Nejlevnejsi ulozeni zbrani


Nezařazené příslušenství (optiky, pouzdra, obaly) a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 62

Registrován: ned 02.1.2011, 15:21

Zbraň: GLOCK 17

Bydliště: Jizni Cechy

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od xmilanz » čtv 21.6.2012, 15:46

... tusim některé elektronické zámky mají k dispozici klíč pro případ, že baterka lehne. Ale to je pak zase dilema kam schovat klíč...
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
- Roland Deschain z Gileadu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od maja » čtv 21.6.2012, 15:53

Do trezoru :lol:

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od nico » čtv 21.6.2012, 16:00

No samozřejmě do trezoru. :)
(EDIT: Byl jsem předběhnut. :))

Není to úplně běžné řešení. Typicky to nabízejí levné trezory, nebo to u dražších mají jako variantu na vyžádání. Proč nevyhovět někomu, kdo si to žádá. Rozumné to není, protože méně bezpečný zámek na klíč kategorie A, kterým jde obejít podstatně bezpečnější elektronický zámek kategorie B, tak snižuje bezpečnost celé sestavy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od kolaCZek » čtv 21.6.2012, 16:23

Myslim, ze lepsi a jednodussi reseni, nez dodelavat dalsi zamek na klic je moznost vymenit baterku zvenku. :D
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od nico » čtv 21.6.2012, 16:28

Tak tak. :) Jinak se to snad ani nedělá. Teda nevím, jestli nějaký konkrétní trezor s připojitelným síťovým adapterém ji nemá zevnitř, ale ani z konstrukčního hlediska bych to neočekával.

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od Alci » čtv 21.6.2012, 16:43

teda vy ste museli mit hrozne nezvedavy detstvi :) do ciselny skatulky jsem se taky v 11 dostal. Me teda neslo o obsah, ale ten digitalni system me primo fascinoval. A moje stesti, ze byl jen na 4 cisilka. Ale dnes neni zase problem nasadit "stenici". Vzdycky sem ji jako malej chtel, ale neexistovala. Dnes stoji 800, tak opatrne :)

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od nico » čtv 21.6.2012, 16:57

Na tvoje děti si dám bacha. :) Ale jo, nebyl jsem jinej ...

Ty zámky mají typicky šestimístný kód a pokud ho zadáš 3x špatně, následuje časová penalizace před dalším pokusem. Takže metoda brute force (hrubou silou pokus / omyl) nehrozí. Vhodně umístěná webcam by to řešila. Takže vy všichni, co doma máte malé výtržníky s podobnými sklony, při zadávání ruku na klávesnici. Hezky jako u bankomatu. :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od maja » čtv 21.6.2012, 19:16

Typicky šestimístný kód, po x špatných pokusech se to zablokuje na y minut. Každý další špatně zadaný kód obnoví blokování. Brute force opravdu nehrozí.

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od Alci » čtv 21.6.2012, 19:44

jj, 6 znaku vim, no ja klavesnici vycistil a po pouziti jsem koukal, na kterych klavesach jsou otisky. Ono to bylo proti svetlu blbe videt, ale na 3 cisteni jsem mel cislice. Pak tech kombinaci moc nebylo :) Ale vzpomenu si na to kdyz zadavam kratkej pin ke kreditce a otlapkam i jiny cisla (i kdyby nekdo koukal).

Na ciselnej kod mame trezor na zbrane ve firme a nektery cisla jsou na tech placatych (gumovych, kulatych, mirne vystouplych) pekne sedreny, takze to asi taky chce cas od casu menit.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od S474N » čtv 21.6.2012, 21:36

Tohle ma dost dobre poreseno GunVault, nejenom, ze se daji mackat jednotlive prsty, ale bere to i kombinace (treba prvni a ctvrty), takze je to svym zpusobem nerozlustitelne. A co se otevreni trezoru tyce, vzdyt neni problem rozpinaci magneticke cidlo a vedet o kazdem otevreni dveri trezoru.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od reddog » čtv 21.6.2012, 21:40

S474N:
tak, a už jsem si vzpomněl, co jsem se na srazu chtěl optat. Jak dlouho už te GV používáš? Jede stále bez chyb, i když s ním cestuješ? (myslím tím ten příruční).
Jo a jak ti fungují ruce ?? :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od S474N » čtv 21.6.2012, 21:56

reddog: ja ho mam primarne na nocnim stolku *40*. Cestoval se mnou asi jenom 2x a funguje, dokonce bych rekl, ze furt na puvodni baterie. Jen mi nejak zacina "teřet" uvnitr ten molitan, ale to pujde v pohode vymenit.

Ruce zatim funguji *3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od reddog » čtv 21.6.2012, 22:00

no ono totiž při mé paranoie je jasné, že šňůra na zápěstí mi při cestování na G19 stačit věčně nebude :mrgreen: , tak si asi opět od tebe nechám poradit. zatím vše, co jsi doporučil mělo hlavu a patu a GV se mi líbí čím dál více
Tomík

tak to s rukama mě těší :mrgreen:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od S474N » stř 31.10.2012, 9:30

Kdyz jsem shledl tohle video, tak to muze byt zaroven nejlevnejsi ulozeni zbrani a na stranu druhou i velmi stylove ulozeni zbrani:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=1pYqquG27pg
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od Lars » stř 31.10.2012, 10:34

Vypadá to velmi efektně, skoro bych se nebál vypůjčit si jedno mírně zprofanované slůvko: luxusně :lol:
Ale už vidím, jak jdu za místním truhlářem, že bych potřeboval novou knihovnu a pouštím mu tohle video, nevím-nevím, jestli by rovnou nevzal roha.. :lol:

Mimochodem - v té používané knížečce je nějaký magnetický kód, nebo jak to funguje?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od S474N » stř 31.10.2012, 10:35

Presne tak, obycejny magnet, ktery stahne zapadku. Vyznavaci geocachingu se i s timto resenim mohli setkat u par schranek.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od Lars » stř 31.10.2012, 10:38

No, vzhledem k tomu, že po přestěhování do nového bytu potřebujeme novou knihovnu, nasadil jsi mi brouka do hlavy..

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od Steiner » stř 31.10.2012, 10:56

Místo magnetu by šla použít RFID karta a čtečka se zámkem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od S474N » stř 31.10.2012, 10:59

Steiner: presne tak, primo tuhle moznost jsem zminoval prave na NYXu. Jinak pouzit se da cokoliv :-)
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od S474N » pát 12.4.2013, 8:46

S timto tematem souvisi i nasledujici Stanovisko odboru bezpečnostní politiky MV:
UCHOVÁVÁNÍ VÍCE NEŽ 10 KS ZBRANÍ

Lze či nelze uschovávat 20 ks zbraní ve dvou či více certifikovaných schránkách/skříních, namísto jedné na 20 ks? Případně lze tak postupovat i nad oněch 20 ks?

Odpověď:

Ministerstvo vnitra České republiky
odbor bezpečnostní politiky
oddělení obecní policie, zbraní a dopravního inženýrství

Praha 25. února 2013

Stanovisko odboru bezpečnostní politiky MV k zabezpečení zbraní

Již od roku 2004 je OBP zastáván názor, že držitel zbraní zabezpečí tyto v souladu s právními předpisy, pokud zbraně rozdělí v počtech do méně kusů a zvolí pak odpovídající způsob zabezpečení podle tohoto nižšího počtu (např. místo jednoho komorového trezoru pro více než 20 zbraní zvolí dva uzamykatelné skříňové trezory pro více než 10, ale ne více než 20 zbraní). Je tedy zastáván názor, že pro odpovídající způsob zabezpečení je rozhodující počet zbraní uložených v jednom zabezpečovacím zařízení a nikoli celkový počet přechovávaných zbraní nebo počet zbraní v jednom objektu. Zákon č. 119/2002 Sb., o zbraních, ve znění pozdějších předpisů, ani jiný právní předpis výslovně nestanoví, které hledisko, zda celkový počet zbraní přechovávaných jedním držitelem nebo počet zbraní přechovávaných v jednom zabezpečovacím zařízení, je rozhodující.

Při řešení této otázky je nutné posoudit, jaké je skutečné bezpečnostní riziko při rozdělení zbraní v počtech do méně kusů a jejich zabezpečení v zařízeních určených pro méně zbraní, která jsou sice do určité míry méně odolná, ale na druhé straně při překonání jednoho zařízení je možné se neoprávněně zmocnit pouze několika kusů zbraní, nikoli všech.

Jiná je situace v případě zabezpečení maximálně dvou kusů přechovávaných zbraní, kdy není nutné tyto uložit v úložném zařízení splňujícím technické požadavky dané prováděcím právním předpisem, ale postačí pouze vhodný způsob zabezpečení. Jedná-li se však o více kusů zbraní, není možné tyto rozdělit v počtu maximálně po dvou kusech a zabezpečit je tak pouze vhodným způsobem, v opačném případě by totiž bylo možné rozdělit takto libovolný počet přechovávaných zbraní (např. v každé místnosti).To by však zcela odporovalo úmyslu zákonodárce a cílům sledovaným právní úpravou, kdy vhodné zabezpečení maximálně dvou kusů zbraní bylo stanoveno zejména pro potřeby cestování držitelů s jejich zbraní, popř. zbraněmi, a jejich uložení v zařízeních poskytujících dočasné ubytování.

Z výše uvedeného vyplývá, že např. tři přechovávané zbraně musí být zabezpečeny v souladu s ustanovením § 58 odst. 2 zákona o zbraních způsobem stanoveným pro zabezpečení maximálně deseti kusů zbraní, tzn. uložením do uzamykatelné ocelové schránky, uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, splňují-li stanovené technické požadavky.

Mgr. Milena Bačkovská
vedoucí oddělení

Otázka zabezpečení zbraní byla konzultována i s Policejním prezidiem, ředitelstvím služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, kterému bylo naše stanovisko předloženo k vyjádření a ředitelství s ním vyslovilo souhlas.
Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.gunlex.cz/aktuality-strelci/ ... ks-zbrani/
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Ostatní příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz