Loni chtěl samopalem střílet do lidí,letos mu vyšla amnestie


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Loni chtěl samopalem střílet do lidí,letos mu vyšla amnestie

Příspěvek od S474N » stř 16.1.2013, 9:20

Sedmatřicetiletý muž z jižního Plzeňska loni v květnu pořádně vyděsil obsluhu erotického podniku Jessica v centru Plzně. Poručil si panáka na kuráž a pak chtěl vyrazit ven střílet do lidí.

Vyšinutého muže, který měl ostře nabitý samopal s desítkami nábojů, se podařilo udržet na uzdě třicetileté zaměstnankyni klubu. Ta mu to na baru asi hodinu rozmlouvala, než zakročila speciální policejní jednotka. Mladá žena tak možná zabránila tragédii.

I když viníka za to soud před několika týdny potrestal, nemusí si tím vůbec lámat hlavu. Na poslední chvíli totiž spadl do amnestie a bude očištěn.

Radek M. dostal před Vánocemi soudní obsílku, kde si přečetl, že za řádění s nelegálně drženým samopalem dostal rok vězení s podmínečným odkladem na 30 měsíců. Do 28. prosince měl možnost toto rozhodnutí, vydané jako trestní příkaz, napadnout a soud by tak musel nařídit veřejné hlavní líčení.

Muž ale verdikt přijal netuše, jak se mu to záhy vyplatí. Stihl se totiž ještě dostat mezi ty odsouzené „podmínkáře“, na které se vztahuje lednová prezidentská amnestie. Tím se mu hřích smaže a bude mít čistý trestní rejstřík.

„Vzhledem k výši uloženého trestu je účasten amnestie,“ potvrdil Právu soudce Miloslav ­Mlčák s tím, že hranicí pro udělení milosti u podmíněných trestů jsou dva roky.
Samopal kryl dlouhý kabát

„Přišel kolem čtvrté hodiny odpoledne. Už mi přišlo divné, že má na sobě dlouhý kabát, když venku bylo teplo. Sedl si za bar a dal si skleničku vína. Říkal, že si přišel jenom popovídat a napít se. Pak si přesedl do křesla v předpokoji. To už na něm bylo znát, že je pěkně naštvanej. Změnil i chování. Najednou jako by na něho dolehl nějaký splín, čišelo z něho jakési rozčarování,“ vzpomínala na loňský 9. květen mladá žena.

Opatrně se ho zeptala, co se stalo. „Začal mluvit o rodinných problémech, o rozvodu a dělení majetku. Říkal, že je zklamaný životem. Když pak kolem něho prošel jeden ze zákazníků, sáhl pod kabát a vytáhl samopal s krabičkou plnou nábojů. Byl to docela šok, snažila jsem se ho uklidnit a pohybem ruky dolů mu naznačila, aby zbraň položil a přestal s ní mířit na toho muže, který v panickém strachu utekl,“ popisovala Martina další sled událostí.

Pak následoval opět dialog. To už žena za barem tušila, že končí veškerá legrace. „Začal mi tvrdit, že je zabiják odhodlaný střílet do lidí. Prý dneska už také nějaké to zlo provedl. Já mu to i věřila. Psychicky byl totálně v háji, měl špinavý ruce od hlíny a vůbec celý byl takový zaprášený. Napadlo mě, že třeba zabil manželku a pak ji někde zakopal,“ vybavovala si barmanka hrůzné okamžiky.

Snažila se proto být přirozená a muže slovně konejšila. „Dávala jsem si bacha, abych mu neřekla nic špatného, co by ho třeba rozzlobilo nebo to ­mohl vzít jako urážku. Bála jsem se mu dokonce říci o zaplacení útraty,“ uvedla dále s tím, že muž odmítal klub opustit.
Samopal byl ostře nabitý

„Dost toho vypil a chvilkama se mu začínaly zavírat oči. Blesklo mi hlavou, že bych ho mohla odzbrojit společně s kolegyněmi, které akorát přišly do práce. Nakonec jsme si na to ­netroufly a v okamžiku, kdy se nám zdálo, že muž klimbá, jsme ­zavolaly policii,“ dodala žena.

Zakuklenci pak na muže ­na­skákali, vykopli mu samopal a dali pouta. Později se ukázalo, že šlo o speciálně upravený samopal škorpión se čtyřiceti náboji. Celou dobu byl ostře nabitý včetně plného zásobníku. K jeho držení neměl muž žádné povolení.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/290358-loni ... estie.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Loni chtěl samopalem střílet do lidí,letos mu vyšla amne

Příspěvek od Lars » stř 16.1.2013, 11:32

Hehe, jak se zdá, tak taková šlapka je lepší, než nějaký policejní vyjednávač, či psycholog :)

Ale jinak je to docela nářez, že takový magor je venku a může to zkusit zopakovat.
A když to vezmu ještě podrobněji - rok za tohle se mi zdá taky nechutně málo :twisted:

Příspěvky: 13

Registrován: stř 02.1.2013, 0:01

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: Praha

Re: Loni chtěl samopalem střílet do lidí,letos mu vyšla amne

Příspěvek od jani.gogo » stř 16.1.2013, 12:44

vzdy kdyz si neco takoviho prectu tak si rikam ze to byl dobrej napad s tim zbrojakem a pistoli. zitra delam zkousky tak to snad dopadne

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Loni chtěl samopalem střílet do lidí,letos mu vyšla amne

Příspěvek od Lars » stř 16.1.2013, 13:07

Držím palce a hlavně žádnou trému. A když by na Tebe přeci jen šla, stačí si říci: když to udělali ti "úchylové" z MG fóru, tak to já musím taky :)

Příspěvky: 13

Registrován: stř 02.1.2013, 0:01

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: Praha

Re: Loni chtěl samopalem střílet do lidí,letos mu vyšla amne

Příspěvek od jani.gogo » stř 16.1.2013, 13:48

snad to pujde. nacteno celkem mam ted uz jen nezacit u toho moc premejslet at nevymyslim mejakou kravinu :)

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Loni chtěl samopalem střílet do lidí,letos mu vyšla amne

Příspěvek od npc051 » stř 16.1.2013, 14:28

tak tomuhle rikam statni moc v praxi. barmanka v erotickem klubu zabrani krveproliti, udela vse na jednicku, chlapi ze zasahovky udelaji rovnez perfektni zakrok a vsecko to je vicemene k nicemu. Papir a bumazka zvitezila nad zdravym rozumem a dotycnej si muze hned zitra poridit noveho skorpiona a vesele litat po svete. Hlavne ze normalni smrtelnik ctici pravidla si na automat nesahne ani na strelnici. :lookround:

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz