Vhodná ráže


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 14.5.2006, 17:52

Dle meho nazoru jde take pouze o nejake predsudky. Spousta rekneme "patriotu" proste vidi CZ a hlavne to, ze se jedna prece o klasiku (analogie s vozidly tovarni znacky Skoda) - to ze jejich provoz ci udrzba je mnohonasobne drazsi uz ovsem sebekriticky nevidi. Dle meho nazoru je uplne jedno, s cim dotycny zacne - at uz je to i treba dvoupalcovy revolver. Ale dulezity je se s danou zbrani doslova a dopismene "zžít" - tj. trenink, noseni, suseni apod. Nedovedu si realne predstavit, jak by se ucil rok dva s CZ75 a potom se znova preucoval na GLOCK - uz z duvodu ovladacich prvku, pojistek, chovani zbrane pri/po vystrelu apod.

Navis se na nas byl v patek String1 podivat, ochmatal si nejenom GLOCKy, ale i Sig, CZ, S&W a myslim si, ze zaver si uz udelal sam.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » ned 14.5.2006, 18:23

Proc by mel byt provoz 'mnohonasobne drazsi'?
Jinak si kazdopadne myslim, ze pokud to neni malorazka, kde je nasledny prechod na plnotucnou razi tezky, tak jde opravdu jen o osobni preference uzivatele.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 14.5.2006, 18:25

MarK: to bylo mysleno v hlavni mire na ty Skodovky. Ono totiz nahradni dily jsou na jednu stranu mozna levnejsi, nicmene o to casteji je clovek v servisu, takze v konecnem dusledku zaplati vic.

Jinak u pistole to bylo mysleno hlavne nakupem nahradni dilu - typicky zasobniky, praskly uchyt zaveru, apod.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » ned 14.5.2006, 18:53

S474N: Ani s těma Škodovkama to není správný příklad, ty doby už jsou pryč. Dnešní škodovky mají totožnou, ne-li někdy lepší kvalitu než srovnatelné třídy evropských vozů. Nezapomeň že do Škodovky už to dneska má dost daleko, je to všechno VW, Audi, atd. I moje obyč Felda má půl motoru a podvozku popsanou těmito značkami :wink: .
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » ned 14.5.2006, 19:00

S474N: Já se na kloka přeučoval z beretty a to ovládání bylo poslední, co mi vadilo. :wink:
Willy: To měl moje felda sice taky, ale nikoli na dílech které odrezly a opadaly i s těmi zahraničními... :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 14.5.2006, 19:13

Smith: to mas naprosto shodne zkusenosti jako ja. Jinak auto pro najeti 100.000 km docela ujde, potom uz je to vsechno na generalku.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

String

Příspěvek od String1 » pon 15.5.2006, 6:57

No tak jak se moc nevyznám ve zbraních :-) tak zrovna tady si dovolím k tomu trochu něco říct, i když je to pravda trochu mimo téma, ale nedá mi to :-) Dělám už nějaký ten pátek (přes pět let) ve vývoji škodovky v česaně. Feldu jsem pravda nezažil, ale přišel jsem za doby vývoje superba. No a fakt je, že felda jako takový byla jedna z posledních aut, kde nebyla naplno použita koncenová platforma. Ano, spousta věcí ano, ale ne celek. To už ale není pravda proto třeba dnešní octávie2 je platforma golf5 audiA3 a podobně, je toho víc a z toho plyne i použití hodně společných dílů - velký odběr, levnější nákup pro koncern. Takže dnes je opravdu přežitek, že co je škoda, to je špatné, pokud by tohle někdo chtěl tvrdit, tak musí říct že je koncern VW tak je špatné. Třeba u octávie (stará) TDI znám několik případů. kdy mají jen se základní údržbou přes 500 000 - taxi.
Jinak jak jsem psal už na začátku, pro glocka jsem byl rozhodnutý už od prvopočátku (muselo by se stát, že by mi to fakt nesedlo do ruky, nebo tak něco) ta zbraň má pro mě takové kouzlo.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 15.5.2006, 8:12

Tak to jsme tak trochu na druhe strane paluby jedne lodi :-)
Já nejsem Škodovák, ale Škodovkář :-)
Vystřídal jsem od 105ky všechno zatím až po Octávku (teda pravda - vynechal jsem Favorita, ale měl jsem Š105, 120, Garde, Rapid 130, Rapid 136, Felicia, Fabia, Octavia - krome 120ky, Feldy a Fabky to všechno ještě mám).
A result z toho: nevím, že by Felda po 100.000 odcházela, já ji koupil jetou, měla najeto 63.000, rodičům jsem ji dával o necelé 3 roky později, to měla jeto 193.000, dneska má najeto 220.000 a furt jezdí. Mě osobně stála CELÁ údržba Feldy za těch 130.000 km nějakých 15.000 korun (gumy, oleje, alternator, starter,baterka, kotouče, destičky - nic jinýho jsem na ni nedělal, rodiče pak měnili vejfuk a zapalovací modul). Faktem je, že jako ojetina je to pořád předražený.
Současné Škodovky jsou auta jako každá jiná. Podobná výdrž, podobná spolehlivost, podobná konstantnost výroby (i když čas od času sjede zmetek úplně stejně, jako kdekoli jinde - když se Slováci ožerou s Polákama na lince, jak jinak to může dopadnout).

Jo = aby to nebylo uplne mimo tema fora :-) - i dvere soucasne Skodovky se daji prostrelit :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pon 15.5.2006, 10:03

:-) :-) :-) Pokud to není superb s pancířem ve dveřích a neprůstřelnýma sklama (taky je k vidění) no pravda, otázka je, co je to "neprustřelné" sklo, ale tlusté bylo dost :-D Ale jinak mám fokslíka, jako správný škodovák ;-).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: String

Příspěvek od MarK » pon 15.5.2006, 10:24

String1 píše:Jinak jak jsem psal už na začátku, pro glocka jsem byl rozhodnutý už od prvopočátku (muselo by se stát, že by mi to fakt nesedlo do ruky, nebo tak něco) ta zbraň má pro mě takové kouzlo.
No vidis, ja jsem ho rozhodne nechtel, nelibil se mi a nesedl mi do ruky. A stejne ho mam 8)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 15.5.2006, 11:32

OT: Kdyz uz jsme u toho, nekde jsem kdysi cetl o "tuneni" auta do neprustrelne podoby, resp. o upravach snizujici moznost zraneni uvnitr sedicich osob. Uz nevim, kde to bylo, tusim, ze slo o nejaky bodyguarding - ale zacinalo to ochranou chladice, vyztuzenim predku vozu k prorazeni barier, vymenou skel na neprustrelna (tloustka asi 10mm, jestli se dobre pamatuju), ulozeni pancerovych platu za sedacky dozadu a z boku do dveri, taky podlaha byla vyztuzena nejakym vybuchu-odolnejsim materialem... No, autor se tak dostal asi na dvojnasobek hmotnosti vozu a preferoval tedy tyto upravy provadet pouze na vykonnem zaklade s robustni konstrukci :D
Veru ale nevim, nakolik by to auto uspelo napr. pri pomalejsim prujezdu (skrz zataras) rekneme pri organizovanem pripravenem utoku treba 5+ lidi s automatickymi zbranemi, prip. dokonce vybusninami nebo nedejboze RPG...
Tak ci onak, v tom aute bych nechtel sedet :? Ona staci jedna skulinka :lol:
To je jen OT namet k diskusi o autech a "ochranach", ktere poskytuji. Filmove kryti za dvermi policejniho auta je veru vtipna kapitola sama pro sebe a vybavit auto do "neprustrelne" podoby, odpovidajici ochrane proti utocnym puskam raze 7.62 nebo vybuchu granatu asi neni uplna sranda :roll:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pon 15.5.2006, 11:44

Ohledně výběru ráže je to jednoduché. Psal jsi, že chceš vystřílet cca 100 nábojů měsíčně:
To znamená náklady:
9 mm Luger (FMJ 7,5 g)....4,31 Kč/ks....431,-- Kč/měsíčně
.357 SIG....8,23 Kč/ks....823,-- Kč/měs.
.40 S&W....8,33 Kč/ks....833,-- Kč/měs.
.45 ACP....7,63 Kč/ks....763,-- Kč/měs.

Osobně jako vlastník .45 ACP na tuto ráži nedám dopustil. Sice jsou i lépe hodnocené ráže, ale ty už jsou lepší pouze díky vyšší rychlosti a tím i vyšší průbojnosti.

Sám vidíš o kolik by se ti prodražila jiná ráže než 9 mm Luger. Pokud chceš hned přebíjet náboje, tak je to jiná. Tam se hotový náboj liší podle střely a množství prachu max. do 1,-- Kč. Každopádně pro začátečníka je nejlepší 9 mm Luger.

Ohledně zbraně. Záleží na tobě. Vyzkoušej si toho, co nejvíc budeš moci. Nepospíchej na to a sám se rozhodni. Osobně bych se dnes na nošení a nějakou tu sportovní střelbu rozhodoval mezi Springfieldem XD a Glockem. Čistě pro sport CZ 75 TS nebo STI.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 15.5.2006, 11:51

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » pon 15.5.2006, 13:59

S474N: Magtechy v 9mmL 8.03 FMC za 3,60 Kč....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Ráže

Příspěvek od provarenec » pon 15.5.2006, 14:16

Čau lidi,

já jsem tu taky novej. Předně díky za rady a vychytávky - i když původně nebyly určeny mě.

Já chtěl původně na sebeobranu 7.65 ale nakonec jsem skončil u Glocka 26. Mám ho 14 dní. Na nošení ideální. Soustřel na 20 metrů je při tak krátký hlavni taky fantastickej.

Pro Stringa 1: Pokud ho chceš nosit a chodit na střelnici pořiď si G26. Já jsem taky hledal kompromis mezi terčovkou a obrannou.

Jinak policajti v Boleslavi to je tragédie... Na všechno maj dost času a pokud člověku ujede že na to spěchá tak mu dělaj naschvály...

Nákup zbraně doporučuju u pana Jiránka v Turnově (Security Arms) Nebo v Praze - Zbraně Brymová. Ochota, profesionalita...

To ALL: Přátelé, zašel bych někdy pokecat - já byl v Praze v Avimu v sobotu. Škoda, že jsem nezašel už v pátek :(
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 15.5.2006, 14:36

Dovolim si (vyjimecne :-) ) oponovat.
G26 je sice na svoji velikost (resp. mrnavost) celkem presna, ale na tercovku to fakt neni. Coz ovsem neznamena, ze je to na treba 15 metru nepouzitelny - naopak - vsechno by melo byt v cernem.

Pak jeste na sub-kompakty bacha - nekomu se fakt blbe drzej.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » pon 15.5.2006, 14:41

Já se nehádám :) Já chtěl zbraň na obranu. Jen mě překvapilo, jakej báječnej soustřel jsem měl na 15m. Jsem si jistej, že s ní nemůžu na závody v mířence. - I když kategorii záložní pistole by snad splňovala ne? Koupil jsem si prodloužený zásobník a drží se v poho.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pon 15.5.2006, 15:10

provarenec: V mířence (KVZ,...) se vypisují pouze kategorie pistole a revolver. Podle nových pravidel KVZ jde i pistole extra a revolver extra, ale v reálu to nikdo nestřílí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » pon 15.5.2006, 15:15

do záložky LOS odpovídá, stejně jako Rami
taky jsem s G26 spokojenej, jen bych snesl užší mouchu a hlubší hledí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » pon 15.5.2006, 15:26

Jonny: A co LOS závody, je to těžký?? Já to nikdy nestřílel - přišel bych se mrknout...
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz