PORADTE-NAPADENI PSEM


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od rotwajlerdick » ned 15.11.2009, 20:57

zdravim ted sem se vratil s prochazky se psem a stalo se mne toto-v jednom miste u nas na sidlisti sme v dali na chodniku zahledli mladou zenu s pitbulem a s krizencem pitbula mnela je na volno sli sme naproti sobe ja mam psa -2leteho rotwajlera vim jaci sou lide a pres to ze ho mam slusne vychovaneho ho vodim na voditku zena nas zaregistrovala a jala se chytat sve psi zahakla kazdemu voditko ale to nas uz zmercili jeji psi a zacali stekat byly sme od sebe asi 20m a muj uz stekal taky jeji krizenec se ji vytrhl a bezel proti nam obehl nas a chtel kousnout meho psa tak sem mu vsi silou dal pesti do hrudniku utekl a udelal kolecko okolo nas nelenil sem a vytahl glocka 26 a cekal co bude nelenil a chtel znova zautocit strilet sem nechtel - nevim byl sem nerozhodny to uz se ji vytrhl i druhy pes tuten krizenec vyrazil znovu na meho psa tak kdyz byl nadosah tak sem zaklekl a vrazil mu hlaven glocka do zeber a zavyl asi to citil zakricel sem na ni ze jestli dobehne i druhy pes tak budu bez milosti strilet no a majitelka zacala vyvijet konecne aktivitu a mezi tim chytila cistokrevneho pitbula a i krizenec sel k ni a chytila ho ja drzel na kratko levou rukou sveho psa po celou dobu incidentu a v prave sem mnel glocka kdyz psi pochytala a takj nak spacifikovala jestli se tomu tak da rict protoze ji neposlouchali tak sem ji rikal ze zavolame policii ona ne ne ne a sla pryc tazena psi nikomu se nic nestalo tak sem to nechal byt neresme zda je to spravne ale poradte ci podelte se o svuj nazor co myslite ze by se stalo kdyby doslo treba jen na varovny vystrel nedej buh na strelbu do ziviho kdyz bezel druhy tak uz sem to videl cerne nebo jak by ste se zachovali v teto situaci vy myslite ze bych tento pripad ustal pred zakonem?dekuji za info a pripadne rady roman
zabijte je vsechny buh si je prebere

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Mistral » ned 15.11.2009, 21:20

No, nakonec to dobře dopadlo, což. Příště bych je spíš hned nakrmil pepřákem. Když baba nezvládá psy, nemá si je medle pořizovat.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od admix » ned 15.11.2009, 21:23

Rek bych, ze v tomhle pripade bys strelbu obhajil naprosto bez problemu
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od rotwajlerdick » ned 15.11.2009, 21:38

to prave nevim mnel sem popravde strach a ted kdyz si to promitam co se mohlo stat kdyby se psi pustili i do mne nevim co byla vetsi hloupost plest se do toho-pustit sveho nebo strilet kdyby se do toho dali tak nevim nevim mela jak prase zraneni meho psa ty dva neresim ,strelba ,policie odneti zbrojaku -obecne ohrozeni?bylo to na sidlisti hrozny veci se mne honi v palici aste ted by se ve mne krve nedorezal a popravde mam u sebe standartne zbran zasobnik rezervni nuz ale telescop ani peprak nevlastnim budu to muset napravit
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od admix » ned 15.11.2009, 22:09

No pokud by napadeni pitbullem prvni policajt neuzavrel jako krajni nouzi, tak uz bysme mohli kvery zamknout do trezoru ... nepekna zkusenost, diky ze ses podelil.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od rotwajlerdick » ned 15.11.2009, 22:28

podelil vis vrta mne to hlavou bylo to hodne realny a je to divny co se mne honi v palici fakt by mne zajimalo co by se stalo kdybych je rochnul minimalne jednoho a nikde nikdo jen ta zenska tam nevim mne uz se neco podobneho stalo v lete deti se koupali v rybniku a kde se vzal tu se vzal irsky vlkodav a sup za detma a mym psem do rybnuka psa mne pokousal a nic syn mu daval lokty a ja pres to ze neumim plavat tak sem skocil do rybnika to je jasny a topili sme ho normalne sme ho pritopili a pak pustil nebyt tam lidi tak sem stloukl este i psovo vyfetovanyho panicka prisel sem o telefon ale glock vydrzel byl celou dobu v pouzdru za pasem strilet neslo rybnuk byl plny lidi dnes to byl druhy pripad rika se do tretice a to nemusi jit tak lehce lidi maj velky psi a maj je dost nevychovany a je to drsny delaj psum aspon nekterym rasam spatnou povest a dopadne to s nama spatne kdyz nevim co to obnasi tak se nejdriv informuju a pak teprve kupuju psa protoze ty prusery nejsou tech psu ale jejich panicku -nekdy debilu :mad:
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od solidus » pon 16.11.2009, 10:21

nedávno jsme byli s přítelkyní vyvenčit psa (kokr) za městem, je to takový listnatý les a prakticky všecny cesty jsou projeté od tatrovek a tak, sem tam nějaká zahrádka. jdeme vše v poho a najednou jdeme kolem plotu a za ním paní a dva vlčáci. vše v klidu, náš pes si jich nevšímá, oni taky. jdeme dál a cesta vede z kopce, ale plot pokračuje rovně a prostor mezi vyplňuje prudký svaz z kamenů. plot končí a kameny už máme v úrovni hlavy. najednou štěkot přímo do ucha, tam, kde už nebyl plot ti psi normálně mohli seskočit k nám na cestu a můžu vám říct, že kdyby to udělali, měl bych co dělat, abych stihnul nadrcnout ... je to trochu OT, ale tohle mě donutilo přemýšlet nad nošením v komoře. na druhou stranu doufám, že kdyby tomu v tomhle našem případě došlo, byli jsme jednoznačně v právu.

v tvém případě si myslím, že by to (bohužel, v naší zemi to tak ale vidím) stálo na tom, jestli bys dokázal, že ti psi napadali taky tebe ...
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Mistral » pon 16.11.2009, 11:37

Jo, u nás byl jeden plot na soklu zhruba ve výši hlavy, a nudící se pes tam bafal na lidi. Jednou jsem baf já na něj, musel se asi posrat, bo to nečekal. :)

Máš-li glok, nos samozřejmě náboj v komoře. DAO je na to prostě určenej. Než se rozkoukáš, odrazíš první útok, vyštracháš krochunu, nadrcneš ... pokud máš vůbec volnou ruku ... uplyne děsně moc času.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od solidus » pon 16.11.2009, 11:49

vím to, souhlasím s tím, ale ještě jsem k tomu nějak nedošel - nechci to střídat (nadrcnuto někdy, někdy ne), takže to chci zlomit a nosit nadrcnuto. proti mluví pořád ten efekt a zvuk nadrcnutí. ale to je na jiné téma :o)
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Starosta » pon 16.11.2009, 12:49

solidus: Podle kapacity se to nevylučuje - pokud máš dost času a kapacitu, můžeš přetáhnout i s nábojem v komoře a jeden náboj obětovat. Proti mluví samozřejmě možnost vzniku závady.

Abych nebyl úplně od tématu...
Napadení osoby psem je věc jedna, napadení vlastního psa věc druhá. Ale pokud se člověk zamyslí nad tím, jak to asi může probíhat - napadení mého psa, jeho "pán" mimo akční rádius, já se snažím je oddělit - dojde nejspíš k tomu, že napadení mojí osoby je/bylo prakticky nevyhnutelné.

Přesto se obávám, že v rámci současné právní úpravy se o to člověk musí pokusit jinými prostředky než SZ a až v případě skutečného napadení zdraví a života (lidského) je možno útočícího psa zastavit střelbou. Tedy pokud se nejedná o významný rozdíl v ceně, kde by šlo uplatnit KN.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od solidus » pon 16.11.2009, 15:42

Starosta: hehe, teď jsi mě dostal, jednoduchý jak facka. obětovat náboj v komoře. fakt smekám, tohle mě nenapadlo a je to tak jednoduchý *24*

jj, právě, začíná to tu být takový, že bránit se zbraní je možný už jen v případě, že je lepší jít sedět než být mrtvej, protože ti nahoře tu žijí asi v nějakém vakuu neohroženosti a přijde jim, že jen rozčtvrcený člověk by se za jistých okolností a po ztrátě 13litrů krve a moči mohl bránit střelnou zbraní proti napadení v rámci NO. myslím, že je správné bránit nejen život, ale i zdraví, majetek atd., což tu jaksi nefunguje.
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od cmk » pon 16.11.2009, 22:42

Proti psu bych neklekal - bere mi to vyhodu, ze strilim zhora dolu - tudiz mala sance, ze pokud se netrefim, nekoho zasahnu - nejspis zasahnu zem.

Dal bych mu nedaval uder zbrani do zeber - to si rikalo o solidni pokousani silny ruky, ve ktery je zbran, pri trose smuly uz bys nikde nedostal sanci to odmacknout - ani na strelnici.

Kdyz uz, tak vystrel do zeme. Psi maji citlive usi a pokud nejsou na hluk navyknuti, poleka se i pitbull a je velka sance, ze se otoci na fleku a utece.

Coz konezkoncu plati obecne - kdyz se psovi udela neco, co neceka a nema v pudech jako hrozbu, nevi co s tim a utece.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Starosta » stř 18.11.2009, 1:27

Jsem rozhodně pro, neklekat.

I při skoku se dá líp (resp. spoň trochu, když to čekáš) uhnout, dá se kopnout proti, dá se spíš ustát naskočivšího psa na horní polovinu těla.

Z kleku jsi hned na zemi a pes na Tobě - a můžeš se snažit na zemi, pas má krk a hlavu (tzn. primární cíle) blíž a na dosah.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od rotwajlerdick » stř 18.11.2009, 19:24

no nevim vis nejdriv sem mu dal pesti ve stije ale nic moc rana se mne nezdala ve stoje nic moc dnes mne dochazi ze asi kopanec by byl lepsi proto nevim proc sem kvuli snizeni sve vysky zaklekl a uz zbrani mu dal pesti sostal v obou pripadech z boku kousnuti si v techto pripadech nepripoustis uz po skusenosti z leta nic moc psa zaskoci odpor souhlasim s cmk ze strelba z vrchu by byla min skodliva pro okoli psovi kdyz ukazes ze se nebojis za kazdou cenu tak mas napul vyhrano
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od rotwajlerdick » stř 18.11.2009, 19:25

jo ale to hlavni co myslite -vas nazor co by na pripadnou strelbu po utocicim psovi rikala policie
zabijte je vsechny buh si je prebere

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od Mistral » stř 18.11.2009, 21:31

Bůh ví.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od de-luxe » stř 18.11.2009, 21:38

Neni tak důležitý, co bude říkat policie, jako to, co budeš říkat policii ty. Umění vypovídat je základ. 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od rotwajlerdick » stř 18.11.2009, 21:59

no to nevim kdyz se chce de vse vysvetlit ruzne a pak to muze byt velky problem
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od de-luxe » stř 18.11.2009, 22:02

takže sis odpověděl sám...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: PORADTE-NAPADENI PSEM

Příspěvek od rotwajlerdick » stř 18.11.2009, 22:03

no prave a to mne desi
zabijte je vsechny buh si je prebere

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz