Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtvých


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od cmk » pon 17.12.2012, 12:22

Ja netvrdim, ze to udelaji.
Ja tvrdim, ze je to nejucinnejsi.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od S474N » pon 17.12.2012, 12:30

cmk: to sice ano, ale vetsina jich do toho nepujde.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od npc051 » pon 17.12.2012, 12:47

Skoda, ze v Newtonu to zustalo jen na tech padesatiletych neozbrojenych zenach, ktere nemely moc na vyber.... je to tragedie.

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od josuk » pon 17.12.2012, 12:47

cmk: "kterykoli z ucitelu mu muze poslat 1 ranu mezi svetla..."

:wink: vím, nadsázka, která asi platí pro učitele na nějaké střelecké akademii… (účinná zóna na hlavě je zatraceně malá a víme jak je těžký to z pistole i na hodně málo metrů trefit..)
Jinak pokud by byl útočník jeden a útočí, jdu do něj, za pokud možno neustálé, střelby. Pokud je útočníků víc, je to blbý, a chce to spíš taktickou rozvahu (ústup, úkryt, zachování a předání informací..)
A touhu po nesmrtelnosti bych nepodceňoval. Ani u tzv. pochůzkářů. Každý umřeme. Tak co? Umřít v zapomenutí a bídě za 10-20 let anebo být nesmrtelný? Ode dneška!!?? ;-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od S474N » pon 17.12.2012, 13:18

Kolik lidi, kteri se nechaji strhnout protizbranovou lobby si tohle vubec uvedomuje?

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od reddog » pon 17.12.2012, 13:24

Hawk:
Pokud bych byl osobne interesovan - tak to je prima cesta dovnitr.

Cmk:
Taky si rikam, ze silenci potrebuji nahle vypnuti, pritomnost policie, aktivni a ucinny odpor. A kdyz otoci zbran proti sobe, tak jen dobre. Protoze potom uz zbyva jen nenavist bez smireni a dalsi nevyrizena vec. Mozna i silenstvi z toho, ze jej pseudohumaniste ani nezavrou a budou se snazit jej lecit.

Satan:
Ja jsem na tom s cleny od sboru tak na tretiny. Tretina nee a to ani nahodou, tretina by vahala a zhodnotila situaci, pak mozno ano, mozna ne, a tretina urcite ano, je to preci jejich prace. Nevim, z koho mit vice strach. Ta posledni tretina jsou hlavne kluci ze Slovenska. Maji respekt sveho okoli a okoli si je vazi.

Kancelare stylu openspace jsou vubec neprijemne, nicmene je to tam hlavne o rozhodovani o osudech dospelych lidi. Skoly skolky jsou plne potencionalnich rukojmi te nejzranitelnejsi casti lidstva. A navic se tam prilis striktne dodrzuje pozadavek na gun free.

Mozna by stalo za to, se ucitelek a reditelek ve skolkach (pravda i ve skolach) optat, japato maji s pripadnym utokem na objekt a deti vyreseno. Ja se pri nejblizsi prilezitosti optam.

Tomik

Edit:
Rostar:
Jsem ti vdecny za tvou odhodlanost, ale dej si pozor, k cemu se tady opet nechas strhnout. Jsi preci jen tady i za svou BA. A mozna na tebe mam otazku a verim, ze na ni odpovis popravde: Pokud by jsi se dozvedel, ze se deje pruser, mimo tvou pusobnost, poslal bys chlapi na sve naklady pomahat neznamym lidem? Zadarmo a okamzite, ve strachu z prodleni?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od cmk » pon 17.12.2012, 13:47

reddog píše:Kancelare stylu openspace jsou vubec neprijemne, nicmene je to tam hlavne o rozhodovani o osudech dospelych lidi. Skoly skolky jsou plne potencionalnich rukojmi te nejzranitelnejsi casti lidstva. A navic se tam prilis striktne dodrzuje pozadavek na gun free.
Ja ho (pozadavek na gun-free) teda nedodrzuju, stejne tak jako par dalsich tatinku, co jsem si vsiml.
Rekl bych, ze ozbrojene procento tatinku (jeste navic trvale nosicich) ve skolce, kde mam malyho je rozhodne vyssi, nez prumer. Nastesti...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od josuk » pon 17.12.2012, 13:56

napadá mě ještě k free gun zones: obecně, pokud je to zóna s bezpečnostním rámem a osobní prohlídkou na vstupu a bezpečnost je zajištěná jinak, pak jistě OK. Na druhou stranu, pokud je to jenom nálepka na dveřích kvůli puberťákům všeho věku, a bezpečnost jinak zajištěná není (!), pak bych si asi dovolil takovou nálepku nerespektovat. Bez výčitek.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 17.12.2012, 14:11

Já jsem přesvědčen,že pokud by bylo možné centrálně,přímo z vrátnice uzavřít buď v pořadí druhý centrální vchod do školy,případně i všechny třídy jejichž zámky by byly opatřeny ocelovými balistickými ochranami proti možnosti se do určeného prostoru prostřílet,byla by to dostačující.
Ovšem tu "vrátnici"by jsem poskytl policii na každé škole jako "služebnu"určitého počtu policistů,kteří by odsud chodili do terénu,plnit další úkoly,ale byla by zde trvalá služba,třeba velitel "okrsku"na škole!Okénko do chodby by bylo neprůstřelné a jednostranně visuálně prostupné.Byla by možnost jakési skryté "střílny"do prostoru toho vstupního vestibulu (prostor mezi venkovními a vnitřními dveřmi školy).
Stejně se hlídky policie musí z centrální budovy policie přesouvat do určitých oblastí.Školy povětšinou svým rozmístěním představují jakési přirozené centrum určité oblasti,což je i pro policii výhodné,právě z hlediska taktického a rychlého přesunu hlídek.Stoupla by tak i morálka na školách,klesla by šikana a byla by zde okamžitá a trvalá přítomnost mužů zákona.Zdravím.
Naposledy upravil(a) Kmoch Vladimír dne pon 17.12.2012, 14:25, celkem upraveno 1 x.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od rostar » pon 17.12.2012, 14:16

Reddog: Poslal není ta správná formulace. Držím se zásady, že pokud po svých lidech něco chci tak nekřičím: Vpřed! Křičím: Zamnou! Rozhodně bych v takové chvíli nepřemýšlel nad mrzkým penízem a jednoznačně bych spěchal na pomoc. Nevím jestli by někdo vzadu zamnou cuknul ve strachu o život, ale myslím, že ne. Lidi si vybírám sám a mám tady celkem dobré "blázny" v dobrém slovasmyslu. Když vidíme v noci sanitu na majáky, jedeme mrknout co se děje. Kluci z rychlé to taky nemají lehké a občas dostanou od opilců přes hubu. Tak pokud to jde, kryjeme ji zadek. Zcela nezištně a zdarma. Vždycky přece nejde jen o prachy. To jen pro dokreslení. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od reddog » pon 17.12.2012, 14:19

Rostar:
Dekuji, ze jsem se nezklamal. Drzim vam palec, at kazdy zasah vyjde dle vasich predstav.
Tomik

Edit:
CMK:
Tak to jsem rad, ze jsi to napsal. Citim to stejne.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od S474N » pon 17.12.2012, 16:02

rostar: prijde mi to nebo ses opravdu tak "trigger happy", jak se nas tu snazis dokola presvedcovat?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od npc051 » pon 17.12.2012, 18:01

S474N: pardon, sry za offtopic, ale mam ZP z duvodu, ze dle me neni otazka "jestli nas EU - zapadni civilizace - pravdolaskarska doktrina" vedou do zahuby ale "za jak dlouho nas dovedou do zahuby" a nechci aby me to zastihlo nepripraveneho.
Nemam ambice zachranovat svet za cenu ohrozeni sebe, ale pokud to nekdo dela, nic proti tomu .
I tak by ale nemel dostavat na frak zakonny ramec, jinak davame pravdolaskarum dalsi argumenty a konecny pad spise priblizujeme nez oddalujeme - muj nazor.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 17.12.2012, 18:13, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od rostar » pon 17.12.2012, 18:09

Satan: Nevím, co ten výraz znamená tak nemůžu odpovědět. Já přece nikoho nepřesvěčuju. Před mnoha léty jsem zaujal určitý životní postoj a podařilo se mi spojit ho se svou práci. A toho se ho držím. R
Si vis pacem, para bellum!

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od josuk » pon 17.12.2012, 18:34

npc: mimochodem samotny zbrojak Te nevytrhne staci aby se prestaly prodluzovat. To napr. udelali v nemecku zidum nekdy okolo 1934...(?) ;-)

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od Lars » pon 17.12.2012, 19:32

Vladimír - netuším kolik Ti je a jak velké máš děti (pokud je tedy máš). Ale já bych rozhodně svého prcka do Tebou popisovaného "krimu" neposílal!!!
To budeme už z malých dětí vychovávat někoho, kdo je od nejútlejšího věku přivyklý vězeňskému režimu? Děkuji, vážně nechci..., a poslední dobou začínám mít čím dál silnější pocit, že George Orwell byl (při psaní románu 1984) ještě docela optimista :( .

Abychom si rozuměli - nejsem na školách proti přítomnosti jakési permanentní ozbrojené ochranky. Ale policii rozhodně ne, víme všichni moc dobře, jak značná část jejich příslušníků se vyžívá v buzeraci ovčanů - a to se jedná o dospělou populaci.
Takže jednou možností je nějaký výcvik pro zájemce z řad pedagogů (a věřím, že by se našli), druhou možnost bych viděl ve využití "válečných veteránů". Znám třeba pár kluků co prošli různými misemi na Balkáně - dneska jsou buď bez práce, v lepším případě skončili u soukromých ochranek (tam ale mají problémy s "autoritami"), nebo jezdí jako kamioňáci.

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od style.js » pon 17.12.2012, 19:46

No uz to zacina, amici chteji zakazat zasobniky > 10 naboju. :roll:

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od Lars » pon 17.12.2012, 20:11

Style - trochu bych to upřesnil, ne amíci, ale B. Hussein Obama :mad:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od Strelkyne » pon 17.12.2012, 20:20

Připomíná mi to náš populismus v podobě zákazu prodeje alkoholu nad 20% :crazy:
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Na základní škole v USA se střílelo, úřady hlásí 27 mrtv

Příspěvek od Jasik » pon 17.12.2012, 20:45

Je potřeba udělat gesto, které uklidní "ovečky" a to co nejdříve, než se ozvou "hlídací psi"...

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz