Neoprávněné použití pepřového spreje


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od kolaCZek » úte 12.6.2012, 10:49

Alci: Zenes to z extremu do extremu. Volnej pitbul, co panickovi nosi klacik a spokojene u toho vrti ocaskem me taky nechava klidnym. :wink: Ale vrcici a zuby cenici bestie sprintujici ke me uz mi moc prostoru k hledani mirnejsich zpusobu nedava. Je jasny, ze se da vyskocit treba na lampu. Ale koho to v tu chvili napadne? Budu rad, kdyz neztuhnu a pokusim se aspon o neco... A kdyz mi to neprojde jako KN, tak zaplatim psa. Furt lepsi, nez mit potrhanej xicht.
Ale samozrejme zalezi na miste a konkretni situaci... :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od nico » úte 12.6.2012, 11:52

Nechci vstupovat doprostřed hádky a tak jen bokem přidám zkušenosti z praxe. Za těch dvacet let, co nosím, jsem kvůli velkýmu psovi a nebezpečné situaci musel dohromady třikrát tasit a naštěstí ani jednou střílet. Tasil jsem jednou služebně, dvakrát v civilu. Jednou to bylo tak tak. Beru opravdu jen velké psy a opravdu rizikové situace. Ratlíky nepočítám, nestraším je pistolí a ani si je nepamatuji. :) Čistou náhodou jsem ale psa málem musel řešit včera. Vyjel po nás vyzuřenej podvraťák střední velikosti a bez košíku. Partnerku jsem stáhl za sebe a v kapse si připravil pepřák. Reálné riziko dost malé na to, abych třeba jen nahmátl pistoli.

Pro mě osobně z toho plyne, že střelba by byla nutná opravdu jen v extrémně vyjímečném případě.
Za sebe jsem samozřejmě rád, že jsem střílet nemusel. V případné další podobné situaci se rozhodně do posledního okamžiku opět budu snažit počkat nebo to řešit jinak. Pokud opravdu nebude jiná možnost, situace to bude vyžadovat a současně umožní, s chladnou hlavou a bez výčitek budu střílet. Ale ne dřív a ne pokud to půjde vyřešit libovolným mírnějším způsobem.

Ještě malé upozornění pro ty, kteří zde různě počítaji s cenou psa. Nově lze totiž podle zákona vyčíslit i citovou hodnotu věci pro jejího majitele. To znamená, že pro určení výše škody způsobené např. zabitím psa nemusí být určující pouze jeho pořizovací cena. Za příklad se typicky dávala ukradená poslední fotografie mrtvé babičky, která ma sice věcnou hodnotu mizivou, citová hodnota pro majitele se však může vyčíslit až v třeba desítkách tisíc korun.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od kolaCZek » úte 12.6.2012, 12:05

nico: Kazdy asi pozna, kdy si pribehlo stene hrat a kdy jde o zivot. A taky se da docela dobre rozeznat, kdy se da pes lehce setrast z nohavice a kdy mi jednim kousnutim uhryzne ruku. Nikdy se mi jeste nestalo, ze by na me vybehlo agresivni 50kg vazici prisko. Ale docela si dokazu predstavit, jak moc v riti v tu chvili budu. :lol: A je mi jasny, ze behem te vteriny, nez ke me docvala, budu rad, ze dokazu udrzet stolici. Natoz hledat mirnejsi zpusoby. :lol:

Nevim, jak by se resila nahrada skody majiteli. Kazdopadne pes nema pobihat volne a panicek ho ma mit pod kontrolou. Stejne tak muze vbehnout do silnice. A pochybuju, ze pak bude po ridici Tatrovky, ktera ho rozzvejkla na placicku neco vymahat. :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od Strelkyne » úte 12.6.2012, 12:31

Já jsem napsala "nebezpečný útočící pes". Vzhledem k tomu, že sama chovám dva kavkazany, tak vím, jak útočící pes vypadá. :D Na zákeřnýho yorkshira střílet opravdu nebudu, ale na ÚTOČÍCÍHO rotvajlera bych tasila bez dlouhýho přemýšlení. Ona ani ta citová hodnota psa nikdy není víc, než zdraví a život člověka, byť chápu, že pes je člen rodiny. Ale právě proto si ho musím hlídat a pokud ho nezvládám, tak ho prostě nemůžu brát mezi lidi a ještě ho volně pouštět.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od nico » úte 12.6.2012, 12:57

Já chtěl právě naznačit, že ta situace většinou nevypadá jako bes baskervilský pohybující se po přímce proti vám nadzvukovou rychlostí. Takže obvykle máte jak čas na přemýšlení tak dokonce i na udržení zakladních funkcí vašeho svěrače. Ostatně, pálit bez rozmyslu a ještě k tomu pos..... bych vážně nechtěl. :)

Co se poznámky o vyčíslení hodnoty týče, tak tu jsem samozřejmě myslel pro případ, kdy by váš zákrok byl vyhodnocen jako neoprávněný. Ač v případě KN na to může mít přímý vliv. Spekulovat tu o vyhodnocení případné události, která se zatím ani nestala, tu opravdu nehodlám. Takže pěkně prosím, neroubovat na to žádné přejeté psy.

Na tom, pod jakým dohledem má být pes se zřejmě shodneme a opravdu se to mé poznámky netýká. POUZE jsem chtěl upozornit, že hodnota psa před zákonem nebude dána pouze jeho cenou. Je to novinka a doufal jsem, že by to někoho mohlo zajímat. Přesně, v platnost to vejde spolu s novým Občanským zákoníkem až v lednu 2013, pokud vše půjde dobře. Bylo by možná dobře s tím obecně počítat.

Nevím, jak to kdo z vás původně pochopil, ale já nereagoval přímo na žádný z předchozích příspěvků. Chtěl jsem jen přinést další relevantní informace. Když tvrdím, že většinou není nutné střílet, nikoho tím nenabádám k tomu, aby se nechal sežrat. :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od Strelkyne » úte 12.6.2012, 13:30

Já jsem reagovala taky obecně, protože se tady řeší, že 99% lidí by přece hned střílelo na štěně krysaříka. To je přece nesmysl. Nechci mluvit za ostatní, ale podle příspěvků už si dokážu udělat názor. Myslím, že snad každý, kdo nosí, pečlivě zvažuje každou situaci a přemýšlí, jak se asi zachovat. Snaží se krizovkám předcházet, protože ví, že vytáhnout při konfliktu pistoli je to poslední, co by asi tak v životě chtěl udělat. A u střelby na psa je to stejné. :wink:
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od kolaCZek » úte 12.6.2012, 13:33

Strelkyne: Tak, tak... :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od nico » úte 12.6.2012, 13:36

Hezky napsané, 100% souhlas.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od S474N » úte 12.6.2012, 14:20

Trosicku si protirecic:
nico píše:Nově lze totiž podle zákona vyčíslit i citovou hodnotu věci pro jejího majitele.
nico píše:Přesně, v platnost to vejde spolu s novým Občanským zákoníkem až v lednu 2013, pokud vše půjde dobře.
Bud to plati nebo platit bude. Ovsem aby to nahodou neplatilo stejne jako "osoba blizka", ktera se uz taky "od noveho roku" rusi uz poslednich 10 let. *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od nico » úte 12.6.2012, 14:54

Tak trochu, jako se vším v této zemi. Takže nejaktuálnější informace, které jsem právě dohledal. Nový OZ již prošel oběma komorami a v únoru jej podepsal prezident. To znamená, že vejde v účinnost. Tato však byla nakonec stanovena na 1.1. 2014. Nevím proč nakonec roční odklad účinnosti. Zřejmě, aby se všichni mohli připravit. Jde o dost závažnou změnu soukromého práva.

Občanský zákoník (Česko, 2012)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od S474N » úte 12.6.2012, 15:18

nico: snazil jsem se naznacit, ze by bylo vhodnejsi resit "co je", nez "co nekdy bude". Po volbach muze byt zase vsechno jinak, takze opravdu resme aktualni stav.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od nico » úte 12.6.2012, 15:51

Při vší úctě, přijde mi to k tématu minimálně natolik, aby mi to nebylo vytýkáno. Stějně tak si myslím, že na věci je vhodnější se připravit předem, než je řešit ex post. Pouze se omlouvám za první nepřesnou formulaci.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od S474N » úte 12.6.2012, 17:53

nico: jasne, jenze potom presne takto vznikaji famy typu JPP (jedna pani povidala). Schvalne se zeptej ve svem okoli na "osobu blizkou". Polovina lidi ti rekne, ze je to uz zakazany nekolik let a druha polovina, ti rekne, ze "je to ted cerstve zakazany, zrovna o tom mluvili v televizi". A neni to zakazane a ani byt nemuze. Proto mi tohle vadi. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od Shi » úte 19.6.2012, 13:09

kolaCZek píše:nico: Kazdy asi pozna, kdy si pribehlo stene hrat a kdy jde o zivot.
Za sebe hlásím, že já to teda spolehlivě nepoznám ani náhodou. A jelikož patřím k lidem, kteří mají na psy špatné vzpomínky z dětství, tak nejsem ochotný čekat kdy mi přibude na těle další jizva jen proto, že majitel má ne zcela zvládnutého psa. U některých psů to poznám, u některých naprosto netuším budu-li jen očuchán, nebo rovnou sežrán.

Když mě při vstupu na statek opakovaně vítalo štěně vlkodava tím, že mě přirazilo na zeď, dalo mi tlapy na ramena a funělo mi shora do obličeje, tak jsem byl k smrti vyděšený prakticky pokaždé ...

V Německu při běhání v parku jsem úmysl psa poznal spolehlivě, protože tam mají majitelé své psy vycepované naprosto neuvěřitelně a všichni psi mě prostě ignorovali. V ČR mi pes jednou visel na noze a rval kalhoty od obleku, jednou mě málem sundal z kola pod jedoucí auta (cyklostezka souběžná s frekventovanou čtyřproudovkou), ...

Takže já to spolehlivě nepoznám a asi v této zemi nebudu sám.

Příspěvky: 7

Registrován: sob 04.5.2019, 21:48

Zbraň: obrok

jak se bránit agresivům se psy ( i skrytým )

Příspěvek od zdravy rozum » pon 06.5.2019, 20:36

O VLASTNÍCÍCH PSŮ - NÁVOD PRO LIDI BEZ PSŮ


( Všechen tento text je psán pro lidi, kteří se psům brání, či se jich bojí.
Není psán pro provokatéry; ať už majitele psů, kteří se psem obtěžují lidi, nebo pro ty, kteří psa úmyslně provokují. )


Jdete / stojíte / jste / někde se vyskytujete, a najednou vás obtěžuje či ohrožuje pes ( cítíte to tak ), tak:

máte právo se mu bránit jakýmikoliv prostředky, jakýmkoliv způsobem, a s jakýmikoliv následky pro toho psa, včetně jeho smrti nebo zmrzačení, abyste tomu nepříjemnému pocitu zabránili ( pokud majitel nic nedělá, nebo dělá jen naoko, jako to většinou dělají ), a nejste povinni přemýšlet nad tím, co právě děláte, kromě jediného - ubránit se, odvrátit hrozící nebezpečí zpět do běžného klidového stavu, a postiženi nebudete, protože toho psa měl mít majitel pod kontrolou, tj. na ( krátkém ) vodítku; za ( pro psa ) neprostupným plotem; v dostatečně prostorné kleci bez úniku; nebo tak daleko od vás, aby ve vás nevyvstal jediný nepříjemný pocit - zkrátka tak, aby vás neobtěžoval, aby u vás nemohlo ani dojít k povšimnutí toho psa, natož obtěžování nebo dokonce ohrožení, a pokud neměl nebo se tak nechoval, je to pouze a jeho vina - majitel psa je pachatel, a vy poškozený.

Neobtěžujeme druhé lidi.


Pokud byl pes toulavý, což nedokážete rozlišit, a dnes už se v Čechách téměř nevyskytuje, platí to samé - braňte se co nejúčinnějším způsobem, aby byl útok / nepříjemný stav zastaven, a nenechte se manipulovat ( zastrašit, znejistět či odradit ) vadnými zákony nám do Čech nucených ze Západu ( od EU ), které to mají za úkol - např. ten o 'citové hodnotě', 'domácí mazlíček', "member of the family" a podobné vadné výmysly proti zdravému rozumu, nebo řečmi ( lhaním, výmluvami, agresí, manipulacemi, ... ) vadného majitele psa.


Pes je jediné zvíře z těch zdomácnělých / domácích, které je schopné bezdůvodně napadnout člověka. Bez příčiny. Jen pro to, že se mu "nelíbíte" nebo že mu křupne v makovičce.

Kočka nikdy člověka bezdůvodně nenapadne. Nikdy. Kočku musíte nějak omezit ( uchopit, trápit ), obtěžovat nebo zahnat do úzkých, aby se začala bránit, zatímco pes k vám přijde, a bezdůvodně vás kousne.
Viz složky tisíců lidí na policii, včetně malých dětí v kočárcích, na něž zaútočil pes jen proto, že se cítil silnější, než ten člověk ( ať dítě či dospělý ), kterého napadl.


Pes se k vám nesmí přiblížit na diskrétní vzdálenost člověka, což je nejblíže 2 m k tělu, ale v případě zvířete, které má lepší a rychlejší reakce než člověk, bych hranici viděl na pět metrů, a v případě zvířete, které k vám běží, na metrů deset.


Jediné, co vám pomůže proti primitivně-bezohledným vlastníkům psů, kteří nemají psa mimo svůj pozemek na vodítku, nebo ho mají na vodítku delším než 1 metr v blízkosti lidí, je, ukázat takovému primitivovi krátce zbraň ( pepřový sprej, střelnou atp. ), aby si uvědomil, jak se chová k ostatním.

Dohadovat se s ním je bezvýsledné, protože na to je příliš tupý, a bude vám argumentovat výmluvami, lhaním, či ( obvykle ) útokem na vás. Je to sobec, bezohledný, vnitřně agresivní.
Proto má také psa, jinak by takové útočné zvíře neměl.

Kdyby se k takovému primitivovi takto zachovali všichni lidé, za několik měsíců by mu to došlo, a psa by si připínal na vodítko už samočinně před vyjitím ze svého pozemku.
( Jen duševně chorý člověk má psa v bytu; z desítek hledisek, viz níže. )


Majitel psa je vždy něco méně než duševně zdravý ( normální ) člověk.
Duševně zdravý člověk žije spolu s ostatními lidmi, svými koníčky, prací pro druhé atd.; zakomplexovaný jedinec se v životě upne na náhražky ( počítač, pes, perverze, pití, přejídání, obtěžování řevem spalovacích motorů, ... ).


Zákony o citové hodnotě psa pro majitele jsou pouze k zastrašování slušných lidí *), propaganda ( vymývání mozků ), a stojí hluboko pod skutečností, že pes je zbraň, a bez vodítka nekontrolovatelná agresivní zbraň, kterou vlastník MUSÍ mít pod kontrolou, jinak je plně odpovědný za to, co tato živá nemyslící pudová zbraň udělá.

Takže pokud vás pes přijde obtěžovat či dokonce napadnout, a vy tuto živou zbraň zabijete či zmrzačíte, je to vina pouze a jenom vlastníka psa, nikoliv vaše, a postižen za to být NESMÍTE a NEBUDETE.
Pes se k vám zkrátka nesmí přiblížit tak, aby ve vás vůbec vzbudil nějaké nepříjemné pocity, natož ohrožení, či dokonce napadnul !

*) tj. jsou podle zdravého rozumu neplatné, a u soudu se jimi nedejte zastrašit - jednoduše je rozložíte zdravým rozumem - na to máte nejen právo, ale je to i vaše povinnost, bránit se tuposti spodiny ( lhářů ), abychom jako společnost neskončili jako otroci této spodiny.




několik ukázek vadných názorů, které do Čech vmanipuloval Západ, a nepřemýšlející lidé je opakují:


"... byť chápu, že pes je člen rodiny."

Další příklad vadného názoru ( vymývání mozků Čechům ) z Evropské unie ( od Germánů ) - vadného myšlení na úpadkovém Západě, kteréžto názory čeští hlupáci bez přemýšlení přejímají, a poté papouškují, a tak rozšiřují strach, hloupost, prolhanost i mezi normální lidmi, kteří potom nevědí, kde je vlastně pravda. Ta je vždy podle zdravého rozumu, který máme v hlavě všichni; jen blbové ho nepoužívají, a zrůdy ( čeští kolaboranti ) ho úmyslně překrucují = lžou.


Pes NENÍ člen rodiny, nikdy nebyl a nikdy nebude !


Pes je obyčejné zvíře, které měli doma odpradávna primitivní lidé jako ostrahu, protože se nedokázali zabezpečit jinak ( např. láskou, dobrotou nebo hradbami proti tupcům ), ale obtěžovali s ním všechny okolo.
Pes má menší hodnotu než slepice, koza nebo ovce.

A řeči o canoterapii jsou opravdu vrchol slabomyslnosti lidí se psy, když chtějí "léčit" druhé lidi zvířetem, které je schopné člověka právě bezdůvodně napadnout. Prostě lidi se psy to nemají v hlavě v pořádku z desítek ohledů.


Rodinu tvoří vždy muž a žena, případně děti, příp. příbuzenstvo, pokud je. Nic jiného. Žádné andulky, žádné rybičky, žádná kočka, pes nebo kráva. To se potom nazývá hospodářství, a obvykle bývá spojeno se statkem. :-)

Psa v bytu či domu mají pouze primitivové ( špinavci, ve středověku roznašeči nemocí - moru, žloutenky, blech, dnes mocně krocení už jakž takž vyspělým zdravým rozumem většiny lidí, že se udržujeme v čistotě, i svoje věci ).




"( zabil jsem psa v sebeobraně ) A když mi to u soudu neprojde jako obrana v krajní nouzi (KN), tak zaplatím psa."

Toto je ukázka vadného názoru, kdy se tento člověk nechal manipulovat ( vymýt si mozek ) vadnými názory či zákony, vnucenými do ČR ze Západu, které jdou proti zdravému rozumu ( tudíž jsou neplatné ), a které mají za úkol zvětšovat pomatení a nevědomost obyvatelstva.
Vy máte právo bránit se něčemu, u čeho nemůžete odhadnout reakci - a pes takové zvíře je. Máte právo chránit si zdraví, život, sebeúctu, tělesný i duševní klid, svůj stav, a žádný primitiv ( vlastník nekontrolovaného psa ) nemá nižádné právo vám jej svými úchylkami rušit.

Samozřejmě psa nikdy nikomu platit nebudete, pokud ho zraníte nebo zabijete, když vás obtěžoval nebo napadl; a ani podle zdravého rozumu nesmíte - vlastník je vinen, že ho neměl pod kontrolou - že ve vás vůbec vzbudil nějaké nelibé pocity.

pro srovnání: Když se míjejí lidé na ulici, také v sobě nezanechávají vzájemně žádné pocity, že ? Prostě přešli okolo, a naprosto nic se nestalo, ani jste je nezaregistrovali, příp. pozdravili, pokud je znáte.
A u člověka se psem se musíte bát ? Nemusíte ! On se musí ovládat, ne vy bát.




"Kazdy asi pozna, kdy si pribehlo stene hrat a kdy jde o zivot."

Toto je vadný názor, buď vlastníka psa, nebo neempatického ( krutého ) člověka ( grázla ), který nedokáže vnímat druhé.
Proč ?

Člověku se v okamžiku ohrožení ve strachu sevře myšlení takovým způsobem, že není schopný racionálně uvažovat.
Jako nejjasnější příklad bych uvedl, když se na vás řítí auto. Nad ničím nebudete v tu vteřinu přemýšlet, a budete se stůj co stůj snažit uskočit či odvalit stranou nebo tam alespoň hodit tělo, aby vám auto zasáhlo jenom nohy, a nezabilo vás.

V případě psa je to u mnohých ( slušných, čestných, hodných, dobrotivých, pomalejších, ... ) lidí stejné - ztuhne jim myšlení, nedokážou v ten okamžik přemýšlet ( i když ten pes na ně jen čumí, ať malý nebo velký ), a hlavou jim běží jediné - vyprostit se z této pro ně život ohrožující tísnivé, velmi stresové situace.
A tyto situace jim právě bezcitní primitivní agresivové se psy připravují dnes a denně.
Proto také v republice máme zákony o psech na vodítku, o postizích za obtěžování či dokonce ohrožení psem atd.
Ale to slabomyslní ( tupí ) lidé se psy nechápou. Ale už se učí ...


Nejsou tady na Zemi všichni lidí primitivní agresivní bezohlední sobci, kteří dokážou všechno kolem sebe zabít, odkopnout nebo využít.
A každý člověk má právo bránit se něčemu nepříjemnému, co mu připravuje druhý.




Vždy si všechny hrozící nepříjemné situace nahrávejte ( video ) - na to máte právo - i s osobami, obličeji, slovy, svědky atd. Není to trestné, a nikdo vám to nemůže zakázat. Jen dejte pozor, že se na vás primitivní agresivové pokusí zaútočit.

Pokud se vás kvůli tomu bude snažit pachatel napadnout ( po svou neznalost zákonů ), máte právo se bránit - opět jakýmikoliv přiměřenými prostředky do té míry, aby útok natrvalo ustal.

U soudu se posuzuje skutková podstata ( proto je potřeba co nejvíce důkazů ), nikoli 'on zabil psa' / 'já zabil psa' / 'on mne kopl' / 'já ho kopl'.

Vždy jde o to, kdo je pachatel / agresiv / primitiv / útočník / rušitel klidu, zdravého rozumu, obtěžovatel druhých, a nikoliv o nějaké pojmy.

Takže nahrávejte, a už předem, ne až se to semele. To nenahrajete nic.


Vy se smíte na Zemi pohybovat volně, svobodně, a v mezích zákonů kde chcete ( chroští u cesty; křížem krážem lesem, kde to není zakázáno; v odlehlé části parku; ve společných prostorách domu, kam máte povolený vstup atd. ), a ani nikde tam vás nesmí žádný pes obtěžovat či napadnout.

Což je jen teorie, protože vlastníci psa jsou duševně prostší lidé ( bezohlední zakomplexovaní agresivové, když u sebe mají něco, co je schopné bezdůvodně zaútočit na člověka, či ho přinejmenším obtěžovat ), kteří nechápou ( a tudíž je ani nedokáže zajímat ), že člověk je víc než zvíře, a že oni se se svým zvířetem musejí VŽDY a VŠUDE uskromnit.

Vždy a všude, ať se jim to líbí nebo ne, ať to jejich mozek dokáže pochopit nebo ne.




Text smíte volně šířit.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od S474N » úte 07.5.2019, 7:38

Zajimavy text, ve kterem je spoustu pravdy, nicmene z meho pohledu dost “extremne pojato”. Ano, je to pravda, ale z meho pohledu uz dost “ad absurdum”. Kdyz jdu treba po Cejlu nebo po Francouzske v Brne (coz se nastesti skoro nestava), tak mam podobne neprijemne pocity, jako kdyz pribehne pes. A taky nemuzu dotycne lidi na pockani strilet.

Naproti tomu dovedu pochopit, ze pro nektere lidi je pes opravdu clenem rodiny. Znamemu pred par dny umrel pes a pomerne dost ho to vzalo. Nemyslim si, ze by empatie v tomto smeru byla neco spatneho ci nepochopitelneho. To, ze zil sam se psem, bez partnerky, je uz jina pisnicka.

Na druhou stranu naprosto souhlasim s tim, ze by o informacich ve clanku meli predevsim premyslet ti, co psa maji a co skrz nej “obtezuji” okoli. Mam na mysli prave to neprijemne, kdy zjevne neposlouchajici pes si dela co chce a panicek se u toho jakoze nad veci usmiva. A veta co opravdu nesnasim je “jeho se nebojte, on nikomu neublizi”.

BTW jen pro zajimavost, kolika psum ses uz realne branil?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od havran » úte 07.5.2019, 10:31

Tohle je text kterej šmahem odsuzuje a stigmatizuje každého majitele psa. A je mimo. Psal to na první pohled někdo, kdo se psů, nejspíš už od malička z nějakého důvodu bojí, nemá s nima žádné zkušenosti, a ani se nic naučit nechce. Výkřiky o tom, že psy mají pouze narušení a špatní jedinci jsou úplně mimo mísu. Jen si to zkuste aplikovat na cokoli jinýho, včetně zbraní a uvidíte, že to je nemlich to samý, jako sluníčko kecy ohledně zbraní. Co dál? Silný auta, dráhy motorky, jachting...? Nějak mi tam chybí tolerance. Taky ne každý člověk si pořídí psa na honění ega. Pro babičku co je sama, je to společník, pro někoho pracovní nástroj, někteří hledají zavalený lidí, drogy, tančí a miliarda dalších věcí. Takže ne každej kdo má psa je drban, špína, chudák a podobně. Za mě je to na návštěvu psychologa kterej ti snad dokáže pomoct vidět věci jinak, pomůže ti odbourat strach a získat sebevědomí. Snad případně nějaká medikace.
Člověk zažívá nepříjemný a stresující situace dnes a denně, to je holý fakt. Každý tento diskomfort vnímá jinak, někdo se boji pavouků, někdo hadů, někdo koní, někdo světla a někdo třeba chemtrails, nebo jízdy šalinou, no a co? Tak to chodí, každej by měl začít sám u sebe.
Odsoudit a naházet do pytle každýho kdo má psa, je stejný jako zbraně jsou špatný, každej podnikatel krade, na co si kupuji takový auta a podobný závistivý a nepřející kecy.
Příspěvek není o obraně proti psovi ani o psech. Je to výkřik někoho, kdo nejspíš udělal špatnou zkušenost, a jestli neudělal, pak si stojím za tím psychologem.
Ta proklamovaná svoboda a podobný kecy co tam jsou, jdou ruku v ruce s povinnostma, tolerancí...
Toto nemá na tomto fóru či dělat. Je to mimo mísu, mimo téma a mimo světa co je venku. Je to ublizeny výkřik.

Nedoporučuji nikomu se tímto řídit nebo podle návodu konat. Je to mimo všechny pravidla i zvyklostí co máme.

Uff, už mě bolí ruce, případný pokračování kdyžtak později.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od havran » úte 07.5.2019, 10:42

Jo a člověk je víc než zvíře.
NIKDO nemá povinnost si od něj nechat něco líbit.
Každý má právo na pocit bezpečí.
Každý má právo se, nebo někoho jinýho bránit.

Mám psy po celej svůj život, nikdy nebyl problém.
Měl jsem psa i v bytě a světe div se, zase žádnej problém.

Bránil jsem se dvakrát (myslím jako fakt doopravdy, ne kopanec do čivavy).

Dvakrát jsem to dal, opakovat bych to nikdy nechtěl, a výsledek se nedá předvídat, oba "střety" mohli dopadnout jinak, špatně pro mě, to se nikdy neví, stačí blbej pohyb, nebo kousek smůly.

Štěstí hraje velkou roli.

Když budou dva, a umí spolupracovat, nemáte šanci z toho vyjít bez zranění, holýma rukama je téměř nemožné se ubránit.

To jen aby bylo jasno, že problematiku nahlížím z obou stran.

V případě dotazů se ptejte. Nechce se mi tu momentálně rozebírat a vypisovat psychiku psa, styl útoku ani chování psa v "boji".

Pamatujte, pes je živá bytost, a nikdo 100% neví co udělá, čeho se pěkně, n bo kdy mu jen tak rupne v kuli. Je to prostě pes. Zvíře.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od john.hawk » čtv 09.5.2019, 8:29

jednou jsem na psa musel střílet ( a netrefil jsem ho :) protože ho měl nějaký bezďák a už pokousal asi 7 lidí.., byl to vlčák, za zády měl schody já mladý ucho, tak jsem tasil a ze dvou metrů v pohybu jednoručkou..no nic moc.. :oops:
zmínil bych zde prevenci : pokud někam jdu kde je možný výskyt psů a některých duševně slabých osob které je doprovázejí pořád je lepší mít v slzák v ruce..pes jestliže přijde na prudko bez bázně a hany na kontakt, můžu skusit odkopnout nebo zakřičet a pokud na to nezareaguje tak je něco špatně a za vteřinu ho stříknu bez ohledu na majitele..i pro samotného psa je to první lekce slušnýho chování..
pistoli a samotnou střelbu vidím v připadě bezprostředního ohrožení tedy pokud by ten pes někoho na zemi škubal..a já to viděl..
taky mám psa ( AMSTAF) a ten si vás nevšimne pokud na něho nezačnete mluvit nebo nemáte párek v ruce a nežačněte na něho mluvit..:)

Příspěvky: 7

Registrován: sob 04.5.2019, 21:48

Zbraň: obrok

Re: Neoprávněné použití pepřového spreje

Příspěvek od zdravy rozum » čtv 09.5.2019, 11:52

S474N píše:... Kdyz jdu treba po Cejlu nebo po Francouzske v Brne (coz se nastesti skoro nestava), tak mam podobne neprijemne pocity, jako kdyz pribehne pes. A taky nemuzu dotycne lidi na pockani strilet.
- myslí tím Araby a jiné dostrkance do Čech

Mícháte dohromady lidi a psy. Zkoušíte tím manipulovat. Odvádíte pozornost od probírané věci, že pes je agresivní zvíře.

Araby si řešte v jiném vláknu. Jistě najdete hodně zastánců zdravého rozumu, kteří je na slovanských územích nebo v celé Evropě také nechtějí ( čili nechtějí válku v Sýrii, kterou rozpoutali psychopati Němcoameričani, aby si do germánských zemí dostrkali výrobní otroky, aby "přežili", a snažili se jimi kolonisovat i nás, ve "východním bloku" ).


S474N píše:Naproti tomu dovedu pochopit, ze pro nektere lidi je pes opravdu clenem rodiny. Znamemu pred par dny umrel pes a pomerne dost ho to vzalo. Nemyslim si, ze by empatie v tomto smeru byla neco spatneho ci nepochopitelneho. To, ze zil sam se psem, bez partnerky, je uz jina pisnicka.
Vy to máte pomatené. V první větě řeknete, že platí A, ve druhé, že A neplatí. Přemýšlejte.

Pes samozřejmě nikdy členem rodiny není, nebyl a nebude, protože jako lidstvo nechceme vyhynout ( se psy se nedá rozmnožit; stejně jako se nemohou rozmnožit dva teplouši nebo dvě olizovačky ). Proto se my, lidé, družíme s lidmi, a občas z toho vzejde nový člověk :-).

Trubec - sobec - blbec, který takto nežije ( vyjma mnichů, asexuálních jedinců, celibátníků a lidí s poškozeným přirozením; kteří prostě nemohou ), je lidské společnosti sobec na obtíž - k ničemu - poškozuje ji - je to škodná. Jen proto, že je líný se ovládat, aby žil jako člověk, a ne jako spodina ( blbec, chamtivec, který chce jen pro sebe ).


S474N píše:BTW jen pro zajimavost, kolika psum ses uz realne branil?
Tykání ? Cítíte se být na koni ? Z jakého důvodu ?

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz