Spravne drzeni zbrane


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od FRENKY » pát 19.10.2012, 12:28

Jen technická. U Glocka záchyt rozhodně nevyhazuj. Záchytem je fixován spoušťový čep a mohl by ti lehce vycestovat ze zbraně.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od Lars » pát 19.10.2012, 19:41

Fafion - přesně podle toho videa držím zbraň já, slabá ruka je více vepředu a jakoby podpírá zbraň, její palec je pevně "ukotven" v tom místě vybrání pro zámek závěru. Mám subjektivně pocit, že oproti klasickému držení tímto způsobem držím zbraň pevněji.
Nevybral jsem si tento způsob vědomě, ale prostě mi to takhle vyplynulo, že jsem ty ruce na zbraň takhle poskládal. Při zkouškách nás samozřejmě učili, jak se zbraň správně drží - ale jak poznamenal náš instruktor mezi řečí - každý má ruce trochu jiné a pokud má člověk vlastní zbraň, má se vykašlat na poučky a držet kvér tak, jak je pro něj a jeho střílení nejpřirozenější.. :)

Příspěvky: 2

Registrován: pát 19.10.2012, 10:39

Zbraň: Glock 17

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od Fafion » ned 21.10.2012, 10:28

Zdravím Vás, a děkuji za všechny cenné rady a postřehy! Zkouším oba zmíněné úchopy, zatím mi lépe vyhovuje ten podle ICS. Palec silné ruky mi tam sice trochu "překáží" ale zdá se mi to přeci jen přirozenější. Zatím však pouze suším, až oba úchopy ověřím střelbou možná zjistím, že je praktičtější ten s palci nad sebou.
Děkuji!

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od style.js » ned 21.10.2012, 16:45

Kdyz drzim pistoli davam prvni clanek ukazovacku leve ruky na drazkovanou cast luciku, to je spatne? Delam to proto ze mam pomerne velke ruce kdybych ji drzel pod lucikem tak mam malicek az pod zasobnikem jelikoz se mi uz nevejde na pazbu. Nebo proc je tam to drazkovani? Delam to tak odjakziva... :shock:

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od Zajic » ned 21.10.2012, 20:37

Taky jsem dříve daval ukazováček slabé ruky na to zdrsnění lučíku. Ono je to tam právě kvůli tomu, ale občas jsem s tímto držením strhával rány, né moc ale strhával. Dlouho už střílím jak věčina, palce na palce a prsty slabé ruky přes prsty silné ruky kolem rukojeti. A nemám problém, takto trefuju v pohodě i když přehodím ruce a střílím jakoby levou a pravou přidržuju.
Ale pokud ti tvé držení vyhovuje, a je ti přirozenější to tak držet, tak to neměň :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od kuba » ned 21.10.2012, 20:54

pri tomhle drzeni je blby ze se treba blbe pouziva baterka na zbrani :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od style.js » stř 24.10.2012, 15:28

Jaky mate postoj pri strelbe jednou rukou? Takovy klasicky - natazena ruka, telo bokem (nebo celem k cili?). Chtel bych to na strelnici natrenovat porad strilim jen obouruc ale v praxi se muze stat cokoliv... Thx :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od kolaCZek » stř 24.10.2012, 16:31

Celem, protoze bokem se mi blbe beha a chodi. :P
Ale zalezi, co chces strilet. Ciste na mirenku bude asi lepsi stat bokem... :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od Nikdo » stř 24.10.2012, 16:33

ukazovák: časem stejně zjistíš, že ten ipsc úchop je nejpevnější -> nejlepší zvládnutí zpětného rázu -> nejrychlejší střelba při požadované přesnosti

postoj: trénuj vše. Když se budeš krýt a kolem sebe mít přešlapové linie nebo těla ubezdušených protivníků, taky si postoj nebudeš vybírat...

Příspěvky: 195

Registrován: pát 02.3.2012, 20:51

Zbraň: Walther PPQ

Bydliště: MOST

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od Deringer » pát 26.10.2012, 12:57

Tak ja si nasel konecne pro me idealni uchop. Presne jak na tom videu- palec slabe ruky pod druhej a pevne slabou rukou sevrit prsty te silne. A jeste mi vyhovuje dat ukazovat na lucik. Mnoho svazarmovcu se mi smalo, ze to jeste v zivote nevideli :D no ale me to takhle vyhovuje nejvic.
A mam 2 dotazy- vsichni mi rikaji, ze se ma spoustet briskem prvniho clanku ukazovacku. Ale ja mam asi nejak atypicke prsty, protoze mi ukazovat hodne precuhuje za lucik a kdyz prilozim brisko, tak musim ukazovak jakoby ohnout ven, doprava od pistole. A tim padem mam prst a ruku v kreci. A dochazi ke strhavani. Zatimco kdyz spoustim uhybem mezi 1. a 2. clankem, tak je to pro me prirozenejsi a ke strhavani nedochazi. A ted nevim jak strilet, jestli to neni jen o zvyku :D
A dale, nevite co delat s tresem rukou? Ikdyz v rukou nedrzim zbran a predpazim, tak se mi ruce mirne klepou. Silu v rukou mam docela velkou,... Uz si pripadam jak alkoholik nebo neurotik se tresem :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od Nikdo » pát 26.10.2012, 13:30

Mě pomohlo koupit vzduchovou pistoli (LOV21 a Tau-7), stáhnout si Skanakera, a střílet jen tak na zahradě mířenku. Stojí to pár korun, a nemilosrdně ukazuje chyby při spouštění.
Vidím, jak muška běhá po terči, ale soustřel není tak hrozný, jak jsem si zprvu myslel. Chyba v terči je daleko menší, než se zdá.
Spouštění bříškem ukazováku je půl pravdy. Druhá půlka je ta, že to bříško musí jít rovnoběžně v ose zbraně, tedy působit kolmo na spoušť. Jestli ti to nevychází s Tvou zbraní a Tvýma rukama, je potřeba upravit úchop, výměnné hřbety, pažbičky, gripy, lepidlo, guma, pilník... v krajním případě jiná zbraň. Zkus nějakou vzduchovou pistoli se stavitelnou spouští, po chvíli zjistíš, jak blbě to lítá se spouští, co ti nevychází přímo pod bříško ukazováku :idea:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od cmk » pát 26.10.2012, 15:08

Nechce se mi cist cele vlakno, budu tedy mluvit o uchopu vhodnem pro praktickou/obrannou strelbu. (Vynecham ICS - ten jejich uchop je fajn pro "boj" samotny - pro sportovni a rekreacni ucely znam lepsi).

Beru to ze sveho (tudiz vetsinoveho) pohledu, kdy silna ruka je prava, slaba je leva.

Pravou rukou chytnu pistoli tak, jak je prirozene - tedy jako bych nekomu podaval ruku a zaroven na nej chtel ukazat pravym ukazovakem. A sevru. Jde o to ji mit co nejvys v bobraku. Pravy palec mam "nahoru)
Levou ruku uz nemam tak prirozene (i kdyz k tomu pohodlnost svadi), ale mam ji vytocenou tak, aby mi palec leve prirozene smeroval rovne dopredu (coz znamena, ze ruka musi byt v zapesti trochu vytocena). Levy palec mam tedy dopredu, pravy operny o levou palpacni kost, cimz si dal pojistuji co nejvyssi uchop.

A takto kdyz chytnete zbran, zjistite nekolik veci.

a) mnohokrat zminovany ukazovak - zjistite, ze je naprosto nepodstatny a kam vam prirozene padne, tam ho proste nechte (nesmi vam padnout do luciku :-) ) - levy ukazovak se v podstate jako jediny prst vubec nepodili na drzeni zbrane !!!

b) za chvili by vas bolet ruka - to je proto, ze ta ne uplne prirozena poloha vyvolava urcite pnuti svalu a slach. Nicmene toto pnuti je POTREBNE. Ze chytnu pistoli pravou a krom toho, ze ji sviram ji tlacim i k leve, to je prirozeny. Jenze pro spoustu lidi neni prirozeny takhle tlacit i tou levou proti pravy. Pokud to udelam blbe a levou netlacim proti pravy, tak druhy a dalsi vystrel pri rychlenm strileni pujde cim dal tim vic doprava. Pokud to udelam dobre, budou vystrely NAD sebou a o to nam jde. Terc IPSC i LOS maji Alfa zony vysoke, nikoliv siroke. Pokud budu umet dobre pracovat levou rukou, dokazu strilet mnohem rychleji prave proto, ze pistoli udrzim na sirku v minimalnim rozptylu a rozptyl nahoru a dolu me zase tak netrapi.

Mam na to i jedno krasne instruktazni video s nejmenovanym opakovanym mistrem sveta IPSC - ale slibil jsem mu, ze ho sirit nebudu, ze ho maximalne nekomu ukazu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 195

Registrován: pát 02.3.2012, 20:51

Zbraň: Walther PPQ

Bydliště: MOST

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od Deringer » sob 27.10.2012, 18:45

Vidim to na par tisic vystrilenejch naboju. Snad si na tu strelbu briskem ukazovaku zvyknu. Kdyz ne, tak prodam Glocka a koupim CZ :D
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od john.hawk » pon 29.10.2012, 11:32

co já bych zmínil chlopy je to, že pokud nedosahuji výsledky jedním úchopem, skusím jinej a tak dlouho ošahávám až ty výsledky jsou..je potřeba to zkoušet a ladit..
ohledně spouštění - primárně je velmi důležitý vytvářet kolmý tlak na spoušt, pokud mačkám půlkou posledního článku a výsledek je nic moc, posunu prst více hlouběji do zbraně a zkouším..takto jsem viděl velmi rychlé zlepšení..zkoušet, zkoušet, pozorovat a zkoušet..

Příspěvky: 132

Registrován: úte 24.1.2012, 21:12

Bydliště: Karlovy Vary

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od ok1xgp » pát 23.11.2012, 16:07

No já mám jediný problém a to malé ruce. Přes to držím zbraň zde popsaným způsobem (stejně jako v knize manuál praktické střelby). Jen při střelbě z G21 mám neustále problém s rozptylem. Stranově OK ale výškově hrůza většinou dolů. Ale zde je každá rada drahá a nezbývá než trénovat a trénovat :-(
Vzduchovka vz.47; TAU 6; ČZ vz.50; Glock 21 3 Gen.; Norinco JW 21; CZ vz. 83 9Br; Mosin 1938;

Příspěvky: 60

Registrován: stř 30.10.2013, 9:07

Zbraň: ZKM456

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od Freed55 » pon 28.12.2015, 14:57

Cetl jsem o spravnem uchopu a spousteni vse ,co se snad da najit. Presto strilim jak ponocny. Kdyz mirim na stred cerneho, vsechno je dole v bilem,nebo mimo terc. Vzdalenost 25m. Mam Steyr M9A1 9L , ale stejne strilim i Glock 19 nebo CZ75. Vse ma origo spust.
Co mi poradite?
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od Stepan » pon 28.12.2015, 15:41

Když doma cvičíš na sucho, jsi schopný udržet správně nastavená mířidla úplně bez pohybu, když mačkáš spoušť? Dokud tohle nezvládneš, nemá ani smysl chodit na střelnici a zbytečně utrácet peníze.

Nemá žádný smysl střílet na začátku na takovou vzdálenost. Klidně na pět metrů na menší terč. Nebo na tři na jednu zálepku.

Příspěvky: 16

Registrován: stř 16.9.2015, 16:04

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od Ambriel » pát 08.1.2016, 20:55

Naprosto chápu mám to snad ještě horší. Sypu doma jak zuřivej a v pondělí jdu střílet na 5m tak uvidíme.

Příspěvky: 60

Registrován: stř 30.10.2013, 9:07

Zbraň: ZKM456

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od Freed55 » pát 08.1.2016, 21:43

Tvoje odpoved mi moc nepomohla,ale zamyslel jsem se a udelal zkousku s laserem v hlavni.
A svete divse. Podle teto zkousky (mnohonasobne) bych mel byt olympionik...hihihihihi.
Problem bude jinde, asi ve spatnem drzeni zbrane a zvladnuti zpetneho razu.

Příspěvky: 57

Registrován: ned 29.1.2012, 20:48

Zbraň: Taurus 85UL + 1911

Re: Spravne drzeni zbrane

Příspěvek od Huck Finn » pát 08.1.2016, 22:23

Strháváš. Je to podvědomá reakce na očekávaný výstřel. Při sušení nebo s laserem se to neprojeví, protože hlava ví, že to nevystřelí. Přimíchej si do zásobníku sušilku, nebo prázdnou hilznu (pokud ti ji kvér podá) a uvidíš to sám, co se stane, až budeš čekat výstřel a on nepřijde - předek kvéru půjde dolů. Zaměř se na spouštění, tohle podle mě s úchopem nemá co dělat. Spouštět co nejpomaleji a plynule - nezrychlovat, nezpomalovat. Pak to bude chodit do černého. A pokaždé si přimíchávej do zásobníku jednu sušilku a kontroluj si, že když výstřel nevyjde, závěr zůstane rovně.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz