Další napadení člověka psem


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Lars » pát 14.12.2012, 19:54

Hmm, zase zvíře, které patří do tzv. útočných psů - jakkoliv zarytí pejskaři tohle označení nemají rádi.
Jednoznačně vina rodičů, že si takového psa vůbec pořídili - nicméně kdyby to pořízení bylo stíženo nějakou zákonnou úpravou, k téhle tragédii vůbec nemuselo dojít.. :(

Příspěvky: 32

Registrován: úte 26.7.2011, 14:06

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od crazy nemo » pát 14.12.2012, 20:24

Problémová rasa to asi je, ale předpokládám že psa měli před dítětem(1,5 roku), nevím jaká zákonná úprava kromě absolutního zákazu by tomu mohla zabránit, výchova psa případně dítěte, nebo uspořádání domácnosti možná ano.

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Alci » sob 15.12.2012, 3:07

jen z hlavy me napadají dva způsoby, které se aplikují v podobných případech:

- alespoň minimální kynologické kurz/zkoušky, protože mi příjde naprostá většina majitelů psů se k psům vůbec neumí chovat, resp. se zkreslenou myšlenkou "všák on to vycítí" se k němu chovají jako k člověku. Naprosto ignorují fakt, že pes má hlavu zadrátovanou naprosto odlišným způsobem

- přenést plnou právní zodpovědnost na majitele. Jelikož většina jich tvrdí, že pes nikdy za nic nemůže, že je to jen výchovou (což je nesmysl, není to robot). Takže každé napadení brát jako neúmyslné ublížení majitelem. Každé vzteklé štěkání jako verbální napadení. Každý bordel na chodníku, jako by ho udělal majitel sám.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Lars » sob 15.12.2012, 8:47

Alci - souhlas.
Crazy Nemo - něco jako řidičák, nebo ZP - pokud chceš prostě psa nad určitou velikost, musíš: a) prokázat určité teoretické znalosti o výchově psů a o jejich chování, b) v předem stanovených termínech budeš muset dokládat, že jsi svého psa schopen ovládat.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Mistral » sob 15.12.2012, 8:53

A hodnocení psychologem povinně přikládat k žádosti o vydání ZP, což? Nevim proč to řešíte, jejich čokl strhnul jejich dítě, takže to pěkně zůstalo v rodině.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Lars » sob 15.12.2012, 9:29

Je to OT, tak nechci, ať zrovna tady se k tomu rozjede diskuze - ale já osobně s tím psychologem problém nemám.
A pokud to dokáže zabránit tomu, aby ZP vlastnili i takoví exoti, jako je Mistr CW, pak to považuji dokonce za prospěšné.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Mistral » sob 15.12.2012, 10:55

ježiš ...
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Strelkyne » sob 15.12.2012, 11:09

Lars: Asi před měsícem ve Velké Británii zabil osmidenní novorozeně Jack Russel teriér - pes vážící cca 2 kila a žádný bojový pes. Není to o žádných "bojových plemenech" ale o naprostém nepochopení psího pudového jednání lidmi. Pes neuvažuje, ale řídí se svými instinkty a pokud chápe novorozeně jako konkurenta, vyřídí si s ním účty. Chyba je na majitelích psa, že ho k miminku pustili. Stejně tak tady - nikdo neznáme důvod útoku. Sama znám dětičky, které strkají pejskům prstíčky do očíček, případně je tlučou hračkou po hlavě a rodiče se na to s debilním úsměvem dívají. No a pak jim zbydou jen oči pro pláč.
Souhlasím s tím, že psa by si měli pořizovat jen proškolení lidé, ale pak by musela být ve školách stejně, jako dopravní výchova, také výchova k soužití se psy, protože naprostá většina lidí neví, jak se k psům chovat. Děti se na ulici vrhají na cizí psy, aby si je pohladily (nebo je zatahaly za ocas) a rodiče jim v tom nezabrání atd. Ono když se totiž vyšetří důvod napadení psem, tak v naprosté většině případů se zjistí, že si za to ti napadení mohli sami.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Lars » sob 15.12.2012, 11:20

Střelkyně - doporučuji si trochu prohloubit znalosti psích plemen.
Jack Russel Terier má ve standartu hmotnost 5-6 kg, Tebou uváděné 2 kg jsou tak pro menší vzrůst Yorkshire Teriéra, případně Čivavy.
Co je ale u JRT hlavní je to, že jde typicky o teriéra, ač malého vzrůstem. Tedy značná nevhodnost tohoto od přírody "rvavého" plemena k malým dětem.
Tvou poslední větu pak ani nekomentuji, demagogie jako vyšitá. Je to stejně, jako když někteří trotlové tvrdí, že za znásilnění si mohou ženy samy, protože muže svým chováním provokují.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 15.12.2012, 11:37

Ještě by jsem chtěl doplnit ty restrikce o skryté venčení,a doma o tresorový chov!!A majitel by neměl být při manipulaci se psem pod vlivem návyk. a psychotr. látek.Možná i "vylámat zuby a ucpat zadek"!Zapoměl jsem na něco Alci a Larsi??
Možná by také stačilo být jako rodič odpovědný a předvídaví!Proč si někdo pořizuje "takového"psa,před dítětem!Takový pes je v rodině před dítětem poslední v pořadí!Ale narozením nového člena rodiny se situace u dominantních psů mění!!V psím myšlení je "posledním v pořadí" ve smečce právě to dítě které se narodilo!Roste a "dovoluje" si víc,než zdrávo!Psychika psů je jiná jak lidí!Což ovšem ti někteří lidé NEVĚDÍ - vždyť je to náš pes a je hodný!?Velká chyba u dominantních zvířat!
Stalo se neštěstí,kdy v rodině bylo chováno dominantní zvíře.Roky se nic nedělo.Ale jak dospíval syn majitele,a s dítěte se stával dospělejším a také více dominantním,došlo k u zvířete "normální" věci,zvíře které až dosud tolerovalo "mládě",si začlo bránit své postavení a tento souboj o postavení ve smečce skončil tragicky.Samozřejmně pro syna!
Kdysi jsem o tom četl a pamatuji si jenom podstatu.Rozhodně souhlasím s tím,aby člověku nebezpečná zvířata byla chována jen znalými majiteli!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od reddog » sob 15.12.2012, 12:23

Lars píše: Tvou poslední větu pak ani nekomentuji, demagogie jako vyšitá. Je to stejně, jako když někteří trotlové tvrdí, že za znásilnění si mohou ženy samy, protože muže svým chováním provokují.
Lars:
Pockej, i ty citis ten zjevny rozpor v chovani psa a v chovani cloveka s prihlednutim k reakci na podobny podnet. Rozdil je jednoznacne v tom, ze clovek ma/umi domyslet nasledky svych cinu (jinak treba muze jit sedet), ale psisko (od civavy az po psa zviciho telete) jedna pudove, instinktivne (teda dokud se treba neprokaze, ze umi myslet a i pak by se nedalo jeho "uvazovani" napasovat na lidske zakonne normy).
Zpetne bych rekl, ze shodne s prstem na spousti je to take se psem (na voditku, na povel, za plotem, v boude). Porusis dana pravidla "pouzivani" a v obou pripadech muze nastat pruser. U chovu (drzeni) psu je to jenz hlediska statu a pristupu majitelu (chovatelu, drzitelu) v absolutnich cislech benevolentnejsi. Pokud neco zprisnis a presto lide nebudou mit rozum k prehodnoceni sveho chovani vuci psum v chovu, pak to bude zasejc jen ekoevro buzerace.
A jen tak k uvaze, v divocine se taky vsichni budou chtit psovi vyhnout, i kdyby mel usmev od ucha k uchu a vonel samponem. Tak proc se tak lidi nechovaji i v "civilizaci"? Par jizev od psu mam, a s klidem rikam, mea culpa. Neposlouchal jsem svuj instinkt a porusoval zakladni pravidla v setkani s "cizim" druhem.
Tomik
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Strelkyne » sob 15.12.2012, 13:31

Larsi, chodec, který vleze před rozjeté auto, si za svá zranění taky může sám, stejně tak idiot, který pohladí psa, který zrovna žere, si za své pokousání může sám.
Sousedé chovají Jack Russely i Parsons Jack Russely a na jejich váze nic nemění to, že ten pes nepatří do "bojových plemen". Chtěla jsem tím jen poukázat na to, že fóbie z "bojových plemen" je nesmyslná a zabít dokáže i malý pičlíz a třeba pittbul je také teriér, na což se rádo zapomíná.
A pokud si lidé nesrovnají v hlavě, že pes reaguje jinak, než člověk, bude docházet k tragédiím.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od S474N » sob 15.12.2012, 19:27

Strelkyne: pičlíz? Jsem si vzpomnel na jednu scenu z filmu Jedna ruka netleska *3* *47* *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od reddog » sob 15.12.2012, 19:32

No, tak to nas bylo vic.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Lars » sob 15.12.2012, 20:45

Střelkyně - nesnáším, ale fakt hodně nesnáším pejskařské řeči typu: nesmíš pejsánka provokovat a dívat se mu do očí. Proto jsem použil ten příměr s napadením ženy, která v očích toho chudáka, co to neumí jinak, ho taky provokuje.
Myslím, že většina z nás by uvítala, kdyby se v zákoně o střelných zbraních objevila nějaká forma principu "stay your ground". Ale podle podobného principu mi nemá kdejaký úchylný pejskař co říkat, na koho a kam se dívat smím a kam ne. Naopak on je povinen to zvíře zvládat - i když narazí na někoho, kdo prostě o psím chování nic neví. Pokud nezvládá, nemá mít nárok vlastnit. To je vše, o co mi jde.
Jinak souhlas - teriér jakéhokoliv plemene je velký individualista a zvládat jej není jednoduché ani u gaučáka, natož u 15 kilového stafordšíra, nebo 25 kilového pitbula..

Poznámka na okraj - včera jsme byli s malým na Vánočních trzích, na jednom konci náměstí v Ostravě je "stan" s lamou, oslíkem, nějakým malým (nesjpíše šetlandským) poníkem, mini kozama apod..., děti je tam chodí krmit mrkví. A zrovna tam se rozhodla jakási panička, že se tam potřebuje nechat zvěčnit se svým pitbulem. Všude okolo plno mamin s dětmi, to psisko bez košíku a vodítko ta kráva držela jen tak v prstech. Chvíli jsem uvažoval, jak moc mám být hnusný, nakonec jsem si řekl, že jsou Vánoce a tak jsem jen vytočil pomáhače/chrániče. A musím říci, že mě překvapilo, když za pár minut přijelo auto. Tím jsem považoval svou občanskou povinnost za splněnou a odešel se věnovat něčemu zajímavějšímu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od VEIKO » ned 16.12.2012, 12:37

Ja jsem proto žít a nechat žít. At si každý vlasní jakého psa chce a trénuje ho jak chce-stejne to tak je. Ja jsem kdysi měl bandoga a to nebyl můj konicek ale kun. Zabral dost casu a sezral toho taky dost. Nicmene nevim kdo by ho hladil nebo mu cumel uprene do oci, ani me by to nenapadlo delat cizimu psu. Psa už nemam (nehoda) a už jsem si nikdy zadneho neporidil. Staram se o sve a pokud by nejaky pes ohrozoval me nebo rodinu pratele nebo trhal nekoho koho neznam, tak se do toho budu plest a
to tak ze dost o tom vůbec zadna diskuse nemusi byt. Život, zdravi, a vime jak je to s tim majetkem. :-) Nezajima me souziti se psem, jak se chovat, koho bere jako konkurenta. Majitel psa si psa ma zajistit at si normalni lidi mužou hledet sveho.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od S474N » ned 16.12.2012, 12:42

Veiko: samozrejme, ale svoboda jde ruku v ruce s odpovednosti. A svoboda kohokoliv konci tam, kde zacina svoboda jineho.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od VEIKO » ned 16.12.2012, 12:54

Přesně, odpovedny je ten majitel psa co by ho nezvladl protože by me přivedl do situace kdy bych se musel branit střelnou zbrani coz nikomu neprospeje. To za prve. Psa bych rozmazal po ulici a borce u soudu. (extremni připad). Me rekni kde konci moje svoboda. Jde v podvecer borec s pitbulem na voditku po prave strane chodniku a ja schvalne pujdu kolem toho pitbula a on me kousne neni moje svoboda ale blbost. Ale pokud me pes bude drzet u zdi nebo se budu citit utiskovany nebo na me zezadu zautoci. Prekrocil hranici me svobody. Nechci aby to vyznelo jako nejaky drsnak co si prave koupil kver a honi si ego kverem ale v tomto mam jasno. Odpovednost za psa ma majitel.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Mistral » ned 16.12.2012, 13:02

Čokl nemá co útočit na lidi, co jdou kolem něj po chodníku. Chodník není čoklovo teritorium.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 34

Registrován: ned 22.4.2012, 18:25

Zbraň: G17,SA vz58,Mosin

Bydliště: České Budějovice

Re: Další napadení člověka psem

Příspěvek od Luke 85 » ned 16.12.2012, 13:48

V dnešní době je pes,spíše jako módní doplněk,neplatí to u velkých bojových plemen,ale toto plemeno mají zase spíše bohužel smažky a lidé,kteří nemají na tyto pejsky čas a nezvládají je.
Chyba je jednoznačně na straně majitele psa.Na bojová plemena,by bylo dobré uzákonit zbrojní průkaz,ať lidé kteří tohoto psa chtějí prokáží znalosti o výchově,výcviku a znalostech o kinologii.Je to můj názor,ale myslím si,že by to nebylo špatné.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz