Nové stránky LEXu


Vše týkající se sdružení LEX

Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od maja » pon 30.7.2012, 11:42

cmk: I obyčejný Franta Nováků, který si čte zprávy na internetu je na takový design zvyklý. To nejzajímavější je hned na úvodní stránce. Je potřeba zaujmout, aby se návštěvník začal proklikávat dál. Jak ho znechutíš na začátku, tak se pravděpodobně nevrátí (a může to být budoucí perspektivní člen)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od Starosta » pon 30.7.2012, 13:03

cmk píše:Nikdo nerika, ze se nikdo zde padlymi napady nezabyva.

Ale zrovna treba pro Starostu postup k tiskopve zprave o Denveru:

http://www.gunlex.cz
Tiskova zprava bude nejspis v sekci "Pro media"
Kliknu na "Pro media"
Hned vpravo odkaz na tu zpravu vidim.
Pokud ne, kliknu na "Tiskove zpravy" a tam ji vidim.
Podle me pomerne jasny, strukturovany...
Tak s tím se právě neztotožňuju.

Sekce chápu jako rozcestník pro čtenáře. Ne, nelezl jsem hned do sekce pro Média, ale "pro Veřejnost", "pro Střelce", resp. postupně jsem proklikával sekce viz předchozí příspěvek.

A co tam (sekce "pro Střelce")?
Horní menu jsem přehlédl (dal bych ho níž pod tmavou čáru, ale to je otázka vkusu a zvyku). Napravo ve sloupečku pouze zpráva "Dvojí střelba ve městě Aurora". Fajn, klikl jsem, přečetl jsem a stále hledám Denver, na té stránce odkaz na další zprávy (alias "podobné produkty", v tomto případě další články).
Klikám na odkaz "Ze světa", který je v drobečkové navigaci, a doufám, že tam budou další zprávy.
Ups, je tam prd - doslova toto:
MOTTO
Sdružení LEX – sdružení na ochranu práv majitelů zbraní.
Možná to jen není hotové/provázané, protože když zkusím horní menu (Aktuality - Ze světa), tak se vyrolují články v pořádku.

Chci jen vypíchnout jednu velkou pravdu:
Odkaz stejného názvu má vždy vést na stejnou sekci, ať už jej prokliknu odkudkoli z webu.
Pokud se dostanu na jiný seznam tiskových zpráv, je to špatně. Mohu se dostat na seznam s nastaveným filtrováním, ale toto musí být zobrazeno a ovladatelné. Jinak dostávám pocit, že mě chce web něčím nakrmit, příp. nakrmit něčím speciálním média, nebo naopak něco někomu zatajovat (chápu rámec omezení příliš mnoha informací, ale tohle je schování/znepřístupnění obsahu).
Pokud je text "Co je LEX" zobrazován jednou tak (pro střelce) a podruhé jinak (pro média), je to špatně. Nevím, jestli tomu tak je, ale měl jsem nutkání to kontrolovat/porovnávat a pak jsem si řekl - blbost, kašlu na to.
Pokud se chci podívat, jak se liší sekce pro střelce, veřejnost a média a snažím se zjistit, co kde chybí nebo přebývá, něco je špatně.
Možná je to můj přístup k získávání informací, ale já z toho viním spíš strukturu webu.

Nedomnívám se, že by člověk, který ví jen, že je nějaký LEX a má adresu loslex.cz byl nadšen zjednodušením, že klikne pouze na tlačítko pro veřejnost (např.) a tam se dozví vše potřebné.
Bohužel se dostávám přímo k účelu webu a to je IMHO (především) propagace LEXu. Tam jsou potřeba návštěvy. Tedy aktuality na homepage, RSS, novinky (připravuje se nový zákon, nový partner nabízející to a to, tisková zpráva k události XY,...).
Lidi tam musí chodit, vracet se. Pokud bude vše učesané, ale člověk se musí k novinkám nebo tiskovým zprávám proklikat přes půl webu, bude tam chodit? Nastaví si to někdo jako homepage? Ne díky, nula domácích stránek.

Souhlasím prostě s tím, že by to mělo být
- přístupnější (shodné menu všude, banner bez textu, který jen zastiňuje horní menu)
- líbivější (na homepage novinky, články, náhled galerie LOSu,...)
- musí se to prodávat (partneři, slevy, soutěže, atraktivní aktuální obsah)

Jen můj názor.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od Biggles » pon 30.7.2012, 13:40

Ještě se jednou vmísím. Jednak se přidávám k verzi tmx. Prostě je pro mne přijatelnější, rychlejší a přehlednější.
A jednak bych rád zareagoval na citace:"Pro LEX je zasadni NEPROPOJENOST s prodejcema zbrani. Jakekoli slevy jsou spis znouze ctnost a je to jedna z veci, proc nas cast statni spravy bere vazne." Konec citace. Tohle podle mne není nejšťastnější přístup. Netuším, co je "část státní správy", ale jsem si setsakra jistej, že člověk přemejšlí častěji nad obsahem peněženky (a spíš než by hledal na webu, si všimne nálepky u puškohledu) než nad na možným ohrožením práv v budoucnosti. Možná ne nadarmo je snad v každým krámu koupeným v USA se zbraňovou tématikou je přihláška do NRA..........a nemyslím si, že by kvůli tomu ztrácela na síle......... Nejde mi o to, aby členství v Lexu bylo (jen) slevovým lístkem............na druhou stranu si všechny zainteresované strany kolem zbraní mohou pomoci................. Protože v dnešním světě je nejdůležitější (sebe)propagace. Ono se možná skvěle jedná s úředníkem či politikem s tím, že jsem idealista a vůbec velkej sympaťák.................ale možná by se ještě líp jednalo s tím, že mám za sebou půlmilionu potenciálních voličů............ A přitom se vůbec nezbavuju možnosti lobbovat skrze známé či do hlubin systému proniknuvší osoby.............

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od cmk » pon 30.7.2012, 13:54

Dejme tomu, ze bude v televizi diskuze, kde bude sedet nekdo z Lexu a nejaky levicacky politik (od TOP09, pres ODS, VV, KSCSSD, KDU, ... - vyber si, jak je liobo).
My budeme argumentovat vecne a on nam na to rekne: "No podivejte panove, vsichni vime, ze jedina analyza, ktere muzeme verit je ta, kterou si vymyslime samy. Takze vsechno, co tu rikate je hezke, ale uplne stejna ja vam mohu najit opacne vysledky zkoumani. Ale zatimco ja jsem politik a rozhoduji se podle toho, co povazuji za dobre pro lidi, vy jste lobisticka skupina placena prodejci a vyrobci zbrani a je proto zcela nepochybne, ze zde hajite jejich zajmy". Bum, smitec. V tu chvili neni podstatne, jestli tomu politikovi visi na krku 3 obvineni pro uplatky a podezreni ze spoluprace s leckym za prachy. V tu chvili je jasny jeden fakt - LEX=banda prpojena s byznysem se zbranema a zbrane jsou spatne a oni to delaj pro prachy. Hotovo. Zadna argumentace tohle nedokaze v lidech zmenit, pokud okamzite nebudeme moct prohlasit: "Vazeny politiku, lzete, az vam smrdi z huby, protoze nas nikdo neplati. My to naopak na rozdil od vas delame za vlastni penize."
A podobne, jako to pusobi na lidi, pusobi to i na politiky a uredniky.
Oni k nam samozrejme apriori pristupujou trochu s neduverou, protoze prosazujeme neco, co je jeste vetsinove vnimano negativne.
Ale naprosto evidentne a jednoznacne vedi, ze nepracujeme pro NIKOHO z byznysu a proto se neboji s nami mluvit. Protoze ceho se politik boji vic nez toho, ze se nekde provali, ze spolupracuji s nekym, kdo je placenej frajerama od tech hroznejch zbrani.
Proto Lex, dokud tam bude urcita skupina lidi ve vedeni, nebude nikdy uzavirat vetsi uzsi spoluprace s vyrobcema a prodejcema. Maximalne tak prave neco malo na slevach pro cleny apod...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od tmx » pon 30.7.2012, 14:15

cmk píše:Co se tyce uvodni stranky - koukate na to kluci moc z pohledu "ja uz do toho vidim, vim co chci a chci to videt najednou, abych nemusel klikat". Zkuste se na to podivat ze stranky: "vim jen o tom, ze je nejakej Lex a ze ma web http://www.gunlex.cz", dalsi arumentace viz o par prispevku vyse... Prijde novinar, uvidi obrovsky kolo "Pro media" a hned ma den radostnejsi, ze primo pro nej mame velkej odkaz a hleda uz jen ve sve sekci.
Dovolim si nesouhlasit a myslim, ze mohu mluvit za "surfery", ze nikdo ti sekce proklikavat nebude. Zkus si predstavit idnes.cz s rozcestnikem a idnes tak jak je... kde si navstevnik precte nove informace bez jedineho kliku? A copak v mem navrhu neni sekce pro Media jasna? Takhle to maji bezne weby a funguje to dobre.

Tvoje predstava o konceptu webu je bohuzel mylna, nebo zalozena na nejake x let stare zkusenosti. Kdyz prijdu na novy web gunlex, tak je pro bezneho cloveka "mrtvy". Vypada to, ze jste na internetu jen proto, ze musite byt. Nechapu, co jeste potrebujete za argumenty.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od Biggles » pon 30.7.2012, 14:18

2 cmk:Chápu, co tím chceš říct, ale větší výhody vidím v možném nárůstu členstva než hypotetické nevýhody ve zmiňované diskuzi (už jen proto, že jich zas tak moc nebývá, takže bych se spíš snažil být nejprve co nejvíc vidět-pak mne možná budou pravidelně zvát či aspoň citovat, než bych stahoval kalhoty na poušti s obavou blízkého brodu). Upřímně nevěřím v dlouhodobý významný dopad "bratrstva čistých", tak to moc nefunguje, budiž vzorem nejen zahraniční zkušenosti, ale i zkušenosti z jiných oborů (třeba velký neziskovky (ano i ty musí být vidět a mít velké partnery) nebo sport, (nemyšleno jen střelecký)).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od S474N » pon 30.7.2012, 14:21

cmk: problem tebou receneho je to, ze je to z rise fantasmagorie. Z LEXu totiz nikdo nikdy sedet v televizi nebude, takze resime nonsens a jsme v bludnem kruhu.

Mimochodem, poskytovani slev pro cleny neni nic ve smyslu "jste placeni". A to je taky dost velky rozdil.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od Biggles » pon 30.7.2012, 14:27

Snažil jsem se to trochu zaobalit, ale nedá se s tebou než souhlasit :wink:
edit: Sluší se dodat, že v současné době..........
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od daveG17 » pon 30.7.2012, 14:55

satan: jenže někdo z LEXu už v televizi seděl, takže bych tak kategorický nebyl...
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od S474N » pon 30.7.2012, 14:59

daveG17: tak to se omlouvam, pokud tam jednou Standa nebo Tomas neco jednou za 10 let rikal. Ja myslel, ze resime nejake politicke debaty, kde by mohl padnou argument "jste placeni zbrojni lobby".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od cmk » pon 30.7.2012, 15:12

S474N:
ad a) Za Lex uz sedeli lidi v radiu i v televizi...
ad b) precti si, co jsem napsal...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od S474N » pon 30.7.2012, 15:23

cmk: mohl bys pastnout nejaky link na zaznam toho poradu? At jiz video ci audio. Predpokladam, ze vzhledem k tomu, ze toho bylo jako safranu, tak to urcite LEX archivuje.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od jomekabi » pon 30.7.2012, 15:30

S474N píše:Da ten odkaz na gunlex.cz na Webtrh nekdo z tech, kteri se na tom podileli nebo to tam mam svihnout sam?
Pro me za me, delej si co chces, nikdo Ti v tom nebrani. Ale ja muzu jen zopakovat to, co jsem uz napsal - drobne upravy probihaji, redesign jako takovy se ted konat nebude. Vsichni "chytri" se mohli prihlasit pred 6 mesici (a tenkrat by byli vic nez vitani), ted je pozde.

Vim, ze znim asi trochu arogantne, ale nezlobte se na me, uz me to unavuje. Vse co jsem k tomu chtel rict jsem rekl, opakovat to porad kolem dokola neminim.

Proste jsme postavili kulatej barak, vy byste chteli hranatej. Smula, aspon prozatim budete muset zit v kulatym. :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od S474N » pon 30.7.2012, 15:41

jomekabi: vsichni chytri byli vitani na uzavrenem clenskem foru? *71* *24*

Problem je, ze ten barak je vase vykladni skrin pro verejnost. A nejde o to, co chci ja nebo nekdo jinej, jde o to, co ocekavaji ostatni normalni lide. Pokud tvrdis, ze ocekavaji kouli i presto, ze ocekavaji jehlan, tak se opravdu nemame o cem bavit. Ve finale je to tvoje (vase) vykladni skrin, ze jo. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od cmk » pon 30.7.2012, 16:02

Stanislav Gibson ve Studiu 24 - http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... vysledkem/

Lze zabranit skolnim strelbam?: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1009 ... 058070039/

A dalsi pisemne...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od kolaCZek » pon 30.7.2012, 16:03

Nechci tu machrovat, ze jsem uspesne vystudoval obor Web a multimedia na CVUTu, ale jedna z mala veci, co jsem se tam naucil byla, ze web musi zaujmout hned prvni strankou a na jediny pohled. A kdyz nezaujme na prvni pohled (cca 1,5s), tak uz je uplne jedno co na nem je, protoze navstevnik odchazi jinam... :wink:
A to nemluvim jenom o uvodni strance s kolecky. At kliknu na cokoliv, tak na mne vyskoci Dostojevskeho roman "Kdo jsme...". Jestli jsem se dostal pres kolecka, tak v tuhle chvili uz to vzdavam uplne a jdu hledat jinam. Prumnerny navstevnik nebude nic hledat sam od sebe. A nebude se obtezovat prolejzanim webu, jestli nahodou nenajde neco zajimaveho. To zajimave se mu musi hned na uvodni strance narvat do xichtu a dat mu tak duvod k dalsimu proklikavani stranek...
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od Nikdo » pon 30.7.2012, 16:33

CMK: dobrý základ pro rubriku "LEX v médiích". Tady je toho trochu málo: http://www.gunlex.cz/pro-media/napsali-o-nas-media/

souhlasím s Kolaczem. IMHO by stačila nepříliš velká úprava: ty kuličky s odkazama (V,S,M,LOS,F,K) uspořádat nahoře jako menu.
A v prostoru titulky cca 5-10 náhledů nejnovějších zpráv, jako to má každá normální prezentace tohoto typu. Fotky to oživí. Častá aktualizace způsobí častější indexaci a lepší pozici ve vyhledávačích.
Jinak vzhled moderní, dencentní, struktura logická, ke všemu se dá jaksi doklikat, ale jako novinář nebo náhodný návštěvník tam jaksi postrádám ten první dojem "jé, tady je spousta zajímavých informací!"...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od g-relax » pon 30.7.2012, 18:17

kolaCZek, Nikdo: Díky za připomínky, najdeme řešení během srpna (2012) :) .

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od Shi » pon 30.7.2012, 20:04

jomekabi píše: Proste jsme postavili kulatej barak, vy byste chteli hranatej. Smula, aspon prozatim budete muset zit v kulatym. :wink:
Jomekabi: To je bohužel normální a asi každý z nás si tím někdy prošel - až člověk dílo dokončil, tak se objevily návrhy jak to mělo být uděláno lépe. Bohužel je to asi normální - málokdo (kdo není profík), dokáže postavit zadání tak, aby byl odběratel spokojen hned napoprvé. Ve výrobě čehokoliv první funkční produkt nekončí u zákazníka, ale nazývá se prototyp a počítá se s tím, že se to ještě bude měnit. Nový web založený na redakčním systému je rozhodně obrovským krokem kupředu a patří ti za to velký dík.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od S474N » pon 30.7.2012, 20:23

Shi: nerad ti kazim radost, ale predchozi verze bezela take kompletne na Wordpressu. Proto nechapu, co tak trva na tech clancich, vzdyt stacilo zmenit pouze sablonu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz