gril


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Pořádná flákota na gril

Příspěvek od HV » pon 12.8.2013, 13:20

Kdo letos ještě neměl kvalitní maso z grilu, doporučuji nepřehlédnout nabídku Slevomatu na rib eye steaky dovezené firmou SelaVita. Po osobní zkušenosti s předchozím nákupem a následným gastro zážitkem se musím podělit s každým, kdo si nedokáže odepřít kousek kvalitního masa.
http://www.slevomat.cz/sleva/211631-hov ... z-uruguaye
Opravdu super maso, kdo ochutná, nebude už dál kupovat to, co nám nabízí naše polnohospodárstvo v Hypernově a spol. Je to fakt :bomb:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od Starosta » pon 12.8.2013, 15:02

HV: Pěkný :)
Nevadí tomu to mražení?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od Mistral » pon 12.8.2013, 16:57

Naše poľnohospodárstvo nabízí odvěšený hovězí z pastevního chovu masných plemen taky, akorát to běžný spotřebitel nezaplatí.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od jry2000 » pon 12.8.2013, 17:12

Mistral - a link/cena nekde?
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od Mistral » úte 13.8.2013, 7:42

Jen tak narychlo, lidi co znám: +420 776 711 219 Ing. Zbyněk Pípal http://www.kvalitabio.cz/22505-VYZRALE--HOVEZI---BIO/
(dostal starý statek na Vysočině a pozemky od táty a snaží se, co mu zbejvá)

Ing. Pavel Moulis, bývalý předseda mladých agrárníků http://www.farmamoulisovych.cz/bio-produkce.htm je z Plzně, ale nevím, jak moc nechávají maso vyzrát.

U jihlavy Sklenář ze Sasova http://e-shop.biofarma.cz/cz/produkty/hovezi měl by to nechat v případě objednávky viset až měsíc (mimochodem, mají výborné vepřové, sádlo od nich je jedinečné)

Že dělají bio se nelekejte, příjem těhle malých farem je malý tak využívají všechny možnosti jak získat finance. Sklenář je teda srdcař, ale fajn chlap.

(a pak se samozřejmě lze dohodnout s někým, kdo má v okolí skot na pastvě, že se jeden kus zabije a buď se v zimě nechá viset někde v chladu, nebo během roku halt dohodnout s nějakou restaurací nebo řezníkem v okolí, esli nepronajmou část chlaďáku (i když v tomto bodě jsem dost skeptický)
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od HV » úte 13.8.2013, 10:02

Starosta: Prý ne, potvrdím po víkendu. Pokud ale ze SelaVity tvrdí, že tomu zamražení neublíží, věřím, že tomu tak bude. Pokud ano, měl jsem si vzít víc :)
Mistral: "viset někde v chladu" tak to sorry, technologie na zrání musí být antiseptické, doma leda vakuum a skladovat do cca 4 st. Celsia. Maso co pluje přes moře má dobu zrání danou dobou přeplutí a domnívám se, že je také vakuované.

Jinak obecně je problém s kvalitním masem na gril. Měl jsem od SelaVita rump steaky (chlazené) a musím říct, že nic lepšího jsem nikdy nejedl. Mramorování a zrání dělá rozdíl mezi žvejkačkou a luxusním gastro zážitkem. U nás sehnat vyzrálé kvalitní maso vhodné na gril v podstatě nelze. Tedy ne ve standardních obchodech. A u tohoto shopu to je snadné, kvalitní a je také možno využít dopravy až domů.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od Starosta » úte 13.8.2013, 10:51

HV: Ty bys to mohl prodávat - slint! :inlove:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od HV » úte 13.8.2013, 10:56

Věř, že tohle maso se prodává samo. Já už jinde maso nekupuji. Jak jednou zkusíš... :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 80

Registrován: stř 24.7.2013, 0:48

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od Phil » úte 13.8.2013, 12:21

Steaky a vůbec maso od firmy SelaVita můžu jen a jen doporučit. Komunikace krásná, jednatel je do steaku fanda a tak když má čas tak i po telefonu si s Vámi o steacích pokecá. Relativně si pamatuje stálé zákazníky.

Maso je možnost nechat v celku nebo nechat nařezat po 200,250,300g... jak si řeknete. Příjdou vakuované a v chladu vydrží max. 1 (2). Pokud to zamrazíte tak to až tak nevadí, ale mě osobně to příjde jako škoda. Nicméně hodně potom záleží na tom, jak rozmrazíte. Lepší rozmrazit pomalu v ledničce. Tak maso nedostane takový teplotní šok a udrží si nějakou svojí chuť.

No a příprava steaku už je na každém soudruhovi :)

Jo a ještě jedna věc. Kdo je z Prahy může si maso nechat dovést nebo si vyzvednout v řeznictví na náměstí bratří synků.

@HV
Ono to, že se u nás nedá sehnat kvalitní vyzrálé maso je tím, že nechat maso vyzrát něco stojí. Vychladit 1t masa min měsíc stojí cca 4-6 tis (pokud si dobře pamatuji.. trošku cucám z prstu, nechce se mi to dohledávat). A to tady v našich finančních podmínkách nikdo moc dělat nebude. Dělat maso na sklad, když všichni chtějí flákotu masa za 3,50 z lidlu.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od HV » úte 13.8.2013, 13:05

Phil: Vystihl jsi to přesně. Mám stejné zkušenosti. Zamrazení bude má nová zkušenost, doposud jsem byl přesvědčen o tom, že to masu ubližuje. Nechám se překvapit a po víkendu sdělím svoji zkušenost.
Že zrání masa něco stojí je jasné. Ale pokud si mám vybrat mezi roštencem z Hypernovy a vyzrálým rump steakem ze SelaVita (za stejnou cenu!) výběr je více než jasný. Rozdíl je totiž naprosto radikální!
Benefit přepravy přes oceán je v tom, že to maso v průběhu přepravy dozraje :)
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od maja » úte 13.8.2013, 13:06

O víkendu bude grilovačka, takže tenhle tip rovnou vyzkouším.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od Sailor » úte 13.8.2013, 13:12

HV:Zřejmě seš znalec :)
Jinak souhlasím,že není nic lepšího než pořádná (libová) flákota na gril.škoda že Prágl je pro mě daleko . . .
říkáš za stejnou cenu,dá se to někde dohledat na netu?
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od HV » úte 13.8.2013, 13:17

http://www.selavita.cz/e-shop/maso/hovezi/
Ta akce na slevomatu je jejich
PPL ti to doveze ;)
Doporučuji Hovězí rump steak, na gril super parádička, maso jako mandle *62*
Naposledy upravil(a) HV dne úte 13.8.2013, 13:20, celkem upraveno 1 x.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od S474N » úte 13.8.2013, 13:20

Phil: dovolim si te trosicku poopravit. Davat do souvislosti Lidl a nejake levne hnusne maso, to muze pouze ten, ktery v zivote v Lidlu nebyl. Naopak vetsina masne produkce je jedna z tech kvalitnejsich, kdyz to porovnam s odpady, co se prodavaji v Tesco, Billa, Kaufland a dalsimi. Ono si u ruznych (nejenom masnych) vyrobku staci porovnat zastoupeni hlavnich slozek a potom delat nejake zavery.

BTW vyuzil jsem ted nabidky jiz nalozenych steaku na gril prave z Lidlu a musim rict, ze jsem si opravdu pochutnal.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od HV » úte 13.8.2013, 13:25

Lidé mají tendenci LIDL trochu hanit. Spousta známých, kteří se mi smáli, když jsem zmínil co dobrého jsem si v LIDLu zase koupil, se postupem času do LIDLu naučili chodit a ve svých názorech se trochu opravili :). Sortiment je užší ale akční sortiment má spoustu výtečných položek. Kupříkladu jsem tam koupil chlazené losos steaky - výtečné a za super cenu. Jejich klobásky na gril také mohu jen doporučit - 95% masa. Tvrdý sýr Kolumbus - perfektní k vínečku! A tak bych mohl pokračovat ;)
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 80

Registrován: stř 24.7.2013, 0:48

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od Phil » úte 13.8.2013, 13:32

@HV

Já zase preferuji rib eye. Mám rád to mramorování, které pak masu dodá tu správnou štávu :inlove:
Přítelkyně zase preferuje striploin, protože vyjma horní "kuže" nemá mramorování a tak to nemusí "žvejkat" :mrgreen: Prostě pro ní je "tlustý" fuj :mrgreen:

Pánové neberu Vám oblibu Globusu, ale já tento řetězec nepodporuji. Nabídka mě tam vůbec neoslovila, interiér co se rozmístnění regálů a zboží z pohledu zákazníka mi nevyhovuje. Stejně tak pravotočivý směr nakupování. Nemluvě o tom, jak se společnost resp. její vedení chová. S těma nechci mít nic společného.
Naposledy upravil(a) Phil dne úte 13.8.2013, 13:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od maja » úte 13.8.2013, 13:34

HV: Jako všude. Je potřeba vybírat a trochu u nakupování přemýšlet.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od Sailor » úte 13.8.2013, 13:36

S474N
Nedávno bylo v TV že ty nakládaný masa nic moc,že v té marinádě rádi schovávají už "jetá" masa.Ale myslím že nehovořili přímo o lídlu,tak nechci hanět.Já nakupuju maso v německu jelikož to mám kousek a kvalita je o dost lepší a za stejnou cenu jako u nás.
Ale s tou postovanou top-flákotou z uruquaye se to samozřejmě srovnávat nedá.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od HV » úte 13.8.2013, 13:37

Phil: Máš pravdu, posledně jsem kupoval vysoký roštěnec, a to byla lahůdka
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pořádná flákota na gril

Příspěvek od S474N » úte 13.8.2013, 13:44

Sailor: ano, nalozene maso v retezci typu Billa, Tesco, Kaufland, Albert a podobnych si opravdu v zivote nekoupil. Je to presne jako rika HV, v Lidlu se daji koupit velmi slusne veci (typicky z masne produkce opravdu skvela Schwarzwaldska sunka) a zcela po pravde, tento retezec urcite neni cileny na duchodce, protoze uz vidim, jak duchodce dava pres 30 Kc za 10 dkg sunky. A presto si spousta lidi mysli, ze tam chodi jenom duchodci.

Jinak docela by me zajimalo realne porovnani z tim nakladanym masikem s tim, co tady postoval HV. Ja jsem s tim masem opravdu velmi spokojen.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz