Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od Jasik » pon 25.6.2012, 16:51

Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě. Tak souhlaste :-))

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/cesi-ch ... hrade.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od lo3k » pon 25.6.2012, 18:18

Ano
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od rotwajlerdick » pon 25.6.2012, 19:04

za mne ano
zabijte je vsechny buh si je prebere

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od Carloss » pon 25.6.2012, 20:07

Bohužel.. v tomto si netroufám hlasovat. Myslím si totiž, že podstatou věci není změna zákona, ale změna přístupu OČTŘ k těmto zákonům. Vyšetřovateli počínaje a soudy konče. O co míň bych měl mít právo bránit se na veřejnosti, než na vlastní zahradě? I na veřejnosti mi přeci může jít o život. Podstatné je, že ať bude zákon jakýkoli, vždy bude muset kolem události proběhnout nějaké šetření. Nehledě na to, že i současná právní úprava to za jistých okolností umožňuje.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pát 22.6.2012, 19:38

Zbraň: GLOCK 17 gen4

Bydliště: Praha

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od Kubas » pon 25.6.2012, 20:24

Za mě ano, jen by to mohlo být zajímavé kdyby někdo touto cestou chtěl řešit své dluhy nebo spory. Mám na mysli něco ve stylu: "Přijď ke mně odpoledne na kafe ať probereme ten náš problém." :) (brát s nadhledem)
"Pacifismus je luxus, který si ve společnosti dopřávají ti, kteří se nechávají ochraňovat ostatními."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od nettik » pon 25.6.2012, 21:19

Carloss: ja vidim zasadnirozdil v tom ze na ulici strilet jen na obranu zdravi a zivota ale na svem pozemku svevolne branit byt treba jen majetek...nelez mi na tresne nebo te zastrelim...bo tak neco.
Za me ano
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od Nikdo » úte 26.6.2012, 9:12

Carloss: zastávám přesně stejný názor. Zákon je dobrý, špatný je někdy přístup OČTŘ.
Na druhou stranu, když je přístup OČTŘ špatný dlouhodobě, tak to zákonodárce může korigovat tím, že upraví zákon, aby to tam bylo výslovně, a advokát vyšetřovaného obránce měl jednodušší práci...

Edit: zajímavé je, že podle SANEP je to 59,7%, podle ankety na stránkách v tomto okamžiku 97%. Internet používají pravidelně lidé vzdělanější, inteligentnější, pracující; zatímco tazatelé oslovují lidi, kteří mají čas se v běžné pracovní době poflakovat po ulicích :wink:

vsw

Příspěvky: 100

Registrován: čtv 24.11.2011, 17:50

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od vsw » úte 26.6.2012, 10:14

Nikdo píše: ... zatímco tazatelé oslovují lidi, kteří mají čas se v běžné pracovní době poflakovat po ulicích :wink:
Co je to prosím "běžná pracovní doba", jakých profesí se taková "běžná pracovní doba" týká ? Ostatně on je v tom článku někde údaj, v kterou dobu a jak proběhlo dotazování? A když jsme u toho "poflakování v běžné pracovní době", vyplňování anket a psaní příspěvků na fóra je nebo není poflakování ? :-)

K právu "střílet lupiče na své zahradě" - mám obavu, že v tomto státě bez tradice bude více zastřelených sousedů než lupičů.

P.S. Mně by pro začátek stačilo právo zastřelit na zahradě sousedovu kočku, abych po ní konečně nemusel odklízet hov*a.
Čím více z nás bude nosit zbraň, tím méně z nás ji jednou bude muset použít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od Nikdo » úte 26.6.2012, 10:28

To žluté kolečko místo tečky je smajlík, a znamená, že větu jím ukončenou nelze brát tak úplně vážně.
Renomovaná agentůra zkoumající veřejné mínění by měla mít opatření, aby statistický vzorek byl reprezentativní. Naopak, u internetové ankety na toto téma lze předpokládat, že střelci a obecně lidé "postižení" myšlenkou castle doctrine si ji budou přeposílat a zveřejňovat na svých webech, takže budou v takovém typu "výzkumu" zastoupeni značně nadproporčně.
Kurva miluju uvádění vtipů na pravou míru :huh:

vsw

Příspěvky: 100

Registrován: čtv 24.11.2011, 17:50

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od vsw » úte 26.6.2012, 10:33

Jestli to byl vtip, tak se kurva omlouvám a to žluté kolečko tam za tím opravdu znamená, že to nelze brát uplně vážně :-)
Čím více z nás bude nosit zbraň, tím méně z nás ji jednou bude muset použít.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od S474N » úte 26.6.2012, 13:52

vsw: a co ti brani tu kocku zastrelit treba vzduchovkou a zakopat ji?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od lo3k » úte 26.6.2012, 20:31

Sakra,vim ze budu OT,ale kdyz uz ste tu kocku nakousli,tak presne to me sr..o minuly rok,cele leto.Nakonec to za me vyresil nejakej sofer,mourka mi pred barakem rozzehlil.Samo ze jsem naoko se sousedy jimz ta tovarnicka na exkrementy patrila citil.
Ale abych se vratil k tematu,nejsem naiva a dovedu si redstavit jak se sousedi strilej,pro kousek oplocene meze krovim zarostle a dovolavaji se beztrestnosti jelikoz soused ........ :(
Neklapne to :huh:
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od nettik » úte 26.6.2012, 22:02

lo3k: a proc ne ? ...v tyhle republice je fakt mozny vsechno !!! ...podivej se na prednost chodcu...ano, ti co se domnivali ze maji absolutni prednost, naskakali pod kola par nakladakum, autobusum nebo si aspon zlamali nohy o osobaka a uz je klid...nebo snad jsou stale plne zpravy (a nejen zpravy) situaci, kdy na prechodu doslo k usmrceni/zraneni chodce? ano, sem tam nejaka ta opozdena vyjimka ktera se o prednosti chodcu doslechla az letos... ale ...jedna vlastovka prece jaro nedela 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od panvrabec » stř 27.6.2012, 0:55

Taky jsem pro. Na mojí zahradě prostě nemá kdo co dělat "tečka". Momentálně je rána do zad problém, ale mělo by to být naopak. Utíká-li zloděj, tak bych měl mít možnost jej zastavit jakkoliv, třeba střelbou. Stejně tak pokud něco ničí, krade, zabíjí...
Zastaví-li se a vzdá, tak tady by mělo toto právo končit. Když přijde rána zepředu, tak pouze v ohrožení života, vyšetřovatelé pak zjistí jak byl daleko, v jaké poloze a podobně. To je nevyvratitelné. A nápady jako že "pozvu souseda na kafe a odprásknu jej" jsou totální blábol, to by žádný člověk při smyslech nezbaštil. Stejně tak pozvat si kamaráda, šéfa, nebo tchýni, muselo by se prokázat, že mě chtěli přímo ohrozit na životě. A opět by se zjišťovalo z jaké vzdálenosti se střílí, proti čemu, kolik jich bylo, kolik měl útočník za zády kompliců, kolik jsem jich měl já atd atd...
Ale obecně doslova pahušalizovat "právo zastřelit každého na mém pozemku" nejde.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od S474N » stř 27.6.2012, 7:31

Panvrabec: asi tak navic podobne by to slo zneuzit uz ted a taky se tak nedeje. Stejne tak uz strelba v obydli je na Slovensku v zakone a taky se popisovany jev nedeje.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od daveG17 » stř 27.6.2012, 9:24

panvrabec píše:pouze v ohrožení života, vyšetřovatelé pak zjistí jak byl daleko, v jaké poloze a podobně. To je nevyvratitelné.
Kéž by...zkus se mrknout na vlákno o střelbě v Krušných horách :evil:
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od nico » stř 27.6.2012, 10:19

Carloss píše:O co míň bych měl mít právo bránit se na veřejnosti, než na vlastní zahradě? I na veřejnosti mi přeci může jít o život.
Tak minimálně by to byl první krok správným směrem.

Jinak z výsledku toho průzkumu společnosti SANEP jasně vyplývá, že Češi by ocenili větší ochranu obětí před útočníky obecně. To jen ten bulvární titulek TV NOVA to takhle zjednodušil. Jestli se toho nějaký rozumný politik (není to oxymoron?) ujme, mohly by se zákony o NU změnit i v tomto ohledu.

Všem doporučuji přečíst si zdroj:
http://sanep.cz/pruzkumy/ochrana-zdravi-a-majetku/
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od Strelkyne » stř 27.6.2012, 14:23

Jsem zvědavá, kdy začnou poslanci respektovat názory a přání svých voličů. Od toho je přece máme. (Utopie) *3* *3* *3*
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od panvrabec » stř 27.6.2012, 17:40

daveG17: Krušné hory bych tu nemíchal, tam střílel návštěvník a né majitel pozemku to je prostě jíná debata. My máme v zákoně možnost chránit život, ale i majetek. Ten zákon je podle mě dostačující, ikdyž myšlenka můj dům můj hrad by se tam mohla dopsat. Ale ten hlavní problém je v aplikaci toho zákona. To zákon nevyřeší. Musí se změnit spíš soud, já bych měl mít právo vystřelit na zloděje, který utíká s mým mobilem pryč. Tímhle směrem by se to mělo ubírat. Mít právo bránit svůj majetek. Myšlenka že žádný majetek ani peníze se nevyrovnají lidskému životu se prostě v případě krádeží musí vymazat, jinak se nic nezmění.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Češi chtějí mít právo střílet lupiče na své zahradě..

Příspěvek od Strelkyne » stř 27.6.2012, 18:12

Pokud náš zákon umožňuje OČTŘ stíhat obránce pro vraždu nebo zabití, tak je to potom špatný zákon. Je příliš obecný a každý si ho může vyložit po svém, což se taky děje. Bylo by proto lepší mít konkrétní a pochopitelný paragraf o KN a NO, aby i obránce věděl, kdy má opravdu neoddiskutovatelné právo bránit majetek a život (svůj a svých blízkých). Při současné úpravě tohle prostě neví a OČTŘ mají opravdu velké možnosti, jak obránci zničit život. :twisted:
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz