naradovy nuz


Airsoft, vzduchovky, černý prach, praky, nože, slzáky a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » ned 16.4.2006, 10:07

Tady jsem nasel nejakou recenzi : http://www.aegisteam.cz/index.php?main=testy&id=66

ja sam mam uz asi sest let Leatherman WAWE a jsem spokojen :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » ned 16.4.2006, 10:16

jj, o tom vim ... ale uz jsem se asi rozhodl pro toho leathermanna Charge Ti, jen na to musim vyhradit penize ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » ned 16.4.2006, 14:45

Nechtel jsem ovsem doporucovat, dnes bych si za tu cenu Leathermana nekoupil, koupil bych rozhodne neco levnejsiho a nevyhazoval za nej pres 4 000,- asi prave ten Victorinox by padal do uvahy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » ned 16.4.2006, 20:33

nj, ale Victorinox ma prave nektere veci co se mi nelibi, viz 1. prispevek ...

na tom Leathermannovi Charge Ti se mi hodne libi provedeni cepeli nozu, jsou velke a maji podle me i dobry tvar ...

proste se mi libi cim dal tim vic, Victorinox je nadhernej, spis jako doplnek, opravdu libiva vec, ale ...
Naposledy upravil(a) M a r c e l dne úte 18.4.2006, 18:17, celkem upraveno 1 x.
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » ned 16.4.2006, 22:26

No nevim, ale muj Leatherman WAWE ma cepel opravdu velice malinkou (to neni ani na ukrojeni chleba) a myslim ze to tak bude i s tim novejsim, proto mam i Wenger s delsi cepeli. Zalezi opravdu na co to predevsim budes pouzivat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » úte 18.4.2006, 13:18

Čau, nadchl sem se pro myšlenku vlastnit nářaďový nůž, ale než začnu šetřit tisíce na špičkový výrobek, chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s touto levnější variantou. Jestli jej někdo má, nebo o něm třeba něco četl nebo slyšel, dejte vědět. Dík

http://www.kasa.cz/sport-outdoor/koupit ... ool-78325/
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pon 27.3.2006, 10:23

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Alistaire » úte 18.4.2006, 16:13

Lala píše:No nevim, ale muj Leatherman WAWE ma cepel opravdu velice malinkou (to neni ani na ukrojeni chleba) a myslim ze to tak bude i s tim novejsim, proto mam i Wenger s delsi cepeli. Zalezi opravdu na co to predevsim budes pouzivat.
Hmm, s tím nemůžu než souhlasit :cry: Ty čepele mi prostě přijdou krátký. A nosit ssebou nůž s všeobecně použitelnou čepelí a zároveň nářaďovák (defakto jenom kvůli kombinačkám, zbytek častěji než jednou využitelného je na noži) mi přijde unapetitlich. Z vlastní zkušenosti mám ověřeno, že (já + několik mých kolegů, neříkám ale že úplně všichni lidé na celém světě) ty kleště, ráčnu a pod. potřebujou fakt minoritně, a zpravidla v situaci, kdy JE dostupné jiné nářadí...

Výjimkou je ovšem jistý pan MC Giver, nebo jak... ale to je jiná třída 8)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » úte 18.4.2006, 18:14

prave ze ten Leathermann Cahrge Ti ma ty cepele dost velke, kouknete na odkaz, alespon jsem zatim nevidel naradak s tak velkymi cepelemi ...


http://www.kvalitninoze.cz/scripts/podr ... hp?IDZ=503
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » úte 18.4.2006, 18:28

Podle udavanejch rozmeru bude mit cepel necelejch 7 a pul centimetru... To neni zrovna maceta, ale pouzitelny to je, je to tak o centak kratsi nez myho kapesniho noze (ackoli ani to neni extra macek).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 18.4.2006, 18:33

Alistaire píše:... A nosit ssebou nůž s všeobecně použitelnou čepelí a zároveň nářaďovák (defakto jenom kvůli kombinačkám, zbytek častěji než jednou využitelného je na noži) mi přijde unapetitlich...
Co je na tom divnýho? Já nosím spyderco enduru (univerzální 10cm čepel) a k tomu victorinox, ovšem nikoli nářaďový :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » úte 18.4.2006, 18:51

MarK píše:Podle udavanejch rozmeru bude mit cepel necelejch 7 a pul centimetru... To neni zrovna maceta, ale pouzitelny to je, je to tak o centak kratsi nez myho kapesniho noze (ackoli ani to neni extra macek).

presne tak, muj kapesni nuz ma cepel 6,5 a vzdycky stacil, musel B-)))
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pon 27.3.2006, 10:23

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Alistaire » úte 18.4.2006, 18:59

Re Smith - proti této kombinaci nemám celkem nic :)

Já jen, že nářaďováky se podle mě obecně docela přeceňujou (resp. jsem přesvědčen, že poměr cena/kvalita/přínos je u nich značně, řekněme 2-3x nadhodnocen), a lidi, kteří nemají peníze jenom na to, aby byli IN, pak často spláčou nad tím, že si za 4 litry koupili něco, co použijou 2x za rok jenom aby to použili :?

Často si lidi po té co čas nosí nějakou mrchu za 150Kč koupí něco dražšího, a myslí si, že když je to lepší, tak to využijí víc, ale tak to v hodně případech není. Jsem toho příkladem, a v mém okolí je víc takových.
Nosil jsem asi půl roku Gerbera, než jsem usoudil, že jsem ho po počáteční euforii opravdu z kapsičky nevyndal, a prodal jsem ho...
Ty dvě neznačkový mrchy nosím ve zbraňovejch báglech, a za 150 Kč udělaj muziky až kam.

Ovšem nikomu svůj názor nenutím 8)

Spíš by mne zajímalo, kdo skutečně nářaďovák denně nosíte, jak často, a na co to které nářadí použijete?

Já nejvíc používám nůž (3-4x denně na cokoli), šroubovák malý/velký (2-5x týdně), otvírák na flašky (v létě tak 2x denně), otvírák na konzervy (na čundru furt, mimo vůbec). Občas šídlo.
Hodně "sexy" věc je u Victorinoxu i párátko ;?)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pon 27.3.2006, 10:23

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Alistaire » úte 18.4.2006, 19:03

M a r c e l píše:presne tak, muj kapesni nuz ma cepel 6,5 a vzdycky stacil, musel B-)))
Taky jsem měl dřív malej (resp. standardní velikosti) Venger, ale od doby co mám ten větší Victorinox mi ty čepele připadaj strašně malý a úzký. Ta 8,5cm mi teď přijde minimálně možná...
Ale to chce prostě ozkoušet 8)

V žádném případě Tě od nákupu kvalitního nářaďováku neodrazuju, jenom bych chtěl jako kamaráda ze své a téměř celoskupinové zkušenosti upozornil na to riziko, že možná nebudeš výsledkem tak moc nadšen, jak očekáváš. :cry:
Ale možná to bude úplně naopak :P
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » úte 18.4.2006, 19:19

dik B-))) ja uz prave jeden naradak mam, je to darek, tak nechci riat ze je to shit, ale je to proste noname, tim padem i kvalita materialu atd ... ale je fakt ze mi zatim stacil, ale asi bych chtel neco poradnyho ...

ja jsem takovej kutil, ke kverum se to hodne hodi, obzvlast k tem nasim B-) (tim nemyslim GLOCK), tak chci mit profi naradi, a chci na nej mit spoleh

navic bych chtel tu malou golicku (racnu na bity) od Victorinoxu, jako bonus navic, to me uchvatilo, mam 1/2 i 3/4ku golu, oboji od TONY a jsem s tim vrcholne spokojenej, nedokazu si bez toho vubec predstavit jakoukoliv praci na aute, nebo i doma ci v praci, a ta racna na bity by se mi taky moc sikla, ted pouzivam nastrnej sroubovak z IKEA a do nej profi bity, vubec nepouzivam normalni sroubovaky a ta racna by se mi fakt sikla ... i kdyz ji spis chci proste pro radost B-)))
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 339

Registrován: úte 21.3.2006, 6:51

Bydliště: stredni Cechy

Příspěvek od WALT » stř 19.4.2006, 0:01

nosim CRKT M16,Wave a zaviraci Viktorinox,po kapsach je i tak plno mista
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pon 27.3.2006, 10:23

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Alistaire » stř 19.4.2006, 14:39

M a r c e l píše: ... i kdyz ji spis chci proste pro radost B-)))
Což je ovšem ve finále největší důvod, a tento důvod já beru 8)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 19.4.2006, 19:29

Dneska jsem okukoval v KOTVĚ nářaďáky. Ačkoli se mi u Gerberů (v cenách kolem 2l) víc líbí konstrukce, vypadají jako polotovar oproti Leathermanůn - a ty jsou zase polotovar vzhledem k Victoinoxu. :?
Nakonec si asi koupím malý kleštičky, dva šroubováčky a pilníček a můžou mi všichni... :twisted:

Příspěvky: 2

Registrován: pon 22.5.2006, 18:04

Příspěvek od Koshi » pon 22.5.2006, 18:37

Mel sem Leathermana Supertool a celkem spokojenej akorat jak tu nekdo psal po par letech vule v cepech a nejmensi sroubovak sem vokousal asi dvakrat ale kdyz uz pak byl kratsi tak uz drzel.Pak sem mel este od Leaythjermana Z Rady Juice, zpracování dobrý výbava taky ale chaběj tam pojistky.Tedka mam Charge TI a s tim sem maximalne spokojenej, Pojistky na vsem,ten diamantovej pilnik je taky dost vychytanej, a kvalitnejsi ocel na hladkym nozi.A vyborne se otvira jednou rukou.
Mam kdyztak moznost sehnat Charge TI za 3000,- kč 8)
Ewerybody be cool,this is a robbery.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » úte 23.5.2006, 9:36

a mohl bys pls zmerit jak jsou dlouhe cepele nozu ?
za ty 3k by byl i s tim naradim?
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » úte 23.5.2006, 11:51

Velice dobré nože jsou Gerbery.

Jenomže v mém případě jsem si pořídil "sárušéná kválitá za sotopadesát" od Vietnamců, poté co jsem dva Gerbery ztratil :mad:

Prostě pro debila jako já nemá nůž za 4 kolíky smysl.
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton

Zpět na „Ostatní zbraně“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz