Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Piggy » úte 15.1.2013, 13:09

Malá, slabá a neúčinná CZ 50 - příliš dlouhý byl ten předklon :lol:

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Jarda K » čtv 24.1.2013, 8:57

Dojemné. Dočetl jsem až sem. Zaráží mě, že fízlové jsou "kluci". To se jim chcete vlichotit?
Promiňte, musel jsem takto (možná pro někoho blbě) reagovat..
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od cipis » čtv 24.1.2013, 9:03

Asi je hodně malá hranice mezi "vlichotit" a mít respekt.
On ten respekt můžeš vyjádřit i tím, že budeš neurvalý a oni zase tím, že ti pak budou hodinu kontrolovat auto a ještě tě pošlou na odběry.
Někdo udělal chybu, měl dost cti na to, aby ji přiznal a orgán byl spokojený, neprudil a odjel. Myslím, že oboustranně slušné chování, tak, jak má být.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Jasik » čtv 24.1.2013, 9:05

Jarda K: Použití slova "kluci" pro policisty může v tomto případě mít dvě a nebo více vysvětlení. Na toto forum chodí hodně lidí, kteří jsou příslušníky Policie ČR či jiných ozbrojených složek a pro něj jsou to tedy kolegové a oslovení "kluci" tedy není nevhodně použito. Druhý případ, který mně napadá je, že policisté, kteří stavěli kolegu piggyho byli viditelně mladší, než je autor příspěvku a proto je označil jako "kluky" z důvodu věkového rozdílu a jejich zjevného mládí.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Jarda K » čtv 24.1.2013, 9:17

Ano. Ve valné většině případů si PaCHové respekt zaslouží. Mě jen nejde pod nos to familiérní oslovení nástroje státní moci. Stát nám pomocí PČR (placené z našich daní = naši zaměstnanci) ukazuje svoji aroganci. Třeba jen bezdůvodnou silniční kontrolou....
"Kluci" za to nemohou, jen slouží (vím jaké to je, spíše bylo...) nemravnému zřízení. Ale to je jiný příběh. Omlouvám se za svinění fóra.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Alci » čtv 24.1.2013, 10:51

Zvláštní, já to vidím přesně obráceně.

Policie je nástroj, který lidem zajišťuje iluzi bezbečí a působí především preventivně. Že mě dvakrát za rok zastaví a po 3 minutách zase pustí vítám. Vzhledem k tomu, kolik kolem jezdí ožralů a lidí co na zákony z vysoka, policie a "kontroly" podle mě působí mnohem víc preventivně než kolik jich doopravdy chytí. Kdyby se vědělo, že žádné kontroly nejsou, tak bude ožralých jezdit mnohem mnohem více. A to samé platí i při krádežích a jiných akcích. Fakt, že si spousta lidí ani z policie moc nedělá je dán právě tím, že místní policajt skoro nic nemůže.

Takže to mám naopak. Já myslím, že policie je potřeba a užitečná, respekt si zaslouží a měla by ho mít. Ale mám problém s lidma. I uniformu vzbuzující respekt oblíkne hovado. Což je důvod, proč je policie v podstatě bezzubá. Takže ta uniforma si respekt zaslouží. A bylo by hodně fajn, kdyby ji nemohli oblíknout lidi, kteří ji oblíkají jen kvůli tomu respektu.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Jarda K » čtv 24.1.2013, 12:24

Napsal jsi to hezky: Iluzi bezpečí.

K těm ožralům: Kvůli 5, či 10 ožralům oprudíme 100 neožralých. I kdyby to jediný život zachránilo.... :-) Je to na delší polemiku. Žiji v přesvědčení, že v civizilovaném státě policie nebuzeruje občany zbytečně. Ano, ihned se naskýtá otázka, žijeme-li v civilizované zemi (když musíme posluchat diktát fašistů z EU)?

Může být policista slušný člověk?
Policista zastaví svého otce. Nezpůsobil nehodu, jen preventivně... Otec jeví známky opilosti. Dá mu dýchnout a on nadýchá.
1. Znemožní mu další jízdu a předá do správního řízení. = je kurva - podrazil vlastní rodinu.
2. Přivře očko a nic neřeší. = je kurva, protože jak k tomu přijdou nečlenové jeho rodiny.
Schizofrenní což?

A jsme na začátku. Jde jen o iluzi práva a slušnosti (asi bych to neměl míchat dohromady...).
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Sailor » čtv 24.1.2013, 14:57

jarda k: evidentně nemáš rád fízly :lol:

Ale i kdyby kontrolovali tisíc slušnejch kvůli jednomu ožralímu zmrdovi,stojí to za to.
A co se týče policajta a otce:tohle pomáhání ze známosti není jenom u fízlú,ale ve všech odvětvích lidské činnosti.Tyhle kamarádšofty vždycky byly,jsou a budou.Kdyby jsi měl tu moc ty by jsi nepomohl někomu z rodiny i když by to nebylo úplně košér?já tedy ano.
A ano,děje se to i u fízlú,proto si poldové nezasloužej větší respekt než nezbytně nutný.Já mám mnohem větší respekt třeba k hasičům či záchranářům :wink:
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od john.hawk » pát 25.1.2013, 10:19

for Jarda K : Také jsi asi účelně opomenul třetí možnost a to klíče do kanálů i s řidičákem a poslat ho pěšky. :wink:
a ty si myslíš že doktor nezařídí pro svého syna, dceru, tchána lepší podmínky v nemocnici, lepší předoperační vyšetření atd ? Jak píše Sailor, rodinné vazby se vždy promítnou do chování lidí v jakékoliv ještě jednou pro tebe v jakékoliv lidské činnosti/ zaměstnání..
co se týče buzerace : Pro tebe je to třeba buzerace, pro jiného je to prověření oznámení kde souhlasí směr a pohyb vozidla a je známa jen třeba barva auta.. co by jsi na takovém místě dělal ty ? Přece nebudu kontrolovat podnapilého řidiče který má jet v červené octávce, když kolem mně projíždí řidič v octávce barvy hnědé ? (oznamovatelé se můžou plést ve značkách auta, barvách atd. )Pokud je to zdržení na tři minuty tak v čem ty vidíš problém ? v těch tří minutách ? Je to směšné, člověk ztrácí během dne více času při uplně jiných činnostech které ovlivnit nemůže, ale to ty už nepíšeš, protože se ti to nehodí ( fronta na poště, na uřadech, v jídelně nebo na zastávce MHD)
Spíš by ses měl zeptat kolik dobrách skutků je ze strany vykonáno a kolik je těch špatných a pak to poměřit..a teprve potom něco plácat o zbytečnosti..
Připomíná mi to zakazovače zbraní, protože s zbraněmi jsou páchány vraždy a když je zakážeme tak se určitě něco změní k lepšímu..
PS: Přestaň se do kolegů kteří se snaží dělat dobře svoji práci navážet, jinak budeš muset napsat i ty co jsi užitečného udělal pro tuto společnost.. :!: :twisted:

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Lars » pát 25.1.2013, 15:10

V prvé řadě je třeba se oprostit od hloupě romantických představ, jak "Pachové" prioritně pomáhají a chrání nás, obyčejné občany tohoto státu.
Říkej si Johny co chceš, ale Policie je represivní orgán státu a jako takový chrání především svého zřizovatele, to jest stát a jeho struktury.
Že přitom udělají sem tam něco i pro obyčejného člověka, to jim jen slouží ke cti, ale prosím neidealizujme si Policii tak, že je tady pro nás!
Ono totiž k té ochraně státu a jeho struktur patří i nějaká ta silová buzerace vůči občanům, aby si moc nevyskakovali a nesnažili se vybočit ze stáda, které naši "vůdcové" přece obětavě vedou k lepším zítřkům.
Není to tedy nic proti Tvým jednotlivým kolegům, dělají svoji práci a věřím, že mnozí se snaží ji dělat podle svého nejlepšího svědomí. Ale charakter té práce je prostě dán a nelze z něj vybočit (viz třeba loňské rozhánění severočeských demonstrantů, kteří nechtěli nic jiného, než o co by mělo jít i "Pachům", tedy o snížení kriminality jistého etnika).

P.S. A ptáš-li se, co pro tuto společnost dělám já sám - chodím 25 let do práce a 25 let platím daně. Z těchto daní jsou pak placeni i ti, kteří na příkaz shora neváhají brutálně rozhánět demonstrace :evil:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Ondísek » pát 25.1.2013, 19:30

Měl jsem podobný názor, ale po nástupu a službě u Pčr jsem hodně prozřel. Všechno není tak jak to píšeš. Je to o lidech a jejich přístupu. Nechci se zastávat Pčr, je tam hodně debilů, lidí co nic nedělaj a akorát umí nastavit ruku pro výplatu, ale taky je tam hodně jedinců co té práci dávají naprosto vše. Třeba i svůj osobní život a snaží se to dělat opravdu pro lidi. Těch bych řekl, že je opravdu hodně. Nemá cenu o tom tady psát, to se musí zažít. Je ale jeden fakt..tahle práce je hodně nevděčná, ať polda udělá cokoliv, vždy to někdo zkritizuje.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od GLOCK69 » pát 25.1.2013, 19:36

Všude najdeš lidi normální a taky b...e. Jen zaměstnanci státu jsou víc vidět, obzvláště ti v uniformě...

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Lars » pát 25.1.2013, 19:49

Ondísek - nijak nezpochybňuji nic z toho, co píšeš.
Jen tvrdím, že policie je v prvé řadě represivní orgán státu a jejím prioritním úkolem je ochrana svého zřizovatele a jeho struktur (s tím souvisí třeba i taková "prkotina", jako snaha za každou cenu naplnit svou kasu - třeba i za pomoci stacionárních měřících bezobslužných zařízení, nebo jak se tyhle přístroje správně jmenují, - a tohle už považuji za klasický případ zbytečné "buzerace" občanů).
Skutečnost, že se při plnění tohoto primárního úkolu Policie často dostává do konfliktu s tím, "co dělá pro obyčejné lidi", je bohužel smutnou realitou.

Ale opakuji - čest všem těm, kteří svou práci dělají v souladu se svým svědomím!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Ondísek » pát 25.1.2013, 20:13

Souhlas. Já pokuty třeba dávám jen vyjímečně. To co píšeš je ale spíš případ MP a dopravky. Teda konkrétně v Praze.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od john.hawk » ned 27.1.2013, 12:13

Myslím že se Larsi mýlíš.. Když se zeptáš dvaceti poldů na jejich názor na ochranu státu tak by ses dozvěděl, že stát jako takový je jim u dvou půlek, stát pro ně znamená jen to že někde na krajským ředitelství nebo na vnitru se nikdo nezplete a 15 týho jim dojde výplata..vsadím boty že každej ti řekne že stát jsou především ti slušní občané jako ty, co řádně pracují a snaží se normálně žít..a pro tyto lidi především je jejich náplní práce jejich ochrana a pomoc.. Snad Larsi a vy ostatní nežijete v nějakých Orwelovských představách že nespokojení občané začnou brblat a demonstrovat a policisté dostanou přímej rozkaz tyto projevy v společnosti monitorovat a tvrdě proti nim zakročovat..skus říct při silniční kontrole že prezident Venca Tužka je vůl, co si myslíš že se stane ? že tě zavřou ?? V něčem se ta doba změnila..a protože já ten systém znám dobře, otevřeně píšu že to není tak jak si myslíte..Poldové jsou lidi z naší společnosti..nejsou pěstovaní nebo importovaní někde z Asie, mají rodiny, mají kamarády z různých společenských vrstev, a rozhodně nejsou hluší slepý nebo hloupý..
PS: o rozhánění pokojných demonstrací..přece bys nevěřll jenom novinářům, kteří se snaží o psaní článků aby zakázali zbraně..je to manipulace..Kdo byl na tý demonstraci proti kriminalitě cikánům, může zde něco napsat a také může podat podnět k prošetření..Je to jeho právo.. systém to umožnuje..jinak by se tyhle věci přece řešily jak v jižní americe kde lidi padali z letadel..

Také není pravdou že by zde PČR jako celek byla řízena s tím, že musí olupovat občany o jejich peníze, možná tak dopravka na nějakkém fakt debilním stanovišti..ale policie má několik složek a součástí a ne všichni se tý dopravě věnuji.. jo a když je hned blbá nálada ve společnosti tak se hned na silnicích kontrolují lékarničky, to už ste si taky všimli ?? :shock:
Je rozdíl mezi prací a buzerací, ale je to stejné jak u doktora, taky pokud nevíto co a jak, tak se můžete divit to´mu proč Vám to slepé střevo hnedka nevyšmikne at můžete jít domů..a on vás furt někam posílá na nějaké zbytečné vyšetření.. Policii a fotbalu v ČR rozumí každej..jen někdo se opravdu pokusí něco sám za sebe změnit k lepšímu.. procentuálně to vychází pořád dobře..těch dobrejch skutků je více než těch špatnejch..jen se o těch dobrejch moc nemluví, nejsou mediálně zajímavé..

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od PB » ned 27.1.2013, 12:54

tesat do kamene
Kolik Glocků máš, tolikrát jsi člověkem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od reddog » ned 27.1.2013, 13:03

Hezky napsane
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od rostar » ned 27.1.2013, 14:15

Naprosto souhlasím a podepisuju. R
Si vis pacem, para bellum!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od cmk » ned 27.1.2013, 19:28

john.hawk> a ted se na to podivej z pohledu toho "obycejneho cloveka".

Jede autem, nekdo mu vola, on vezme telefon, koukne, kdo vola, jestli ma zastavit, nebo jestli to pocka... Prask - za 100m ho zastavi hlidka, ze ho videla s telefonem v ruce a ma to za 1.000 Kc. Tentyz clovek rok pred tim - jede po meste. Od kramu, kde byl pro nineralky na sportoviste kam je veze - 600m. Zapomene rozsvitit. A ma to za 500.
A tentyz clovek dalsi rok pred tim, kdyz stavel barak... Nekolikrat mu vykradli zahradu. Zavolal PCR a slysel "jo, s tim nic neudelame, ten plot mate malo vysokej a to zelezo bereme na kila to nemeloodnotu pres 5.000, to nema cenu resit"...
Jinymi slovy - ten normalni, slusnej, pracujici a poctivej jim stal za rec ve chvili, kdy ho mohli o neco stahnout, ale ne, kdyz neco chtel... Zelezo si nasel sam na nejblizsim srotaku.

Tady mas REALNY SKUTECNY pripad.

Ano, ja chapu, ze jsou mezi Policajtama kluci, co chtej a muzou, co chtej a nemuzou a co nechtej. Ale cely je to u "firmy" nastaveny nejak blbe.
Ten realny skutecny pripad neni prece ojedinely.
A pruser je, ze ti "pokutari" jsou proste vic videt a to blby nastaveni fungovani (za coz normalni policajti samozrejme nemuzou) je diky nim zrejme.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Kmoch Vladimír » ned 27.1.2013, 19:29

Hoši,hoši!Snažme se všichni dělat svou práci tak dobře,aby vás ti ostatní okolo vás uznávali jako odborníky,co svoji prací motivují i ty ostatní k témuž a opačně navzájem!Kdysi existovala tak zv. "profesní hrdost a um".Řemeslníci měli "zlaté české ruce",úředníci byli profesionálové,lidé dbali více zákonů,méně se kradlo,loupilo a podvádělo.Mord byla událost spíše vyjímečná.Klíče se dávali pod rohožku,nebo se nezamykalo vůbec!Ale kde jsou ty časy?Uznávejme proto poctivou a dobrou práci "těch druhých",bez nichž by "to" asi nešlo,že?Asi budete souhlasit s heslem,"kdo si neváží práce druhých,sám špatně pracuje"!A pokud si té práce druhých budeme umět vážit,potom zase třeba jednou přijde doba,o které jsem psal výše.Doba "zlatých českých ručiček a hlaviček",doba kdy nás svět uznával pro "naše"pracovní,technické,technologické,medicinské,
ale i kulturní výsledky a pokrok!A byla zde i značná národní hrdost,že jsme a patříme ke světové špičce!Jsme hrdí na "naše" výsledky i dnes?Nebo "čumíme"okolo,jak "nám"ujíždí vlak??Některým z nás,chybí úcta k autoritám,kterou jsme dříve získávali "na vojně"!Ta "vojna"dělala z dětí chlapy!Odsud se vraceli osobnosti,které byly připraveni fysicky,ale i mentálně vstoupit do života,kteří byli vycvičeni ctít ty druhé a spolupracovat.Dnes je mnoho idividualit a málo týmové práce.Pokud by jsme měli být zase "dobří"a uznávaní jak ve světě,tak i mezi sebou navzájem,potom tohoto výsledku nedocílíme jako jednotlivci(i když třeba dobří),ale jako tým čechů v této zemi,kde každý ctí práci svou,ale i těch druhých navzájem! :) Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz