Mířidla: T.A.S.


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Mířidla: T.A.S.

Příspěvek od S474N » čtv 02.2.2012, 14:24

Docela zajimave miridla, ale na stranu druhou si rikam, jak to asi muze fungovat v horsich svetelnych podminkach, treba i na klasicke kryte venkovni strelnici. Mate s tim nekdo realne zkusenosti? Podelte se.

Obrázek
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 148

Registrován: pát 04.11.2011, 19:21

Re: Mířidla: T.A.S.

Příspěvek od Honza.S » pát 03.2.2012, 9:40

Taky mne to zaujalo,ale na netu krom stranek prodejce moc informaci neni.Uvital bych taky nejakou recenzi a uzivatelske zkusenosti.
G17 3.gen. Olive

Příspěvky: 26

Registrován: čtv 20.5.2010, 7:16

Zbraň: G23

Re: Mířidla: T.A.S.

Příspěvek od krtek007 » pát 03.2.2012, 11:33

Ahoj, o vikedu budu mit zapujceno na testovani. Jestli bude zajem, tak potom napisu nejake hodnoceni.
M.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Mířidla: T.A.S.

Příspěvek od HV » pát 03.2.2012, 16:31

Zdá se mi, že už to tady bylo. Zkušenost by mě zajímala ale je to jako všechny inovace. Musíš si na to zvykat, zdá se mi to dobrý na blízko ale to zase nepotřebuješ mířidla, na mířenku to asi nebude.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Mířidla: T.A.S.

Příspěvek od lo3k » pát 03.2.2012, 18:03

Jsou zajimave,ale ja jsem konzervativni,celej zivot strilim s klasickejma miridlama a kdyz nenastrilim,neni to miridlama nybrz rukama,no nadruhou stranu muze byt,ze jinemu tato miridla mohou vyhovovat a prispet k veci pohodeb pri strelba a tak tudiz i snad k lepsim vysledkum.Je to hodne subjektivni.
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Mířidla: T.A.S.

Příspěvek od john.hawk » pon 06.2.2012, 14:03

Miřidla TAS otestovány venku, viditelnost tečky bez problémů, ze začátku si člověk musí trošku zvyknout ale pak se to poddá. Střelba na 25 -50 metrů je dle mého názoru s těmito mířidly rychlejší a snadnější..stříleno na IPSC torzo..
Kvalita a zpracování materiálu bez problémů A1. Nebyl zaznamenán žádný problém s pouzdry IMI.

PS: většinou není chyba v čistém obrazu hledí muška, ale ve držení a spouštění..
:D

Příspěvky: 26

Registrován: čtv 20.5.2010, 7:16

Zbraň: G23

Re: Mířidla: T.A.S.

Příspěvek od krtek007 » pon 06.2.2012, 22:53

Jak jsem slibil, dam i za sebe takove strucne a zduraznuji subjektivni hodnoceni miridel.

Miridla jsem mel na pistoli (G23 ) cca 5 hodin a testoval jsem na venkovni otevrene strelnici. Mirenka, popry, gongy. Mrzlo -12st C. Asistovali 2 anonymni pomocnici Stig1 & Stig2 :D

obecne
Viditelnost:
+Pri strelbe s dostatkem okolniho svetla, sviti bod celkem dobre.
-Kdyz jsem pri testu zkousel strilet z kryteho stavu, bod temer zmizel a strelec se musel orientovat jen podle drazek miridel (drazky jsou melke a muska zakryta, takze nic moc …). Kdyz se k veceru stmivalo, tak miridla prakticky nepouzitelna.

Ergonomie
+ miridla neprekazela v zadnem ze zkousenych pouzder (Fobus GL2, Dasta, Dasta steheni )
-svitici bod je umisten pomerne hloboko v „tunelu“ a dost spatne se hleda (mozna je to hodne o zvyku … ja si ale nezvyknul :? )

Zpracovani
+ Celkem obstojne dilenske zpracovani v kombinaci dural (resp. nejaky lehky pevny kov) a plast
-Miridla jsou velmi nachylna na kazde klepnuti .. hned se delaji doliky a ryhy
-Sroubky pro prichyceni rozhodne chteji Loctite … povolovaly se po cca 100 vystrelech
-Dlouha miridla uchycena pouze v jednom bode … viz popis testovani.

Vlastni testovani:
Montaz na zbran je velmi snadna. Cela konstrukce drzi pomoci dvou sroubku. Je vsak treba na srouby pouzit napr Loctite, protoze jinak se po cca 100 vystrelech povoli.
Vlastni mireni je takove “zvlastni” … clovek hleda svitici bod v tunelu :) Po chvili zkouseni ale chytnete grif a celkem to jde. Ovsem musim zduraznit, ze toto plati kdyz je hodne svetla … v uzavrene mistnosti nebo i v mensim seru nepouzitelne. Zustanete odkazani na dve melke drazky a zakrytou musku.
Pokud jde o strelbu, tak subjektivne nic moc … rozhodne zadny zazrak. Porad jsem mel snahu s pistoli ruzne naklanet a tancovat, abych videl bod jasne …. Takove hledani “svetla na konci tunelu” :lol: Pro same hledani svetylka, clovek nesleduje, co se deje kolem. Pouzivam pri strelbe obe oci a s temihle miridly jsem mel neustale tendenci jedno oko zavirat a mirit jak na pouti. Nemyslim si, ze by to bylo spatnym drzenim jak pise Johny. Pri trose treninku by se to urcite dalo dopilovat, ale myslim si, ze bych nikdy nezastrilel tak, jak treba s Truglo TFO(a i to je bida, jak vtipne konstatuje Stig1 pri kazde prilezitosti :oops: ).
Opravdova nejistota nastala az ve chvili, kdy jsem zkousel “nestandardni” zpusoby natazeni zbrane (stehno, pasek, batoh…). Miridla jsou pomerne dlouha a uchycena v jednom bode. Proto se mi take pri zhruba patem natazeni o pasek podarilo celou konstrukci docela zdeformovat. Po chvili laborovani a pomoci zbrojire jsme miridla opet uvedli do pouzitelneho stavu. Chapu, ze miridla asi nejsou na takove pouziti konstruovana, ovsem z meho pohledu uz se na takovou soucast zbrane nemohu spolehnout. Zvlast pokud vyrobce uvadi, ze je to “to nejlepsi na taktickou strelbu”.
Zaverem
Zajimava miridla, neotrele konstrukce. Po urcitem treninku by se s nimi urcite dalo strilet (za svetla), ale z meho pohledu je mnohem prirozenejsi, presnejsi a zejmena rychlejsi pouziti miridel klasicke konstrukce nebo typu Truglo TFO.
Miridla jsem chtel dlouho zkusit a jsem rad, ze se mi to konecne podarilo. Dekuji anonymnimu zapujciteli (modri vedi :) )
M.
Ps: chtel jsem dat fotky, ale fotak na strelnici zamrznul asi po 5ti minutach a uz to ten den nerozchodil :(
Uživatelský avatar

Příspěvky: 47

Registrován: ned 27.5.2012, 12:59

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Mířidla: T.A.S.

Příspěvek od KOVA » sob 02.6.2012, 21:43

Měl bych zájem o nová mířidla na G19, ale nevím kdo mi je vymění a nastřelí?? Hledat prodejce který to rovnou i udělá??? Jsem z MB, takže okolí Prahy nebo Praha by byla fajn. Prosím o radu. Děkuji
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Mířidla: T.A.S.

Příspěvek od john.hawk » ned 03.6.2012, 21:53

poslána SZ

Příspěvky: 42

Registrován: pát 01.1.2010, 17:34

Zbraň: GLOCK17

Tactical aiming solutions glock sight - TAS - zkušenosti?

Příspěvek od messam » úte 30.4.2013, 23:12

Zdravím , objednal jsem si TAS glock sight z izraele, chci se zeptat, máte někdo zkušenosti s těmito "taktickými" mířidly? anebo má je někdo na svém Glocku?

Děkuji za info.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Glock 17 gen.4

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Tactical aiming solutions glock sight - TAS - zkušenosti

Příspěvek od Carloss » úte 30.4.2013, 23:21

Zajímavý postup, nejdřív koupit (objednat) a teprve pak se ptát.. no nic... sri za OT.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Mířidla: T.A.S.

Příspěvek od S474N » úte 30.4.2013, 23:50

A jeste zajimavejsi je, kdyz je dotycny rovnou prodava v burze. Takze by ty svoje zkusenosti mohl sepsat sam.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 42

Registrován: pát 01.1.2010, 17:34

Zbraň: GLOCK17

Re: Mířidla: T.A.S.

Příspěvek od messam » stř 01.5.2013, 13:50

Zdravím ,děkuji za info a recenzi, nabídl jsem je k prodeji, jelikož mi bylo řečeno v jistém Liberckém kraji u jistého prodejce, že nioc takového ještě neviděl a neumí si to na G představit, tak se mi to znelíbilo a dal jsem je na burzu , ikdyž to vyšlo nelevně. na obrázku to vypadá jinak a prakticky, bojím se to tam namontovat.

Jinak děkuji.

Zbraň využívám ke kombat střelbě, většinou vzdálenosti 10-15m.
Jako služební výcvik.

Chtěl jsem si to zjednodušit, ale zřejmě to nebude o mířidlech.

Děkuji za recenzi
Glock 17 gen.4

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz