Další napadení člověka psem


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Další napadení člověka psem

Příspěvek od Lars » čtv 15.11.2012, 19:51

http://hradec.idnes.cz/malamut-pokousal ... zpravy_pos

Už jsme tu jednou něco podobného řešili a pobláznění pejskofilové se do mě opět pustí - ale 3000 Kč jako pokuta za jizvy na celý život? No to si snad někdo dělá p*del, ne? :mad:
Psa odstřelit - napadl jednou, podruhé to zopakuje.
Majiteli napařit doživotní zákaz vlastnictví psů a doživotně platit tomu klukovi!
+ samozřejmě úhrada všech výloh s případem spojených.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od AREYOU » čtv 15.11.2012, 20:17

Ja bych to videl podobne, za psa je zodpovedny majitel a pokud se neco takoveho stane v prvni rade trestat majitele psa.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od panvrabec » čtv 15.11.2012, 21:24

ČR je země s nejvyšším počtem psů na obyvatele. Na světě! A podle toho by měly vypadat zákony. Určitě by se měly nějakým způsobem zpřísnit podmínky pro chov nebezpečných psů. Kdyby to bylo dítě, tak by pravděpodobně nepřežilo (soudím podle fotek zranění). A psy bych z potrestání vynechal, každý pes instinktivně běží za pohybujícím se cílem, je to v nich zakořeněné. Chyba je jednoznačně na straně majitele, že si jej neuhlídal.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Lars » čtv 15.11.2012, 22:43

Od kdy je malamut nebezpečný pes?
Naopak - tažná plemena by v sobě geneticky měla mít zakódovánu nekonfliktnost, jednak aby v tažné smečce jeden neútočil na druhého, a druhak aby neútočili na vůdce-mushera. Netuším, nakolik je to pravda, ale někde jsem četl, že třeba v Kanadě v chovech těchto tažných plemen okamžitě vyřazují (=likvidují) štěňata už jen při náznaku možné budoucí agresivity.
Tím chci říci, že pokud takovéto plemeno na člověka zaútočí, je něco špatně už v jeho genetické výbavě a je jen otázkou času, kdy to udělá podruhé.
Proto jednoznačně tvrdím: UTRATIT!

A pokud, cituji: ...každý pes instinktivně běží za pohybujícím se cílem..., pak by měl mít každý člověk právo instinktivní obrany všemi prostředky, jež má v danou chvíli k dispozici - bez ohledu na nějaké normy (KN). Člověku chybí psí zbraně (zuby a drápy), zbraně, které mohou člověka usmrtit. Proto by člověk měl mít morální právo bránit se tak, aby se těm psím zbraním ubránil.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Strelkyne » čtv 15.11.2012, 22:57

Malamut je velice tvrdohlavé a těžko ovladatelné plemeno, náročné na výchovu. Není to bojový pes, to označení samo o sobě je nesmyslné, protože vždycky záleží na výcviku a výchově každého psa. Malamut ale klame tělem, protože velmi rád vyvolává rvačky s jinými psy (a nejen se psy) a je velmi dominantní. Mašéři potvrdí, že to není pes pro nezkušeného člověka, který neuplatňuje důslednost při výchově. Více viz tady: http://aljassky-malamut.hafici.cz/
A že se jedná o chybu majitele, to je jasné. Pes za to nemůže.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Lars » čtv 15.11.2012, 23:08

Střelkyně - bez urážky prosím, ale jděte už všichni pejskaři do háje s tím Vaším: pes za to nemůže...
Tak pokousal ho majitel psa, nebo pes sám? Cvičil ho někdo k tomu, poštval ho někdo na toho kluka?
Když to přeženu, tak takovou obhajobu budu aplikovat třeba i na Breivika, který přece taky nemůže za to, co udělal, neboť určitou dávku agresivity v sobě máme jako genetické dědictví po předcích všichni... a to společnost ho k tomu šílenému činu dohnala - ne?

Pes přece není neživá věc, jako třeba pistole. Ta jasně nemůže za to, že z ní někdo vystřelí. Ale u zvířete je to jiné, to útočí proto, že podlehlo svým pudům. A pokud mu ty pudy velí zabíjet, nemá mezi lidmi co dělat!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od kolaCZek » čtv 15.11.2012, 23:59

Lars: I agresivni pes ma jakesi pravo na zvot. A je na panickovi, aby mu nasadil kosik, nepustil ho z voditka a jasne definoval, jak se pes bude chovat k okoli. A pokud psa nezvlada, tak ho nema vlastnit. Pes je proti panovi tupe zviratko. To jeho panicek by mel myslet, predvidat a jasne urcovat, co pes bude a nebude delat.
Pokud pes nekoho pokouse, tak za to muze jednoznacne pan. Stejne, jako kdyby nechal odbrzdenou Avii zaparkovanou na kopci. Panicka patricne potrestat, zakazat mu vlastnit psa, nechat ho calovat odskodneni za nasledky, ktere zpusobil neopatrnym zachazenim se psem, psa odebrat a najit mu lepsiho pana. Tak bych to videl ja... :wink:

A ted prihoda ze vcerejsiho vecera, ktera se docela hodi... Prijdu domu, capnu plnej kos, ze s nim jeste skaknu, nez se prevliknu do teplaku. Tak si v pohodicce jdu s kosem a z prilehleho parciku se na me riti coklisko. Byla uz docela tma, tak jsem slysel jen priblizujici se stekani a susteni spadaneho listi. Od pruseru nas vsechny zachranilo jen to, ze jsem ze tmy slysel i kriceni sousedky o ktere jsem vedel, ze ma neskutecne akcni a hrave stene. Tak jsem pustil pazbicku Glocka, prehrnul mikinu, zadupal na psa, ktery temer okamzite zmizel v parku a sebral rozsypane odpadky. Rychle jsem je to vsechno nahazel do popelnice a vyfrcel se stazenou riti domu... Mno nebylo to moc dobry. :? A pani jsem od te doby jeste nepotkal, tak buh vi, co si ted o me mysli. :crazy:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od panvrabec » pát 16.11.2012, 0:28

Lars:
Lars píše:Od kdy je malamut nebezpečný pes?
Každý pes nad 20 kg hmotnosti je nebezpečný. Proto jsem schválně nekonkretizoval.

Lars píše:Naopak - tažná plemena by v sobě geneticky měla mít zakódovánu nekonfliktnost, jednak aby v tažné smečce jeden neútočil na druhého, a druhak aby neútočili na vůdce-mushera. Netuším, nakolik je to pravda, ale někde jsem četl, že třeba v Kanadě v chovech těchto tažných plemen okamžitě vyřazují (=likvidují) štěňata už jen při náznaku možné budoucí agresivity.
To je pravda tak možná v kanadě u extra závodních psů, kde se toto 100% vyžaduje, zeptej se někoho ze zdejších chovatelů, kolik štěňat z vrhu utratí...

Lars píše:Tím chci říci, že pokud takovéto plemeno na člověka zaútočí, je něco špatně už v jeho genetické výbavě a je jen otázkou času, kdy to udělá podruhé.
90% zdravých psů se pustí za běžícím člověkem, né podruhé, ale pokaždé, až do doby, kdy bude mít tak silnou displazii, že nebude moci běhat.

Lars píše:Proto jednoznačně tvrdím: UTRATIT!
NO COMMENT...

Lars píše:A pokud, cituji: ...každý pes instinktivně běží za pohybujícím se cílem..., pak by měl mít každý člověk právo instinktivní obrany všemi prostředky, jež má v danou chvíli k dispozici - bez ohledu na nějaké normy (KN). Člověku chybí psí zbraně (zuby a drápy), zbraně, které mohou člověka usmrtit. Proto by člověk měl mít morální právo bránit se tak, aby se těm psím zbraním ubránil.
Tak s tím mi nezbývá, než souhlasit.


Díváš se na to ze špatné strany. Pes je v podstatě VĚC kterou má ve své vůli člověk. Ve správných rukou je ten pes zcela bezpečný, při neopatrném zacházení je nebezpečný. Stejně jako např. motorka, nějaký debil si koupí silnou mašinu a smete s ní děcko, nechal bys zatrest tu motorku rozřezat na kusy ?????? Ne, je to jen o majiteli, koupí si ji jiný člověk, který jezdit umí. Jinak ty tvoje výlevy jako "JEDNOZNAČNĚ UTRATIT" nemá cenu komentovat. A to podotýkám, že sám jsem zažil napadení psem. Nikdy bych toho psa nezabil, vyřídil bych si to s jeho majitelem, ve své moci ho má jen on.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Lars » pát 16.11.2012, 8:44

Všechna ta přirovnání k silným motorkám, zaparkovaným aviím (a protože jsme na střeleckém fóru, tak i ke "zlým" zbraním) jednoznačně pokulhávají.
Motorka se sama od sebe nerozjede 150, avie se sama neodbrzdí - nebo snad někdo víte o takovém případu?
Jsou to prostě neživé věci, bez vlastní vůle (pominu-li ten krásný bourák, co se v něm v jednom starším česku filmu proháněla budoucí paní prezidentová). U zvířete-šelmy je to něco jiného, má své instinkty, které mu velí zabíjet, což motorka ani avie nemá.
Takže budiž, netrvám na utratit, ale zcela určitě natrvalo izolovat od lidí, možná nějaký speciální útulek, kde by si psisko dožilo a kdo chce riskovat, ať se tam o něj stará. Ale na ulici, do parku, jednoduše kdekoliv mezi lidi už takové zvíře prostě nepatří. Howgh!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od maja » pát 16.11.2012, 9:14

Pes se v naprosté většině případů najednou neutrhne a nezačne útočit. Vždycky tomu předchází signál, že je něco špatně. Majitel to prostě nezvládl. Tečka.

Larsi, asi máš špatné zkušenosti se psy, ale jako ve všem, nelze generalizovat. Mně třeba vadí hysterické majitelky malých smetáků, kteří zuřivě štěkají na mého psa spořádaně šlapajícího na polní cestě bez vodítka vedle nohy, a taky si nemyslím, že se takhle chovají všichni. A že mě jejich řeči dokáží okamžitě vytočit (ať si nejdřív vychovají vlastního psa a pak něco říkají).


Edit: Příspěvek z diskuze pod článkem:

Tak jo, pes někoho pokousal. Story stará jak lidstvo samo. Ten den taky u nás taky bylo spácháno několik vražd, desítky lidí byly jinými lidmi předpadeny, stovky zmláceny a tisíce okradeny. Ale tohle je kauza jako prase. Je třeba uvést, že napadení psy stále přibývá, pak vytvořit návrh nějakého osvíceného zákona proti bojovým plemenům a hlavně to všechno důkladně prodiskutovat na internetu

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od josuk » pát 16.11.2012, 12:08

Lars píše:.. 3000 Kč jako pokuta za jizvy ..
btw: jedna věc je pokuta, druhá věc, že poškozený může uplatňovat náhradu škody.. (pokud ho jizvy např. vyřadí z lukrativního zaměstnání.. nevim :wink: .. tak je to náhrada docela i dost vysoká)

souhlasím, že zvířata za to nemůžou, to jen bláznivý pejskofilové bez rozumu nám nepřiměřeně zasahujou do přirozenýho výběru.. :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od panvrabec » pát 16.11.2012, 17:29

Larsi, motorka se sama na 150 nerozjede, ale pes si taky neotevře branku, nesundá košík a vodítko. Je to totéž. Ale jako přirovnání to stačí. A ten pes nemusí být vůbec zlý, co když má majitele vypatlance, který ho poštval postrašit běžce a pak dělal překvapeného ? Kdybys přiřel ke mě a já měl psa u nohy, tak by ses s ním mohl vklidu mazlit. Nikdy by na tebe nezaútočil, dokonce ani kdybys mu sahal do misky. Ale v momentě, kdy bys běžel a já měl psa navolno daleko od sebe, je možné, že v tobě spatří kořist. To je u všech psů přorozené, že to, co utíká, je kořist. Z toho důvodu má můj pes vždy na veřejném prostranství plastový bezpečnostní náhubek se zakulacenými hranami. Ale i tak ho v obci nikdy nepouštím, jen daleko v divočině, nebo na rovině, a ještě má reflexní vestu. Netrestej chudáky psy, jsou to jen společenská zvířata, lidi se je snaží polidšťovat a pitvořit k obrazu svému, pak to končí špatně.

Kdyby mne zmrzačil pes, nikdy bych se na něm nemstil, ale dal bych do huby pánovi. Samozdřejmě to platí až po útoku, kdy odeznělo bezprostřední nebezpečí. Když jde o kejhák, tak se člověk musí bránit všemi možnými prostředky a život psa jde stranou.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 146

Registrován: pát 16.12.2011, 8:33

Zbraň: GP K100 Mk.7

Bydliště: Tam kde vidíš co dýcháš

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od kašpar » pát 16.11.2012, 18:54

souhlasím se Strelkyní. Za tohle může jendoznačně majitel. Pokud psa nedovedl umravnit doteď, tak už to stejně nesvede a je jen otázka času kdy se to bude opakovat. Otázka je co teď se psem: utratit? Dát do útulku, nebo co? Páníčkovi bych napařil pěknou pokutu a bolestné pro obět. Minimálně
----------------------------------------
Hrdý občan České Banánové Republiky. Vote AVATAR for Prezident
GP K100 Mk.7

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Lars » pát 16.11.2012, 20:56

Já prostě nemůžu souhlasit s tím, že pes je "věc" a že ho někdo přirovnává k autu, motorce.. atd.
I když si pes sám neotevře branku, tak pořád tam je ten jeho lovící instinkt. Ten prostě motorka (auto, zbraň...) nemá a tudíž nemůže sama ze své podstaty chtít na člověka zaútočit.
A pokud se k zabíjecímu instinktu toho zvířete přidá ještě nějaký zlý úmysl ze strany jeho majitele, to už je prostě na kriminál.
Proč třeba u pejskařů neplatí něco podobného, co třeba u držitelů ZP? Shodli jsme se na tom, že pes je svým způsobem "zbraň", nebo je to "něco", co zbraně (zuby a drápy) má a používá.
Takže proč ne něco takového, jako jsou dva přestupky a papá pro dny budoucí?

Kdysi, když jsem ještě mezi pejskaře patřil, jsem se bavil s jedním veterinářem, dlouholetým chovatelem německých boxerů a bullteriérů. Myšlenku, že pokud pes zaútočí na člověka jednou, je už pak jen otázkou času, kdy zaútočí podruhé.., mám od něj. Jde o prolomení jakési bariéry (i my lidé něco takového máme), pokud ji to zvíře překročí, zpátky za ni už se nevrátí.
Proto tvrdím a vždy tvrdit budu - pes, který už na člověka zaútočil, nemá mezi lidmi dál co dělat.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Strelkyne » pát 16.11.2012, 21:35

Každý psí jedinec je jiný. Jeden je flegmouš, druhý je nervní a agresivní, třetí dominantní atd. Je pouze na majiteli, aby rozeznal povahu svého psa a podle toho se zařídil. Už od štěněte se pes musí cepovat a ty rysy, které jsou nežádoucí, se musí potlačovat. A pokud nejsem úplná trubka a o psech něco vím, tak si se psem, kterého neovládám, nikdy nesmím troufnout mezi lidi na volno. Jenže tohle je jen na zodpovědnosti člověka a ne psa, ten z toho jaksi nemá rozum a v lidské smečce se řídí svými psími zákony.
Chováme už léta kavkazany a každý pes, kterého jsme měli, byl jiný. U všech jsme ale výcvikem a přístupem odstraňovali přirozenou agresivitu a všichni psi věděli, že šéfem smečky je člověk a ne oni. Zatím jsme s nimi neměli jediný problém a to jsem s jedním psem i chodila po lese na volno, protože jsem věděla, že si to můžu dovolit. Pes se ode mě nikdy nevzdálil - byl tak vycvičený a byl extrémně klidný. Ostatní naši psi ale chodí na vodítkách. Vím, že jsou agresivnější a nemůžu je mít nikdy pod kontrolou, hlavně co se týká ostatních psů.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: pon 12.10.2009, 17:42

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od spideyx » sob 17.11.2012, 8:31

V jedné věci se musím přiklonit na Larsovu stranu. Pes opravdu není věc. Není ale ani naprosto samostatně fungující a uvažující entita.

On je totiž stejný jako malé dítě, a majitel je jeho rodič. Pes sám od sebe neví, co je dobře a co špatně. Pes může stejně tak být malý, rozmazlený, nevychovaný zpovykaný harant (pardon, dneska se vlastně říká "hyperaktivní"). Pokud haranta rodič nezvládá, případně na něj úplně sere, je to chyba rodič, nikoli haranta.
Stejně tak pes. Je to prostě zvíře, zvyklé na život ve smečce. Jako takové bude následovat vůdce smečky. Pes sám od sebe prostě neví, co je dobře a co špatně. Od toho je tu výcvik. Pokud pes udělá něco dobře, dostane pamlsek. Pokud blbě, dostane na prdel. Časem to pochopí, a nebude to dělat tak často.
Samozřejmě, i pak se bude snažit něco udělat. Přece jenom, taky má určité tendence být tím alfa samcem (alfa samicí?), takže se bude občas snažit vůdce nějak obejít, přechcat nebo cokoli. Úkolem majitele je tyhle příznaky rozpoznat a, stejně jako normální Alfa smečky, dát hříšníkovi patřičně "za uši".
V případě napadení psem jednoznačně selhal majitel. Ženské s mikropsy nejčastěji tím, že tu podobnost mezi psem a dítětem dotahují do extrému, a vlastně všechno soustředí kolem potřeb Fifinky - to je špatně, protože pes se tak dostává do role vůdce a jako takový si může dělat cokoli se mu kurva zlíbí.
Ostatní majitelé zase často nerozpoznají když se pes snaží ty limity své role trochu pošťuchovat, nebo si třeba řeknou "tak pro tentokrát mu to dovolím." Chyba. Pes nic jako "pro tentokrát" nezná. Prostě pokud udělá něco blbě a vy jako Alfa nezasáhnete, ztrácíte autoritu.

Pro shrnutí - pes opravdu není věc. Majitel ho nenechal odbržděného, ale stejně tak se pes neodbrzdí sám. Stejně jako u dítěte za to může zkurvená výchova, kterou má na starosti kdo? Majitel.
Chyba většiny majitelů (nebo spíš majitelek) je v tom, že
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od panvrabec » sob 17.11.2012, 12:28

Dobře, když vadí přirovnání s morotkou, tak lepší je to s dítětem. Inteligence průměrného psa se dá přirovnat zhruba ke čtyř letému dítěti. Takže čtyřletý chlapec uvidí na stole pistoli a omylem zastřelí maminku, nechal bys ho utratit ? :D To je absurdní. Jednoznačně vina otce, zapoměl zbraň schovat a měl by za mříže. Stejně tak vina pejskaře, že mu pes utekl z vodítka. Chlapec maximálně v budoucnu na převýchovu, pokud bude problémový. To samé platí pro psa.

Ten pes neví co je dobře a co špatně, stejně jako to dítě, utekl nezodpovědnému majiteli z vodítka. Místo utracení bych toho psa dal do útulku, ať si jej vezme někdo zkušenější a nebo pan Desenský. Není pravda, že když pes někoho jednou napadne, tak že je nepoužitelný. Je to pes, společenské zvíře založené na hyerarchii a dá se bezproblému převychovat. Jen to chce správné vedení. Každý pes se dá zvládnout, ale pokud je dominantní, musí mít ještě dominantnějšího pána. Narozdíl třeba od kočkovitých šelem, u kterých platí, že pokud jednou nejsou s lidmi zadobře, tak už nikdy nebudou, protože ty se kamarádit nepotřebujou, s vyjímkou lvů. Kdo psům nerozumí, tak tu nepište moudra.

AD zbrojní průkazy na psy- to je velký problém, protože to by se pak muselo zavést na všechna zvířata..psy, kočky, hady, pavouky, koně, býky, prostě na vše, co by mohlo ohrozit život člověka. Protože nezodpovědný může být majitel každého z těchto zvířat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Nikdo » sob 17.11.2012, 13:12

Pes musí být vychován tak, že nikdy v žádném případě nekousne člověka. Jestliže tuto základní funkci prokazatelně neplní, musí být odstraněn.

Pokud si psíčkař není bezpečností svého psa pro okolí jist, má ho vodit na vodítku a současně s náhubkem, ve všech přepravních řádech jsou oba tyto požadavky. Obecní vyhlášky jsou k psíčkařům velmi vstřícné, ale vždy vyžadují minimálně jedno z toho, což není úplně bezpečné. Pes i náhubkem může třeba dítěti (větší i dospělému) zlomit žebra (penumoterax, smrt nebo nevratná poškození mozku), stejně tak na vodítku, když do něj někdo nečekaně strčí, nebo má podobný hlas či pach, jako někdo, kdo jej v minulosti týral, může to být záminkou pro útok psa.

Je to analogické zbraním. Klidně bych mohl chodit mezi lidma s nabitou zbraní, mířit na ně, házet zbraní o chodník. Však o co jde, dokud nedám prst na spoušť, a dokud funguje pádová bezpečnost, nic se nemůže stát; zbraň sama nikdy neútočí, na rozdíl od zvířat. Přesto všichni dobrovolně dodržujeme redundantní bezpečnostní zásady, a nepřijde nám to zbytečné. Prst mimo spoušť a současně nemířit na člověka. Košík a současně vodítko.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Lars » sob 17.11.2012, 16:52

Panvrabec - neber to osobně, ale někdy si opravdu připadám jako "u blbých na dvorku"... :(
To už opravdu neumí pejskaři vymyslet nějaký rozumný argument, než to nesmyslné přirovnání k věcem a teď dokonce k malému dítěti?
Malé dítě neví, co s tou pistolí udělá, ale pes ví, že jde zabíjet!!!
Ano, neví že je to v lidské společnosti špatné a tohle ho měl bezesporu naučit jeho majitel. O tom není pochyb a majitelé takových psů by měli být přísně trestáni.
Ale ten pes to - na rozdíl od toho dítěte - udělá příště znovu!!! Opakuji, tohle není názor můj, ale tlumočím svými slovy názor studovaného veterináře a dlouhá léta chovatele rasy německého boxera (jako strážního psa - a on je na tohle i cvičil) a bullteriéra.
Takže zatímco dítě z něčeho takového bude mít bezesporu celoživotní trauma, pes tímto překročí určitou bariéru a příště - když bude mít možnost - to zopakuje!!!

A "zbrojní průkazy" na ostatní zvířata - další absurdita ve Tvém podání.. :mad:
Jistě, takový had může být daleko více nebezpečnější i než tzv. útočná plemena psů. Kolik jsi ale viděl na procházce lidí, venčících hady, popřípadě pavouky atd?
A kolik eviduješ za poslední rok případů napadení, pokousání a mnohdy těžkého zranění od koček? O kolika jsi slyšel případech, že člověka dejme tomu uklovala andulka?
Pes je zrátka nejrozšířenější, doma chované, zvíře - a vzhledem k neporovnatelnosti případů, kdy na člověka zaútočí pes a kdy jiní domácí mazlíčci, a dále s přihlédnutím k závažnosti případných (a z minulosti evidovaných) zranění, je tady dle mého názoru na místě prostě otázka zpřísnění pravidel pro jejich chov - vyjma fakt neškodné rasy typu čivava, lhasa apso, ši-tzu, mops, šarpej.. atd.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od reddog » sob 17.11.2012, 18:37

Lars:
No jo, omezeni z EU tady mame tri dupy a vede to do kopru. Dle meho je mnohem efektivnejsi trestat dusledne a s plnou silou neukaznene majitele a v duchu zminovaneho prirovnani k drzitelum, pak pri nezpusobilosti odebrat, pokutovat, zavrit. Konec koncu az se to komu libi nebo ne, chovane zvire muze byt prostredek obrany i utoku, stejne jako jakakoli jina zbran (klacek, drat, pistole). A je-li ve verejnem prostredi, pak je treba se k tomu i dle toho chovat.
Rozumni pejskari se bohuzel opet svezou s idioty a frajirky, ale tuhle analogii s nami drziteli asi netra zduraznovat. V lese mam paradoxne z volne pobihajiciho cisteho a postaraneho psiska mnohem mensi strach, nez v zastavbe. Vetsinou totiz malokdy psisko beha jen tak samo. A uz jsem psal jinde - v nasem okoli kolem hriste a piskoviste, si pejskari davaji opravdu pozor na nejake provokovani. A my je proto mame radi a nase deti take :-) .
Pejsanum zdar a ostatnim hezky zbytek vikendu.
Tomik

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz