Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní pčr


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 85

Registrován: čtv 30.6.2011, 18:26

Zbraň: G26,Taurus 85 multi

Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní pčr

Příspěvek od garf » ned 13.5.2012, 15:52

Za období 1 uplynulého měsíce jsem nasbíral několik pozoruhodných zážitků svých i klientů a kolegů a pčr-oddělení pro zbraně a bezpečnostní material, ať už si říkají odbor,oddělení či jinak....
zústanou nezaměnitelní, a hluboko v paměti... :mrgreen:

1.Příběh první Liberec -kolegové střelci v letech , se na mě obrátili s tím,že by si chtěli koupit na "blbnutí"plinking na střelnici - samonabíjecí malorážky alá např M16 ...I sdělil jsem jim, že v dosahu libereckého kraje ,dle mé povědomosti,- oba prodejci mají skladem... a ceny dobré,včetně doplňků a střeliva...- srovnatelné s Prahou....A podstatné -sdělil jsem jim, že na to nutně potřebují Nákupní povolení -na malorážku samonabíjecí !!!, a odvezl jsem je následující den na oddpro zbraně pčr-Liberec, tam po hodině čekání ,jim na oddělení zbraní atd... vysvětlili,že na "dlouhou" malorážku: není nákupní povolení potřeba ! , a přes mou jasnou nedůvěru, že ho skutečně potřebují... ,jsem je tedy odvezl do ZbraněLiberec-Stráže nad Nisou , já překvapen nebyl, ONI ano...,samo NP je potřeba...
A tak jsme se vrátili zpět do Liberce na oddělení pčr a jeden ze dvou kolegů se rozhodl, že si to vystojí znovu... a o povolení alespoň zažádá....Dostal ho okamžitě na počkání, a tak jsme měli ještě dost času a sjeli za dalším prodejcem p.Jiránkem do Turnova, v prodejně měli-to-co jsme potřebovali ,a došlo na ZP+ nákupní povolení...-načež na nákupním povolení, bylo za utracenou stovku,- napsáno-Malorážka opakovací....!!! nesmysl totální....
následující úřední den byla oběma vystavena 2 řádná nákupní povolení, to nesmyslné neuznali jako reklamaci, a díky tomu ho lze případně předložit jako důkaz nesprávného úředního postupu ....
závěrem Liberec odd pro zbraně a bezpečnostní material -nekompetentní příslušník Pat +Mat a nikdo z kanceláře "Odborníků" ho neopravil...
dále,nedůstojné malé úzké prostory pro klienty s velmi omezenou možností sezení,skrze které je ještě průchod k výtahu, všichni čekají na všechno-žádné třídění klientů předem, čekáte,které dveře se otevřou a koho si pozvou ...a tak někteří na kontrolu zbraní čekají 2,5 hodiny, a někteří odchází po hodině s nákupním povolením....
+++++průkaz zbraně ale na počkání...,+++++nákupní povolení na počkání.


2.Pčr pro zbraně Praha -mnoho "Prah"... Sdružení Praha 4, problém se vším...vše trvá...
Klient přinese po koupi zbraň malorážku s optikou, asi meziválečné doby výroby, s čerstvým protokolem ze Státní Zkušebny ...Na protokole ze zkušebny je číslo zbraně, na hl součáti zbraně stejné jen konečné číslo..., na zbrani samé -hledání půl hodiny 3 příslušníků,nucené rozebrání celé zbraně-zapažbení,napínáčku, atd...načež překvapivě výhozní okénko byla ta pravá volba místa s číslem,lupa nebo zkušenost obé chybělo....asi hold těch odhadem 25-27let věku uniformovaného policisty nebude to pravé ořechové ve znalectví zbraní...


3.Pčr pro zbraně Praha-Sdružení-Pha4 oddělení proPraha 1,7,8,9atd...
Nový ZP
Dne 26.3.podána žadatelem řádná žádost včetně náležitostí o nový ZP skupin A,B,E !!! se sdělenou lhůtou vydání+- cca 1měsíc....-Dne 9.5.tedy měsíc a půl !!! se žadatel dostavil k vyzvednutí ZP,načež mu bylo sděleno, že 21.4.bylo řízení vydání jeho ZP přerušeno,protože nedodal Lovecký lístek !!!, o C samozřejmě nežádal :mrgreen: !!!slíbili alespoň že v pondělí 14.5.to bude vyřízeno včetně nákupních povolení....
Takže Praha 4 Sdružení Odd zbraní-
14 dní trvá nákupní povolení,
14 dní trvá průkaz zbraně,
přes měsíc ,někdy 1,5 trvá zbrojní průkaz,
jdete-li zaregistrovat a zároveň požádat o cokoliv =2 x absolvovaná fronta...
Všichni tam dělají všechno, a někteří z nich ,se snaží vymyslet ,jak vám nevyhovět a proč to nejde....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní

Příspěvek od Fugo » ned 13.5.2012, 16:49

To se dívím, Liberec, od února jsem tam byl 4x vše vždy na počkání, nejdéle jsem čekal na PZ na pistoli (ca 20min), jinak super jednání. Pravda na sezení tam moc místa není, ale teď mají sezení i za rohem a k přepážkám si volají rozhlasem (9.5).

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní

Příspěvek od Carloss » ned 13.5.2012, 17:04

Já chodím na Phu 4, snažím se hned na otvíračku... Udělali mi všechno co jsem po nich chtěl, tak nějak jsme se i "neformálně bavili", jak tam tak vypisuje složku, vždy jednoho klienta dělá jeden pracovník. Cokoli jsem měl do 14 dnů bez nejmenšího problému. Kdysi tam měl i kolky, ale to asi zrušili.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 132

Registrován: úte 24.1.2012, 21:12

Bydliště: Karlovy Vary

Re: Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní

Příspěvek od ok1xgp » sob 09.6.2012, 14:46

Tak naopak v Karlových varech vše na 1 s * . Ve středu jsem byl registrovat malorážku. Lidí docela dost, čekal jsem asi 40 minut. Nová čekárna tak pohoda. Šedivák jsem nevypisoval, paní si vzala kupní smlouvu, vyjela šedivák na PC, já pouze podepsal. Za 10 minut vyřešeno. Nákupní povolení automaticky do 7 dnů. Pokud vím, je jedno který den v týdnu si zažádáte ale další týden v pondělí je k vyzvednutí. Vždy příjemní, snaží se pomoct a ne z lidí dělat b......
Vzduchovka vz.47; TAU 6; ČZ vz.50; Glock 21 3 Gen.; Norinco JW 21; CZ vz. 83 9Br; Mosin 1938;

Příspěvky: 85

Registrován: čtv 30.6.2011, 18:26

Zbraň: G26,Taurus 85 multi

Re: Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní

Příspěvek od garf » pon 11.6.2012, 17:31

V Praze na "Sdružení" se trochu vylepšili...3ze 4věcí za 14 dní hotové ,ale 4tá se někam zatoulala-stavte se ve středu-bylo v pondělí sděleno.... :huh: , ale čekat 14dní po zakoupení hračky -miláška- na PZ -to je hrozný :crazy: a to pokušení...Ale i za "okýnkem" je slyšet nářky na to, že to na jednotlivých "Prahách"ještě v prosinci 2011 fungovalo vše na počkání a "klient frendly" ,jejich nespokojenost s" převelením"do "velkochovu"je již sic sporadicky ale slyšet...říkají tomu manufaktůra...
Jinak opět bylo půlhodinové hledání čísla zbraně u okýnka, starší broková kozlice, nový majitel /toho nechápu,že si to koupí ,aniž by viděl-věděl o čísle/, ale opět zezadu přišel "zkušený" mladík v uniformě ,jak přes kopírákasi ten samej -věk 25-27let a povídá ,asi to bude někde vevnitř...., rozchechtal mě a zeptal jsem se ,jestli to hodlaj hledat v komoře nebo laufu, že jim seženu rektoskop /řek sem endoskop.../ :lol: , máte to na spodním laufu před hákem,povídám-a bylo to tam....
jinak čekání nebylo tak hrozné ...
Takže z 4 se vylepšili na 3...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní

Příspěvek od nettik » pát 15.6.2012, 9:50

...zlatej "Smícháč" na P-5 jak to tak čtu. Sice jsem tam kvůli pušce údajně měl jet 4×, ale nakonec stačilo: 1. zažádat o NP osobně, 3. vyzvednout nákupku ...po koupi jsem tam volal, mailem to sice nešlo, ale faxem jsem naposílal vše potřebné a při 3. návštěvě kontrola zbraně a rovnou vyzvednutí PZ.
Sic nejsou nejrychlejší (všechno je tak na týden až dva), tak když můžou pomůžou, vyhoví a jsou milí. *thumb up*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19

Registrován: sob 02.6.2012, 13:35

Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní

Příspěvek od joker4id » pon 24.9.2012, 12:17

Jooo v Liberci jsou šikovný :twisted: posledně tam paní šílela, že nemám doklad o koupi zbraně a že mně nemůže vystavit PZ.....dalo to chvilku lichotivých slova a přesvědčování, ale vystavila :)

Jinak co se týče Liberce - až na občasnou kravinku z pravděpodobného důvodu přepracovanosti (no běžte se tam podívat v úřední den) jsou moc hodný, rádi poraděj a NP/PZ vystavěj na počkání, dokonce už ani nemaj problém s natrhlou bankovčičkou jako dřív.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní

Příspěvek od S474N » pon 24.9.2012, 13:10

joker4id: a s tou bankovkou tam delas co? Ja jenom, ze inspektoraty neberou penize, ale kolky.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní

Příspěvek od Selag » pon 24.9.2012, 13:12

S474N: Jak kde. V Ji taky berou peníze.... :-)
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19

Registrován: sob 02.6.2012, 13:35

Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní

Příspěvek od joker4id » pon 24.9.2012, 13:41

Přesně tak, u nás vemou peníze, hoděj si je do kasičky a z desek vytáhnou kolek, kterej ti tam nalepěj.

Edit: nerad bych kecal, ale mám dojem že jsem četl něco ve stylu, že už i musej brát peníze, ne jen kolky.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní

Příspěvek od S474N » pon 24.9.2012, 14:19

Selag+joker4id: to obvykle delavali, ale uz se jim do toho vubec nechce. Kdy naposledy to mate realne vyzkouseno/overeno?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní

Příspěvek od Fugo » pon 24.9.2012, 14:25

10.9, Liberec je fakt v pohodě, kolky padesátkovejch a stovkovejch hodnot mít budou stále, 1000kč a více si musíte donést....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19

Registrován: sob 02.6.2012, 13:35

Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní

Příspěvek od joker4id » pon 24.9.2012, 14:27

Na začátku měsíce jsem tam byl a v pohodě.

A já blbec jsem si myslel, že tohle se děje normálně....holt jinej kraj, jinej mrav
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní

Příspěvek od Selag » pon 24.9.2012, 14:35

S474N: Osobní zkušenost ze srpna a v pátek 21.9. jsem tam kvůli tomu znova volal. Kolega šel dnes přihlašovat zbraň. Kolky nechtějí, stačí jim peníze.... :-)
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní

Příspěvek od maja » pon 24.9.2012, 15:14

Holt velkoměsta (Praha, Brno) musí mít vždy něco extra :)

Příspěvky: 4

Registrován: pát 27.7.2007, 10:13

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Liberec

Re: Na odbornou práci jsou "odborníci" ...odd služby zbraní

Příspěvek od martin8852 » pon 05.11.2012, 18:09

Dnes PZ na pockani (cca 30min).
Mozna ty jednoduche ukony (PZ, NP) ihned. Ostatni dele.
jen OT: Nekdo tam byl na kontrolu/prepis s kapesni (duo, kevin) a urad po cca 10 letech prisel na to ze to nema zkusebnu. Tak se tam dohadovali. Takze lze asi ocekavat cokoli, hi.

Ahoj

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz