Agresivní cyklista v Jihlavě vystřelil na řidiče z plynové p


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Agresivní cyklista v Jihlavě vystřelil na řidiče z plynové p

Příspěvek od S474N » čtv 13.9.2012, 8:42

Agresivní cyklista v Jihlavě vystřelil na řidiče z plynové pistole

Agresivní cyklista napadl napadl v Jihlavě plynovou pistolí řidiče osobního auta. Muži zákona z horácké metropole zatím hledají.

„Pátráme po muži s knírkem, drobné postavy, ve věku asi 55 let, který měl na sobě vestu barvy khaki, kraťasy a jel na kole Author modré barvy,“ shrnula popis hledaného muže policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nepochopitelný incident se ze zatím neznámých příčin odehrál nedaleko základní školy na ulici Havlíčkova v Jihlavě. Oba aktéři, řidič vozu Renault i cyklista, jeli společným směrem už od obchodního domu Tesco přes celou ulici Okružní a není vyloučeno, že během této dráhy spolu měli nějaký konflikt.

Otevřený útok se ale odehrál až na zmíněném místě někdy po čtvrt na čtyři středečního odpoledne, kdy cyklista osobní auto předjel, vytáhl plynovou pistoli a řidiči vystřelil do obličeje.

Incident viděl svědek, který okamžitě zavolal policisty, a ti se po příjezdu obrátili i na záchranku. U řidiče osobního vozu totiž bylo podezření na zasažení zraku.

„Převezli jsme pána na ošetření do nemocnice. Nakonec nešlo o nic vážného,“ uvedla ředitelka zasahujících záchranářů Vladislava Filová.

Po zuřivém cyklistovi, který z místa činu ujel, nyní policisté pátrají. V Jihlavě se jedná již o druhý podobný případ v poslední době. Před necelými třemi týdny agresivní cyklista napadl druhého na křižovatce.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/278596-agre ... stole.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Re: Agresivní cyklista v Jihlavě vystřelil na řidiče z plyno

Příspěvek od style.js » čtv 13.9.2012, 10:27

To uz me dlouho zajima, jaky ucinek ma plynovka? Dival jsem se i na ruzna fora ale nejaka relevantni informace (krome toho ze vypada jako prava a je na CO2) nenasel..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Agresivní cyklista v Jihlavě vystřelil na řidiče z plyno

Příspěvek od S474N » čtv 13.9.2012, 10:50

style.js: zalezi co presne tim ucinkem mas na mysli - dela to ranu, muze te to rozkaslat, kdyz nekoho zasahnes z male vzdalenosti treba primo do oci, tak mu tim ty oci asi muzes vyslehnout (ci jinak trvale poskodit).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Re: Agresivní cyklista v Jihlavě vystřelil na řidiče z plyno

Příspěvek od Fredouch » čtv 13.9.2012, 12:21

Na diskuzích jsou popsaný i nějaký případy, kdy se uvolnila chlopeň ze zavíčkování plynové nábojky a procpala se kolem přepážky v hlavni.

Jestli mu zblízka vystřelil do obličeje, tak klidně zrak mohly zasáhnout nějaké částečky náplně, nebo ten tlak mohl vymetnout nějaký čurbes z hlavě, co se tam mohl dostat když měl plynovku volně loženou v tašce.


Když Perun dopustí i sukovice spustí.

EDIT: style.js - zřejmě se ti trochu pomotaly dohromady dvě různé zbraně. To je sice trochu OT, ale...
Plynovka = expanzní zbraň, do které se nabíjejí nábojky buď jenom akustické (něco jako slepé náboje), nebo obsahující dráždivou náplň (na bázi CN, nebo CS plynů). Tedy nevystřeluje žádný projektil.
Vzduchovka na CO2 = vystřelující klasické diabolky (nebo podobný projektil), kde místo natažení pístu je funkce zajištěná bombičkou se stlačeným CO2, který diabolku vymetne.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Agresivní cyklista v Jihlavě vystřelil na řidiče z plyno

Příspěvek od panvrabec » čtv 13.9.2012, 19:14

Ony relevantní informace nejsou, protože to jaksi nikdo nechce vyzkoušet :lol: předpokládaný účinek je jen z příkladů z praxe, jako tento.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Agresivní cyklista v Jihlavě vystřelil na řidiče z plyno

Příspěvek od cover72 » úte 18.9.2012, 16:39

Ale tak jsou. Na YT je dost testů a "testů"; maďaři - kteří prakticky nic jiného než plynovky mít nesmí - tam mají dvě vážně míněná videa (ze dvou úhlů) s revolverem se 120mg Noviamidu proti noži-svíčce:
http://www.youtube.com/watch?v=Sll6oxY0WD0
http://www.youtube.com/watch?v=rIQxNRuEWVY
pak se tam dají najít různá děcka co si hrají s menšími dávkami (25-45mg NV) a pár demonstrativních selhání pepře co do zastavení útoku.

Já zkoušel ve sklepě 25mg Noviamidu Wadie a mohl jsem tím v pohodě procházet, jen mne to hrozně šimralo v nose a kýchal jsem ostošest; nahoře nad schodištěm se ale člen rodiny dost hustě rozkašlal jen reziduem, které vystoupalo a které jsem nevnímal už vůbec. Oni jsou totiž lidé na Noviamid dost různě citliví a dá se to i překonat tréningem nebo vztekem - viz:
http://cover72.net/zbrojnice/plynovky_a ... ický_efekt

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz