Další napadení člověka psem


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od rotwajlerdick » sob 17.11.2012, 20:05

tak taky trosku pridam
mam cca18letou skusenost s rotwajlery.je to take jedno z casto pranyrovynych plemen.
zalaezi jen a jen na VYCHOVE.musite pocitat s tim ze kdyz je panicek debyl tak pes je na tom obdobne.kopiruje povahu sveho pana.pan se musi svemu pesanovi venovat,at ma kilo nebo padesat.myslim ze tyto pripady maj nasvedomi zanedbani psi nebo vice-smecka.je jasne ze jorksir ublizi min nez rotwajler.souhlasim s nekterymy prisnejsimy pravidly pro pejskare v obydlene zastavbe-nahubek,voditko,povine,bezvijimky.klidne bych se priklanel k povinemu cvicaku od 15kg vahy pesana.aspon by byla jistota nejakych zakladu poslusnosti,je videt lecos..pan musi sveho psa zvladat.to je jasne.
ale zle veci co se tu prihodily ma nasvedomi prevazne clovek.psa nevychoval,tyral ho ci jich mnel vic a smecka je nevyspitatelna.
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: pon 12.10.2009, 17:42

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od spideyx » úte 20.11.2012, 18:34

Lars: abys předem neodsoudil co budu psát, tak jenom krátce na úvod: ačkoli jsem se dvěma psama vyrostl, tak žádnýho psa (ani kočku) nemám, ani nechci. Nemám zvířata v oblibě.
To co píšeš ty je ale kardinální blbost. Pes ví, že jde zabíjet? Fajn, až budou psi schopní studovat Shakespeara a po večerech číst Machiavelliho, dám ti za pravdu. Pes nemá ponětí o tom, co je eticky a morálně dobré či špatné, on ví jenom to, co mu velí instinkt a co mu dovolí a nedovolí vůdce smečky. Pokud se něco posere, selhal vedoucí článek.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od rotwajlerdick » úte 20.11.2012, 18:42

AAAAA POZOR!!!KONTROLNI OTAZKA!!!!
KDDOOOOZE JE TIM VEDOUCIM CLANKEM??KDOO VI?
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: pon 12.10.2009, 17:42

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od spideyx » úte 20.11.2012, 18:49

Přece pan Radek John, nebo pan Kalousek


Edit: abych to upřesnil je to narážka na tuhle osobu, která obdobnou hlášku pronesla.
Naposledy upravil(a) spideyx dne úte 20.11.2012, 20:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od rotwajlerdick » úte 20.11.2012, 18:53

:lol: :lol:
tady bych toho psa asi i motivoval a postval a pote odmnenil...i nakou pomoc od pana by si zaslouzil.pro tuty pany vse..
zabijte je vsechny buh si je prebere

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Lars » čtv 22.11.2012, 0:22

Spideyx - a on mu ten instinkt velí něco jiného, než zabíjet?

A navíc - ani já a předpokládám ani Ty, jsme nikdy psem nebyli, takže se sice můžeme dohadovat, co pes ví a co neví, ale je to jen názor proti názoru, bez nějaké vypovídací hodnoty :)

To co tvrdím já (samozřejmě bez nároku na tu "jedinou pravdu") je, že pes loví a že si je vědom toho, že loví. A myslím, že ví i to, že je to v lidské smečce "špatné", ale pudy jsou prostě silnější.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Kmoch Vladimír » čtv 22.11.2012, 11:34

Kromě toho že pes loví,tak má i sociální chování jako na př.:hra,postavení ve smečce(podřízení se zákonům smečky-uznání vůdce),obrana(což není lov),mateřské pudy i otcovské,a koná cílevědomě(organisace lovu-taktika),hlídání mláďat když je partner na lovu-vlci),strach a následná obrana a pod.Takže kousnutí psem,je podmíněno obranou některých z jeho zájmů které si střeží "jako oko v hlavě"-důsledně!Co mu jeho vůdce dovolí(toleruje),na to si nárokuje právo konat.I vůči ostatním členům "smečky",třeba lidské(v rodině apod.),podle toho,jaké místo si ve smečce vydobyl!!Když např.i malý pudlík má svoje oblíbené místo na gauči,tak si toto místo bude bránit před těmi ostatními členy smečky,které má ON!ve své mysli zařazeny v postavení ve smečce až za ním!!Proto může kousnout či pouze vrčet a cenit zuby na dítě,ale nedovolí si to k páníčkovi,či paničce,a podobně!Jaké máte postavení u svého psa poznáte snadno,když mu budete při žraní sahat do misky se žrádlem.Tam se ukáže zda jste pán nebo kmán!I ta intensita kousnutí je řízená.Za výchovu psa a jeho společenského postavení ve smečce může jeho pán!Nelze však považovat lidskou společnost jako celek za smečku!Tam platí jiná pravidla,individuálně tak jak si je různé situace samy vytvoří!Teritoalita(různa-podle rasy),nadřazenost-určení společenského postavení třeba i bojem,a pod..Někomu stojí za to se psy žít a radovat se,jiným tvoří psi problém,a protože psům nikdy neporozumí,budou je brát jako nežádoucí a vždy nebezpečné!Nestojí jim za to psům rozumět,a respektovat určitá neparagrafovaná pravidla psího soužití s člověkem. :) Zdavím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Lars » čtv 22.11.2012, 18:43

Svoboda člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého člověka...
Takže pokud mne pejskaři neomezují v mých "svobodách", jsem k jejich soužití se psy tolerantní.
Ale opravdu nechápu, proč mám být ve svých svobodách omezován netolerantností a nedůsledností pejskařů, debilními rčeními typu: on není nebezpečný, on si chce jen hrát apod.

A ještě něco tady padlo k těm zbytečným - a podotýkám že čistě hypotetickým - byrokratickým omezením k chovu psů.
Myslím, že nikdo není proti názoru, že motocykl o objemu 750 a výše, do ruky čerstvého držitele ŘP nepatří. Stejně tak si třeba Aventadora, nebo Murcielágo nemůže koupit každý, kdo na to Lambo má. Sama fabrika požaduje po zájemcích o jejich vozy absolvování jakéhosi "kursu" řízení.
Takže u aut i motocyklů je v pořádku, že zákon, nebo výrobce sám, požaduje jakési nezbytné předpoklady ke zvládnutí těchto strojů - v rukou nezkušených jedinců zcela jasně nebezpečných i svému okolí, - a u psů to z nějakého důvodu takhle není? Je snad pes v nezkušených rukou, nebo v rukou jedince neschopného domýšlet do důsledků chvilku volnosti pro svého "miláčka", pro své okolí méně nebezpečný, než silná motorka, nebo nabušený supersport?

A speciálně pro Vladimíra - mi nevytváří problém psi samotní, pro mě jsou problémem jejich majitelé, myslící si, že mě ve jménu svých miláčků mohou omezovat v mých právech. A pokud jsem se já sám rozhodl, že se psem žít nechci, pak absolutně nechápu, proč bych měl respektovat nějaká pravidla těch, kteří se rozhodli jinak - pokud jsou pro mě ta pravidla omezující v mém životě.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Kmoch Vladimír » čtv 22.11.2012, 23:13

Larsi,já na příklad uznávám plno práv druhých občanů,jejichž zájmy mě nezajímají a třeba někdy i obtěžují.Prostě jenom proto,že nejsem egoista a respektuji tedy toleruji ty druhé,neboť jsme všichni tak trochu jiní,a musíme často sdílet společný prostor,pro své různé zájmy.Prostě jde o toleranci zájmů a potřeb druhých.Dám příklad.Klubová střelnice kam chodím je na okraji města.Sousedí přímo se zahrádkářskou kolonií.Tam jsou vzájemné vztahy v pořádku,bez problémů.O 300 až 350m dál vzdušnou čarou jsou rodinné domky,v ose střelby(cca 15m strmý svah jako střelecký val).Odtud jeden člověk(domkař),již 2x podal stížnost na PČR,že mu malorážková střela rozbila květináč na jeho zahradě!Evidentní snaha jednoho člověka nechat tu klubovou střelnici zavřít.Prostě mu vadí ta střelba.Stálo to klub mnoho úsilí a investic,aby byly realisovány policií stanovená opatřní,k záchraně střelnice,a po dobu realisace byla střelnice uzavřena(půl roku).Přijde někomu správné se takto chovat?Pochopil Jsi co tím chci říci?Ano,někdy je potřeba skousnout(tolerovat),že i ti druzí si chtějí ve společném prostoru svým způsobem HRÁT!! :) Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od rotwajlerdick » pát 23.11.2012, 9:58

a vudcem ve smecce je kdo?clovek
pokud ne a stane se jim pesan je zle.ten si hlida teritorium at uz pred barakem nebo na gauci...-priklad.pokud je sefem ale pan,tak je to v klidu..je treba vychova.je jasny ze kdyz hlida gauc jezevcik budou mensi problemy ned kdyz je hlida mastif.za dalsi psa maj lid s vselijak pochroumanou osobnosti,bohuzel.ten pes kopiruje pana.skus se zamnerit ve svem okoli na nakeho znameho psikare a chvili ho pozoruj.pes ho kopiruje.a kdyz je pan debil,tak to je velka dvojka potom.pes ma svou osobnost,ano.ale od mala je zaclenovan do smecky.a nevybocuje z ni.i v prirode by ho vudce zarovnal.tady ho nahradil pan.pokud je mu s´to vsepovano od mala,neni tejranej,hladovenej,nezije odstrcenej tak se citi clenem smecky.a vi sva pravidla a nema duvod smecce ublizivat.muze se najit i rapl pes jako clovek.ale i pres to ze psi mam rad bych zvazoval jeho eliminaci.
z meho pohledu je nejvetsi zlo clovek.ten doslova a dopismene skurvi co se da
zabijte je vsechny buh si je prebere

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Lars » pát 23.11.2012, 20:14

Od klasického případu z černé kroniky (teda od napadení člověka psem) jsme se dostali dost daleko - do roviny teoretizujících úvah a představ o míře tolerance.
I tu toleranci máme každý nastavenu jinak - jinak ten, kdo se s něčím podobným už setkal, jinak ten, kdo si o tom "jen" sám za sebe něco myslí.
Ale když už teoretizujeme, tak to zkusím, Vladimíre, trochu pootočit.
Myslíš, že kdyby četnost zneužití legálně držené střelné zbraně ročně dosahovala případů ve kterých je člověk napaden a pokousán psem, kdyby docházelo k minimálně stejnému počtu případů poranění (zdůrazňuji poranění zanechávajících trvalé následky - kam myslím patří i trvalé zajizvení) nezůčastněných a náhodných osob, majících smůlu, že se v daném okamžiku pohybují někde poblíž nezodpovědného (ač před zákonem legálního) nositele střelné zbraně - že by to po několik po sobě jdoucích let zůstalo bez odezvy ze strany legislativy?
Já osobně si myslím, že by se rozpoutalo něco jako "hon na čarodejnice"..., v případě pejskařů - kterých je nepochybně více, než držitelů ZP.., a v tom vězí "zakopaný pes" - se do nějaké úpravy viditelně nikomu nechce.

Rotwajlerdick - i když máš pravdu, jak mě toto vědomí ochrání před útokem psa, kterého jeho majitel nezvládl vychovat?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od rotwajlerdick » pát 23.11.2012, 20:33

uz sem psal,od 15kg vahy,kdyby hodne drsne od deseti kg vahy povinej cvicak.poslusnost musi zvladat kazdy hafan,jinak nestandartni postihy.v pripade projevovani agrese posoudit nezavislou komisi byti tohoto jedince na tomto svete.povinna pojistka na skody jim spusobene-platna pro vsechny pejskare bez vyjimky.s tim nelze nesouhlasit,ne.a zas tolik prace to uzakonit by nedalo.a byl by klid,daleko vetsi
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od maja » pát 23.11.2012, 22:54

To jsou zase nápady. Kolik lidí je ročně pokousáno psem a kolik se jich nabourá v autě a třeba i někoho zabije? To si fakt myslíte, že by cvičák něco vyřešil? Kdo kašle na výchovu svého psa, ten na ni stejně nakonec bude kašlat i přes nějaké zákony.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od rotwajlerdick » pát 23.11.2012, 23:05

sam mam velkyho psa a nevychovanost bych netrpel.clovek je ale debil a bez prisnosti jde samo jen malo veci.perfektne reaguje ale na postihy.tudiz by to nebyl velkej problem to dotahnout do konce.
sestra se treba odstehovala do usa.odvezla si odtud i fenu rotwajlera,6ti letou.pri hlaseni na uradu mnela mnesic na to aby urednickovi predvedli poslusnost a varovali ji pred agresivitou.i se na ne informovali v miste bydliste.
zabijte je vsechny buh si je prebere

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Lars » pát 23.11.2012, 23:19

Maja - v autě platíš povinné ručení, že?
A jasně, že by cvičák něco vyřešil - protože kdo by jasně neprokázal, že svého psa dokáže zvládnout, nemohl by ho mít. Tudíž by minimálně odpadlo takové to "módní pořizování si" zrovna atraktivních plemen těmi, co si tím jen něco dokazují, ale kteří nejsou ochotni svým miláčkům i věnovat podstatnou část svého času.
My jako střelci snad taky musíme prokázat určitou způsobilost k manipulaci se zbraní, ne? A to se mám považovat za nějakého "mongola", že po mě tohle stát chce (myšleno nějaké základní vědomosti a základní manipulaci se zbraní) a pejskař je za vodou a stačí mu si psa prostě nějak sehnat a dál nic?
Znovu pokládám otázku - kolik je ročně případů poranění člověka psem a kolik je případů, kdy k poranění dojde v důsledku útoku psa na člověka?

Rotwajlerdick - ano, konečně i od pejskaře něco, co má nejen hlavu a patu, ale co míří s kritikou i do vlastních řad. S tímhle se absolutně ztotožňuji!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od rotwajlerdick » pát 23.11.2012, 23:33

diky.ja i muj pes mame zasebou tri dost drsny zazitky napadeni jinym.psem.a mne to vadi.ale rikam predem,ti psi za to nemohli, .byly obrazem svych panicku a ten obraz byl zalostnej.snazim se ctit pravidlo ze co sam nemam rad nedelam druhym
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od maja » ned 25.11.2012, 10:55

rotwajlerdick, Lars: Jenže nejsme v USA. Prostě nevěřím tomu, že to tady může fungovat. Druhá věc, tohle vždy rozhoduje nějký úředník a ten je tam schopný naházet taková plemena, že se pak budou všichni divit.
S držiteli zbraní bych majitele psů nesrovnával. Ke "kontrolované" zbrani se jen tak nedostaneš. Psa koupíš kdekoliv a když na to přijde, tak ho ani nemusíš přihlašovat. Za čtyři roky, co mám na sídlišti psa, mě měšťáci kontrolovali jenom jednou a chtěli vidět především tetování. Tohle prostě nic neřeší.
Má to být tak, že když tvůj pes někoho pokouše/něco zničí, tak když se prokáže tvoje zavinění (neuvázání, špatná výchova, cokoliv), tak to pořádně zaplatíš. V mojem okolí spolu většina velkých psů v pohodě vychází (pominu některé boje o nadřazenost, to je normální) a i spousta malých je vůči velkým v pohodě. Výjimku tvoří hysterické paničky se svými hysterickými štěkanátky. Takže když se chce, jde to i bez nucení a represí. Je to jenom o lidech a jejich přístupu a někomu ani hrozba pokutou nepomůže k tomu, aby se o svoje zvířata líp starali.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Kmoch Vladimír » ned 25.11.2012, 11:18

Lars:Na svém stanovisku nemíním nic měnit.V podstatě souhlasím s Majou.Lidé si na sebe vymýšlí zákony jenom proto,aby se jimi "ne vždy"řídili,a proto neustále dochází k jejich zpřísňování,doplňování,či k tvorbě nových a nových,které často řeší v primární podobě ten který problém již zákon předešlý,ale společenský tlak "mít na všechno zákon"je založen na základě předpokladu "teď bude všechno lepší-máme další zákon"!Ale ono to tak nefunguje!Co je pes psem,vždy byly případy pokousání.Vynálezem střelné zbraně,se tyto používají kromě lovu k různým "humanitárním :) "účelům.Ten zmíněný "hon na čarodějnice"již dávno začal,a zodpovědni za tento stav jsou"ti NEZODPOVĚDNÍ" z nás lidí obecně!Co je člověk na světě,vždy se ti "nezodpovědní" vyskytovali v hojné míře a i do budoucna se vyskytovat budou.A budou páchat TČ - máme přeplněné věznice a soudnictví pomalu kolabuje (nestíhají).Takže všechny ty "rady" jak "na ně"!,jsou jen zbožnými přáními těch kteří ty společenská pravidla dodržují,ať již z jakéhokoliv důvodu a jakkoliv důsledně!Pokud nebude tolerance ani mezi těmi "slušnými"navzájem,potom se tu všichni asi "pobijem a zavřem"!!Takže naposled.Ti "slušní" si tu toleranci zaslouží,ti ostatní NE!!Dál tu myšlenku rozepisovat nebudu,bylo by to na knihu!Souhlas?Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od rotwajlerdick » ned 25.11.2012, 12:14

to mne rekni.....v americe to de u nas ne?v americe se griluje v cechach to nefunguje?nonono
rikam jedno.na chudy lid musi byt prisnost jinak se to zvrhne...a tady je to nahrane
hele ty taky remcas ze je to nanic kdyz mas platit povinny ruceni?platis ho?ze jo vid.a proc?protoze bude postih....a kdyby nebyl postih spousta lidi by na to srala a neplatila...a talkhle je to uplane se vsim.
pravidlo-porusis-trest-zakaz
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od maja » ned 25.11.2012, 13:31

Proč sem pořád taháte povinné ručení? To je prostě jenom pojistka, kterou mě nutí platit (o rozdělení podle kubatury, bydliště a věku ani nemluvím). Docela dobře bych si dovedl představit situaci, kdy ji neplatím a pak šel do rizika, že zaplatím 100k za škody mnou způsobené. Jenže to by někdo přišel o penízky :? Neplatíš si pojistku? Tvůj problém, zaplať. Nemáš? Prodej barák, půjč si, cokoliv. Jinak exekuce. Ale to už patří jinam.

Máš psa? Tak za něj nes odpovědnost. Budeš ho mít pořád s košíkem a na vodítku? Fajn. Vycvičís si ho, že tě poslechne na slovo (skoro vždy)? Taky dobře. Něco provede? Zaplať. To jsou pořád samé příkazy a zákazy a pak se divíte, že jsou lidi nemyslící ovce, které jenom sledují, aby něco neporušily. A stejně to nakonec vědomě poruší, protože ve většině případů se jim nic nestane.

Uf, to jsem se zase takhle při neděli rozčílil :)

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz