Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od cipis » ned 27.1.2013, 20:56

cmk: Nemá co na ten telefon šahat - držel ho v ruce? Díval se na něj místo na silnici? Držel a díval, takže pokuta je na místě. Bylo x let na to, aby si lidi pořídili handsfree nebo ty telefony v autě nepoužívali. Jednou se to prostě používat nesmí a tečka. Beztak měl nějaké blbé kecy u té hlídky, že mu napařila takovou pokutu. Stejně i s těma světlama.
Tohle, co jsi napsal, nepovažuji za pohled obyčejného člověka, ale obyčejného čecháčka, co jsou mu všelijaké zákazy atd. u prdele. Držák telefonu je jistě levnější než těch 1000Kč, stejně tak těch 500 za svícení - to má už půlku denního svícení, u kterého nemusí myslet.

Něco jiného je samozřejmě ta krádež, nicméně těžko říct, zda dotyčný vyčerpal všechny
možnosti či se jen nechal ukecat lenochama.

Na typického čecháčka nic jiného než pokuty a pořádná buzerace neplatí. To samé platí i u těch radarů ve městě, jak tu někdo psal, že si mastí kapsu. Ať si mastí, když jsou za volantem takoví pitomci, že jezdí v obci víc jak 50. Až tam budou všichni jezdit slušně, tak si tam už tu kapsu nenamastí.

Můžeme si za to sami.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od E-Ryc » pon 28.1.2013, 16:13

cipis: priklad z Prahy (Strakonicka) - ctyrproudovka dalnicniho typu, byvala tam 80. Pak prisla 50 a "omezeni hluku". No budiz, treba je krovi choulostive na hluk. Ale pak se zrejme zjistilo, ze to dost nevydelava. Takze z jedne strany cervenou 50 nahradili sedivou "konec 80". Z druhe strany znacku sundali uplne, 80 konci "krizovatkou", ktera vypada jako najezd (znacka hlavni silnice je schovana za zakazem kamionu: http://goo.gl/maps/VdkD5). I tohle je priklad cechackovstvi ridicu?

Btw. jako bonus tam usek u zavodiste dostal kameru fotici zezadu (poprve jsem ji videl den po zmene zakona na "objektivni zodpovednost")
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od john.hawk » úte 29.1.2013, 8:49

připouštím že v celé čr je velmi mnoho pastí, kde se řidiči kostí..ale děje se to především pro to, že na to někdo neupozorní, nepožaduje vysvětlení proč tomu tak je, a nekope natolik aby se na tom něco změnilo. dopravní značky, jejich umistování pro více info cituji příspěvěk na DF :
- umístění značky je správní akt s presumpcí správnosti
- na dopravní značku soud nahlíží jako na zákonnou až do chvíle, kdy silniční správní úřad vysloví její nezákonnost podle § 4 písm. c) zákona č. 361/2000 se každý účastník silničního provozu musí řídit světelnými, případně i doprovodnými akustickými signály, dopravními značkami, dopravními zařízeními a zařízeními pro provozní informace účastník provozu se nemůže ospravedlňovat tím, že neví, co daná značka symbolizuje a k čemu jej zavazuje, je-li navíc jasně a plně viditelná, například není zakrytá listím, nánosem sněhu apod.
- ze zákona o silničním provozu, ani z jiných právních předpisů nelze dovodit, že by účastník provozu sám mohl činit soudy o zákonnosti dopravní značky a na základě svého hodnocení se rozhodnout, zda se značkou bude či nebude řídit
- v případě pochybností by se jednalo o soukromý názor, který žádného účastníka silničního provozu nezprošťuje povinnosti dodržovat stanovená pravidla
nadto neuvedl konkrétní či rozumný důvod, ze kterého by se alespoň hypoteticky mohlo vyvodit, že by se v okamžiku spáchání přestupku jednalo o dopravní značku, kterou by se nemusel řídit

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od cmk » úte 29.1.2013, 9:40

cipis - jestli jsi policajt, budes patrne prave ten, o kterych mluvim...

Za komentar ti stalo JEN a JEN to, ze drzel telefon a nesvitil a jeste k tomu pridavas, ze mel urcite blbe kecy.
Ze se na nej policajti vysrali, kdyz neco potreboval, tos nechal totalne bez povsimnuti.

Toho cloveka znam kurva hodne dobre a ver, ze ten rozhodne blbe kecy nemel - naopak verim, ze se policistum jeste omlouval a podekoval za pokutu...

Takze se te zeptam - jak velka byla nebezpecnost jeho jednani, kdyz za bileho jasneho dne pri presunu par set metru nesvitil?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Nikdo » úte 29.1.2013, 9:49

cipis píše:...
Na typického čecháčka nic jiného než pokuty a pořádná buzerace neplatí. ...
Můžeme si za to sami.
TO je sice pravda, ale pak by bylo dobré, aby policajti rozlišovali vás - typické čecháčky - od inteligentních lidí, na které platí spíše rozumné slovo a tolerance.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od cipis » úte 29.1.2013, 11:06

cmk: Nejsem policajt. A komentoval jsem i to, že se nedomohl pomoci.
A ta nebezpečnost jednání - naprostá klasická výmluva vychcaného čecháčka (nic osobního prosím). Svítit se prostě má. Tečka. 50 km/h je až do cedule. Tečka. Nic jiného tam není.
Že to někdo z policajtů ohodnotí 500 či 1000 Kč a jiný jen domluvou, to je už na lidech.
Ze svého okolí vím, že čím větší kecy u policajtů, tím vyšší pokuta.
Asi je tvůj kámoš jeden z mála, co nekecá, no a holt se trefil na policajta, co si to, jako jeden z mála (doufám, že z mála) užívá.
Já zatím narazil jen na slušné, pokutu za nehodu jsem dostal kdysi dávno 1tis. a ne 3 tis. (či kolik bylo), že jsem se hned přiznal, za zákaz předjíždění 200 a ne 1000, jak ten za mnou, co měl kecy. 2x "parkování" = domluva.

Jak jsem psal už výše - můžeme si za to sami. A je jedno, jestli je to dopravní značka nebo povinnost ze zákona nosit skrytě. Tím, že začneme přemýšlet, jéé, vždyť je tu rovný úsek a baráky daleko nebo no bóže, tak mi to trochu vylezlo, tak tím naznačujeme, že před něčím nemáme respekt, který bychom měli mít.

Co se týče našich soukromých názorů, že je něco blbě (třeba označkováno), tak dokud patřičná instituce neuzná, že je to blbě a situaci napraví, tak to prostě dodržovat musíme, ikdyby to byla dle vlastního názoru kravina na n-tou. Ostatně něco podobného tu psal výše jh. Tohle bych opravdu vyzvihl, protože v tomto je kámen úrazu.
john.hawk píše:ale děje se to především pro to, že na to někdo neupozorní, nepožaduje vysvětlení proč tomu tak je, a nekope natolik aby se na tom něco změnilo
Zvládáme sice na všechno nadávat, ale na špatných místech. Jak se to říká - brečíš pěkně, ale na špatném hrobě. Tím, že budeme nadávat v hospodách nebo na fórech, toho moc nezměníme ...
A že něco změnit jde, viz. Brno a datovky, stačilo, abych do nich trochu rejpnul a už je to pro nás výrazně lepší ;-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od cmk » úte 29.1.2013, 11:16

To neni kamos... Ale blizky pribuzny - duchodce, co celej zivot makal, pracoval, platil dane, nekecal...
A opet jsi ignoroval to dulezity na tom prispevku, co jsem se snazil rict
Kdyz slo o to ho zkasnout, byli policajti aktivni.
Kdyz slo o to mu pomoct, byli policajti pasivni.

A pro jistotu to zopakuji (i kdyz jsem to uz psal) - nerikam, ze to tak je u vsech policajtu. Jen bohuzel ti aktivni pri kasirovani jsou proste vic na ocich a to formuje obecny nazor na Policii (jak si tak vsimam, tak tohle plati hlavne na malych mestech).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Nikdo » úte 29.1.2013, 11:20

cipis píše:...
Co se týče našich soukromých názorů, že je něco blbě (třeba označkováno), tak dokud patřičná instituce neuzná, že je to blbě a situaci napraví, tak to prostě dodržovat musíme, ikdyby to byla dle vlastního názoru kravina na n-tou.
...
Správně. A proto od začátku cyklostezky mohou dále pokračovat jen cyklisté, kteří ovšem mají po pár metrech zákaz, takže dál už nesmí jet nikdo.
Podle mne je to kravina na n-tou, ale podle tebe se to dodržovat musí.
Obrázek

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od cipis » úte 29.1.2013, 11:29

Co jsem kde ignoroval? Reagoval jsem na obě části.
V první jsem vyjádřil domněnku, že asi moc kecal, no a v druhé, že, obrazně řečeno, kecal málo. Nenapsal jsi k těm případům žádné další detaily. Ani to, jestli to byli ti stejní policajti.

Já mám zkušenosti asi naprosto přesně opačné, když jsem udělal malou kravinu, řešilo se to domluvou, když jsem udělal velkou kravinu, tak na spodní hranici, no a když jsem něco potřeboval, tak dojeli (jednou nějací zlodějíčkové táhli kamsi velký poklop od kanálu, podruhé jsme v lese v zimě našli ožralou starší ženskou se psem a už se stmívalo).
Vždycky jsem se k nim choval slušně a oni ke mně také, takže z některých se stali i známí ...
cmk píše:To neni kamos... Ale blizky pribuzny - duchodce, co celej zivot makal, pracoval, platil dane, nekecal...
A opet jsi ignoroval to dulezity na tom prispevku, co jsem se snazil rict
Kdyz slo o to ho zkasnout, byli policajti aktivni.
Kdyz slo o to mu pomoct, byli policajti pasivni.

A pro jistotu to zopakuji (i kdyz jsem to uz psal) - nerikam, ze to tak je u vsech policajtu. Jen bohuzel ti aktivni pri kasirovani jsou proste vic na ocich a to formuje obecny nazor na Policii (jak si tak vsimam, tak tohle plati hlavne na malych mestech).

Nikdo:
Ale tohle je přesně to, o čem jsem psal. Dodržovat se to má podle zákona, ne, že si nějaký Cipis myslí, že se to má dodržovat a nějaký Nikdo, že nemá. Psal jsem to už výše, psal to tu i john.hawk.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Kmoch Vladimír » úte 29.1.2013, 16:27

Mohu potvrdit co píše cipis.Se slušností "nejdál dojdeš".Stalo se mě,že jsem nesvítil(nevěděl jsem) a byl jsem stavěn hlídkou.Po kontrole dokladů atd.přišla závěrečná otázka:Víte čeho jste se dopustil pane řidiči?Odpověď:Nevím.Oznámení:Nesvítil jste.Co s tím uděláme?Odpověď:Zkuste udělat dobrý skutek!Překvapení:Có...ó?Odpověď:No každý by měl denně udělat alespoň jeden dobrý skutek,přeci ne?Po chvilkové poradě mě byly vráceny papíry s domluvou a jeďte dál mě propustili.Udělali "dobrý skutek"a culili se potěšeni, že ho mohli vykonat!Od té doby svítím,zajištěno automaticky při nastartování. :D Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 45

Registrován: pon 03.9.2012, 23:00

Zbraň: 1911

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Lachtan » stř 30.1.2013, 17:08

Případně s troškou "slušné drzosti" :D

Kdysi dávno mě chytli ve městě za překročenou rychlost, zastavili mě, pozdravili, požádali o doklady a jen tak mimoděk povídá: "Vy jste si to spletl s letadlem, že ?"
Tak jsem znova hrábnul do dokladů a podal jsem mu i pilotní průkaz.
Chvíli na to nevěřícně zíral, následně i se svým kolegou, načež mi to všechno vrátil se slovy: "Vidím, že na to máte kvalifikaci - tak jeďte... !!!


:wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od reddog » stř 30.1.2013, 17:51

No, a pouceni...?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 265

Registrován: pát 21.7.2006, 8:37

Zbraň: GLOCK 38

Bydliště: okres Sokolov

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od bacil.357 » stř 30.1.2013, 18:06

reddog: no přece, že když chceš jezdit rychle, tak si udělěj papíry na éééro... :lol:
Glock mit uns...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 45

Registrován: pon 03.9.2012, 23:00

Zbraň: 1911

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Lachtan » stř 30.1.2013, 22:06

2 Reddog - neřvat, nehádat se, nevyhrožovat, prostě nedělat z toho zle, obzvláště když víš, že stejně mají pravdu a nějaký přestupek jsi opravdu provedl :wink:

Příspěvky: 66

Registrován: ned 09.12.2012, 16:32

Zbraň: G26 Gen4 + TFO

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od markus9ml » stř 30.1.2013, 22:13

Cipis: Jsi automat řídící se sebevětším nesmyslem v podobě zákona. Takové si stát cíleně vychovává, nadšeně dělají vše, co je na papíru, nekladou odpor. Kdyby jsi se o to trochu zajímal, tak by jsi zjistil, že přestupek musí mít i materiální znak, takže ta tvoje 50 od cedule není pravda.
Člen sdružení LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od cipis » stř 30.1.2013, 22:26

A na tom jsi jaksi byl asi kde?
Já myslím, že je z mých příspěvků dost zřejmé, že je to trochu jinak, akorát ty to nějak překrucuješ. Já na rozdíl od drtivé většiny taky něco dělám, když se mi něco nelíbí nebo je to jinak než by to mělo asi být. Takže se laskavě nevyjadřuj o mně, co jsem. Neznáš mě, nevíš, tak se osobních komentářů prosím zdrž.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od cmk » čtv 31.1.2013, 0:14

cipis píše:Něco jiného je samozřejmě ta krádež, nicméně těžko říct, zda dotyčný vyčerpal všechny možnosti či se jen nechal ukecat lenochama.
Aha...

Takze "vyuzit vsechny moznosti" jak se napriklad vyhnout pokute je cechackovstvi, protoze proste predpisy se dodrzovat maji a kdo nedodrzi totalne vsechno, ma byt okamzite po zasluze tvrde potrestan.

Ale "vyuzit vsechny moznosti" kdyz chci, aby pro me policajti neco udelali je povinnost, nutnost a pro policajty omluvitelne...

Mas pravdu, tohle jsem fakt prehlid... Asi mozna nastesti...

Kazdopadne to spis potvrzuje nez vyvraci, co jsem rikal...

Nekoukej na to z pohledu toho cloveka. Bavime se tu o policajtech...
PRMARNE: Proc to v ramci "represe" jde a "prevence ci pomoci" nejde?
SEKUNDARNE: Pak diky tomuhle pristupu (a opakuji, ze to tak zdaleka nedela kazdej, ale kdo to dela, je videt vic nez ostatni) jsou lidi zbytecne nasrany.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 01.2.2013, 16:48

cmk:Ne že bych Ti nevěřil ten Tvůj příběh o příteli který vyfasoval dvě pokuty,za dva přestupky!Tomu fakt věřím,může se to stát,když je někdo mírně "nedbalý"k pravidlům provozu na PK.Může to i finančně bolet.Věřím i té historce o zcizeném železe.Jenom nevím(nepíšeš to),zda to zcizení bylo sepsáno jako oznámení o Tč krádeže,pokud zároveň došlo k poškození toho oplocení vloupáním!Pokud by se jednalo i o vloupání,potom by hodnota železa byla vzhledem ke krádeži nepodstatná,a vyšetřovalo by se to jako Tč krádeže!Ale i přestupek by při jeho evidenci nebyl "jen tak"odložen!Prostě není to úplně jasné.Vždy trvat na zaevidování!Pokud ta událost zaevidována nebyla,potom věřím i těm "kecům" a přístupu "policistů"!Přeji lepší časy. :) Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od cmk » sob 02.2.2013, 11:46

Je to jednoduchy... Nechal se nakonec "ukecat" na "to prece nema cenu hlasit, stejne ho nenajdeme, vzdyt to tu znate"... Ale to zase neni to podststne...
Je prece uplne jedno, jestli ho nakonec ukecali, nebo naopak on ukecal je...

Podstatny je: "pri represi byli aktivni, resili na miste, kdyz meli pomoct, nechteli resit"
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 02.2.2013, 18:41

Jasně!Tomu rozumím.Přesně vo tom to je!Já taky "ukecávám"manželku když chce nasadit tř.smeták na násadu.Je to o rozdílu mezi kecáním a prací!Když práci mohu odložit,často mě to "přemůže".A "člověk" je jaksi od přírody přeci jen límý tvor!Pracovité jsou jen ženy,mravenci a včely. :lol: Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz