Nové stránky LEXu


Vše týkající se sdružení LEX

Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od havran » stř 01.8.2012, 16:02

není to ten dokument a koment co zde dával G-relax už před nějakou dobou?

novy-clen-lexu-ocekavani-t8197-100.html

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od cmk » stř 01.8.2012, 16:51

Ja pro zajimavost sel postupem:
Gunlex.cz - "pro strelce" (neb si myslim, ze prave jich se zbrojni zakon tyka) - "Pravo a zbrane" (neb si myslim, ze sem novela zakona jaksi spada)

A tam na me bohuzel vyskocilo:
Právo a zbraně
Nacházíte se v: Sdružení LEX / Pro strelce / Právo a zbraně
Tato sekce se připravuje. Děkujeme za pochopení.

Nerikam, ze je to optimalni, ale jaksi z toho vidim duvody a urcitou vizi, ze to tam casem pribude.

Kazdopadne - navrh novely se tyka nekolika veci:
Nejzasadnejsi je zavedeni centralniho registru zbrani za ucelem evidence zbrani u prodejcu a jejich prevozu. Jelikoz v tomto totalne nejsem zbehly, nedovolim si to komentovat, jestli je to dobre/spatne, jake zmeny to v dusledku v praxi prinese. A nechce se mi kafrat do niceho, s cim nemam zkusenost.
Dalsi veci jsou:
a) platnost zbrojaku prodlouzena na 10 let, ovsem podminka 1x za 5 let lekarske potvrzeni zustava - u Dckaru se zmeni z 2x za 5 let taky jen na 1x za 5 let.
b) zmena spravnich poplatku - jinyumi slovy zdrazeni - moje pripominky byly hlavne na zjednoduseni (vypusteni poplatku u zbrojaku dle skupin, ale proste pausalni platba, zruseni zvlast nakupky a zvlast registrace, ale platit jen registraci apod...)
c) do "spolehlivosti" pribyl u rpestupku, ktere nelze spachat vice nez 1x v poslednich 3 letech prestupek na useku dopravy - rizeni pod vlivem alkoholu a navykovych latek (tady jsem byl pro, aby byla stanovena nejaka hranice u tohoto prestupku, protoze velka cast sporu pri namerenych hodnotach do 0.3 konci u soudu s nejistym vysledkem - za sebe bych to zakona o zbranich z toho duvodu (tedy z duvodu pravni jistoty a jednoznacnosti) dal, pokud pri tom prestupku bylo namereno 0.5 a vic)
d) majitel zbrojaku A bude moct bez nutne vyjimky nabyvat do vlastnictvi a drzet strelivo kat. A (3 kusy nebo 1 spotrebitelske baleni)
e) Policie by mela umoznit pristup do CRZ kde komu, coz se mi moc nelibilo, ze by kdejaky jouda na urade mohl koukat, co mam doma za zbrane

Zjistuju, zda-li je navrh vec verejna ci uzavrena v ramci Lexu. Preci jen s nami ty urady spolupracuji a podobne navrhy nam zasilaji na zaklade urcite zkusenosti a znamosti (tot zprava pro ty, co ma Lex jen za bandu tupejch ignorantu, co si neumej ani web udelat) a pokud jako Lex dostaneme urcite informace s ocekavanim odpovedi, radi bychom ty odpovedi koordinovali, abychom si moznosti se vyjadrit neudelali medvedi sluzbu.

Jinak uz je to dopracovana verze toho, co tu kdysi dava G-Relax, pricemz z toho (snad i na zaklade nasi lehke rizene hysterie) 99% blbosti vypadlo.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 77

Registrován: pon 14.2.2011, 15:53

Zbraň: Bubák

Bydliště: Čelákovice, Čekanice, Leiko, Avim...

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od vlasten » stř 01.8.2012, 16:57

Tak já nevím. Pořád tady čtu proč někdo do LEXu nechce vstoupit a když je LEX osloven příslušnými orgány, aby něco připomínkoval, tak najednou ti samí strašně touží po tom, aby do toho mohli LEXu kecat.

Není toto onen hledaný důvod, proč být členem lexu?

Každý člen se zaplacenými příspěvky k tomu přístup má. A že to není na stránkách, které zatím fungují napůl, sorry.

Tak, a teď do mě! Já prostě musel. :twisted:

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od tmx » stř 01.8.2012, 17:04

cmk píše:(tot zprava pro ty, co ma Lex jen za bandu tupejch ignorantu, co si neumej ani web udelat)
spojujes dve rozdilne veci. ze neumite udelat atraktivni web jeste neznamena, ze nemate kontakty ve statni sfere. neponizuj se takovym argumentem.

jinak diky za update - podle me je ta vec s alkoholem mimo misu. to by za chvili mohli kontrolovat, jestli jsem nahodou nezaplatil dane vcas, nemam nedoplatek na zdravotni pojisteni a podobne kraviny. za me okamzite vyskrtnout, alkhohol za volantem je uplne v poradku, kazdy ma vlastni odpovednost. ja jsem pro limit 0.3 bez postihu, stejne to nejde zdravotne vyloucit a policie na to nema cejchovane pristroje, pouze indikacni meridla (viz napr. clanek u dfense)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od cmk » stř 01.8.2012, 17:36

Ohledne toho alkoholu - ta posloupnost je samozrejme jina, nez ze policajt nameri 0.3 nejakym foukatkem a ty prijdes o zbrojak. Tam predpokladam, ze musi fungovat standardni mechanismy a az je to cele uzavreno s tim, zes mel skutecne urcite mnozstvi, melo by to zakonem padajiciho hovna jit i do dalsich oblasti - treba ke zbrojaku.
Pokud tedy nejakym foukatkem nafoukas 0.3, policajt bude mit pocit, ze je to jasny, ty to nechas resit prislusny urad, pripadne kraj, pripadne soud a vystupem bude "nelze prokazat rizeni po poziti", pak samozrejme to ani nemuze dopadnout na zbrojak.
Nicmene prave proto, ze ty soudy kolem 0.3 byvaji a nad 0.5 (po odecteni tolerance) uz ne, tak jsem pro tu hranici 0.5. Protoze komu nameri 0.75 (po odectu 0.5), ten uz proste pil, jednoznacne pil, vi ze pil, vi ze je jeste pod vlivem a je to jednoznacne prestupek. A kdyz nebudou policajti blbi, vezmou ho na krev, aby to bylo jisty a pravne nenapadnutelny.
Nedavno nekdo vyhral soud - namerili foukatkem 0.3 zbytkac, on se odvolal, ze pil vecer a duvodne se domnival, ze uz je strizlivej a ze prestupek je chovani zpusobene umyslne nebo z vedome nedbalosti a v jeho pripade slo o nevedomou nedbalost, coz podlozil merenim 0.3 minus tolerance 0.25 = 0.05 - a pri 0.05 uz jaksi nemuze udelat nic pro to, aby zjistil, ze je jeste pod vlivem.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od S474N » stř 01.8.2012, 17:39

Takze timto prispevkem bych rad zklidnil emoce na obou stranach a take se i verejne omluvil LEXu, respektive jeho clenum za celou zbytecne vyeskalovanou situaci. V emocne vypjate atmosfere jsem zjistil, ze byla zkopirovana cast webu, ktera byla uverejnena v poslednim buletinu LEXu a to na me zapusobilo jako cerveny hadr na byka a doslova jsem zacal videt rude (asi stejne, jako TraTom ted). Faktem je, ze nez abych zjistoval, jak se co stalo, tak vidic naprosto rude, jsem LEX nazval partou zlodeju. Je to par minut, co jsem zjistil, ze uvedena vec se stala jinak. Zastupci LEX jiz tento "zavadovy" text primo obdrzeli od nekoho jineho, ktery toto vykopiroval ze stranek MujGLOCK. Nikdo z LEXu tedy nemohl vedet, ze pracuje s materialem, jehoz puvod je uplne nekde jinde.

Timto se chci tedy verejne omluvit obcanskemu sdruzeni LEX a jeho zastupcum v teto veci.

Dohodou vedeni MujGLOCK bylo pristoupeno i ke zpetnemu odstraneni souvisejicich veci z tohoto fora, aby v teto veci nebyl LEX zbytecne pospinen. Pokud nebudou chtit jinak, tak tato omluva zde zustane.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 77

Registrován: pon 14.2.2011, 15:53

Zbraň: Bubák

Bydliště: Čelákovice, Čekanice, Leiko, Avim...

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od vlasten » stř 01.8.2012, 17:48

Mě osobně na tom alkoholu vadí jedna věc. Před zákonem bychom si měli být všichni rovni. A proč majitel zbrojáku má být za stejný přestupek potrestán víc? To je to samé jako že při alkoholu za volantem můžeš přijít o řidičák (myšleno trestné body) a za alkohol na kole ne, protože ne každý cyklista má řidičák a proto by si všichni nebyli rovni (aspoň tak to tenkrát zdůvodňovali).

Takže mě tam ten alkohol nevadí, nicméně mi to nepřijde úplně košer. Osobně bych to tam klidně nechal, ale zajímal by mě nějaký právní rozbor. Aby nakonec třeba ústavní soud nezrušil část zákona a pak se to narychlo nelepilo něčím daleko horším.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od Nikdo » stř 01.8.2012, 19:56

Jestli jsem to dobře pochopil, tak to není trest, alébrž ztráta spolehlivosti.
Na držitele zbrojáku jsou kladeny skutečně mimořádné nároky. Zda je to dobře či špatně, nechť posoudí každý sám. K těmto nárokům patří, že se nedopouští opakovaně určitých přestupků (souhrnně se tomu v zákoně říká spolehlivost).
Mimo jiné při ověřování spolehlivosti jde o to, že nedělá zakázané činnosti pod vlivem alkoholu. Nevím, nakolik spolehlivě bylo prokázáno, že ten, kdo řídí pod vlivem alkoholu, i nebezpečně zachází se zbraní pod vlivem alkoholu, aby toto nové omezení bylo odůvodněné. Mi to přijde asi jako "kdo lže, ten i krade, a do pekla se hrabe".

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 05.1.2012, 19:06

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od mFranta » stř 01.8.2012, 20:11

Dovolím si vrátit se k tématu diskuze- tj. nové stránky LEXu. Měl bych k nim další připomínku, a zcela nečekaně opět k aktualitám. Během posledních několika dní jich tam přibylo požehnaně (což je jenom dobře), ale nejsou moc vidět- tj. chtělo by to v tom sloupku vpravo zobrazovat ne jenom tu poslední, ale třeba poslední tři- byť za cenu, že tam nebude úvod, ale jenom název článku/aktuality.
A v sekci pro média by měly stanoviska, memoranda apod. být někde uprostřed stránky- mezi horní lištou a povídáním o LEXu- aby to ten novinář měl opravdu na jedno, maximálně na dvě kliknutí. Tiskové zprávy ho musí praštit přes oči, nesmí je lovit někde na boku.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od Jasik » stř 01.8.2012, 20:51

Jako člen vedení MujGLOCK děkuji S474Novi za omluvu a protože má prvotní reakce byla také trochu napumpována emocemi, i já se omlouvám, pokud jsem někoho urazil.
A teď už zpět k novému webu LEXu. Nejsem na toto téma odborník, ale to, co o pár stránek zpět navrhl TMX se mi moc líbí.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od HV » čtv 02.8.2012, 12:28

mFranta: Naprosto souhlasím. Tak nějak mi ty nové stránky přišly dost - not user friendly. Vždy když na nich jsem mám pocit, že musím hledat. Jak se tomu sakra říká? Nejsou intuitivní? Ten první rozskok je OK, proti tomu nic. Ale dál...viz výše.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od g-relax » čtv 02.8.2012, 14:04

Na přehlednosti webu pro uživatele pracujeme, v průběhu srpna (2012 :) ) určitě nepřehlédnete změny.

Pouze nás trochu mrzí, že někteří zde diskutující kladnou takový důraz na formu a že patrně přehlédli současnou změnu v počtu, informační hodnotě i ve formální úpravě publikovaných článků.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od Nikdo » čtv 02.8.2012, 14:13

Z toho lze snadno dovodit, že ta forma ten zajímavý obsah celkem účinně skrývá :wink:

Udělej si jednoduchý test: Vezmi pár lidí, co ten web vůbec neznají, dej jim pár minut na proklikání, a pak se je zeptej na dojmy, a co se tam dozvěděli zajímavého...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od Anaxien » pon 06.8.2012, 16:19

cmk píše: Kazdopadne - navrh novely se tyka nekolika veci:
.......
b) zmena spravnich poplatku - jinyumi slovy zdrazeni - moje pripominky byly hlavne na zjednoduseni (vypusteni poplatku u zbrojaku dle skupin, ale proste pausalni platba, zruseni zvlast nakupky a zvlast registrace, ale platit jen registraci apod...)
Nevíte náhodou někdo, kolik se ty poplatky natáhnou? (sorry za OT, ale tady to CMK nakousl..)
Glocke साथ हमेशा के लिए
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od nettik » pon 06.8.2012, 19:34

Anaxien...nepamatuji si to presne,ale jsou to porad stokorunove polozky.pokud jsi clen lexu,mas ve foru navrh zakona kde se to samozrejme da precist.

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz