Výstražný výstřel - případ z praxe


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 652

Registrován: úte 29.3.2005, 14:38

Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od MujGLOCK.com » ned 26.8.2012, 13:42

Výstražný výstřel aneb jak to probíhá v praxi. Seznamte se s daným případem opravdu podrobně, protože z něj člověk může získat spoustu informací, jak se má v případě využití varovného výstřelu chovat tak, aby minimalizoval riziko jakéhokoliv stíhání či pokuty.

Magistrát města Brna, odbor vnitřních věcí - Rozhodnutí:
Strana: 1 : 2 : 3 : 4 : 5 : 6 : 7 : 8 : 9 : 10 : 11 : 12 : 13 : 14 : 15
Komplet v PDF: Obrázek

Krajský úřad Jihomoravského kraje, odbor správní - Rozhodnutí:
Strana: 1 : 2 : 3 : 4 : 5 : 6 : 7
Komplet v PDF: Obrázek

Nakonec ještě jedna prosba, zkuste se vyjádřit i k případu takovému.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od jry2000 » ned 26.8.2012, 14:40

Tezko rict, z cteni dokumentu mam pocit, ze to ten strilejici nezvladl "takticky" situaci na miste pred, pri i po vystrelu.

Co se tyka vyjadreni magistratu, tak mam pocit, ze jejich teoreticke vyjadreni ohledne "ne"hroziciho nebezpeci utoku je napovazenou.

Nastesti to vypada ze to dopadlo dobre.


Jinak zajimave cteni - apropo v dokumentu jsou odkazy na rozsudky, ktere tady kazdou chvili nekdo hleda - nemuze nekdo najit a dat nekam na forum?
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 95

Registrován: sob 04.11.2006, 22:17

Zbraň: hromady kverů

Bydliště: Praha

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od Wojtyla » ned 26.8.2012, 14:41

rozumim tomu dobře, že dostal podmínku za vyhrožování, ale pokuta mu byla zrušená?

co se týče případu jako takovýho ... asi bych musel znát místní poměry...osobně nemám rád tyhle samozvaný strážce pořádku (kdyby to bylo jeho pole tak bych neřekl ani prd)...
"Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti."- Sigmund Freud
CZ 75 SP - 01
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od S474N » ned 26.8.2012, 16:38

Z celyho tohoto pripadu mam naprosto rozpolcene pocity. Na jednu stranu beru jako pozitivni to, ze to dopadlo relativne dobre, ale vzhledem ke vsem skutecnostem by si dotycny pan "par pres drzku" urcite zaslouzil. Evidentne je to nejaky bejvaly peesvebak (PSVB), ktery rad bere zakon do vlastnich rukou a jeste u toho vysira. Kdyz neni po jeho, tak urazi ostatni. Navic se toto jeho chovani opakuje, jiz drive pry "okrikoval" nejakeho motorkare. Jasne, dotycni treba nekonali spravne, ale neni mozne to takto resit a jit nekoho buzerovat s kverem v ruce.

Kdyby byl pan opravdovym drzitelem strelne zbrane, tak by se snazil problemum a konfrontacim predchazet - tak jak to cini urcite vetsina z nas. Nikdo nechce vyvolavat zbytecne konflikty, protoze jsme si vsichni vedomi, ze palna zbran je pomerne konecne reseni a urcite nestoji za to kvuli nesmyslu strilet (at jiz vystrazne nebo jinak). Naproti tomu nas pan "RNDr." (evidentne si na titulu moc zaklada, kdyz je v kazde druhe vete *71*) zbran evidentne bere ve smyslu "mam koktavy zelezo a kdo je vic, voe" a pouziva ho jako dalsi z "argumentu" pri svem vysirani.

Navic jsem jako nejak nepochopil to, proc vytahoval ten kver? On pocital, ze se dotycny sebere a ujede a necha to tak byt? Vzdyt kazdy normalni clovek by zavolal tak ci tak Policii, ze mu nejaky magor vyhrozoval se zbrani. A to ani nedomyslim tu moznost, ze by byla ozbrojena i protistrana.

Kdyz se tedy neco semele, tak pouceni z pripadu vidim nasledujici:
:arrow: upozornit opravdu jasnymi formulacemi, ze jsem ozbrojen a ze jsem odhodlan zbran pouzit na ochranu zivota/zdravi
:arrow: v pripade, ze by pokracoval, tak na nej zacit rvat, ovsem opetovne jasnymi pokyny/ prikazy (typu: "Stuj nebo strelim", "Lehni si", "Ruce na temeno hlavy, proplest prsty, nohy prekrizit,...")
:arrow: OKAMZITE, ale opravdu hned volat 158 s tim, ze bud ohlasit strelbu nebo zajisteni osoby pachatele. Tvrdim, ze je 100% lepsi byt prvni, co to na tisnovou linku ohlasi.

Minimalne tohle mohlo minimalizovat vetsinu problemu, ktere u spravniho rizeni resili.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od cmk » ned 26.8.2012, 16:41

To se zase sesli jednou 2 pitomci, no :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od S474N » ned 26.8.2012, 16:47

cmk: no s temi pitomci po pravde nevim. Ten pan K mi prisel, ze to nijak neresil do doby, nez mu vynadal pan RNDr. do hajzlu. Navic netusim, kde pan RNDr. vzal informaci o tom, ze dotycny byl na danem miste vozidlem neopravnene - mohlo se jednat o nektereho ze zahradkaru, nekoho z letcu z blizkeho letiste nebo obecne "dopravni obsluhu". A to vubec neresim tu moznost, ze tam ani zadny zakaz vjezdu byt nemusi.

Podle vseho se to stalo nekde pobliz tohoto mista:
:arrow: http://goo.gl/maps/Amlz4
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od cmk » ned 26.8.2012, 16:50

Kdo na nekoho rve neco o hajzlech, divi se, ze vystoupi z auta, jde proti nemu - takze musi vytahnout pistoli - to je pitomec.

Vychazim z toho, ze je pravda, ze jel po poli (nebo po ceste, kde nema co delat). Kdo jede po poli, necha se vyprovokovat a jde proti vytazene zbrani je podle me taky pitomec.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od Shi » ned 26.8.2012, 19:36

S474N píše:"Lehni si", "Ruce na temeno hlavy, proplest prsty, nohy prekrizit,...")
No nevím, z tohoto by orgáni vyčarovali omezování osobní svobody. Chování RNDr. považuji za relativně logické - ježdění po zasetém poli majitelům nepochybně pije krev. Pokud je tam nějaká závora, tak všichni zahrádkáři mají klíč. Pokud někdo závoru nebo zábranu objíždí přes zaseté pole, tak je mu asi celkem jasné, že dělá něco, co by dělat neměl. Že se do toho RNDr. plete je věc druhá. Já se taky občas pletu do věcí, do kterých mi nic není, protože je poškozován majetek někoho jiného.

Když na 60 letého důchodce nastoupí 35 letý chlap, bylo by zvláštní, kdyby se důchodce necítil ohrožen. A jestli přibližujícího se chlapa nezastaví ani hrozba vytaženou zbraní, tak varovný výstřel je logickým vystupňováním hrozby.

Magistrátní argumentace strašlivé hrozby spočívající v odraženém výstřelu je ukázkou hledání hole, když chceme psa za každou cenu bít.

U toho konfliktu se podle mě jedná o klasický případ toho, kdy "mladík" měl pocit fyzické nadřazenosti a tak když si důchodce dovolil zařvat něco o hajzlech, tak si to sním šel vyřídit fyzicky. Kdyby se mladík bál, že od důchodce dostane nakládačku, tak by z auta asi nelezl. Jenomže padla kosa na kámen - důchodce byl ozbrojený. Pokutu by měli dostat oba. Důchodce za to, že střelbu neohlásil, mladík za to, že šel eskalovat konflikt tím, že vylezl z auta a blížil s k důchodci. Že mladíka nezastavila hrozba zbraní je jenom ukázka toho, že to mladík nemá v hlavě v pořádku a že měl zájem konflikt eskalovat bez ohledu na rizika plynoucí z plynovky.
cmk píše:Kdo na nekoho rve neco o hajzlech, divi se, ze vystoupi z auta, jde proti nemu - takze musi vytahnout pistoli - to je pitomec.
Poslušně hlásím, že jsem pitomec. Když na mě nějaký magor řve, tak z auta nevystupuji a za magorem nechodím. A divím se, že tak někdo činí. Odpovídat na verbální násilí hrozbou fyzického násilí je klasická eskalace konfliktu, která má jediný cíl převést konflikt z roviny verbální do roviny fyzické. Obvykle tyto tendence mají jedinci, kteří se z důvodu svého mládí nebo dobré fyzičky cítí být na tom v případném konfliktu lépe.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne ned 26.8.2012, 19:53, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od S474N » ned 26.8.2012, 19:54

Shi: a kde beres jistotu toho, ze ho sel "fyzicky likvidovat". Treba se sel pouze zeptat, jak to myslel s tema hajzlama. Vzhledem k tomu, ze dedek nic nerikal ani neupozornoval a vlastne ani nenechal promluvit dotycneho, tak jak mohl cokoliv "predpokladat"? Nehlede na fakt, ze to primarne vyprovokoval ten dedek.

Mimochodem, omezovani osobni svobody? § 76, odst. 2 trestniho radu. Samozrejme se to tyka situaci, kde kver opravdu opravnene taham, tedy tam, kde jde o realnou hrozbu o zivot/zdravi (a ne mnou vyprokovanou situaci).

Jo a nakonec se nauc pouzivat tlacitko "UPRAVIT".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 95

Registrován: sob 04.11.2006, 22:17

Zbraň: hromady kverů

Bydliště: Praha

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od Wojtyla » ned 26.8.2012, 20:11

obecně vzato nevim proč bych si měl vod cizího dědka nechat nadávat do hajzlů a možníá bych ho taky šel upozornit že je starej a vetchej a že se mu muže stát že jednou nepotká takovýho sympatáka jako jsem já a nekdo mu rozbije hubu...

nemám sice zkušenost s ježdením po poli ale mám zkušenost s přecházením pole kdy na nás vyletěl dědek a mával holí a řval neco o zmrdech a debilech...a to jsem se mu napřed omluvil že jsem nevedel že je to zasetý a že bych to mohl přecházením poškodit...až když pokračoval ve vyhrožování, tak jsem ho upozornil že pokud si nezačne dávat pozor na hubu tak mu tu hul vrazim do prdele...vytáhnout na mě v tu chvili kver, tak volám policajty okamžitě...

mnoho lidí si neuvědomuje, že za ruzný pořvávání se jim klidně muže stát že jednu výchovnou schytaj...

nijak nehájim ježdení po poli a podobně - navíc neznám místní situaci, takže těžkou soudit jak moc velkej hajzl ten mladej mohl bejt...
"Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti."- Sigmund Freud
CZ 75 SP - 01
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od S474N » ned 26.8.2012, 20:45

Wojtyla: v tom nejsme ve pri, taky neobhajuju toho "mladase". Na druhou stranu, kdyz uz to chtel dedek resit, tak mohl rovnou volat PCR a ne nadavanim do hajzlu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od g-relax » ned 26.8.2012, 22:44

Byla to oboustranně nezvládnutá komunikace, kterou zbytečně řešila Policie ČR, Městský soud v Brně, Krajský soud v Brně, Magistrát města Brně a Krajský úřad Jihomoravského kraje, jak vyplývá z přiložených usnesení.

Časová posloupnost:
  • 09.04.2011 - skutek
  • 13.05.2011 - sděleno podezření z přečinu nebezpečného vyhrožování dle § 353/1,2 tr. zákoníku
  • 30.05.2011 - trestní příkaz MS Brno - uznán vinným z tohoto přečinu!!!
  • 25.07.2011 - hlavní líčení MS Brno
  • 13.10.2011 - veřejné zasedání KS Brno - zrušen rozsudek MS Brno a postoupeno správnímu orgánu s tím, že by se mohlo jednat o přestupek, což je oprávněn rozhodnout pouze správní orgán
  • zahájeno řízení MMB a podezřelý z přestupku předvolán na 14.02.2012 (dostavil se, neprotahoval)
  • 06.03.2012 - střelec uznán vinným z přestupku MMB
  • 12.06.2012 - rozhodnutí MMB zrušeno a přestupkové řízení zastaveno.
Rok od skutku uplynul, takže se ani nedovíme, zda řidič spáchal přestupek jízdnou přes pole.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od Carloss » ned 26.8.2012, 22:52

A to všechno jsme zaplatili všichni... Bych to oběma předepsal k náhradě. Rovným dílem.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 35

Registrován: čtv 28.9.2006, 23:17

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od gilhad » pon 27.8.2012, 0:29

Vazne by me zajimalo (a nikde jsem to nenasel), zda a jake zabrany tam na te ceste byly. Podle me je tohle docela podstatna okolnost, komu z tech dvou vice verit. Kdyby tam zadne nebyly, tak je pochopitelne, ze "mladoch" se citil v pravu, bral vse jako legraci a "dedka" neposlouchal a nebral vazne. I tak je napovazenou ten jeho navrat, kdy se "musel dedka zeptat, jak minil toho hajzla", kdyz a) mu to ten dedek predtim obsirne vysvetlil (potvrzuji oba) a b) dedek mu uz mizel z doslechu a cela situace koncila (kdyz se vratil, tak to fakt znamena, ze chtel obnovit a patrne eskalovat ten konflikt, ktery prave opustil).

Kdyby tam zjevne zabrany byly, tak bych se silne klonil i ke vsemu ostatnimu z dekova tvrzeni (zejmena, ze mladoch vedel, ze tam je neopravnene a ze rikal, ze to urad smete). Pak je dedkova reakce naprosto pochopitelna a kdyz si to najednou jde s vama "vyrikat" nekdo, kdo tvrdi, ze mu urad nic nemuze udelat, tak je to na povazenou.

Co se tyce "omezovani osobni svobody" formou "dokumentovani prave pachaneho precinu", tak si myslim, ze paragrafy jsou na strane "dedka", pokud by pak ty fotografie takto skutecne uplatnoval. Pokud je tedy pravidelne posilal na prislusna mista, tak je hodne angazovany, ale o omezovani ochrany osobnosti asi fakt nejde. Pokud si je ovsem za neurcitym ucelem syslil, aniz by neco dalsiho podniknul, tak by to spis vypadalo, ze hledal zaminku k vysirani.

2-3 metry je fakt hranice, pod kterou clovek muze jednu schytat driv nez stihne zareagovat. Ten vystrel IMHO byl v tu chvili na miste.
S474N píše:Jasne, dotycni treba nekonali spravne, ale neni mozne to takto resit a jit nekoho buzerovat s kverem v ruce.
Podle tech dokumentu OBA tvrdili, ze ten dedek nevysiral se zbrani v ruce (ale se skrytou zbrani, kterou nezminil) a vytahnul ji az kdyz mladoch zastavil, vystoupil a pustil se k nemu.

Ze dedek za odjidejicim mladochem zakricel cosi nehezkeho je celkem pochopitelne, kdyz mladoch z nej dle vlastnich slov mel legraci a jen tak si odjel, aniz by se kal. Az do te chvile nic pro policii, zadna senzace.
S474N píše:Navic jsem jako nejak nepochopil to, proc vytahoval ten kver? On pocital, ze se dotycny sebere a ujede a necha to tak byt? Vzdyt kazdy normalni clovek by zavolal tak ci tak Policii, ze mu nejaky magor vyhrozoval se zbrani.
On pocital, ze kdyz mladoch uz ujizdi, a on za nim zakrici nejakou vulgaritu, tak mladoch nezastavi (mozna mu ukaze prostrednicek, nebo si zamumla cosi o gerontech) a pojede dal. Normalni clovek by asi nevolal policii, ze mu neozbrojeny dedek v poli vynadal. Kdyz mladoch necekane zastavil a sel neco resit, tak teprve vytahnul tu zbran. Teprve pak melo smysl policii volat a mela byt volana. Ale to uz je jina pohadka a to je to co soud rozebiral.

Ze dedkovi nedocvaklo, ze musi zburcovat policajty okamzite mobilem a chtel to vyridit v neblizsich urednich hodinach beru jako celkem pochopitelnou reakci, kdyz titiz policajti si "bez zbytecnych odkladu" vykladaji jako 30 dni u veci, ktere jdou vyridit na pockani.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 27.8.2012, 17:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od Shi » pon 27.8.2012, 15:37

Wojtyla píše: mnoho lidí si neuvědomuje, že za ruzný pořvávání se jim klidně muže stát že jednu výchovnou schytaj...
Mnoho lidí si neuvědomuje, že verbální násilí není oprávněným důvodem k fyzickému násillí, respektive obrana proti verbálnímu násilí násilím fyzickým je zcela zjevně nepřiměřená.

Naopak zkracování vzdálenosti pod jistou mez lze za určitých okolností chápat jako úvodní fázi fyzického útoku.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od reddog » pon 27.8.2012, 16:30

Shi:
co je zkracování vzdáleností pod určitou mez v tomto případě? před tímto spolu komunikovali z/do auta a ven. zjevně se pan E ohrožený necítil?? přeci jen už v těchto okamžicích musel počítat s možností případné eskalace.
dle mého pan E evidentně neodhadl moment ukončení ústního jednání a zároveň si domýšlel možný útok již při zastavení auta. zde je dle mého startovací bod pro rozhodnutí tasit. sám uznává pochybení v podobě slovní urážky. a ano, souhlasím s tebou v tom, že zkracování vzdáleností je jasnou ukázkou úmyslů.

pan K zase na druhou stranu přešel fakt, že jej cizí chlap fotografuje, vcelku v klidu (byť si myslím, že mu to lhostejné nebylo). nevyrval mu fotoaparát z rukou, nepřetáhl jej svou vypracovanou rukou přes chrám páně a dokonce se ani neoháněl holou hlavou, coby prostředkem lidového "čelíčka" (aby bylo jasno, takový dojem ve mne vyvolal popis od pana E, asi si budu musit nechat narůst vlasy, oblékat pouze společensky korektní oděv a nenosit tmavé brýle)

neobhajuji pana K, pokud měl máslo na hlavě za přestupek v dopravě, pak měl vycouvat, hodit na to bobek. případně řešit fotografa po opuštění inkriminovaného místa a odstavení auta. to bych si jej vychutnal i já a dal mu to řádně vyžrat (slovně, až si někdo zbytečně nepředstavuje možný ruční konflikt). on má nedovolené focení rád asi jen málokdo. mnohem více se mi ale nelíbí chování pana E (pevně věřím, že mu tato kauza poslouží k zamyšlení nad sebou samotným). zcela jasně si je vědom toho, že focením místních "darebů" je tímto nasírá a notně musí očekávat případný střet. pro jistotu se také, na své pochůzky s fotoaparátem, ozbrojí střelnou zbraní (za jiných okolností tomuto pánovi tleskám a gratuluji k důležitému rozhodnutí v životě, být ozbrojen a připraven). co však hrubě podcenil je fakt, že je vhodné být připraven nejen vybavením železným, ale především duševním. už to tady padlo - mám zbraň, takže raději emoce klidním (ono je dobré, aby to platilo i beze zbraně).

v každém případě, my mladší se chovejme ke starším s úctou, většina si to zaslouží, a bo nikdy nevíme, co se může stát 8-)

tomík

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od Shi » pon 27.8.2012, 17:34

reddog: Nevím, pánům do hlavy nevidím, ale když je někdo zalezlý v autě, tak obvykle pro toho, kdo stojí venku, nepředstavuje hrozbu. Že si pana K někdo fotí může být panu K nepříjemné, ale opět to není důvod pro vznik konfliktu. Budeme-li se striktně držet zákona, tak focení řeší občanský zákoník a focení cizí osoby proti její vůli je nanejvýš přestupek, tedy nic, co by mělo zakládat důvod k fyzickému konfliktu. Pokud by si pánové navzájem vynadali, tak je to tak akorát.

Nevidím racionální důvod, proč by měl pan K zastavit auto, vylézt z něj a přiblížit se k panu E na vzdálenost několika metrů, a i přes spatření zbraně se dál přibližovat. Pan K se podle mého nechoval zrovna nekonfliktně, naopak jeho chování odpovídá tomu, že chtěl pana E chytit pod krkem, nebo tomu, že si chtěl s panem E chtít povídat z velmi těsné blízkosti. Rozhovor z velmi těsné blízkosti má jedinou výhodu a tou je možnost nečekaně přejít k fyzické agresi. Takže ono vystoupení z auta bylo podmíněno tím, že se pan K cítil fyzicky nadřazen. Podle všeho pan E zbraň tahal, až když se cítil být ohrožen.

Pan E tuto nadřazenost vyrovnal pomocí zbraně, což pan K akceptoval až po té, co se ukázalo, že je zbraň skutečná a funkční. Zajímavé, najednou už si pan K povídat nechtěl. Asi proto, že jeho fyzická nadřazenost zmizela.

Neznám moc slečen, které by lozily z auta a chodily si to vyříkat (některé křiči z okýnka a jsou sprosté jako dlaždič, ale tím to končí). Tendenci lézt z auta mají v mém okolí pouze mladíci, kteří jsou si vědomi své dobré fyzické kondice a kteří mají pocit, že se jim nemůže nic stát.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 95

Registrován: sob 04.11.2006, 22:17

Zbraň: hromady kverů

Bydliště: Praha

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od Wojtyla » pon 27.8.2012, 17:46

Shi píše:
Mnoho lidí si neuvědomuje, že verbální násilí není oprávněným důvodem k fyzickému násillí, respektive obrana proti verbálnímu násilí násilím fyzickým je zcela zjevně nepřiměřená.
stejně jako nemám povinnost utéct z konfliktu i když bych měl tu možnost, tak nevidím jediný duvod proč si nechat nadávat jen proto, že je možnost nechat si to líbit...a pokud někdo kupříkladu řekne o mojí ženě že je štětka, tak já nebudu říkat: "tvoje je vetší štětka" ale jednu mu fláknu a hotovo...a nevidim v tom naprosto nic špatnýho...
"Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti."- Sigmund Freud
CZ 75 SP - 01
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od S474N » pon 27.8.2012, 17:49

Wojtyla: aneb
Dobře mířená facka ve správnou chvíli dokáže víc než dvě hodiny vysvětlování
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Výstražný výstřel - případ z praxe

Příspěvek od coffee » pon 27.8.2012, 19:47

Typický příklad nepřiměřeného chování, tím spíše varující u člověka vlastnícího střelnou zbraň. Myslet si, že slovní napadání opravňuje k napadení, tedy výtržnictví, případně ublížení na zdraví (dle důsledku lehkému nebo těžkému). :roll:
Vážený pane, proberte se. Použití Kalouskovy metody bude nejkratší cestou k odebrání zbojního průkazu.

Wojtyla píše:
Shi píše:
Mnoho lidí si neuvědomuje, že verbální násilí není oprávněným důvodem k fyzickému násillí, respektive obrana proti verbálnímu násilí násilím fyzickým je zcela zjevně nepřiměřená.
stejně jako nemám povinnost utéct z konfliktu i když bych měl tu možnost, tak nevidím jediný duvod proč si nechat nadávat jen proto, že je možnost nechat si to líbit...a pokud někdo kupříkladu řekne o mojí ženě že je štětka, tak já nebudu říkat: "tvoje je vetší štětka" ale jednu mu fláknu a hotovo...a nevidim v tom naprosto nic špatnýho...

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz