Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestiletý


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestiletý

Příspěvek od cmk » stř 13.6.2012, 13:47

V Jablonném nad Orlicí napadl v úterý kolem poledne neznámý muž rodinu. Při útoku zemřel podle informací Novinek šestiletý chlapec. Útočníka honí policie po lese.

Případ Novinkám potvrdila policejní mluvčí Eva Maturová. Potvrdila i úmrtí dítěte.

"Z vraždy je podezřelý Robert Leicht, ročník 1970, má dredy," uvedla Maturová. Podle ní se veřejnost nemá snažit hledaného zadržet.

Na místě je i vrtulník a jede tam soudní lékař.

Podle informací z obchodníko rejstříku je Robert Leicht osoba samostatně výdělečně činná, podniká v maloobchodu.

Podle policie je vysoký 175 až 185 centimetrů a není ozbrojený. Vypadá na 42 až 47 let. Má hnědé vlasy a hnědé oči.

http://www.novinky.cz/krimi/270370-muz- ... lapec.html
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od cmk » stř 13.6.2012, 13:48

Jeste nekde uslysim, ze kdo nosi zbran, je magor...

To musi bejt hrozny pro ty rodice.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od nico » stř 13.6.2012, 14:47

A socky v diskuzi na idnes už rozpoutaly třídní boj na téma, že to byl podnikatel.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od Strelkyne » stř 13.6.2012, 15:41

http://zpravy.idnes.cz/napadene-sestile ... zpravy_zep
Tady jsou trochu podrobnější informace. Kupodivu tam chybí, že útočník měl dredy. *3* *3*
Zajímací je ale vedle toho tenhle článek: http://zpravy.idnes.cz/dvojnasobna-vraz ... zpravy_cen
Taky schizofrenik... Že by stejný?
Naposledy upravil(a) Strelkyne dne stř 13.6.2012, 16:29, celkem upraveno 1 x.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od E-Ryc » stř 13.6.2012, 16:26

Je tam "má účes ve stylu afro", nevim, jak moc se to lisi od dredu ;)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od lo3k » stř 13.6.2012, 17:02

Takze schiza,no tak to je potom vsecno v poradku,je chudak marod na hlavu,snad by ste ho nechteli trestat dobytka? :evil: Skoda ze pri zatykani,neselhala nekteremu z policistu zbran. :(
Oderint,dum metuant.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od cmk » stř 13.6.2012, 17:28

lo3ik - schizofrenie je nemoc, ktera se skutecne muze dotknout kohokoli.
Zpocatku, kdy je cas ji zalecit (nikoliv uzdravit) se akle nevi, ze je to schizofrenie.
To, ze se clovek uzavre vic do sebe, nebo zacne delat pro ostatni malo pochopitelna rozhodnuti zdaleka ne vzdy znamena, ze je schizofrenni. A hlavne - ani jemu nevysvetlis, ze muze byt nemocny a mel by zajit za psychiatrem (a ani ten pripadne nedokaze na 100% rict - ano, je to schizofrenie).
To je prste smula ty nemoci.
Je to totez, jako infarkt, mrtvice, cukrovka, ... Jenze pri tomhle vsem zustava zdravy mozek a cloveku vysvetlis, co mu je a jak se ma lecit. jenze tady to odsere proste skutecne ten mozek. Dokud clovek neni nebezpecny sam sobe nebo nekomu jinemu, nikam ho ani nasilim nedostanes.
Kdyz uz je nebezpecny sam sobe, muze byt take pozde.
Jedine co muzes je cekat a dobu "uz je nebezpecny" a "uz se leci" zkratit na minimum (a bacha - i toho nebezpecneho neni prdel do lecebny dostat).
Oni ho v lecebne zaleci (nikoliv vyleci - to je nelecitelny), po nejake dobe ten clovek ziska nadhled, pochopi, ze je nemocny, stabilizujou mu leky, kdy jeste muze rozumne fungovat jako clovek, ale leky dostatecne potlacuji projevy nemoci. Cloveka pak propusti a kazdy tyden/mesic chodi na kontroly.
Nesmi chlastat, hulit travu (ani jine drogy), prestat brat leky.

Schizofrenik neni zruda. Je to fakt nemocny clovek.
Kdyz je jim nekdo, kdo ma pratele, rodinu - proste lidi, kteri mu pomohou s navratem do beznyho zivota, je to fajn. Ty lidi pak poznaj, ze se zase neco deje a maji velkou sanci ho dotlacit na mimoradnou prohlidku (kde dojde k hospitalizaci nebo uprave leku).
Kdyz ale ten nemocny clovek nikoho takovyho nema, je to pruser.
Tech lidi je v republice 150.000 !!! Z toho tak 15 z nich kazdy rok udela vetsi pruser.
Chtit je vsechny zavrit do lecebny/vezeni navzdy ma stejnou logiku, jako chtit sebrat vsem lidem zbrane.
Selhani zbrane uz pomalu hranici s fasistickym pristupem. (a to se kur*a hodne nepovazuju za pseudohumanistu).

Nijak tim nezlehcuju vaznost toho, co ten clovek provedl. Jen bych rad, aby nekdo, kdo cosi sarkasticky komentuje taky o tom neco vedel.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 50

Registrován: pát 21.5.2010, 22:50

Zbraň: Glock 17

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od Davidek182 » stř 13.6.2012, 20:14

cmk:
Plně s tebou souhlasím, schizofrenik je skutečně nemocný člověk. Ovšem, když to vezmeš z druhé strany (z pozice rodiče toho usmrceného dítěte), tak jak bys reagoval? Smířil by ses s tím, že vrah tvého dítěte je prostě psychicky nemocný člověk a nemůže za tu bolest, kterou tobě a tvojí rodině způsobil, nebo by ti to bylo úplně jedno a toho člověka bys bral jako kohokoliv jiného i se všemi následky pro něj i pro tebe? Když to tak vezmeš, tak spousta masových vrahů byli vlastně psychicky nemocní lidé. Já za sebe nemůžu s jistotou tvrdit, že bych v tomto případě byl humanista :?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od cmk » stř 13.6.2012, 23:04

Pokud to vyplyne situace ze situace, pak zabiti JAKYHOKOLI cloveka, kterej chce zrovna klackem umlatit dite (sekyrou policajta, ...) je asi "tak nejak" v poradku (neni to v poradku, ale je to v dane chvili rozhodne mensi zlo a kdo utocnika zabije, nezaslouzi si byt jakkoli trestan).
Ale strelit ho po-te, protoze je nemocny - sorry, to tu bylo pred 70 lety.

A mimochodem - mame tu prece uzasne psychology a psychiatry, kteri si narokuji nas strelce skatulkovat. Tak at se ukazou, jak dokazi pracovat s lidmi, kteri jejich zasluhuji doopravdy.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 50

Registrován: pát 21.5.2010, 22:50

Zbraň: Glock 17

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od Davidek182 » čtv 14.6.2012, 0:09

Já jsem se ale neptal na to, jestli je v pořádku zastavit právě útočícího člověka, a to i za předpokladu jeho zabití. Já jsem chtěl, aby ses zamyslel a následně popravdě napsal, jak bys asi reagoval na místě rodiče toho dítěte. Jestli bys to nechal být, protože ten vrah TVÉHO dítěte je prostě pouze nemocný člověk?
Když bych měl napsat svůj pohled na věc, tak by mi asi vnitřně nestačilo to, že ten člověk je na několik let popř. doživotně zavřený v ústavu, a tam podstoupí léčbu. To by mi dítě nevrátilo, a ani by mi to nijak nezmenšilo mojí bolest a vztek.
Každopádně asi ani nečekám, že mi jednoznačně odpovíš. Ta odpověď je totiž velice těžká a je to pouhá teorie :|

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od Carloss » čtv 14.6.2012, 0:38

Stejně, jako Ti nevrátí dítko pokud útočníka následně zabiješ. Dokonce to ani tu bolest nezmírní. A kdo ví, jak si s tím pak poradí Tvý svědomí, zejména, když se dozvíš, že ten člověk byl takto nemocen. Takže... to není argument. Obrana, jak se nejen zde pořád omílá má smysl v okamžicích bezprostředně hrozícího, nebo trvajícího útoku. Jinak to už asi fakt obrana není. Před tím (prevence)... to už tu bylo... A potom... pomsta... no...to fakt nikomu a ničemu nepomůže...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od Fox4077 » čtv 14.6.2012, 1:09

Tak asi takhle:
- co se týče léčby schízy, tak je v tom bordel, jako ve všem tady
- takový člověk je přeléčen, vypuštěn mezi lidi a je jen na něm, jestli bude dodržovat léčebný řád, pokud ano je to v pohodě a pokud ne, tak se prakticky jen čeká, kdy někoho típne
- pokud v tomto případu úmyslně nebral léky, chlastal apod. má mít plnou odpovědnost za svůj čin, ale hlavní díl viny je na systému, který je ve svém pravdoláskařství totálně bezzubý
- je to jako když ožralý alkoholik někoho přejede a bude to omlouvat tím, že je přece chudáček nemocný a za nic nemůže
- můj kámoš z dětství si ve dvaceti taky uhnal schízu, někde jsem slyšel, že kdo má k tomu dispozice, tak fetováním si to vyvolá, kdyby nefetoval, tak ji dostal třeba až v padesáti
- za trest dostal pěkný invalidní důchod, jednou do roka honí po bytě matku s nožem v ruce, policajti ho pak v poutech odvezou do pakárny, tam ho přeléčí a asi za tři měsíce je doma a vše se opakuje, a vlastně se jen čeká, až ji jednou dožene
- prostě systémově je to nedořešené, jako všechno kam se člověk podívá, v pakárně jsou tito lidé jen na nezbytně nutnou dobu, zdrav. poj. na ně nechcou platit, cvokhausy jsou přeplněné, a do krimu se jako nemocný taky nedostane
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od lo3k » čtv 14.6.2012, 7:19

cmk: Samozrejme si uvedomuju ze schiza je nemoc,nikdy a nikde jsem netvrdil opak.Me proste nestaci vedomi toho,ze v pripade usmrceni ditete (ne jen ditete,kohokoli) pomatencem,si nebozak pujde lehnout za moe koruny do sanatoria,tam mu to prikrejou praskama,po roce-dvou,bude propustenej,pac sedativa z neho udelala beranka,na cestu dostane slusnou invalidku,takze se po case klido muzem potkat treba u piFka.
PS: Co se tyce NO,bylo tu napsano,nastineno,popsano,pripodobneno,vyfabulovano,tolik a tolik moznych prikladu,moznosti,variant a vykladu,ze bych se do toho uz nepostel.

Fox4077: Ano system,kteryzto obhospodaruje statni moc,je bezzuby.

Davidek182: Nechci ani pomyslet ze by se cosi obdobneho mohlo prihodit moji ratolesti,ale kdyby preci,musel by ten pacos hodne,fakt hodne rychle zdrhat,jinak sedim.
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od Strelkyne » čtv 14.6.2012, 11:56

http://zpravy.idnes.cz/schizofrenici-vr ... zpravy_zep
Sekyra a železná tyč - to jsou typy zbraní (a ještě mačeta), kdy bych se nejspíš moc nerozmýšlela. Vidět před sebou někoho se sekyrou, kterou se chystá zatnout do hlavy buď mě, nebo někomu jinému, tak si myslím, že bych asi pistoli použila.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od Carloss » čtv 14.6.2012, 16:21

Ještě taková poznámka: Že si jde někdo lehnout a platí to za něj pojišťovna je totéž, jako když jde do báně. Jeden zavřený nás všechny stojí tisíc kaček denně ze st. rozpočtu. Proto jsou tak nevýhodný vyjímečný tresty. Mj. proto je tak výhodné propouštět "za dobré chování". Houbelec! Zavedl bych.. nenazval bych to snad ani trestem smrti, ale spíše eliminací nenapravitelných. U diagnosticky nemocných asi jde spíše už o zcela něco jiného. Ale i ve Spartě je házeli přes zeď. A nebyl to trest. To jen taková poznámka... Realita je samozřejmě něco kapku jiného.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 50

Registrován: pát 21.5.2010, 22:50

Zbraň: Glock 17

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od Davidek182 » čtv 14.6.2012, 16:30

lo3k:
Mám nemilé tušení, že bych reagoval podobně :(

Carloss:
Dítko mi to nevrátí a bolest to asi moc nezmenší, to je fakt. Jde o to, že takovou věc většinou neudělá člověk, u kterého předtím ta nemoc nebyla diagnostikována. Takové činy dělají lidé, o kterých se už nějakou dobu ví, že tou nemocí trpí. Navíc o své nemoci ti lidé vědí a moc dobře jsou si vědomi toho, že ty předepsané léky musí užívat, jinak mohou být ostatním lidem nebezpeční. Takže si troufnu napsat, že pokud ten schizofrenik na základě svého rozhodnutí přestane brát prášky, a potom někomu ublíží, tak je za svoje rozhodnutí a činy zodpovědný, včetně všech následků, které z toho mohou plynout.
Zmiňuješ tady obranu, ale o té já jsem nic nepsal. Pokud jde o tu, tak v téhle věci mám jasno a souhlasím s tebou i s CMK. Já jsem měl spíš na mysli tu prostou lidskou stránku a právě tu možnou pomstu, protože když jsem se zamyslel nad tím, že bych byl na místě rodiče toho dítěte, tak si nejsem jistý, jak bych to zvládl. Moje dítě je pro mě to nejcennější na světě a kdybych o něj takhle přišel... asi bych to nerozdýchal :|
Pokud by se ukázalo, že ten člověk o své nemoci věděl a i přesto odmítl brát prášky, tak by mi asi nestačilo to, že by ho "jen" šoupli do léčebny a za nějakou dobu propustili s tím, že už konečně poslušně bere prášky a je v pohodě. Asi bych nezvládl doživotně žil s tím tíživým pocitem zoufalství z toho, že někdo zabil moje dítě a prošlo mu to jen tak. No, jsem rád, že tohle není můj případ a snad to nikdy můj případ nebude.
Naposledy upravil(a) Davidek182 dne pát 15.6.2012, 9:24, celkem upraveno 1 x.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Muž na Pardubicku napadl rodinu, při útoku zemřel šestil

Příspěvek od cmk » pát 15.6.2012, 8:45

Davidek182 píše:jak bys asi reagoval na místě rodiče toho dítěte. Jestli bys to nechal být, protože ten vrah TVÉHO dítěte je prostě pouze nemocný člověk?
To ti nemuzu rict. Nevim, mozna bych se zhroutil, mozna bych ho umlatil holejma rukama. Dost pradvepodobne neco mezi. To je natolik extremni situace, ze se na to neda pripravit a rict: "udelam tohle". Ale predem pocitat s tim druhym extremem, to asi neni uplne koser, obzvlaste pro majitele ZP (i kdyz jiste lidske pochopeni pro to clovek mit muze).

Jinak - co se tyce toho nebrani leku.
Pri spatne nasazenych lecich (jako ze spravne nasadit leky je ducharina jako prase, pricemz stav schizofrenika se neustale meni a jednou nasazene leky mohou prestat fungovat) muze byt ztrata zodpovednosti (chlastani a vysazeni leku) zase DUSLEDEK nemoci, nikoliv pricina. Proto jsem psal o tom, ze pokud ma kolem sebe schizofrenik zazemi, kamarady, rodinu, je to fajn. Pokud ne, muze to byt o pruser.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz