Vhodná ráže


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pon 15.5.2006, 15:34

Už mám vybránoí, bude to G19 a bude tady z MB, od p. Chaloupky, slyšel jsem, že je drahý, ale když jsem tam dnes byl, tak ve srovnání s cenama na netu mi přijde dost srovnatelný, skladem má hned několik modelů a zrovna tak má skladem ten zvětšený záchyt závěru i lehčí spoušť. Základní cena je lehce přes 17t což mi přijde dokonce levnější, než na netu kolem (asi 17500)
Jen mě trochu mrzí, že teprve až když mám ZP, můžu vyplnit to povolení k nákupu zbraně (chtěj tam číslo ZP) a pak budu zase čekat, než to schválí :-/ No jo, úřady.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 15.5.2006, 15:35

Hlavne je to poucny, zabavny a zajimavy.
Clovek najednou zjisti, ze mezi tim, kdyz prijde na strelnici, da si kafe, cigaro, odebere se do stavu, tam si rozbali kufrik, zbran, pomaloucku si nabije, chytne zbran do ruky, zamiri a vystreli, pak se vydejcha, zase zamiri a vystreli... a mezi tim, ze postavej zavodnika na caru, prijde povel nabit a pripravit, pripraven?, piiiip! a pak vysype 10 ran za 5 sekund - ze je to neco jinyho. Nuti to cloveka delat veci bezpecne a optimalne.

A kazdej, kdo zbran nosi, by mel absolvovat jak kurz obranne strelby, tak nejakej takovejhle zavod, at vidi, co tak je zhruba v moznostech cloveka a co ne - pripadne na co ma on sam...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 15.5.2006, 15:45

2String: To neni tak uplne pravda - resp. aspon u me to bylo trochu jinak. "Poucen z predchozich nezdaru" svych znamych, kteri nadavali, kolikrat ze to musim na PCR, nez budu mit oficialne zbran jsem to zoptimalizoval (takhle to proslo na PCR Decin, jestli to tak projde jinde, to nevim).
1. navsteva - podani zadosti ke zkousce, rovnou jsem domluvil, ze chci, aby se to delalo v Praze
2. navsteva - s dokladem o zkousce, zdravotni prohlidkou a 2 fotkama jsem podal rovnou i nakupni povoleni na zbran (toliko cca 22.8.) - rekli mi, ze na to maj mesic, ale ze kvuli tomu nakupnimu povoleni se to jeste zdrzi, nicmene:
3. navsteva - 14.9. - uz vystaven zbrojak, v nem napsano "opravnen nosit zbran: "B" " a vystavene nakupni povoleni, to jsem vzal, zajel k prodejci a jeste ten den
4. navsteva - registrace pistole, prukaz zbrane na pockani.
--------------------------------------------------------------------------------
Ty, jelikoz sis to nepodal najednou (jeste furt to muzes dohnat) to budes mit minimalne o tyden delsi a tipuju tak o 1 navstevu vic (pokud pujde vse hladce):
1. navsteva - podani zadosti ke zkousce (uz mas za sebou)
2. navsteva - doklad o zkousce, zdravi a fotky - zadost o zbrojak
3. navsteva - vyzvednuti zbrojaku, rovnou zadost o nakupni povoleni a rovnou zadost o zapis "povoleni noseni B" do zbrojaku (takze zbrojak asi odevzdas tipuju, ale nevim)
4. navsteva - vyzvednuti novyho zbrojaku a mozna i nakupniho povoleni
5. navsteva - zapis pistole - prukaz zbrane
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » pon 15.5.2006, 15:48

Přesně tak. Jako všechno co je poprvé, to může být těžký. Pak už je to lepší a lepší. Sakra mluvím vůbec střílení. :lol:
Jenže, pokud máš pistoli za 14 dní týden, je potřeba to absolvovat s tím vybalováním, nabíjením a pomalým střílením. Nedříve musím vědět kam střílím, pak můžu přidat rychlost. Někdo má problém trefit terč na 10 m někdo na 25 m. Rychlostí přesnost nezískáš. Ale určitě je absolvování jakýchkoliv závodů dobrou zkušeností na ovládání zbraně ve stresu.

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » pon 15.5.2006, 15:52

cmk: co je to "zadost o zapis povoleni nosit B"? ja to tam mel napsany hned od vydani, a zbran(tedy i zadost o nakupni povoleni) sem si porizoval asi po roce...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » pon 15.5.2006, 15:56

Není to úplně košér postup, ale já to tak měl taky
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 15.5.2006, 15:58

no, ten papir vlastne jako takovej neexistuje.
Spravne by to melo fingovat tak, ze kdyz dostanes zbrojak tak (proti vsem zakonim logiky) jeste nemas povoleno zbran kat. B nosit. toto povoleni ziskas automaticky s povolenim nakupu prvni zbrane urcene k ochrane zivota, zdravi nebo majetku. Pruser je, ze ti musej teda starej (nekdy treba jen 5 minut starej) zbrojak vzit a vystavit novej, ve kterym bude zapsano: "opravnen nosit zbran kat: B".
Jestli to hold nekdo zjednodusuje a vystavuje automaticky zbrojak s povolenim, aniz by majitel me zbran ci o ni mel zazadano, tak je to sice logicky a dobry, nicmene neni to uplne tak, jak by to melo bejt.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pon 15.5.2006, 15:59

To CMK: No první dva kroky už mám :-)
Nákupní povolení plánuju dát hned ten den, protože na něm je kolonka číslo ZP a to já nevím, dokud ho nemám :-/ Nevěděl jsem, že to nějak obejít, respktive, nikdo mi to neřekl, hajzli, proč mi ti lidi na tom slavném úřadu nemůžou říct všechno najednou a musím tam lítat tolikrát? i takhle, když jsem dával žádost o ZP tak jsem musel leťět na poštu pro kolek, věděl jsem, že co skupina to 500, ale nevěděl jsem, že kolekm a hlavně, že to nejde koupit tam. No prostě paráda. Teď už jen volat a volat pořád dokola, než řeknou, že to tam je, pak vyzvednout, zrovna dát to povolení k nákupu (teď tedy nevím, jak to bude s tím zápisem do ZP s tím povolením nosit zbraň B, to mi také tam nikdo neřekl, co si o nich pak mám myslet :-( ) No a zbytek, až bude to před tím ... sakra to je ale úřední šiml ...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 15.5.2006, 16:08

String: Preji pekny den :-)

PS: ted uz to fakt mozna nema cenu resit, az bude zbrojak, optej se jich, dej si nakupni povoleni, jestli nebudes mit opravneni nosit zbran B, optej se, jestli ti pak zbrojak vymeni na pockani, nebo jestli jim ho tam muzes rovnou taky nechat a uvidis :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pon 15.5.2006, 16:40

provarenec: LOS normálně nestřílím a po minulých zase dlouho střílet nebudu. Důvod jsem již popisoval u hodnocení závodu ve Slaném a jen bych se opakoval.

String1: Souhlasím s Coffeem, nejdřív se nauč v klidu u mířené ovládat zbraň a střílet, pak se můžeš pouštět do rychlých věcí a nemusíš už u toho přemýšlet nad ovládáním. Jen se soustředíš na řešení situace. Také si v klídku musíš zažít návyky pro manipulaci se zbraní.

cmk: Nech být. Když chceš dobře nastřílet mířenou, tak se u toho nadřeš daleko víc, než při střílení stage na 25 ran v IPSC. Soustředit se na 20 ran v limitu 8 minut a nic nepodělat při spouštění a míření, to není tak jednoduché. Není to tak záživné jako IPSC, ale je to o umění a soustředění.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » úte 16.5.2006, 14:35

To Jonny: A můžu přijít na závody LOS jen tak - bez zkušeností? Já LOS nikdy nestřílel, aby nebyla ostuda :D
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 16.5.2006, 14:40

Každý, kdo tam přijde poprvé, nikdy předtím LOS nestřílel! :lol:
Klidně přijď. :wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 16.5.2006, 14:47

Joo, jasne, prijd... Konec-koncu, tohle je i prapuvodni myslenka LOSu, aby zacali chodit lidi, co to nikdy nestrileli, aby si zkusili neco trosku vic pod tlakem a pod stresem, navic neco, kde se dba hodne na bezpecnost.

Vysledkyse dostavej casem, az zjistis, ze je to asi 100x zabavnejsi nez hola mirenka a az se naucis nedelat zbytecny chyby (v mym pripade si myslim, ze od zacatku toku strilim zhrba porad stejne "dobre/spatne", jen tech chyb delam min > min penalizaci > lepsi vysledky).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » úte 16.5.2006, 14:56

O.K. chlapi, tak já teda dorazím. Aby jste byli o jedno místo lepší:-))
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 16.5.2006, 15:18

to Provarenec
ono není ani tak důležitý o kolik míst bude si kdo polepší jako to aby nás ze střelnice odešlo stejné množství jako přišlo. :D

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 16.5.2006, 15:24

Nebo, pokud se zucastni nejaka svudna strelkyne, aby nas neodeslo dokonce vic :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » úte 16.5.2006, 15:53

provarenec píše:To Jonny: A můžu přijít na závody LOS jen tak - bez zkušeností? Já LOS nikdy nestřílel, aby nebyla ostuda :D
Nejde o ostudu. Hlavní je mít už nějaké bezpečnostní návyky.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 16.5.2006, 17:05

cmk: Při vší úctě k Ludmile - myslím že ji trochu přeceňuješ... :twisted:
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 17.5.2006, 12:22

Jonny: Došlo k úpravě pravidel LOS... Pokud bude se zbraní zacházet ne zrovna dle požadavků, dostane prvně napomenutí, pak ránu teleskopem a až napotřetí DQ :wink: :lol: :lol:

Ale to jsme už OT...
Vhodná ráže na "blbnutí" a střílení LOS je určitě 9mm Luger, pro jiné účely jsou ráže i vhodnější (ale střelivo dražší - hlavně mi tu zase nezačněte tvrdit něco o levném přebíjení a tím vyvovávat zase nějaký flame :wink: )
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » stř 17.5.2006, 12:39

Jasik: To bys některý lidi musel umlátit, než se to naučí :lol:

Jednoznačně je pro začátečníka nejlepší 9 mm Luger.
Jinak se dá přebíjet:
9 mm Luger do 1,90 Kč
.45 ACP do 2,50 Kč
Na RCBS 2000 Pro se dá udělat pohodovým tempem víc jak 200 nábojů za hodinu. :lol:

Jenže si rozpočítejte náklady na lis, váhy,... Pokud bude někdo střílet 100 nábojů 9 mm Luger za měsíc a zainvestuje pouze do Lee Challangera, tak se mu investice vrátí za cca 20 měs., pokud by jinak kupoval S&B standardní náboje za 4,30 Kč/kus. Navíc na to musí mít čas. Až po této době se mu začne přebíjení vyplácet. :cry:

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz