Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Nikdo » stř 05.9.2012, 10:47

Areyou: Když na mě v šalině někdo takhle čumí, usoudím, že buď je to provokatér nebo buzerant, a raději se seberu a jdu jinam. Možná jsi nade mnou taky někdy vyhrál :P
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od S474N » stř 05.9.2012, 11:47

Nikdo: lepe bych to nenapsal. A chci jeste dodat, jeste ze cestuju autem a jsem takovych exotu zprosten *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Nikdo » stř 05.9.2012, 13:28

Když je hezky, jedu do a z práce na kole. A na cyklostezce občas upřeně zírám bruslařkám a cyklistkám... no do očí ne :lol:

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Lars » stř 05.9.2012, 14:13

Johny - chápu, uznávám a beru, že mluvíš z vlastní zkušenosti a že ty zkušenosti jsou něco, čemu se naše povídání vyrovnat nemůže.
Nicméně - kápnu li na "mača", kterého mé poodhrnutí nezarazí, tak pak netuším, jak by ho mohl zarazit nějaký taneček.. To je prostě konečná a zbývá už jen jediné...
Takže když si tanečky ušetřím, zbude mi možná více času - ne?

AreYou - s tím osvalením souhlasím, ale ta změna účesu myslím neprojde, někdy (někdy dost často) je to sice nepraktické, ale tak nějak to už patří k mojí maličkosti..:)
A s tím očním tréninkem souhlasím zcela - tímhle jsem se kdysi dávno (jako student) bavíval při cestování vlakem, po čase uhýbala pohledem drtivá většina spolucestujících.

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od nico » stř 05.9.2012, 15:45

S474N: Oba jste to vystihli dokonale. :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od g-relax » stř 05.9.2012, 18:41

AREYOU: Možná Ti připadá ten trénink očního kontaktu jako špičková metoda na zocelení psychické odolnosti, ale Tvůj cíl (naprosto cizí osoba) to bere úplně jinak zejména ve stísněném prostoru MHD. Zpravidla se mu/jí budeš jevit jako nezdvořák, primitiv, úchyl, psycho nebo jako provokatér.

Na tyto souboje doporučuji spíše rodinné příslušníky, kolegy či známé, třeba se dočkáš i té porážky.

Naprosto adrelinový oční kontakt můžeš prožít, když se takto podíváš do očí cizímu psovi - to je ten pravý level. :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od AREYOU » stř 05.9.2012, 20:10

Nikdo, S474N, nico
*51* Vy děláte jako by to čumění do očí bylo něco úplně strašného, já se tímto skvěle bavil několik let :D Lars určitě potvrdí, že je to dobrý sport do městské dopravy, čas Vám rychle uběhne, ale je možné, že někomu to může připadat zvláštní já taky nehápu jak někdo může sledovat Big Brother, Vyvolený a podobný sračky a užívat si u toho skvělou zábavu.
Nikdo
ty jsi napsal cituji ...je to provokatér nebo buzerant, a raději se seberu a jdu jinam... a to je ono jdu jinam, ale to je ta holubí nátura, raději jdu jinam, ještě bych se musel prát :huh: pro mě toto nepřipadá v úvahu!!!!!

g-relax
tuto hru vymyslel můj bratr a tak jsme to jako děti hráli i s bratrancema, ale to není ono tam předem víš, že se to nezvrhne v souboj na pěsti a spíš se u toho pak směješ....pes není člověk to není ono.

Lidi takto jsem se bavil, když mě bylo max. 23 let ted jsem o dost zim starší pán :o v té době jsem si myslel, že mám svět u nohou, ten kdo není ze stejného těsta to ěžko dokáže pochopit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: stř 22.2.2012, 17:57

Zbraň: G17 Gen4

Bydliště: Ostrava

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od wizard-ov » stř 05.9.2012, 20:45

@AREYOU:
Osobně hru na čumendu neschvaluji, nicméně si cením tvé otevřenosti. Přiznejme si ovšem, že tohle už je opravdu mimo MacYounga :wink: Kurnik, já si nějak nedovedu představit toho týpka z videa v košili a kravatě jak "vyzývá" ty motorkáře :lol: . http://www.youtube.com/watch?v=6oRVpyD0esQ . Navíc, dle mého názoru, v tvém případě jsi spíše v pozici agresora, než toho co chce přežít.
Závěr - BadBoy jsi ty :twisted:
EDIT: Larsi opovaž se ty vlasy shodit, buď rád že nějaké máš. Kurňa já mám na hlavě hovno a štve mne to jak sviňa...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od AREYOU » stř 05.9.2012, 21:27

wizard-ov
a co dělám, vždyť jen koukám :D , je pravda, že časem, když par lidem rozbiješ hubu začneš se v tom pocitu opíjet a pak to vlastně vyhledáváš a baví tě to a je těžké přestat např. fotbalový hooligens (pár jich znám) a vetšina prošla boxem, thai boxem, kick boxem a makaj v posilovně v tom měl MacYounga pravdu, tyto plnokontaktní sporty z tebe dělají agresora i když se mi to moc nechce přiznat.

OK, co k tomu ještě dodat.....začněte na sobě makat a at se Vám pistole stane poslední variantou k obraně!

Tady jsem objevil zajímavého típka, razí styl co já dobrá rána na hubu je účinější než tisíc slov http://www.youtube.com/watch?v=OEe_DeMxPCk

1:45 ...hey a GLOCK...kill you..BUM :lol:

Má pěknej sestřih ten pán v tom videu (BAS Rutten) co Lars :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Starosta » stř 05.9.2012, 22:17

AREYOU píše:Nikdo
ty jsi napsal cituji ...je to provokatér nebo buzerant, a raději se seberu a jdu jinam... a to je ono jdu jinam, ale to je ta holubí nátura, raději jdu jinam, ještě bych se musel prát :huh: pro mě toto nepřipadá v úvahu!!!!!
O tom je ale právě tohle téma - Ty jsi vzhledem k výše uvedenému zcela opačnej extrém :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od AREYOU » stř 05.9.2012, 22:32

Starosta
jak to napsat, abych byl pochopen správně?! Když pět dní v týdnu trávíš v posilovně a tři dny v týdnu v boxárně je dost těžké neřešit něco silou, když se na to tak intenzivně připravuješ. Prostě na to čekáš až to příjde (někdy tomu jdeš naproti), abys mu mohl ukázat, tady a teď ty sráči, teď sis vybral nesprávného típka!

Teď napíši něco asi dost nepopulárního, ale když drilluješ obranou střelbu, doma sušíš před zrcadlem, nosíš nadrcnuto není to něco podobného, ruku na srdce?!

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Lars » stř 05.9.2012, 22:44

G-relax - cituji: ..."Zpravidla se mu/jí budeš jevit jako nezdvořák, primitiv, úchyl, psycho nebo jako provokatér"...
A víš, že je mi úplně u prdele, jak se budu jevit všem, kromě několika mým známým a nejbližší rodině?
Co je mi po tom, jak se na mě kdo dívá? Je pár lidí, u kterých mi na tom záleží - a ti mě myslím znají natolik, aby se nespokojili jen s vnějším obrazem..

Wiz - neboj, dobrovolně k tomu nedojde, zastávám přesně ten samý názor, co kdysi řekl Pepa Vojtek - než ještě muzikálově vyměkl - cituji: já mám se svými vlasy přísnou demokracii, až budou chtít, odejdou samy.. :lol:

AreYou - je to nejenom "sport", je to také o vlastním sebeovládání, o vůli potlačit vlastní strach, o nalezení jakéhosi pocitu na co vlastně mám a kde je ta hranice, kdy už "uhnu". A z tohohle hlediska považuji za přínosné pro kohokoliv, v kterémkoliv věku, si to tak trochu zkusit.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Jo.hny » čtv 06.9.2012, 0:17

Nejsem odborník, ale už mi to tu připomíná něco mezi F20 až F69, má někdo odbornější názor? Je to škoda, úvodní topic je zajímavý.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Starosta » čtv 06.9.2012, 8:32

AREYOU píše:Starosta
jak to napsat, abych byl pochopen správně?! Když pět dní v týdnu trávíš v posilovně a tři dny v týdnu v boxárně je dost těžké neřešit něco silou, když se na to tak intenzivně připravuješ. Prostě na to čekáš až to příjde (někdy tomu jdeš naproti), abys mu mohl ukázat, tady a teď ty sráči, teď sis vybral nesprávného típka!

Teď napíši něco asi dost nepopulárního, ale když drilluješ obranou střelbu, doma sušíš před zrcadlem, nosíš nadrcnuto není to něco podobného, ruku na srdce?!
Nemyslím si, že by to bylo nepopulární, nebo že by kvůli tomu všichni najednou vyletěli jak čerti :twisted: z krabičky, protože jsi to napsal na střeleckém fóru...
Prostě si myslím, že jsi úplně vedle. :P

Já driluju a trénuju proto, abych byl schopen efektivně používat zbraň (ať už je to moje tělo nebo skutečná zbraň navíc). Ne proto, abych si to mohl vyzkoušet na nějakém kreténovi.

Mám pocit, že Ty víc vyhledáváš problémy, než aby ses jich stranil a trénuješ proto, abys vyhrál. A protože jsi dobrý, vyhráváš...
Ale střez se jediného osudného špatného úsudku nebo blbé náhody. On Tě i ten poslední blbeček může střelit do ksichtu, nebo z Tebe udělat krypla a léta dřiny skončí na asfaltu v krvi.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Biggles » čtv 06.9.2012, 9:28

Porovnávat přípravu k přežití s provokací mi příjde úsměvný. A provokovat ubohý.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Nikdo » čtv 06.9.2012, 9:56

g-relax píše:AREYOU: Možná Ti připadá ten trénink očního kontaktu jako špičková metoda na zocelení psychické odolnosti, ale Tvůj cíl (naprosto cizí osoba) to bere úplně jinak zejména ve stísněném prostoru MHD. Zpravidla se mu/jí budeš jevit jako nezdvořák, primitiv, úchyl, psycho nebo jako provokatér.

Na tyto souboje doporučuji spíše rodinné příslušníky, kolegy či známé, třeba se dočkáš i té porážky.

Naprosto adrelinový oční kontakt můžeš prožít, když se takto podíváš do očí cizímu psovi - to je ten pravý level. :)
Spíš to zkus v té posilovně či boxárně. Tam spíše narazíš na sobě rovného soupeře. A možná si užiješ i sex ve sprše :wink:

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od nico » čtv 06.9.2012, 12:45

AREYOU píše:Teď napíši něco asi dost nepopulárního, ale když drilluješ obranou střelbu, doma sušíš před zrcadlem, nosíš nadrcnuto není to něco podobného, ruku na srdce?!
Sušíš před zrcadlem? :) Promiň, ale to mi silně připomíná ty scény, jak před zrcadlem suší mentálně nestabilní válečný veterán Travis Bickle (Robert De Niro) ve filmu Taxi Driver (1976). Ono víc z toho, co tu popisuješ, do zmíněného filmu a postavy docela zapadá.


Taxi Driver (IMDB)

Sušení před zrcadlem 1
Sušení před zrcadlem 2
Sušení před zrcadlem 3
Sušení před zrcadlem 4

Více fotek ...


Podle toho, co píšeš, se snažíš konflikty spíše vyhledávat, než jim předcházet. Asi ti to dělá dobře, stejně jako možnost se takto veřejně prezentovat. I s rukou na srdci ti můžu říct, že mnozí jsme jiná krevní skupina. Úvaha, že podobně smýšlí každý, kdo si to může fyzicky dovolit, je zcela chybná.

Za svůj dosavadní život jsem nejeden konflikt řešit musel. V soukromí i ve službě, se zbraní i bez. I v těch případech, kde jsem od počátku měl jasnou převahu mě hlavou proběhlo spíš něco ve smyslu "ach jo, už zase", než "jé, super, konečně je to tu". Nevěnoval jsem se bojovým uměním proto, abych občas někoho zmlátil. Neučil jsem se střílet, abych jednoho dne konečně někoho smáznul. Nejsem srab. Vždy jsem pomohl a už od dětství riskoval vlastní kůži, když byl jiný v nouzi. Nikdy bych neprošel mlčky okolo ve snaze zachránit si vlastní zadek. Ale jestli mi situace dá možnost přejít na protější chodník, aniž bych tam třeba i někoho cizího nechal ve štychu, rád toho využiju. Ostatně, "hřbitovy jsou plné mrtvých hrdinů" ... a věznice těch živých. :)

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Lars » čtv 06.9.2012, 13:05

Chlapi, neberte to u všech všudy tak vážně.
AreYou je prostě z jiného těsta a myslím, že my všichni mu můžeme závidět tu určitou dravost, která mu zůstala v krvi po našich předcích, jejichž oblíbenou zábavou bylo mlátit do sebe železem :)
Kdyby se naši dávní prapředkové drželi zpátky tak, jak to většinově hlásáte a prezentujete, nikdy by neslezli ze stromů, protože co kdyby tam dole byl někdo, kdo by to bral jako provokaci, že? (míněno se značnou mírou nadsázky, tak to prosím nikdo neberte osobně).
Zkrátka a dobře - v někom více, v někom méně, ale v každém z nás je kus lovce a válečníka, to jen ten tenký civilizační nános z nás dělá takové uvědomělé "mírotvorce"...

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od nico » čtv 06.9.2012, 13:32

Věřím, že my, evolucí zasažení, to osobně brát nebudeme. :)

Téma vlákna však říká něco jako "jak včas rozpoznat a vyhnout se". To je opak očních provokací a nadrženosti na případný konflikt. Takže nějaké ty reakce asi bylo vhodné čekat.

Genetické predispozice nám daly kus lovce a válečníka, OK. Evoluce nám pak přidala inteligenci, abychom své vrozené pudy dokázali ovládat. Nemělo by tomu být obráceně a neměly by ovládat naše pudy nás, protože z těch stromů jsme již slezli před slušnou řádkou let.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Poznej svého nepřítele: jak včas rozpoznat a vyhnout se

Příspěvek od Starosta » čtv 06.9.2012, 13:41

"Nejlepší bojovník je ten, kdo zůstal naživu" - vizte první odkaz:
http://lmgtfy.com/?q=nejlep%C5%A1%C3%AD ... ADk+je+ten

Mimochodem, celý ten článek v odkazu je historka z prostředí, kde bylo "oblíbenou zábavou mlátit do sebe železem" :lol:
http://www.nobushi.wz.cz/clanky.html
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz