Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od panvrabec » pát 28.9.2012, 16:34

Při páteční návštěvě Chrastavy na Liberecku vystřelil z plastové pistole na prezidenta Václava Klause neznámý muž. Nikoho nezranil, policie ho zadržela. Muž přiložil Klausovi plastovou pistoli k boku a několikrát zmáčkl spoušť.

Dnes 15:32 - Chrastava

Podle informací Novinek šlo zjevně o psychicky narušeného mladíka. „Prezident v ohrožení nebyl,“ řekl Novinkám Petr Macinka z tiskového odboru Hradu.

Po incidentu zůstal Klaus na místě a bavil se s lidmi a místním politiky.

Prezident po incidentu novinářům řekl, že šlo zjevně o blázna, který by si zasloužil pár facek.
Selhání policie

Prezident byl po incidentu na svou ochranku naštvaný. Kromě ochranky se v okolí pohybovaly i desítky policistů.

Incident se stal krátce před 15:00, když prezident po otevření mostu procházel obklopen davem lidí. Co se vlastně stalo, nezaregistrovali ani ti, kdo stáli v bezprostřední blízkosti.

"Stál jsem vedle prezidenta, když mu muž z druhé strany přiložil k boku pistoli a několikrát stiskl spoušť. Slyšel jsem několik cvaknutí. V první chvíli jsem vůbec nevěděl, o co jde," řekl chrastavský starosta Michael Canov.
Muž po incidentu ještě stihl dát rozhovor TV Prima.

Muž v maskáčích se pak pokusil zmizet v davu, prezidentova ochranka ho ale zadržela a předala policii.

Podle svědků byl ozbrojen plastovou pistolí, která se používá ke hře airsoft. Vystřeluje plastové kuličky.

Klaus v Chrastavě otevíral secesní most v Chrastavě, který byl znovu vybudován po ničivých záplavách v roce 2010.

Zdroj: Novinky.cz

http://www.novinky.cz/domaci/280015-muz ... stole.html

Pak vyvstává otázka, k čemu je vlastně ochranka prezidenta. Aby chytila útočníka až poté, co bude prezident zastřelen ? Takhle to vypadá, že jsou to celkem zbyteční darmošlapi, protože kdyby ten cvok neměl airsoftku, ale ostrou devítku, tak by se asi nestačili divit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od Fox4077 » pát 28.9.2012, 17:03

Asi tak, když bude chtít někdo někoho típnout, tak ho típne i když má ochranku.
Celá ta komedie s ochrankou je spíš o tom, že každému musí být jasné, že po činu samém prostě neuteče. A toto odradí 99,9% potenciálních útočníků. To 0,1% možných atentátníků je ochotno se obětovat a tudíž žádná ochranka jim v tom nemůže zabránit.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 160

Registrován: stř 10.1.2007, 20:10

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od igloo » pát 28.9.2012, 17:45

Ono v podstatě, když se podíváme do minulosti, tak i elitní izrealské ochrance, byl útočník z blízka schopen zastřelit chráněnku... já bych ty kluky zase tak neodsuzoval. Na druhou stranu, když už začali reagovat, měl ten frajer ležet na držce, a ne jen pojďte s náma pane. Alespoň tak to vypadá na videu co někdo natočil a je na netu.
Glock 19 5 gen.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od panvrabec » pát 28.9.2012, 18:00

Z videa je patrná jenom naprostá komedie, absolutně neprofesionální jednání ochranky. Ikdyž už střílel a silueta zbraně byla jasně zřetelná, tak na střelce hledělo několik kravaťáků jako telata.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 160

Registrován: stř 10.1.2007, 20:10

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od igloo » pát 28.9.2012, 18:28

no mě hodně zarazila časová prodleva od střelby po to než se první z nich vysoukal z poza lidí... máš pravdu komedie, tedy spíš tragikomedie...
Glock 19 5 gen.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od jry2000 » pát 28.9.2012, 18:52

http://www.lidovky.cz/strilel-jsem-na-p ... _domov_ogo

CHRASTAVA - Na prezidenta Václava Klause střílel v pátek odpoledne mladý dělník z Liberce, který chtěl protestovat proti vládě. Ta podle něj vyhladověla třetinu národa. Řekl to v rozhovoru pro TV Nova těsně před tím, než ho zadržela policie. Prezident kvůli jeho útoku musel jet na ošetření do nemocnice.


Proč jste na prezidenta střílel?
Je to na protest proti vládě.

Přijde vám adekvátní střílet na prezidenta, byť z makety?
Přijde mi to adekvátní, protože pokud to někdo může nazvat extremismem, tak já zas považuji za extremismus to, že vláda vyhladověla celou třetinu národa, rozprodala národ a je vůči jeho nářkům hluchá a slepá. Takže pokud nepomáhají pouhá slova, tak co pomůže?

Přijde vám to vhodné?
Přijde mi to jako jeden z možných způsobů. Co je v dnešní době vhodné? Cokoliv uděláte, je v podstatě extremismus, takže co je vhodné.

Kdo jste, odkud pocházíte?
Dlouhá léta jsem bydlel v Chrastavě, nyní bydlím v Liberci, jsem Pavel Ondrouš, obyčejný dělník.

Kolik vám je?
26 let

Připravoval jste se na dnešek?
Svým způsobem jsem měl chvíli na přípravu, ale musel jsem samozřejmě reagovat podle situace.

Angažujete se politicky?
Jsem komunista, ale nijak se neangažuji.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od nettik » pát 28.9.2012, 19:30

lol...takova fraska v tech zpravach zase...zajimave ze i ten policajtskej papalaz nezna kategorizaci zbrani a tvrdil ze neslo o strelnou zbran coz ochranka okamzite po vystrelech poznala. vyhazov jemu i tem frajirkum na miste utoku. at je klaus jakejkoliv je to prezident a tohle si nesmi nikdo dovolit aniz by ho okamzite nezpacifikovali...
aby se lidi v chrastave pomalu zacali bat aby jim tu chrastavu ted necas nechtel vypalit jak nackove lidice za heydricha...

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od Carloss » pát 28.9.2012, 19:53

No to jsou kydy... Že prej protože to byla plastovka tak přeci nebudou střílet... Hehehehe... Bych chtěl vidět, jak to poznali... A navíc.. nikdo jim přeci neříká, že měli v davu střílet. "něco" udělat se snad dá i bez střelby, ne? Hlavně mě zaráží, že kluk v maskáčích nebyl "v merku" tej ochranky už dávno (několik desítek sekund měl být tak říkajíc "pod kontrolou". Pak proč ochranka nejen že nezasáhla, to jde v davu asi dost těžko, ale ani nechránila prezidenta? Prostě jedna velká NULA. A pak po zadržení... další super věc... jak "útočník sahá do kapsy pro zbraň a odevzdává ji... Taky si nejsem jist, že to je správný postup.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od S474N » pát 28.9.2012, 19:59

Carloss: proste na to kaslou. Nemaji zadne informace o tom, ze by se chystal atentat a tak to maji v pazi, proste lazo plazo. Kdyz jsem videl to video, tak jsem nechapal. Dement z ochranky koukal jak vyorana mys, nic neresil a potom jeste koukal i jinam.

Mimochodem, presne tohle odrazi to, co tvrdim, ze kdyz magorovi rupne v kouli, tak nikdo nema sanci. A ted si vemte, ze nejaky "levicove smyslejici amater" se jednoho dne rozhodne, ze treba toho Klause zrusi a jak vidno, nic by mu v tom ani nezabranilo.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od Jasik » pát 28.9.2012, 20:11

Taky jsem shlédl video, jak ve zprávách na Primě, tak i na Nově a osobně si také myslím, že ochranka to krapet nezvládla..
A hned jsem si vzpomněl na informace, z kurzu o ochraně VIP, který jsem absolvoval.
Pochopitelně nemám detailní informace o tom, jak funguje a je plánována ochrana prezidenta, ale přímo u něj by měli být minimálně 2 a pokud jde o přesun v davu lidí, tak asi i víc a další minimálně 2 v okruhu do 3 metrů a následně případně "vnější" okruh řešený dalšími.
To by nám asi trochu lépe vysvětlil někdo z povolanějších.
Že nepoužili střelnou zbraň je od nich hezké, ale jak bylo vidět, stejně by už ničemu nezabránili. Rovněž se dá pochopit, že ti 4 co byli nejblíže prezidenta následně nepronásledovali pachatele, nechali to dalším a sami pokračovali v té blízké ochraně (která byla spíš na rozrážení davu a uvolnění cesty).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od Fox4077 » pát 28.9.2012, 20:27

Aneb, jak prostý svářeč pochcal celý, nejen ochranný, aparát.
Tohle je fakt možné jen v té naší české žumpě. Až tohle uvidí za hranicema, tak ti se snad budou chechtat až do vánoc.
Carloss: Jo, to předání zbraně taky paráda. Ale jak předpisově tu zbraň vytáhl dvěma prsty hlavní dolů. Ale kdyby ji vytáhl namířenou, s prstem na spoušti, na toho cajta, tak by se taky určitě vůbec nic nestalo.
Ve zprávách tam ještě kecal nějaký šéf tý "ochranný služby" Ale co ten tam ze sebe plodil za žvásty, no to bylo na okamžitý vyhazov.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od Carloss » pát 28.9.2012, 20:33

Nám sem budou posílat teroristi svý prezidenty z banánovejch republik... A ze západu sem spíš už nido nepřijede...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od panvrabec » pát 28.9.2012, 20:42

No prostě děs, je to ostuda. A to jsem si naivně myslel, že u ochranky prezidenta jsou nejlepší z nejlepších. Když jde davem, tak by měl mít kolem sebe kříž, 2 po bokách, jeden dál v předu a jeden záda a pak by měl být ještě vnější kruh jak to popsal Jasik. Vnější drží dav a dělá cestu, vnitřní čumí každému na ruce. Ti chlapi by měli být pořád maximálně ve střehu a mít připravenou ruku, případně bránit prezidenta vlastním tělem. Ostatně za to jsou taky placení, dobře placení. Ikdyž Klause kdovíjak nemusím, je to prezident a tohle je fatální pochybení.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od reddog » pát 28.9.2012, 20:56

To vypada tak amatersky, az to smrdi objednavkou (mou paranoiu berte s rezervou ;-) )
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od Pancho Kid » pát 28.9.2012, 21:33

No tak to je mazec....nejvíc mne dostala ta obrovská časová prodleva od prvního "výstřelu", kdy všichni jen doslova čumí a nechají ho vystřelit snad desetkrát a pořád se nic neděje. Dle mého lackého mínění měl ten chlap být po druhý, třetí ráně na zemi mrtvej (ne že bych mu to přál) a Klaus přikrytej minimálně jedním bodyguardem a na cestě pryč....bych skoro doporučil tý ochrance jednoho draka z Čelákovic, co je to naučí *257*
Zaplať gott, že to byla jen kuličkovka a pro ochranku je šance na reparát...i když mám za to, že příště tu bude již v jiném personálním obsazení.
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od Jasik » pát 28.9.2012, 21:37

Pancho: Já se tu snažím být trochu "tajemný" a Ty tu hned prozradíš zdroj našich znalostí (teda minimálně přiblížíš místo jeho výskytu) :lol: Aby se pak k němu nenahrnulo tolik lidí, že na nás už nebude mít čas :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od nettik » pát 28.9.2012, 22:19

dobra reklama tomu o kom se tu vlastne nepise :-) uz se k nemu tesim na nejakou dalsi akci...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od maja » pát 28.9.2012, 22:22

Jasik, Pancho: a je jasno :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od Strelkyne » pát 28.9.2012, 23:11

Pan plukovnik je kapánek k smíchu. Bezpečnostní riziko je vždycky a všude:
Šéf Útvaru pro ochranu prezidenta Jiří Sklenka však odmítá, že by jeho podřízení nějak pochybili. Videozáběry podle něj nezachycují celou situaci. "Celá věc je nyní v šetření. V každém případě kromě té zjevné ochranky jsou v povzdálí ještě další příslušníci útvaru," popřel v televizi Nova jakékoli selhání svých lidí.

"Je zcela jasné, že i já se mračím, když se dívám na takovéto záběry. Na druhou stranu: My jsme bezpečnostní poznatky, že by tam mělo být zvýšené bezpečnostní riziko, neměli. A když zanalyzujete celou tu situaci, tak tam bezpečnostní riziko skutečně nebylo," řekl v podvečer Sklenka novinářům.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/odbornici-o-stre ... _krimi_klm
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Muž zblízka vystřelil na Klause z airsoftky

Příspěvek od S474N » pát 28.9.2012, 23:17

Strelkyne: jak jsem psal vyse, rozvedky nic nehlasi, tak se vlastne nic nedeje a nikdo se nemusi prece obtezovat neco resit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz