Na Floridě se bude smět na ulici střílet v sebeobraně


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Na Floridě se bude smět na ulici střílet v sebeobraně

Příspěvek od S474N » stř 06.4.2005, 11:55

Zákonodárci amerického státu Florida přijali návrh zákona, který dovolí majiteli zbraně střílet na ulici v sebeobraně na jiného člověka.
Podle tohoto návrhu, který předkládali republikáni, budou moci majitelé legálně držené zbraně, kterým bude více než 21 let, na ulici začít střílet na svou obranu, aniž by se nejprve snažili uniknout.

Až dosud mohli obyvatelé Floridy používat zbraň pouze na obranu svého bydliště, pracoviště a auta a v případě napadení na veřejném prostranství měli ustoupit.

Guvernér Jeb Bush návrh označil za dobré, rozumné opatření, které přispěje ke snížení zločinnosti. O jeho přijetí se velmi zasazovala Národní střelecká asociace.

Floridský senát už návrh přijal a očekává se, že ho guvernér Bush podepíše. Jeho kritikové ale tvrdí, že se zvýší prodej zbraní a Florida začne připomínat divoký západ.

Zdroj: http://www.bbc.co.uk/czech/worldnews/st ... 1030.shtml
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » stř 06.4.2005, 17:27

Tak to potes panbuh oni ti amici jsou fakt nepoucitelni to jim nestaci ze se jim decka strileji ve skolach to jeste chteji aby se jim lidi strileli na ulicich.
Jak to tak vidim tak asi se jim zastesklo po starych dobrych dobach z divokeho zapadu kdy prestrelky na ulicich byly jak rikajic bontonem daneho mesta.
Acho jo a takovihle lide o sobe tvrdi ze jsou inteligentni a demokraticky narod.
Tohle neni demokracie to je anarchie.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » stř 06.4.2005, 19:05

Divoký západ kupodivu neby tak divoký,ať již se pila kolaloka či něco jiného.Myslím že to je celkem rozumné :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » stř 06.4.2005, 19:31

2 SINCITYMAN
Mas na mysli to ze je rozumne ze muze kde kdo kdo ma zbran na ulici strilet kdyz bude povazovat situaci kolem sve osoby za ohrozeni, to snad ne ?
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 06.4.2005, 19:35

ikar: aha a jaka situace, nez "ohrozeni tebe" je podle tebe adekvatni na vytahnuti zbrane? *24**71*

Příspěvky: 31

Registrován: stř 30.3.2005, 20:15

Příspěvek od cartmann » stř 06.4.2005, 19:38

Doufam Ikare ze Ty zadnou zbran nemas, protoze bacha mohlo by to vystrelit a mohl by ses leknout :-) Lepsi zustat doma v teple a moc z okna nekoukat, to vis po ulici chodej lidi co maj zbrane.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » stř 06.4.2005, 19:49

Myslím že nemám důvod zdrhat když po mně půjde smažka s nožem ať je to kdekoliv.Ti co na ulici střílí bez rozmyslu většinou na zákon stejně kašlou a důvod této úpravy byl podle mne jasný-umožnit obranu bez zbytečných pochybností a zdržení.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » stř 06.4.2005, 19:51

Ja nekritizuju to ze prijali zakon o tom ze muzes pouzit zbran na verejnosti, ale to ze ji muzes pouzit i tehdy kdyby dana situace mela jine vychodisko jako treba utek nebo pouziti jinych prostredku.
Nevim jak by se tobe libilo kdyby jsi sel po ulici a najednou by nekdo zacal strilet a to jenom pro to ze proste ho nekdo ohrozuje treba klackem a on proste vytahne zbran a zacne palit jak kovboj misto toho aby se treba otocil a trosku si popobeh a nebo ho pretah obuchem.
Ty asi nemas deti ze tak mluvis bych te chtel videt byt s detma venku a najednou se zacne strilet.

PS.: Osobne plne souhlasim s tvrzenim ze zbran je jako posledni moznost pokud neni mozno dany konflikt resit jinak a kazde pouziti zbrane proti cloveku je desive a nechci tuto situaci zazit.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » stř 06.4.2005, 19:55

IKAR:Problém je v tom,že po nepovedeném útěku se ti již nemusí povést ani obrana,útěk může agresora podnítit k větší agresivitě a velmi těžko se to posuzuje..........
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » stř 06.4.2005, 20:08

2 SINCITYMAN
Ano to je pravda, tedka co je horsi jestli strilet hned aniz se o neco pokusit i s tim rizikem ze muzu napachat daleko vice skody a pak s tim zit do konce zivota, ze jsem treba zastrelil dite, nebo risknout to cos psal ?
Jak jsem rikal nikdy bych se do tehle situace nechtel dostat, ale pijde mi jako silene direktivne povolit strilet bez mysleni.
Tady prece take plati pravo NO sice ne tak jako u USA ale treba to bude casem lepsi, ale urcite bych nechtel stejnou svobodu pouziti zbrane jako v USA.
Me osobne by stacilo tohle

ad 1. Moznost pouziti zbrane v pripade nasilneho vniknuti na muj soukrommy majetek, nasilneho prepadeni, pokusu o znasilneni, proste jakykolik trestny cin ohrozujici me ci mou rodiny, pokud by danemu cinu neslo zabranit jinak.

ad 2. Aby byl pes bojoveho plemene a vetsich ras (vlcak, dobrman atd.) bez voditka na verejnem prostranstvi povazovan za nabitou a namirenou zbran.

ad 3. Aby clen me rodiny, ktery neni drzitelem ZP byl opravnen pouzit legalne drzenou zbran na ochranu svou a rodiny.

A tyhle body by mi osobne stacili.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 06.4.2005, 20:45

SINCITYMAN píše:Myslím že nemám důvod zdrhat když po mně půjde smažka s nožem ať je to kdekoliv.Ti co na ulici střílí bez rozmyslu většinou na zákon stejně kašlou a důvod této úpravy byl podle mne jasný-umožnit obranu bez zbytečných pochybností a zdržení.
Presne, a kdyz nuz nema, tak ma clovek duvod mu ho do ruky supnout, ze *88**40**47**1*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » stř 06.4.2005, 20:47

koukam ze je to tady militantne naladeny ustav :twisted: :lol: :wink:
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 06.4.2005, 20:53

ikar: neber si to osobne (a nebo naopak ano), ale myslim si, ze by ses mel zamyslet nad svym psanym projevem - minimalne po pravopisne strance:
ikar píše:2 SINCITYMAN
Ano, to je pravda, tedka co je horsi, jestli strilet hned, aniz se o neco pokusit i s tim rizikem, ze muzu napachat daleko vice skody a pak s tim zit do konce zivota, ze jsem treba zastrelil dite, nebo risknout to cos psal ?
Jak jsem rikal, nikdy bych se do tehle situace nechtel dostat, ale prijde mi jako silene direktivne povolit strilet bez mysleni.
Tady prece take plati pravo NO, sice ne tak jako u USA, ale treba to bude casem lepsi, ale urcite bych nechtel stejnou svobodu pouziti zbrane jako v USA.
Me osobne by stacilo tohle:

ad 1. Moznost pouziti zbrane v pripade nasilneho vniknuti na muj soukrommy majetek, nasilneho prepadeni, pokusu o znasilneni, proste jakykolik trestny cin, ohrozujici me ci mou rodiny, pokud by danemu cinu neslo zabranit jinak.

ad 2. Aby byl pes bojoveho plemene a vetsich ras (vlcak, dobrman atd.) bez voditka na verejnem prostranstvi povazovan za nabitou a namirenou zbran.

ad 3. Aby clen me rodiny, ktery neni drzitelem ZP, byl opravnen pouzit legalne drzenou zbran na ochranu svou a rodiny.

A tyhle body by mi osobne stacili.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » stř 06.4.2005, 21:25

Dekuji za opraveni pravopisu.
Az budu psat nejakou esej tak se na tebe obratim, ale co se tyce toho co jsem napsal tak si za tim plne stojim a jenom doufam ze v tehle zemi je malo takovych militantnich silencu kteri by souhlasili s pouzitim zbrane aniz by u toho zapli mozek.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 06.4.2005, 21:26

ikar: jestli si stojis i za tim, cos tady psal o .45 ACP, tak bez radeji vratit zbrojak - mas-li nejaky *4*.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » stř 06.4.2005, 21:46

S474.No,je pravda že dost z toho co zde Ikar napsal je diskutabilní,ale myslím,že nakonec zjistíme že základní věci v kterých se nemůžeme shodnout,jsou jen otázkou výkladu.To co tu prezentuje,je pochopitelné u člověka který některé aspekty sebeobrany nemá prostudovány a my si zde alespoň ověříme jak jsme schopni svá stanoviska obhájit:-)Musíme si uvědomit že mámitky které má jsou "obecnýmiůmámitkami danými nízkými vědomostmi o sebeobraně jako takové ale ani my nejsme ničím jiným než mírně poučenými amatéry.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 64

Registrován: stř 06.4.2005, 20:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Zlín

Příspěvek od Hungry » stř 06.4.2005, 21:49

Ikar: Nemícháš ty tak náhodou "hrušky s japkama"?
Předpokládám, že reaguješ na první příspěvek z toho fora. Já se tam ale nikde nedočetl, že by Amici dovolili použití zbraně bez užití mozku... Pouze tam zrušili tu stupidní povinnost v případě napadení nejdříve se pokusit utéci a teprve když to není možné, střílet. Nevím jak ty, ale já nikomu dobrovolně svoje záda jako terč pro nůž, či cokoliv jiného nenastavím... A pokud ve mne někdo vzbudí důvodné přesvědčení, že mi či někomu z mých blízkých chce ublížit, použiji to nejúčinnější, co mám u sebe, abych mu v tom zabránil... Vetšinou je to .45ACP... Když bude mít útočník štěstí a dá mi k tomu prostor, nejdřív mu pohrozím zbraní, nedá-li, střílím rovnou... Na víc není čas!

Pro tvou informaci, za éry Divokého západu, který mimochodem začal po skončení občanské války a trval cca 20let, bylo v Americe násilně zabito méně lidí, než za stejnou dobu v Evropě... A nesmíš se nechat zmást filmy s Johnem Waynem... ;-)

Řádění šílenců s ukradenými zbraněmi ve školách nemá nic společného s sebeobranou střelbou a zmíněným zákonem. Snad jen to, že kdyby byl ve škole ještě někdo ozbrojen, mohl se mu postavit na odpor a ne tam pobíhat jak ovce na jatkách...
Zabijte je všechny, Bůh si ty své pozná...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » stř 06.4.2005, 21:50

Co se tyce .45 ACP a pokud mas na mysli to ze na nekterych typech streleckyh zavodech neni tento kalibr povoleny tak jenom co najdu ty prislusne web pages kde jsem to videl, tak ti dam sem odkaz aby jsi se moh presvedcit na vlastni oci, ze je tam napsano ze na dany typ zavodu neni povolena raze .45.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 06.4.2005, 21:58

ikar: abych ti rekl pravdu, tak me vcelku nebere, co je na nejakych "web pages" napsane. Me zajima realita - byl jsem uz na x zavodech, nejenom IDPA, ale i PPC, EPP a ruzne srandamace a s takovouhle, doslova hovadinou, jsem se jeste nesetkal.

Navic jsem reagoval i na to, jak si psal o tom, ze je muze pouzivat pouze magor z hlediska prustrelu. *4*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » stř 06.4.2005, 22:05

45 není povolená na závodech typu velkorážová pistole/revolver,čili klasických mířenkářských závodch kde bych s G nebo čemkoliv podobném v 9L nebyl např pro ZKR soupeř,Ale to je snad jedinné.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz