Neco z lesa :)


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Neco z lesa :)

Příspěvek od style.js » sob 01.12.2012, 6:16

Casto chodim s pritelkyni a nasim jezecikem do lesa na prochazky a prave minule jsem se tam chytnul s okolojedoucim myslivcem, zastavil auto zacal na me rvat ze mam psa na volno (drzi se me, nelovi zver). Chci se predem omluvit ze to mozna uz trochu zavani OT, ale zajimal by me vas nazor...


Takze vynatky s aktualniho mysliveckeho zakona (449/2001 Sb.):

§ 10 - Povinnosti vlastníků domácích a hospodářských zvířat a vlastníků pozemků
(1) Je zakázáno vlastníkům domácích zvířat, včetně zvířat ze zájmových chovů a zvířat z farmových chovů zvěře, nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele nebo vedoucího.

§ 14 - Oprávnění myslivecké stráže
c) zadržet osobu, kterou přistihne v honitbě při neoprávněném lovu nebo při jiné činnosti tímto zákonem zakázané, nebo osobu, kterou přistihne v honitbě se zakázanou loveckou výzbrojí anebo se střelnou zbraní, pokud nejde o osobu oprávněnou podle zvláštních právních předpisů držet střelnou zbraň i na honebních pozemcích, a neprodleně přivolat orgán Policie České republiky (dále jen "policie"),
e) usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební; usmrcovat kočky potulující se v honitbě ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení,

Otazky:
1. "...anebo se střelnou zbraní, pokud nejde o osobu oprávněnou podle zvláštních právních předpisů držet střelnou zbraň i na honebních pozemcích" - ve zbrojnim zakonu jsem nic takoveho nevidel, muzu tedy legalne s Glockem do lesa? Samozrejme skryte, ale kdyby se neco stalo... nebo musim mit nejake zvlastni povoleni??? Tomu nerozumim :crazy:

2. to je ta otazka "mimo misu". Muze byt pes v lese na volno? Proto me ten myslivec zjebal a vyhrozoval pokutou. Tedy termin "mimo vliv svého majitele" = na voditku?? Nestaci poslusnost? Podle zakona mi loveckeho psa ani tak sejmout nesmi, to je jasne, jde o legalnost pobihani psa kolem me vs. pokuta.

Thx :D

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Neco z lesa :)

Příspěvek od GLOCK69 » sob 01.12.2012, 7:57

Musíš pochopit, že někteří „myslivci” jsou nadlidé. Kdysi mi jeden takový důchodce vyhrožoval zastřelením psa na vodítku dlouhém 2 m, protože jsem šel po polní cestě asi 100 m za vesnicí, tedy jsem se dopustil zlocinu, že jsem byl v jejich honitbě, za kterou oni musí platit 8000 Kč ročně.
Nevím kde je blicí smajlík.
Na druhou stranu jsou i normální myslivci, kteří zastaví a upozorní, že tam a tam je bachyně se selaty a radši ať se psem a dětmi tam nechodíme.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Neco z lesa :)

Příspěvek od Sailor » sob 01.12.2012, 10:52

K otázce 1) to je asi myšleno kdyby tě chytil se zbraní kterou by jsi měl neskrytě,glocka máš skrytě-tudíš nosíš,nikoliv držíš.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 6

Registrován: sob 01.12.2012, 8:06

Zbraň: Glock 19 + ppk

Re: Neco z lesa :)

Příspěvek od petr007 » sob 01.12.2012, 11:40

Trochu mě mrzí, že u nás nějáký ten zapálený myslivec není :( viz napadeni-psem-t2779-200.html

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Neco z lesa :)

Příspěvek od Shi » pon 03.12.2012, 16:26

style.js píše: 2. to je ta otazka "mimo misu". Muze byt pes v lese na volno? Proto me ten myslivec zjebal a vyhrozoval pokutou. Tedy termin "mimo vliv svého majitele" = na voditku?? Nestaci poslusnost? Podle zakona mi loveckeho psa ani tak sejmout nesmi, to je jasne, jde o legalnost pobihani psa kolem me vs. pokuta.
V první řadě tě může pokutovat pouze někdo, kdo má průkaz myslivecké stáže, což není každý myslivec. Mnozí myslivci jsou mnohdy drzí, protože si myslí, že les patří jen jim a navíc mají zbraň, tak jsou důležití. Když se myslivec chová agresivně, tak volej policii. Nahrávání na mobil taky není od věci, když ti bude vyhrožovat zastřelením psa, tak aspoń budeš mít důkaz, že ti bylo vyhrožováno. Bohužel, přivolat policii někam do hlubin lesa je tak trochu fikce.

Pes, pokud přiběhne na zavolání, je pod tvým vlivem. Kdyby zákonodárce měl na mysli, že pes v lese musí být na vodítku, tak to v zákoně bude.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz