Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Otázka je v prvním příspěvku tohoto tématu

U sekuriťáka vadí, u policisty nevadí
19
41%
U sekuriťáka nevadí, u policisty vadí
1
2%
U obou mi to nevadí
17
37%
U obou mi to vadí
2
4%
Je mi to jedno
7
15%
 
Celkem hlasů: 46
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od Nikdo » pon 05.11.2012, 14:43

Snad všechny činnosti BA jsou koncesovaná živnost, tím by se to dalo definovat, zaměstnanec nebo smluvní spolupracovník provádějící tuto činnost.

Já jen nechápu, proč na to dělat extra vyhlášku a poskytovat to jako privilegium jen někomu. Úplně by stačilo vyškrtat zákazy viditelného nošení ze zákona 119.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od cmk » pon 05.11.2012, 14:56

Protoze kdyz vidim nektery ty jelita, co "chranej" v obchodaku, tak to pravo nedaval uplne vsem :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od Nikdo » pon 05.11.2012, 15:12

Však právo nosit skrytě bych nechal zachováno, a předpokládám, že zejména v civilním sektoru by bylo hojně využíváno.

A jelita u supráčů přece nemají bouchačky, nebo je maj hodně dobře schovaný, v těch tesilkách a košili by to bylo vidět...
EDIT: Eště se vrátím k Tvé poznámce:
Ale jo, ale to se bavime o 2 ruznych vecech.
jedna vec je aplikace stavajiciho zakona.
Druha vec je, jak by to mohlo vypadat pri jinem zakonu.
Já považuji věci za správné nebo špatné podle svého svědomí a své úvahy. Kvůli takové prkotině, jako že je viditelné nošení civilům zakázáno, jej přece nemůžu považovat za špatné :wink:

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od Carloss » pon 05.11.2012, 22:30

Tvůj pohled na správné a špatné je sice hezký, leč je zcela irelevantní, protože ve skutečnosti nerozhoduješ o tom, co správné je a co ne. O tom totiž v podstatě nerozhoduje nikdo. To jsou věci dané svou podstatou.

Já jsem to už psal jinde. Ona by stačila jediná věta do zákona. Něco ve smyslu, že příslušný útvar PČR v odůvodněných případech udělí oprávnění nosit zbraň neskrytě. Důvody mohou být: Přeprava peněz, více než..., přeprava drahých předmětů..., ochrana objektů..., co já vím... Takový pracovník musí být označen dle přílohy... blablabla (vytvoří se návrh nějakého jednotného odznaku, třeba s číslem... Nad technikáliema, formulacema, podmínkama... sze dá dloooouze diskutovat. K tomu řádek do správního řádu, kolik takové povolení bude stát... on takovej odznak taky nevyrobí nikdo zadarmo, atd... Zase tolik by toho nemuselo být. A ten, kdo to ke své práci potřebuje, tak se k tomu dostane, ten, kdo nepotřebuje to prostě mít nebude. Za porušení by se mohly zvýšit postihy... a hle... hned tu máme pár kaček do rozpočtu.

Zdůrazňuji, že to je jen možnost. Nikoli, že to tak já nutně zastávám. Osobně mi to je fuk. Spíš jde o to samotné dodržování zákonnosti a nehraní si na "lepší a lepšejší"...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od Nikdo » úte 06.11.2012, 12:56

Zákon je jen cár papíru, který si vymysleli lidi. Mně jde spíše o faktické chování. I při "dodržování zákonnosti" jde dělat pěkné sviňárny, a naopak, lze porušit zákon a současně se chovat velmi konstruktivně a ohleduplně.

Zrovna to CMKem zmíněné viditelné nošení ochrankou při přenosu peněz, je typické porušení zákona, které vůbec nikomu nevadí (victimless crime). Zákon je blbý, všichni to vidí, a celkem oprávněně to pak vede k neúctě k zákonům.

Ono obecně viditelné nošení nikomu a ničemu nevadí. Denně potkávám desítky lidí, co nosí viditelně, žádnou paniku nešíří, nikdo je o zbraně neobírá. Lidi na střelnicích, ochranka v bance, policajti, strážníci...

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od Carloss » úte 06.11.2012, 13:26

Ono to nikomu nevadí, dokud jednoho na základě téhož ustanovení budou orgány popotahovat a jinému to budou otevřeně tolerovat. V tom je ten základní problém.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od Nikdo » úte 06.11.2012, 13:34

Takže zase vadí jen zákon resp. jeho aplikace.

Hypoteticky: měl bys Ty osobně něco proti povolení viditelného nošení všem?

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od Carloss » úte 06.11.2012, 14:02

Jako mylíš bez čehokoli? Prostě ať si to dělá kdo chce jak chce? Docedla jo. By to tu taky mohlo vypadat jak na divokym západě. Ono totiž nejde jen o držitele zbraní B a C, ale i o "Déčkaře". Neříkám že všici, to jistě ne, ale je tu dost takových, kteří by to tak asi dělali, čistě pro svá ega. A měci "Béřkaři" jistě taky.

Takže: Já fakt nevím, proč to nepovolit v ODŮVODNĚNÝCH případech. Ale implicitně... spíše ne.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od Nikdo » úte 06.11.2012, 14:14

Špatná formulace, omlouvám se. Prostě ze zákona vyškrtat zmínky o tom, že nošení nesmí být viditelné v (je jich tam dohromady asi deset). Kdo je oprávněn nosit, ať si nosí, jak chce.

Podle mne by stejně většina lidí nosila skrytě. Ale ten, kdo by se rozhodl nosit viditelně, by neměl problém se zákonem.

No a co, že by to vypadalo jako na Divokém západě... http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011011701
A širší zamyšlení... http://www.mises.cz/clanky/recenze-the- ... t-375.aspx
Tu knihu Not so Wild Wild West si asi budu muset opatřit :)

Selským rozumem: nikdo nemá zájem střílet se na veřejnosti. Sem tam někdo použije pěsti nebo nůž. A i ten by si to na dohled od něčí zbraně dost možná rozmyslel.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od Carloss » úte 06.11.2012, 17:23

Nejde o to, že by někdo měl zájem jen tak střílet na veřejnosti. Toho se nakonec toto ustanovení vůbec netýká... Jde o to, že existuje dozajista skupina, nebo skupiny lidí, kteří budou nosit třeba kuličkovky, plunovky a další... jen proto, aby byli IN i když víme, že to IN vůbec asi není. A opravdu si nejsem jist, jak by se na to obecná veřejnost tvářila. A tato individua od těch slušných střelců odlišila. Buď si jist, že NIJAK.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od Nikdo » stř 07.11.2012, 10:44

Komu a jakou škodu působí taková viditelně nošená airsoftka či plynovka? Maximálně tak svému nositeli, až jej někdo klepne za uši jak králíka, a zbraň mu odebere :twisted:

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od Carloss » stř 07.11.2012, 12:14

Jakou škodu? Nestřelců je v našich končinách poněkud víc, než střelců. Nechtěl bych se dožít toho, jak právě nestřelci budou ukazovat na všechny střelce a vyřvávat, že je nutno zbraně zakázat, protože si připadaj (nestřelci) jak na divokym západě, a to právě kvůlivá několika jedincům.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od S474N » stř 07.11.2012, 12:16

Panove, naprosto uprimne - s teoretickyma filosofickyma zvastama bezte slusne receno do prdele *4*. Zakon je jednou danej a bud to BA budou dodrzovat nebo ne. Pokud se to nekomu nelibi nebo to nekomu nevyhovuje, tak at apeluje na zmenu zakona. Me osobne serou jiny veci, ktery se me primo dotykaji - tlumice, lasery a dalsi veci, jako primarne to, abychom mohli drzet/nosit i nadale, nez to, jestli nejakej magor s IQ tykve ten zakon porusuje s kdovi jakym duvodem, jestli ho v mladi bil otec nebo znasilnoval stryc.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od Nikdo » stř 07.11.2012, 14:09

Těma teoretickýma a filosofickýma žvástama se tu snažím vysvětlit, že zákon je v tomto bodě podle mne špatný. Jeho formální porušení (pouhé viditelné nošení bez dalšího, například ohrožování okolí) mne nechává chladným. Necítím potřebu kohokoliv kvůli tomu buzerovat či udávat, ať je v černých kapsáčích a vestě s nějakou formou hvězdy nebo v džínách a triku. Howgh.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od Carloss » stř 07.11.2012, 14:12

Zákon je zákon a má být dodržován. Jak praví Satan. Jeho porušování jedinci s IQ TyQe by však právě mohlo mít za následek zpřísňování zákona až k samému zákazu zbraní pro veřejnost úplně. A toho se opravdu dožít nechceme asi nikdo.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od S474N » stř 07.11.2012, 16:40

Carloss: naprosto presne si vypichnul hlavni pointu, kterou jsem zminil i ve svem prispevku - abychom i my mohli drzet/nosit nadale.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od cmk » stř 07.11.2012, 21:59

Opravdu si nekdo myslite, ze clen BA at uz pred obchodakem s kufrem penez v ruce nebo na Vaclavaku u burta zpusobi neskrytym nosenim zprisneni zakona?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od Carloss » stř 07.11.2012, 22:29

Ten možná ne. Jeden... Jiný to už může být, jak jsem psal, pokud jich bude horda, protože to je přeci "společensky přijatelné porušování zákona" (i když zákona u nás tvořej a hlavně schvalují zástupci společnosti) a pak horda týpků s IQ 5 (reaguje na světlo) s Déčkama, kteří by mohli neskrytě nosit taky a jsem si jist, že by se několik, možná i dostatek, takových našlo. Proto si myslím, že aspoň formálně by to jistému procesu "povolování v odůvodněných případech" podléhat mělo. Tím by se tak říkajíc koza nažrala a vlk zůstal celý... Kdo by to potřeboval, povolení nosit neskrytě by prostě dostal.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni - ANKETA

Příspěvek od reddog » stř 07.11.2012, 22:37

CMK:
To mi trocha pripomina jeden vtip:
Dotaz: Kolik stoji kapka benzinu?
Pumpar: Ále nic
Zadost: Tak to mi nakapejte tricet litru

Tak nejak to jednim zacina vzdy, pridaji se dalsi a vice a uz to opravdu muze nabrat blby smer. Takze v sirsim pohledu? Ja si myslim, ze klidne i jeden otres muze vyvolat lavinu.
Tomik

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz