Problémy, závady.......rady a porady


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 195

Registrován: pát 02.3.2012, 20:51

Zbraň: Walther PPQ

Bydliště: MOST

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od Deringer » úte 06.11.2012, 22:35

Si pripadam jako blbec, ale ono to vazne funguje :D moc dekuju :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od maja » úte 06.11.2012, 23:16

Není zač, fakturu pošlu poštou :D

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od PB » stř 07.11.2012, 0:52

u toho vyhazování nábojnic ještě nebyla zmíněna vratná pružina- když se unaví taky může změnit dynamiku cyklu. a nebo ještě trocha teorie, když vypadá vytahovač ok tak bych demontoval sestavu plunžru a jeho pružiny, která ho (vytahovač) odpružuje- jestli nepruží blbě (bordel, prasklá pružina...)
Kolik Glocků máš, tolikrát jsi člověkem.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od HV » stř 07.11.2012, 8:48

Revas: Asi je to poslední možnost. Pokud jsi měnil domeček, zkus ještě vyměnit (půjčit si od kolegy střelce) sestavu vytahovače + čep s pružinou k vytahovači.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od FRENKY » stř 07.11.2012, 9:05

U těch vytahovačů je ještě jedna důležitá věc, která stojí za prověření.
Pokud máš vytahovač s výstražníkem (nový typ), musí být na pružině vytahovače nasazen čep černé barvy.
Pokud máš starý typ vytahovače (bez výstražníku), tak čep musí být bílý (je delší).
Když to zaměníš, riskuješ (možná popsané) závady.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 27

Registrován: pát 10.4.2009, 8:52

Zbraň: Glock 17, 21

Bydliště: Blansko

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od revas » stř 07.11.2012, 12:38

PB, HV: Vratná pružina, sestava vytahovače - s kamarádem co má "dobrýho glocka" jsme si vyměnili závěry kompletní včetně hlavně a pružiny ale bohužel už byla tma a málo střeliva takže test bylo jen pár ran, ale nějaký zlepšení jsem tam nepozoroval, teď v sobotu jdem zase na střelnici takže to zkusíme znovu a pořádně a zaměřím se na tu pružinu.

FRENKY: dík za tip - vytahovač nový s výstražníkem a čep černé barvy tam mám, pružina je ok, nikde žádná výrazná známka opotřebení.

Pokud někoho ještě něco napadá tak prosím pište dál.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od HV » stř 07.11.2012, 14:30

Tak to už fakt jen rozdupat nebo poslat do MPI :mrgreen:
Napadá mě taková zhovadilost. Že domeček je níž než by měl být. To by to ale zase nejspíš kulometilo nebo vůbec nezachytilo táhlo za úderník. Je to divný. Co oběhaný vodítka závěru? Že by tam byla větší stranová/výšková vůle? Asi taky blbost co?
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 195

Registrován: pát 02.3.2012, 20:51

Zbraň: Walther PPQ

Bydliště: MOST

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od Deringer » stř 07.11.2012, 16:16

Pokud je tu moznost, tak bych zkusil jinej komplet osazenej ram. Pokud by to nedelalo, tak postupne do jineho ramu prendavat soucastky z tveho glocka a takhle na to jit s vylucovaci metodou. Jinak to odnyst nejakymu puskari.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od FRENKY » stř 07.11.2012, 16:24

No už je to tu jedna "zoufalá" rada za druhou, tak přidám ještě dvě :)

Co zásobníky? Teoreticky může špatná geometrie vývodek zapřičinit větší brždění závěru (náboj víc leze ven)

No a zoufalá rada z těch nejzoufalejších: Nemáš tam sestavu pružiny vytahovače strčenou opačně? (prý se to fakt stává - zejména u prvorozebíračů :) )
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 27

Registrován: pát 10.4.2009, 8:52

Zbraň: Glock 17, 21

Bydliště: Blansko

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od revas » stř 07.11.2012, 18:32

HV: domeček níž být nemůže má to doraz, vodítka závěru jsou krapet ojetý ale nic co by vypadalo nějak hrozně - mažu pravidelně tak jak se má, drážka v závěru nemá odřený ani černění, všechno se tváří jako naprosto v pořádku. Rám taky není prasklej podrobně jsem ho prohlížel. Vůli jsem zkoušel porovnávat s dobrým Glockem a zdála se mě tak nepatrně větší že si tím ani nejsem jistej jestli se mě to fakt jen nezdálo že je větší.

Deringer: To jsem už zkoušel jak jsem psal výš, ale výsledek taky zatím žádnej, test s jiným rámem budu opakovat ještě teď v sobotu. jinak jsme s tím byl na střelnici v TRIGGERu v Brně ale nebyl tam žadnej Glock-zbrojíř, tak si z toho zkusil střelit pán co tam měl službu a taky mu to lítalo na hlavu, zkusili jsme i G17 Gen4 co tam mají na půjčení a ta byla taky špatná, vyhazovala rovnou nahoru, tam bude asi problém s vratnou pružinou co se pak u Gen4 měnil.

FRENKY: zásobníky zkoušeny 2 jiný a třetí úplně novej jsem k vůli tomu koupil, včetně záchytu zásobníku a nic, a sestavu pružiny vytahovače mám dobře taky mě to napadlo tak jsem si to ověřoval podle plánku, Glocka rozebírám tak 4x do roka na kompletní čištění, takže nikde není nic nadměrně zasranýho nebo výrazně opotřebenýho.

Vrtá mě v hlavě jestli by ta vratná pružina nemohla být nějak unavená, ale nechce se mě věřit že by 18.000 ran takhle vyřídilo "nesmrtelnýho" glocka. Zaměřím se na to, zkusím koupit úplně novou a pak vám dám vědět jak to dopadlo. Pokud někoho napadne ještě nějaká rada klidně i zoufalá rád ju vyzkouším. ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od FRENKY » stř 07.11.2012, 19:03

No hele, přečet sem si ještě jednou tvůj původní příspěvek a začíná to trochu dávat smysl.
Vypadá to, že vytahovaná nábojnice nemá dostatečnou podporu "od spodu", tedy od nábojů v zásobníku. Tomu by odpovídalo i to, že když zatlačíš zespodu na šuple, tak je to ok.
No schválně si zkus vystřelit náboj ze zbraně bez vloženého zásobníku. Buď nábojnice propadne zásobníkovou šachtou ven, nebo jen velice neochotně tak tak vyletí výhozným oknem.
Zaměřil bych se možná tímto směrem.

Ovšem vzhledem k tomu, žes měnil jak zásobník, tak záchyt, tak už toho moc k zaměření nezbývá :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 27

Registrován: pát 10.4.2009, 8:52

Zbraň: Glock 17, 21

Bydliště: Blansko

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od revas » čtv 08.11.2012, 6:58

FRENKY: to jsem už taky zkoušel a nábojnice propadne zásobníkovou šachtou.

Ještě přidám jednu věc co jsem si teď vzpomněl, ten kamarádův "dobrej glock" co vyhazuje tak jak má, jsem dal do ruky kamarádce co nestřílí a u které se dal předpokládat Limpwristing http://www.ktrange.com/articles/a8/a8.html a hele nábojnice jí začaly taky lítat do obličeje, takže jsem si myslel že mě změkla ruka, jenže to se mě pak nepotvrdilo, dalším lidem to taky lítalo do ksichtu. Takže to vypadá že na tom mým "špatným glocku" závěr nemá dostatek energie, která se někde ztrácí, nikde ale nic nedrhne a závěr chodí hladce v kolejnicích,tak jedině kde by se mohla ztrácet je ve vratné pružině, ale že by pružina časem ztvrdla, to jsem ale ještě neslyšel.
A nebo je možnost že se jí to jen v té ruce stáčelo výhozným okýnkem směrem k obličeji a tím pádem to jen nebylo poznat že vyhazuje dobře, to už se nedalo zjistit, po 10 ranách už střílet nechtěla :D
Tak co napadá vás ještě něco?

Příspěvky: 10

Registrován: pát 04.1.2008, 16:34

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od puksem » čtv 08.11.2012, 8:52

ahoj: skus este jednu vec pilnikom upravit hrot vyhadzovača...ak sa pozrieš na rozobrate G-čko zhora tak vyhadzovač je pribrusený viac na pravu stranu ...musis bud vyrovnat čelo alebo velice mierne ho nasmerovat hrotom na lavu stranu... Ide o to ze ak nabojnice smeruje priliš do prava tak ti narazi do zaveru, kde sa odrazí a mas ju v očiach :? mam to takto upravené na vsetkych svojich glokoch. zabere ti minutu roboty a ak by si to nahodou pokazil co takmer nehrozí tak tato suciastka nieje nijak draha..

Příspěvky: 27

Registrován: pát 10.4.2009, 8:52

Zbraň: Glock 17, 21

Bydliště: Blansko

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od revas » čtv 08.11.2012, 18:06

puksem: hmm to je zajímavý tip, taky mě to napadlo jestli se ty nábojnice nemůžou odrážet od závěru. vyhazovač mám nový a ten má stejný tvar jako ten starý a ten problém nevyřešil, moc se mě tomu sice nechce věřit že by to fakt pomohlo, ale zkusím to, tím zbroušením starého vyhazovače nemám co ztratit, zkusím to upilovat a v sobotu zkusím na střelnici.
Díky za tip.

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od PB » čtv 08.11.2012, 18:38

dej vědět jak si dopadl, to mě zajímá.
Kolik Glocků máš, tolikrát jsi člověkem.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od HV » pát 09.11.2012, 7:56

:) to je jak rada na úpravu vyhazovače K100 ale ten má na čele daleko větší plochu. Glockáckej vyhazovač je jen kus plechu a čelo tvoří spíš jehlu. Jsem zvědav jestli to zabere.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 27

Registrován: pát 10.4.2009, 8:52

Zbraň: Glock 17, 21

Bydliště: Blansko

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od revas » sob 10.11.2012, 17:46

Tak hoši nezabralo, napřed jsme to obrousil do roviny a pak i zešikma a nic, pořád si to lítá jak to chce.... chce se mi brečet :cry:

Tak co, napadá někoho ještě něco?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od maja » sob 10.11.2012, 18:00

Už snad jenom koupit novou pistoli.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od kuba » sob 10.11.2012, 18:19

co pouzivas za naboje?
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 27

Registrován: pát 10.4.2009, 8:52

Zbraň: Glock 17, 21

Bydliště: Blansko

Re: Problémy, závady.......rady a porady

Příspěvek od revas » sob 10.11.2012, 18:52

kuba: klasika sellier-bellot a vlastní přebíjený, dělá to na všechny stejně, u přebíjených jsem vyzkoušel laborace od slabších až po silný a výsledek furt stejný.

maja: když jsem jí kupoval novou - z druhé ruky měla najeto 600 ran tak byla ok nebyl žádnej problém a teď po 18.000 ran problém je, když koupím novou tak si nejsem jistej jestli za dva roky nebudu opět tam kde jsem teď. Rád bych tenhle problém vyřešil, zkusím všechno co mě napadne a pak - což bude asi už brzo - to půjde do "servisu".

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz