Napadení psem


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Napadení psem

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 19.2.2011, 18:51

Co se týká přiměřenosti obrany,uvedu toto!Obrana "nesmí být zcela zjevně nepřiměřená..."!Ale tím zákon nestanovuje striktně,co je ještě přiměřené,a co už přiměřenost přesáhlo,a je to tudíž nepřiměřené!To bude vždy záležet na rozhodnutí OČTŘ!Nikdy to nebude pouze subjektivní názor,i když se k subjektivní stránce činu je nutno přihlížet!!Dokonce je potřeba vědět,že § 29 Tz o NO NIKOMU NENAŘIZUJE se BRÁNIT,je to však každého PRÁVO!Takže může nastat i situace,kdy právo na NO VZNIKNE,ale napadený se bránit jakkoliv NEHODLÁ,a podřídí se vůli útočníka.Vědomě nese riziko následků svého NEKONÁNÍ NO!Příklad důsledku?Třeba přijde o finanční hotovost,ale nezpůsobí žádné trestně právní následky,a vyhne se trestnímu řízení!Třeba!!Jde jen o příklad.Nebo se rozhodne klást ODPOR v rámci NO,a použije zbraň pouze jako POHRÚŽKU(zase se vyhne přímému použití zbraně střelbou)!A útočníka tak od jeho záměru odradí!Třeba!!V každém případě je na obránci,jaký zaujme k nastálé situaci postoj a jaký bude "důsledek" jeho rozhodnutí.Když se rozhodne střílet,bude to vždy o vyšetřování události OČTŘ!Tak tedy NO nemusí být vždy silnější než útok!Může být i slabší,či žádná!Vždy to však bude rozhodnutí napadeného,který pak za své rozhodnutí ponese i následky,nebo NE!!Každý si to musí rozhodnout podle situace sám,jaká hrozba je prioritní!!Nutná obrana tedy není POVINNOST,a forma NO není jen KONÁNÍM,ale i ZDRŹENÍM SE KONÁNÍ!I podle povahy a nebezpečnosti útoku.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadení psem

Příspěvek od S474N » sob 19.2.2011, 19:11

Kmoch Vladimír: uz na predchozi strance jsem JASNE napsal, ze NENI MOZNE tuto vetu kouskovat, jak si tu zde OPETOVNE predvedl.

V te vete ti vypadlo "ZPUSOBU UTOKU". Tzn. Obrana nesmi byt zcela zjevne neprimerena zpusobu utoku. Opravdu uz nevim, kolikrat to tady mam jeste napsat. Posuzuje se primerenost vuci zpusobu utoku a nikoliv primerenost (respektive zcela zjevna neprimerenost) obecne. Zpusob utoku vedeny pesti napriklad na oblicej muze byt smrtici a proto napriklad pouziti kratke palne zbrane muze byt v souladu s nutnou obranou.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Napadení psem

Příspěvek od Kmoch Vladimír » ned 20.2.2011, 11:04

S474N:Já samozřejmě předpokládám,že každý na tomto fóru zná a umí citovat znění §29 Tz!!Proto jsem za částí citace tohoto § udělal tři tečky(...),aby bylo všem zcela jasné,že lze v citaci pokračovat.Ale k tomu aby se uvedlo na pravou míru tvrzení,že NO MUSÍ BÝT VŽDY!!SILNĚJŠÍ JAK ÚTOK,nemusí být uvedena celá citace zákona!Vždy však bude záležet na každém jednotlivci,jakou obranu si v danné situaci zvolí:ON SÁM!!A tento fakt je také PODSTATOU mého výše příspěvku.Takže nevidím problém.Problém vidím v tom,že výklad některých pojmů,může být ZAVÁDĚJÍCÍ. Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Napadení psem

Příspěvek od Kmoch Vladimír » ned 20.2.2011, 19:42

Dovolte mě ještě k této "psí"problematice uvést příklad,kdy se napadený(obránce),bránil v NO "opominutím konání"- tedy NEKONÁNÍM!Příklad:Majitel je na svém pozemku napaden tř.zloději,které tam přistihl.Zloději majitele fysicky napadli a mlátili jej!Na pomoc majiteli přiběhl jeho pes.Majitel pozemku i psa tohoto NEODVOLAL,a pes útočníky pokousal!Tímto svým rozhodnutím NEODVOLAT útok psa,a ponecháním své věci(psa)uskutečnit záměr - JEHO NO!Až potom psa odvolal,když útočníci byli psem překonáni!Odraženi!Jinak je obecná povinnost psa odvolat,aby nevznikly škody na zdraví,či životě!Je to příklad!!Za zloděje si můžete "dosadit" kohokoliv!Tedy i NEKONÁNÍ POVINNÉHO,může být nutnou obranou!Snad jsem pomohl heslu,"...Pomozte nám je hlídat"! :).K tomuto heslu směřují konečně všechny moje zásadní příspěvky.Zbraně zabíjejí!.... Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 6

Registrován: sob 01.12.2012, 8:06

Zbraň: Glock 19 + ppk

Re: Napadení psem

Příspěvek od petr007 » sob 01.12.2012, 9:16

Zdravím všechny členy fora, jsem zde nový a právě tahle problematika mne přivedla na toto forum. Řeším následující problém, jak se bránit útoku psa ?

Pes je vlastněn starou paní, která má radost, že pes útočí na lidi a naopak ho ještě hecuje k útoku. Rozumná dohoda s ní není naopak je agresivní a nadává, navíc je vždy se psem. Moje první zkušenosti byly při kondičním běhání po lese, pes na mne vystartovával, ale zastavoval se zhruba na metrovou vzdálenost a štěkal a vrčel. Většinou dál se nedostal, já byl na útok připraven na obranu jsem měl nůž nebo obraný pepřový spray. Jednou jsem to vyhodnotil tak, že pes chce po mě chňapnout, tak jsem použil pepřák, pes odpadl. Pak mi pouze hrozila paní klackem.
Problém nastává teď v zimě, kdy budu muset procházet (cesta je nesjízdná pro auto) na svojí chatu okolo domku té paní a jít lesem cca 1 km, kdy na mne pes může kdykoliv zaútočit. Navíc chodím se svojí malou dcerkou. V tomto případě nosím svého G19. Můžete mi poradit ? Psům nerozumím ani nevím co mi může udělat a jak poznat kdy bude doopravdy útočit ?

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Re: Napadení psem

Příspěvek od style.js » sob 01.12.2012, 10:15

Petr007: co je to za rasa? Obecne by bylo lepsi primo u nej nebehat, psi drazdi "podivne pohyby tela", normalne v klidu projit a za humny zase zrychlit... Pes vyciti cloveka ktery ma z nej strach, takze v klidu, pomalu, neustupovat mu, nedivat se mu uprene do oci (vyzva k boji). Mozna bych uvazoval o teleskopu, pes zpozoni kdyz mas neco delsiho v ruce a da si bacha, nebo obcas cakni trochu toho pepraku az pujdes kolem, treba si spoji pach spraye s tebou a bude se ti predem vyhybat - tezko rict to je na osobnosti kazdyho hafana. Bouchacku az by to bylo na krev, jinak bys mohl mit tahanice.

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Re: Napadení psem

Příspěvek od style.js » sob 01.12.2012, 10:16

Jen pro silny povahy - brutalni napadeni psem, zakousl se cloveku do nohy... :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=X6B5nlRHUhQ

Příspěvky: 6

Registrován: sob 01.12.2012, 8:06

Zbraň: Glock 19 + ppk

Re: Napadení psem

Příspěvek od petr007 » sob 01.12.2012, 10:30

Je to vlčák. Když jsem běhal, tak jsem se vždy zastavil, to mi bylo jasný, jinak by mě sejmul zezadu. Tak tady vidím první chybu, při kontaktu jsem psa pozoroval, s tím, že jsem chtěl v případě útoku nastavit levačku, abych mohl pravou ruku použít nůž.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Napadení psem

Příspěvek od Lars » sob 01.12.2012, 10:36

Rozdělil bych to na 2 fáze:
1. - pokus o smírné řešení - natočit na mobil a zajít na nejbližší služebnu PČR.
Pokud nezabere, následuje v zájmu ochrany Tvé a Tvé dcery, fáze 2. - kup si trochu lepší kuši, chvilku na zahradě potrénuj, třeba Tě přitom napadne co dál..

Příspěvky: 6

Registrován: sob 01.12.2012, 8:06

Zbraň: Glock 19 + ppk

Re: Napadení psem

Příspěvek od petr007 » sob 01.12.2012, 11:32

na PČR nahlášeno, ne mnou. A nebylo to ani sepsáno. Myslím, že PČR nevidí důvod zásahu, tak to i řekli.
Návod z kuší je mi k ničemu, neboť to vyjde nastejno jako zásah střelnou zbraní navíc z kuší jsem nestřílel. Mne šlo o radu jak toto řešit a vyhnout se použití zbraně. Počítám s tím, že když mne pes napadne a budu s dcerou použiji střelnou zbraň. Ale jak jsem již psal nevyznám se ve psech a při setkání s tímto psem nevím na čem jsem a kdy vlastně pes útočí. Navíc setkání pro jeho náhodnost není příjemné. Mám i strach jak by reagovala moje dcera a v neposlední řadě i reakce majitelky psa, která je schopna zaútočit (řešil se případ kdy pána napadla lopatou).

Zvažuji i když je to hodně proti mému přesvědčení, nosit plynovku.

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Re: Napadení psem

Příspěvek od style.js » sob 01.12.2012, 12:42

S policajtama to nema cenu, dokud se nic nestane nebudou to resit. Vime, jak to u nas chodi... Neboj se toho psa a udelej si u nej respekt, schvalne ho jeste parkrat opepri tim sprejem, da si pozor (jestli mu bude vadit). Tezko radit na dalku, ja se ve psech docela vyznam a odhadnu co si mysli (poloha ocasu, usi, vyraz tvare, postoj) protoze jsem s nima zil odmala, no podle me te bud jen zastrasuje nebo sbira odvahu (za podpory ty baby). Tak se nenech vmanevrovat a jednej sebevedome, trochu z patra at pes vidi kde ma mantinely. A casem si porid tu kus jak psal kolega, nauc se s ni trochu zachazet a pak strel tu babu do zadku :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Napadení psem

Příspěvek od panvrabec » sob 01.12.2012, 13:31

Lars píše:Rozdělil bych to na 2 fáze:
1. - pokus o smírné řešení - natočit na mobil a zajít na nejbližší služebnu PČR.
Pokud nezabere, následuje v zájmu ochrany Tvé a Tvé dcery, fáze 2. - kup si trochu lepší kuši, chvilku na zahradě potrénuj, třeba Tě přitom napadne co dál..
Jo jo, např zastřelit tu krávu co ho pouští na kolemjdoucí.
Já celkem souhlasím se style.jsem, vždycky, když se budeš cítit v nebezpečí, tak zavolej policii, potřetí už to budou řešit. Jinak není problém kontaktovat: Reportéři na vaší straně, Na vlastní oči, apod.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Napadení psem

Příspěvek od Lars » sob 01.12.2012, 14:30

Ono už to tu padlo dříve v jiné souvislosti - stačí zavolat na policii a nahlásit, že Tě ohrožuje stará paní se psem, máš u sebe malé dítě, se kterým nemáš jak a kam ustupovat, takže oznamuješ dopředu použití legálně držené střelné zbraně.
Uvidííš, za 5 minut jsou tam :)

Co se týká té kuše - nebudu Ti radit co konkrétně s ní, ale ono i když Tě bába jenom uvidí s ní trénovat, popřípadě ji nosit na procházce na zádech, asi jí dojde, k čemu se dá použít - ne?

Příspěvky: 6

Registrován: sob 01.12.2012, 8:06

Zbraň: Glock 19 + ppk

Re: Napadení psem

Příspěvek od petr007 » sob 01.12.2012, 17:24

style.js píše: no podle me te bud jen zastrasuje nebo sbira odvahu (za podpory ty baby). Tak se nenech vmanevrovat a jednej sebevedome, trochu z patra at pes vidi kde ma mantinely. A casem si porid tu kus jak psal kolega, nauc se s ni trochu zachazet a pak strel tu babu do zadku :D
Co myslíš tím jednat sebevědomě a z patra ?? Jak se zachovat ?
Uvažuji o použití akustické pyrotechniky např. airsoftové granáty, vycházím z toho že pes nebude na toto vycvičen, dík za odbornou radu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Napadení psem

Příspěvek od Starosta » ned 02.12.2012, 0:36

Já doporučuju pepřák s sebou a nenechat doma sebevědomí.


Taky návštěva PČR a donucení příslušníků k zapsání toho přestupku může hrát ve Tvůj prospěch. (Nech si okopírovat svoje vysvětlení, mohlo by se později hodit ho přesně znát...)

Ono to totiž bude velmi těžko od začátku kvalifikováno jako napadení bezbranného malého mírumilovného pejska vymatlaným extremistickým hovadem, pokud už to "hovado" vyhledalo (nejlépe opakovaně) pomoc státních orgánů ve věci potenciálního napadení a hrozícího útoku, leč... orgány to nejspíš odložily.

Mohlo by to prostě zvednout Tvé šance nebýt popotahován, pokud se budeš potom bránit i nějak účinněji - samozřejmě v mezích NO/KN.


Doporučuji nastudovat nejen trestní zákon zmiňující nutnou obranu a krajní nouzi, ale přečíst si i něco o judikátech.
Abys za slepé dodržování zákona nešel sedět. To se totiž u nás v republice stává...


EDIT: Pyrotechniku nedoporučuji.
Pes nejspíš stáhne ocas a zmizí. Ale může ho to taky vyprovokovat k útoku (bude se bát, bude zmatený, instinkt může napovědět útok).
Špatně by se to taky vysvětlovalo a mohlo by to být skutečně bráno jako provokace ("Házel po mém pejskovi dělobuchy! Byla chudák úplně vyděšená, tak po něm chňapla a jen maličko ho chytla za rukáv, ani pořádně neskousla!")

Raději bych doporučil ten pepřák, pes má jasný učební signál:
Přiblížíš se, dostaneš pepřákem. Podle mě jedna dvě výchovné spršky a bude si dlouho třít čenich a pak už jen štěkat z povzdálí.

Láska z toho nebude, ale přestaneš se ho bát. Bude to pak fungovat i jen když šáhneš do kapsy a napřáhneš prázdnou ruku v pěst. Pes si velmi dobře uvědomí, co v ní nejspíš máš.
Za záda si podobného trotla nikdy nezkoušej a klacek v ruce je taky velmi dobrý argument. Nemiř s ním na něj, aby se zakousl - nech si ho jako hůl, klidně napřažený - pes ví, co se stane, když se přiblíží - hůl dopadne :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 6

Registrován: sob 01.12.2012, 8:06

Zbraň: Glock 19 + ppk

Re: Napadení psem

Příspěvek od petr007 » ned 02.12.2012, 8:48

Starosta, díky za odpověď. Sám za sebe ze psa nemám velký strach, beru to, že maximálně mě kousne a já ho zlikviduji. Potíž vidím v tom, když poběží štěkající, útočně naladěný pes k čtyřletému dítěti. V tomto případě budu jednat, tak , že beru vzdálenost metr kritickou a použiji ostrou zbraň. Vloni jsem to moc neřešil (myslím zimu, kdy musíme procházet lesem na chalupu) prostě jsem si vzal Glocka. A osud dal, že jsme se nesetkali ajá nemusel dělat nic. Poslední dobou se problém začíná prohlubovat a incidenty s paní se množí. Např. před pár dny odjíždím ze svého pozemku a paní se psem stojí před vraty a důležitě si něco zapisuje zastavím u ní,abych jí nepřejel, ale v ten okamžik pes skočí na auto předními tlapami a zuřivě štěká. Proto s paní ani nejde hovořit a abych zabránil poškrábání auta jedu dál. ....atd. další podobné příběhy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 146

Registrován: pát 16.12.2011, 8:33

Zbraň: GP K100 Mk.7

Bydliště: Tam kde vidíš co dýcháš

Re: Napadení psem

Příspěvek od kašpar » ned 02.12.2012, 14:11

jj pepřák je asi nejschůdnější řešení v rámci sjednání respektu s agresivním psem, popř. agresivní paní. Určitě by je to v případě potřeby zchladilo oba.
Bohužel v případě, kdy je s tebou ditě asi musí být člověk připraven na nejhorší.

Jinak upřímnou soustrast, jeden exot dovede otrávit život celému okolí.
----------------------------------------
Hrdý občan České Banánové Republiky. Vote AVATAR for Prezident
GP K100 Mk.7
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Napadení psem

Příspěvek od Nikdo » ned 02.12.2012, 20:25

Lars píše:Ono už to tu padlo dříve v jiné souvislosti - stačí zavolat na policii a nahlásit, že Tě ohrožuje stará paní se psem, máš u sebe malé dítě, se kterým nemáš jak a kam ustupovat, takže oznamuješ dopředu použití legálně držené střelné zbraně.
Uvidííš, za 5 minut jsou tam :)

Co se týká té kuše - nebudu Ti radit co konkrétně s ní, ale ono i když Tě bába jenom uvidí s ní trénovat, popřípadě ji nosit na procházce na zádech, asi jí dojde, k čemu se dá použít - ne?
Vidím to úplně stejně. Hlavně těm policajtům párkrát zavolat (na 158, mělo by se to nahrávat), ať věděj, že se něco děje, a existujou záznamy, žes byl ohrožován opakovaně.
Kuše je nepraktický krám, použitelný k tichému a zákeřnému útoku, a jestli tě s ní někdo uvidí, tak to taky takto bude vyhodnoceno.
Pořádný klacek a pistole je univerzální obranná kombinace. Případně příležitostně opepři bábu (čokla né, to je jen blbé submisivní zvíře a dělá, co si přeje jeho majitel) a vysvětli jí, že TEBE vysírat NEBUDE :!:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Napadení psem

Příspěvek od Starosta » ned 02.12.2012, 22:54

Nikdo: A co myslíš, že vypoví bába na policii, kam hned pokvačí...?
Přece: "...šla jsem jen tak s fifinkou a ten debil mi nastříkal slzák do xichtu."
...
Nechtěl bych pak být v kůži toho "provinilce", co to horko těžko vysvětluje a je za agresora a snaží se z toho svou výpovědí vykroutit.

To není IMHO dobrej nápad...
Psa může bába štvát jak chce, ale když samotnej pes ví, že dostane nějakým způsobem po čumáku na vzdálenost < 3m od cíle, tak se na bábu vykašle a zůstane max. blafat v uctivé vzdálenosti.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Napadení psem

Příspěvek od Shi » pon 03.12.2012, 12:31

Z hlediska úřadů je potřeba zanechat papírovou stopu, tedy:
- volat pokaždé PČR nebo MP a zapisovat si kdy jste je volal. Na tísňové lince o tom bude záznam
- máte možnost poslat stížnost na obecní městský úřad, do které sepíšete své stupňující se problémy a obavu o své dítě.

Úřad ani policajti nic nevyřeší, ale vytvoříte papírovou stopu, pomocí které bude možné v případě potřeby prokázat, že jste se před použitím pepřáku nebo zbraně marně snažil věci řešit tak, jak vám zákony ukládají. Kamerový záznam psa řítícího se k vám se může hodit, protože podle té paní je určitě její pes hodný a nikoho nikdy neohrožoval. Bez záznamu její tvrzení budete vyvracet těžko.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz