Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzéry


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 05.1.2012, 19:06

Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzéry

Příspěvek od mFranta » pon 07.1.2013, 13:17

Nebezpečné omračovací přístroje, asi dvacetkrát silnější než policejní tasery, si oblíbili britští zločinci. Za poslední tři roky s nimi bylo spácháno na dvě stě zločinů. Během posledních tří let jich londýnští policisté zabavili na pět set, i když se v zemi nesmějí prodávat. Do země se přitom dostávají snadno. Obyčejnou poštou.

Dnes 12:55 - Londýn

Podle bývalého člena gangu mladistvých výtržníků Daryla Jamese je rostoucí zájem o pistole generující silný elektrický náboj u teenagerských gangů dán tím, že policie zasáhla proti zločinům páchaným střelnými zbraněmi a noži. "Když se zakázaly nože a střelné zbraně, lidi si našli alternativy," prohlásil James.

O rozšíření taserů mezi zločinci promluvil i bývalý detektiv mordparty Pete Kirkham, který potvrdil, že se tato zařízení stávají oblíbenou zbraní zločinců. "Používají se při ozbrojených loupežích, násilných vloupáních i při střetech drogových dealerů," řekl stanici BBC.

Většinou jde o zbraně mnohem silnější a nebezpečnější, než jsou policejní tasery. jejichž náboj má napětí milión voltů, což je dvacetkrát více, než 50 000 voltů u policejních taserů.

V zemi se nesmějí prodávat, ale přesto není pro Brity obtížné je získat. Dají se objednat poštou ze zemí, kde nejsou zakázané. Reportéři BBC si pár těchto zařízení objednali z Německa za 60 liber za každou. Nikdo se jich neptal, kolik jim je let, ani na trestní rejstřík.
"Brutální zbraně"

Obě zbraně, zaslané každá jednotlivě, dorazily za pár dní. Ke každé byl přibalený jako bonus zdarma pepřový sprej, který je v Británii též zakázaný.

Eran Baeur z firmy, která dodává tasery policii, popsal zařízení jako hodně brutální. Když je vyzkoušel, prohlásil, že jeho výboj je hrozivý: "Nemohu uvěřit, jak jste se k nim dostali. Tohle je fakt nebezpečný."

Nejenže omračovací přístroj popálí pokožku, ale může způsobit i podkožní zranění. "Při zásahu do hrudi se může stát cokoli, může to skončit i zabitím To se musí zastavit u zdroje. Musí existovat způsob, jak monitorovat poštu," řekl Baeur, který označil paralyzéry za brutální.

Britští celníci a pohraničníci se tímto problémem už setkali. Ovšem nebyli ani schopni říci, kolik taserů bylo zajištěno loni. Poskytli jen čísla z let 2008 a 2009, kdy jich bylo zabaveno 160.

V České republice se paralyzéry s napětím milión i více voltů běžně prodávají, kupující musí být starší 18 let.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... yzery.html

Pokud se to nehodí do tématu, klidně to smažte, ale přijde mi naprosto nepřijatelné, aby policie "preventivně" kontrolovala veškerou poštu. To by jak StB, tak i německá Stasi byli amatéři.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od S474N » pon 07.1.2013, 13:28

Teda to je zase nesmysl. Chtel bych videt ten paralyzer s milionem Voltu. Navic porovnavat to s Taserem, ktery ma i jistou "logiku" ve vybojich, ze "komunikuje" se svaly, proti naprosto tupemu paralyzeru. *71*

Jinak nechapu dalsi vec a to tu postu. Cokoliv jde z ciziny k nam, jde pres celni postu a vse pres RTG. To v UK nemaji?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od reddog » pon 07.1.2013, 14:02

"musi existovat zpusob, jak monitorovat postu"
Tak to nema chybu...

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od npc051 » pon 07.1.2013, 15:37

Myslim, ze z fyzikalniho hlediska neni az tak podstatne, jake to ma samotne napeti, ale jake to ma napeti ve spojeni s obsazenym elektrickym nabojem (jednotka Coulomb).

Tak jak to vnimam ja, odpor lidskeho tela pusobi proti zdroji napeti v paralyzeru s cilem toto napeti snizit a cim je paralyzer "tvrdsi", tim vic je k poklesu napeti imunni.

Takze pokud je ten paralyzer opravdu tvrdy a drzi si vysoke napeti po dlouhou dobu (nikoliv v radu milisekund ale v radu jednotek sekund), je to potencionalne smrtici zbran. Dle meho nazoru.

Problem je, ze tohleto se dost dobre neda zmerit (narozdil od nicnerikajiciho napeti).

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 07.1.2013, 15:48

Také se mi to nezdá.Policejní tasery mají přibližně výkon 50tis.V a dostřel do 10m.Přičemž tento typ (pistolového tvaru) nesmí civil vlastnit(rozhodnutí ústavu pro kontrolu zbraní a střeliva - u nás zakázaná zbraň)!Civilní verse taseru svým tvarem připomíná "holící strojek" a má asi poloviční výkon,to je 25 tis.V ?!Cena jednoho výstřelu je vysoká!V tisíci Kč.Moc si rozmyslíš než vystřelíš tisíce do luftu.Navíc je "střela",jakýsi kontejner (krychle),naplněná konfetami s identifikačním kódem každého majitele,který si ji musí sám vyzvednout,pod číslem toho kódu je pak veden jako majitel této "střely" a také je podle toho dohledán policií!Těch "konfet" s identifikačními čísly je ve střele řádově několik set, a proto nejdou sebrat(uklidit).Jsou výstřelem stlačeného dusíku rozmetány po širším okolí a proto snadno dohledatelné!Stačí i jen jedna,a je znám "pachatel"!
Zaměňují se však názvy dvou různých zbraní.A to taseru a el.paralyseru!Něco jako "ostrá" a plynovka!A zde jsou na trhu již opravdu silné alternativy těchto zbraní.Od několika desítek tisíc V,přes statisíce,až po miliony V!!Momentálně nejsilnější el.paralyser generuje napětí 5mil.V,a je i k dostání na našem trhu!Něco mezi 5 a 6 tis.Kč!Já mám 1,5mil.V,a když ho zmáčknu,tak "prská"až uši zaléhají,a manželka má šok! :lol: Tam pronikne výboj i přes silný oděv(zimník ap).Takže asi určitě půjde ne o taser,ale o el.paralyser!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od S474N » pon 07.1.2013, 16:49

Vladimire a to ze prska neco znamena? Zkousel si ho pres nekolik vrstev obleceni nebo davas na marketingove zvasty?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 07.1.2013, 17:14

Satane,nezkoušel! :) Nemám dost odvahy,jsem asi "srab".Taky jsem nezkoušel střelit se do čela!Říká se,že se na to dá i umřít?!Nevím.Prostě jsem "srab",a raději věřím "blbejm" kecům.Máš-li odvahu,vyzkoušej si to,a věř že já Ti budu věřit! :lol: Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od reddog » pon 07.1.2013, 18:34

No tak par z nas to uz i vyzkouselo :-)
Dobrovolne. A pokud to slo na hadry, tak siroky usmev. Jo na krk, to bylo uz jine kafe. Ale pravda je, ze parametry si nepamatuji, takze to mohlo byt "slabe" a nemelo to ty super miliony voltu.

Edit:
VK:
Ano, do hlavy se radeji nestrilet. To opravdu radeji nee. Ani do ruky.

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od style.js » pon 07.1.2013, 21:42

Vim o strelnych zbranich a nozich, ale oni maji zakazany i peprak??? :shock: Cim se maji slusny lidi branit? :crazy:

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od Steiner » pon 07.1.2013, 22:06

Pepřák je zlá útočná zbraň ! Stříhneš ho bábě do obličeje, strhneš kabelku, náhrdelník, náramek, prsteny, zlatý zuby...

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 05.1.2012, 19:06

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od mFranta » úte 08.1.2013, 8:15

style.js- mají povolený jen nějaký těžko smývatelný sprej pro pozdější identifikaci.

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od npc051 » úte 08.1.2013, 9:07

reddog píše:No tak par z nas to uz i vyzkouselo :-)
Dobrovolne. A pokud to slo na hadry, tak siroky usmev. Jo na krk, to bylo uz jine kafe. Ale pravda je, ze parametry si nepamatuji, takze to mohlo byt "slabe" a nemelo to ty super miliony voltu.
To je prave ta moje otazka, jestli ty super miliony voltu naprazdno vlastne o necem vypovidaji. Na probiti odevu by melo stacit tisice voltu, desetitisice jsou uz s bohatou rezervou.
Problem bude, ze tem mene tvrdym paralyzerum asi rychle klesne napeti po kontaktu s odevem pod potrebnou mez. Kdyby tomu tak nebylo, zase by mohly zabijet po kontaktu na holou kuzi. Jako kompromis by snad mohla pomoct chytra regulacni elektronika, ktera by ridila napeti a energii vyboje a tvorila by pulzy, takze by nemelo dojit k srdecni zastave ani po kontaktu na holou kuzi. Ale to by bylo asi moc drahe...

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od Kmoch Vladimír » úte 08.1.2013, 10:43

Chytrou elektroniku to nemá!Předpokládá se patrně,že způsob použití si přečte každý chytrý uživatel,a pokud nebude chtít ublížit,ale odrazit útok,potom bude dodržovat stanovená doporučení o délce expirace.Cca.0,5 sec - krátký úder = úlek,překvapení,1-2 sec = otřes a chvilková zráta orientace,3-5 sec = silný otřes a dezorientace-plný úder,možno utéct,zavolat policii či jinou pomoc a pod.Pokud do někoho budu "pražit"až do vybití paralyseru,potom můžou být následky úměrné kondici dotyčného,což ovšem platí i u těch výše uvedených doporučovaných úderů.Nic není dokonalé,vždy existuje rub a líc.Na př. obrana paralyserem zaručuje u soudu,že se skutečně jednalo o útok,který bezprostředně hrozil!Vzdálenost útočníka byla k obránci "kontaktní",ale nevýhodou je,právě ta kontaktní vzdálenost ve vztahu obránce-útočník,kdy vám hrozí i možné zranění ze strany útočníka.Výhodou je,že "třeba a pravděpodobně"nedojde při úspěšné obraně k úmrtí,či zranění útočníka!Nevýhoda je opět ta nutná kontaktní vzdálenost na odražení útoku,a tudíž nejistý výsledek obrany!Střelná zbraň bude mít sice vysokou pravděpodobnost úspěšného zastavení útoku,ale zase je zde vysoká pravděpodobnost soudního postihu.Prostě a jasně každý sám,je strůjcem svého osudu. :) Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od S474N » úte 08.1.2013, 20:29

Vladimire: vem si schvalne nejakej starej "vaťák" a vyzkousej to, kdyz zjistis ze nic, tak postupne oddelavej vrstvy obleceni. Myslim, ze obecne z paralyzeru hodne rychle vystrizlivis.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 09.1.2013, 17:25

Přidám hezkou historku z reality!Měl jsem psa rasy dobrman.Dobře stavěný 60kg mazlík!Šíleně mu vadily kočky,neměl je prostě rád.Jednou hnal kočku statečně vyjíc a poštěkávajíc,až ji zahnal do kouta kolny.V tu chvíli kočka zaujala posici obránce,a šíleně prskajíc(asi jako paralyser 1,5mil V)se mu postavila na odpor!Výsledek byl následující,útočník rezignoval na útok "statečně"odcouval pouštějíc hrůzu do okolí,a kočka odrazila útok bez ztráty "kytičky"!Utekla.Resumé si udělejte každý podle gusta,ale někdy stačí i jen hrozně "prskat"(projev osob. statečnosti) k odražení(zastrašení) útočníka.Bez ztráty "kytičky"!Kytička = soudní proces a důsledky.Na el.paralyser se nedá spolehnout na 100%,ostatně jako na nic!Je pouze a jenom alternativou v mezní situaci.Toť vše. :lol: Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 26

Registrován: stř 22.10.2008, 1:04

Zbraň: GLOCK

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od zeagle » čtv 10.1.2013, 9:00

Zdravím Vladimíre.
Také přidám historku z reailty. Měl jsem na vojně psa. Německý ovčák, malinký atlet 32KG. Také neměl rád kočky, ale na rozdíl od tvého to byl lovec(bojovník). Když kočku dohnal, nebo strhl z větve tak se do ní na plnou hubu zakousl a mrskal s ní s takovou silou, že mi při pokusu o záchranu kočky málem zlámal ruce a nohy, jakou silou jsem s ní dostal. Koček na vojně v psinci zakousl za dva roky desítky. Nějaké prskání, sekání drápkem nebo kousnutí zažene jen nezkušeného psa. A stejné je to i s lidmi. Prskající paralizér, nebo i rána z něj odradí dle mého názoru jen nejistého útočníka. Pokud narazíš na skutečného bitkaře, útočníka pod vlivem pervitinu nebo alkoholu, tak než si všimne paralizéru, ležíš na zemi s přeraženým nosem. Neříkám že je zcela neúčinný, ale když tě ranař zasype údery, tak si myslím že tě stejně dobije, má li na to koule. :)

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od npc051 » čtv 10.1.2013, 11:09

neco na tom bude.
pokud bych si mel vybrat paralyser z trznice nebo nic, tak je asi paralyser lepsi nez nic.
za ucinny povazuju leda tak policejni taser, vsechno ostatni vcetne tech "supersilnych paralyseru s milionem voltu" bude spise z rise reklamnich snu a baji, pripadne jedna pani povidala
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od john.hawk » čtv 10.1.2013, 11:22

prevence a teleskop.. :wink:

Příspěvky: 91

Registrován: stř 27.10.2010, 14:31

Zbraň: CZ52

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od severoun » čtv 10.1.2013, 14:21

paralyzér je na nic,zkoušel jsem UZI 650 000 V,přes koženou bundu a nic,lepší je teleskop,ale spíš bych chtěl vidět jak vypadá 60 kg dobrman jak píše V.Kmoch

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 11.1.2013, 16:56

Severoun:Byl to fakt exteriérově vyjímečný pes.Byl jsem na něj hrdý,budil úctu.Je po smrti,přetočil se mu žaludek,musel jsem ho nechat utratit.Atlet na kterým byl vidět každý sval.Škoda!!Měl jsem ho "blba"rád.
Co se týká jakýchkoliv zbraní,všechny mají své lepší a horší stránky.Nikdy nebude člověk "dokonale" vybaven.Ale měl by být vždy připraven ustát "škody"které způsobí,bez ztráty "kytičky"!A to není jednoduché uhlídat!Přemýšlet se musí v době,kdy je na to čas,a drilovat to v hlavě!V době jednání již je nutno aplikovat ten "správný způsob",který zajistí i přijatelnou soudní argumentaci!Proto "alternativy"snah o mírnější řešení.Je to dosti srozumitelné?!Jestliže mám jako hlavní zbraň na obranu třeba střelnou zbraň(velmi silná obrana),a jako alternativu budu mít třeba ten el.paralyser,bude argumentace před OČTŘ že obrana touto zbraní byla nedostačující a proro!!jsem musel použít zbraně silnější vypadat "jinak",jak když použiji rovnou tu silnější zbraň!Tento princip subsirdiality není sice při útoku vyžadován,ale zajišťuje jiný pohled na "úmysl"!Toto je jen přiblížení se problematice!Možností je hodně,stačí použít to nejsilnější co kdo máme:Hlavu!U soudu se nevyhrává zbraní,ale hlavou a argumenty!Již dvě silné zbraně vypovídají o "velké" snaze a úmyslu nedat při sporu žádnou šanci.Nechci být "polopatický"! :) Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz