Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pistoli


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pistoli

Příspěvek od Jasik » stř 06.2.2013, 17:03

Notně opilý šedesátiletý host v pondělí krátce před 23. hodinou vytáhl na barmana v restauraci na autobusovém nádraží ve Stráži pod Ralskem plynovou pistoli. Odmítl mu totiž načepovat další pivo.


To, že se devatenáctiletý číšník nechtěl pustit do točení dalšího piva, staršího muže rozlítilo natolik, že mu plynovou pistoli namířil podle policie přímo do obličeje.

"Dej sem to pivo, řekl muž na barmanovu adresu," upřesnila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Mladík se však přesto k pípě nepřesunul a místo toho se dal na útěk. Na pomoc si pak zavolal policii. "Ti už muže ze Stráže pod Ralskem obvinili ze zločinu vydírání a přečinu výtržnictví. Za to mu může hrozit až osm let ve vězení," upřesnila Baláková.

S agresivními opilci se policisté setkávají často. Nedávno například jeden z hostů sportovního baru v centru Liberce házel po ostatních návštěvnících pivní tácky, popelníky a shodil i drahý kávovar. Způsobil škodu za 20 tisíc korun.

Původní odkaz:
:arrow: http://liberec.idnes.cz/opilec-vytahl-n ... -zpravy_tm

Další plynovkář... Tak kdy nám zpřísní nákup těch nebezpečných hraček...

Příspěvky: 131

Registrován: úte 16.2.2010, 11:53

Zbraň: Glock 22

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od martin76 » stř 06.2.2013, 17:33

Jasik: u 60ti letého chlapa i když opilého jakousi zodpovědnost očekávám - jdu na pivo, zbraň sebou nenosím, ale na druhou stranu jsou mezi námi tací co si nelámou hlavu ani s kombinací alkohol - volant.
Pravdou je, že plynovkářů je poslední dobou jako hub po dešti, rozhodně jsem pro přísnění jejich vlastnění i pod 16J.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od cmk » stř 06.2.2013, 18:45

Presne chapu vyznam souslovi "PALEBNA PRIPRAVA"...

Jeste pred tim, nez unikly ty 2 zpravy o pruseru plynovkaru se uskutecnilo zasedani vedeni Lexu. Jednim z bodu bylo projednani mozne predpokladane poslanecke iniciativy ve druhem cteni novelizace zbrojniho zakona, kdy se patrne nekdo bude snazit prosadit nejaky bod o tom, ze v ramci amnestie muzou lidi odevzdavat i zbran kategorie D.

Sama o sobe ta informace neni nijak nic proti nicemu.

Ale zname nase politiky - oni si na blbce jen hraji...

Je tu dovodna domnenka, ze je to priprava pro budouci osekani kategorie D (mozna neco jako malej zbrojak na plynovky, nebo tak neco).

No, a aby podobna priprava na omezeni prav prosla (a nasledne omezeni prav), je potreba medialni PALEBNA PRIPRAVA...

A ta nastala... Sije se do plynovkaru. Medializuji se jejich prusery... Omezeni pak projde snaz...

V takovou chvili je potreba si pripomenout:

Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem; nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem; nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem; nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro Židy, mlčel jsem, nebyl jsem přece Žid.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.“

(Martin Niemöller (*1892 - †1984) strávil osm let v nacistických koncentračních táborech)
Naposledy upravil(a) cmk dne stř 06.2.2013, 19:19, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od cmk » stř 06.2.2013, 18:48

Martin76 - prosim o statistiku, ze ktere cerpas, kdyz tvrdis "plynovkářů je poslední dobou jako hub po dešti" - tedy predpokladam, ze tim myslis, ze v posledni dobe narostl vyrazne jejich pocet...
Nebo ze obecne narostl pocet pruseru se zbrani kat. D.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od Steiner » stř 06.2.2013, 18:58

IMHO muzou byt vsichni radi, ze vetsina "pruseru" se stava s plynovkama. Pokud vim, tak se to v naproste drtive vetsine pripadu obejde bez zraneni. Kdyby se plynovky zakazaly nebo se ztizil pristup k plynovkam, bude vetsi shanka po nelegalnich ostrych a pak pri tech pruserech uz potece krev. Zatim byli nasi zakonodarci rozumni a tohle si moc dobre uvedomovali. Je ale jasne, ze prusery = medialni tlak = objevi se politici kteri budou "branit nevinne obeti" jako v roce 2010 na Slovensku...

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od Pařez » stř 06.2.2013, 19:56

cmk píše:
V takovou chvili je potreba si pripomenout:

Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem; nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem; nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem; nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro Židy, mlčel jsem, nebyl jsem přece Žid.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.“

(Martin Niemöller (*1892 - †1984) strávil osm let v nacistických koncentračních táborech)

Tento citát by se měly děti učit již od první třídy základní školy a pravidelně opakovat, namísto jiných pitomostí,kterými je tam krmí..

Jinak souhlas,že asi začnou pokusy o ukrajování..

Příspěvky: 131

Registrován: úte 16.2.2010, 11:53

Zbraň: Glock 22

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od martin76 » stř 06.2.2013, 20:21

cmk: ano, tak to myslím. Statistiku prodaných plynovek mohou mít snad pouze prodejci a pokud vím, nikdo takovou statistiku dosud neudělal. Obecně nemám z plynovkářů dobrý pocit, snad proto, že plynovou pistoli/revolver může vlastnit prakticky kdokoliv, z řádného občana vlastnící zbrojní průkaz mám mnohem lepší pocit - můj názor.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od jry2000 » stř 06.2.2013, 20:33

No vidis, a ja zas nemam dobry pocit z nekterych policistu nosicich zbran v podstate jako zbytecnou soucast uniformy. A ted si vyber ... :)
Lajte mi lhu-li

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od cmk » stř 06.2.2013, 20:40

No prave...

Ja jen, ze se na plynovkarich dopoustis tehoz, cemu se branime pred novinari.
Ty z nich mas spatny pocit, proto spekulujes, ze je jich vic a ztizil bys jim podmínky...

Z nas ma kdejaky pacifista intelektual novinar taky spatny pocit a taky by nam nejradši zprisnil podmínky a pouziva klise: "zbrani je cim dal vic a cim vic zbrani, tim vic mrtvych".

Taky plynovky moc neuznavam... Je to PODLE ME spis cesta k pruseru nez k uspesne obrane. Ale to je moje spekulace a nikomu ji nenutim...
Kazdopadne pokud prevedu ten citat na nas:

Když politici brali plynovky, mlčel jsem; nebyl jsem plynovkář.
Když politici brali Áčka, mlčel jsem; neměl jsem žádnou zbraň na výjimku.
Když politici brali zásobníky nad 8 ran, mlčel jsem; měl jsem jen revolvery a odstřelovačky na 5 ran.
Když politici brali samonabíjecí zbraně, mlčel jsem, ad předchozí bod jsem žádnou neměl.
Když politici brali zbytek palných zbraní, nebyl už skoro nikdo, kdo by se mohl ozvat.

Cesky se tomu zkracene říká SALAMOVA METODA.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 131

Registrován: úte 16.2.2010, 11:53

Zbraň: Glock 22

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od martin76 » stř 06.2.2013, 20:55

jry2000: Sám uniformu a služební zbraň nosím, máš pravdu z některých sám dobrý pocit nemívám :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od jry2000 » stř 06.2.2013, 20:59

Martin76 - no vidis .. a pokud bys aplikoval to same co na plynovkare na PCR, tak by se dle tveho nazoru mela PCR kompletne odzbrojit - pripadne zprisnit podminky noseni/drzeni?
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 131

Registrován: úte 16.2.2010, 11:53

Zbraň: Glock 22

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od martin76 » stř 06.2.2013, 21:08

Policie je státem uznaná složka, je to něco jiného než běžný občan ČR - má i jiné postavení, které vyplývá zákonem, nemůžeš srovnávat státního zaměstnance s pravomocemi s běžným občanem, v Anglii běžného pochůzkáře se zbraní nepotkáš - jiný kraj, jiný mrav. V ČR si to bohužel, představit neumím:-(
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od jry2000 » stř 06.2.2013, 21:13

Rozdil mezi policistou a recidivistou je v nekterych pripadech pouze v tom, ze policista ma placku a ochranu pred zakonem :). To je to same jako rozdil mezi doktorem a pacientem v psychiatricke lecebne .... doktori maji klice.

Ano, muzu srovnavat policistu s beznym obcanem. Policista je bezny obcan, ktery dostal statem sverenou placku a pravomoce.

V nekterych pripadech "Blbec dostal funkci" - napriklad Mestapo v Bohdanci pripadne i jine nedavno medializovane kauzy.

Jak vidis, tak se neda generalizovat.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 131

Registrován: úte 16.2.2010, 11:53

Zbraň: Glock 22

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od martin76 » stř 06.2.2013, 21:24

Je to vždy dvousečné :) Primárně policista by neměl být recicidivistou ať ve službě nebo mimo ní. Tedy ano, souhlasím, policista je běžným občanem s plackou a pravomocemi, ale právě pravomoce ho odlišují od běžného občana, běžný občan nepoužívá výzvy: Jménem zákona!!

Dostal jsi mě přirovnáním s doktorem a klíčemi :D Blbec by se k funkci nikdy dostat neměl, ale v dnešním Kocourkově je možné i nemožné :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od jry2000 » stř 06.2.2013, 21:38

Primarne policista by mel byt clovek s obrovskym osobnim moralnim kodexem i jinymi osobnostnimi kvalitami - jako je napriklad pomahani druhym a timto si vybudovat respekt. Policiste by meli mit respekt tim cim osobnostne jsou, ne tim, ze maji nejaky papir/pomalovanou slisovanou PETku v penezence.

Ne ze se postavi doprostred silnice, zacne mavat plackou a vyrvavat jmenem zakona. Coz mi pripomina ty detektivy, co zacali delat bordel v kasinu, prat se s ochrankou a zacali vytahovat placky az v okamziku, kdy zacli dostavat pres drzku.

Ale zpet k tematu
To same by melo platit o drzitelich zbrani. A je jedno jestli zbrani kategorie D,B a nebo A. Meli by respektovat obecne platne zasady. To ze se najde par magoru, co na to kaslou, je duvod, aby dotycni dostali poradne za vyucenou, nicmene to neni duvod omezovat zakone moznosti normalni, slusne a dle zakona spolehlive, vetsiny.

Pokud chces omezovat zbrane, tak v prvni lajne bys mel vratit odznak a tim se zbavit pravomoci PCR a odevzdat take zbran, s tim vyjit ven na ulici a pokracovat ve sve praci. Dostanes se tak do stejne nevyhody pred darebaky jako my statem "neprivilegovani".

Z jineho kraje - V US maji nejvic kecu o omezovani zbrani lidi, ktere chrani po zuby ozbrojena ochranka at uz federalni nebo soukroma.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 131

Registrován: úte 16.2.2010, 11:53

Zbraň: Glock 22

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od martin76 » stř 06.2.2013, 21:58

První 3 odstavce jsou z mé strany zcela bez výhrad, shodneme se 100%
Vím kam míříš a nechci v žádném případě omezovat slušně bránící se občany, kteří se brání v souladu se zákonem. Ale ono je to jako se vším, vždy najde se pár lidí, kterým do rukou zbraň nepatří a bohužel kazí jméno slušným a odpovědným občanům, není dle mého názoru férové tyto občany omezit vlastnictvým plynových zbraní, na druhou stranu vím, že tyto plynové braně kupují recidivisté, kteří se k legální zbrani, potažmo zbrojnímu průkazu nemohou dostat legální cestou, těmto lidem jednoznačně omezit přístup i k plynovým zbraním je myslím správné - můj názor.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od jry2000 » stř 06.2.2013, 22:03

Jak by sis predstavoval zakone omezeni proti cloveku, ktery si se zakony hlavu nelame?
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 131

Registrován: úte 16.2.2010, 11:53

Zbraň: Glock 22

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od martin76 » stř 06.2.2013, 22:10

Opět zákonen, jiná cesta asi není. Mimochodem ze zákony si neláme hlavu spousty lidí, zloději, tuneláři, příživníci, neplatiči výživného, jak je omezíš? Opět zákonem...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od jry2000 » stř 06.2.2013, 22:17

Podle mne to neni ta spravna cesta. V soucasne dobe mame tolik zakonu, ze se v nich ani stat nevyzna. Pridat dalsich 300000 zakonu nic nevyresi.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 131

Registrován: úte 16.2.2010, 11:53

Zbraň: Glock 22

Re: Barman odmítl natočit opilci další pivo, ten vytáhl pist

Příspěvek od martin76 » stř 06.2.2013, 22:29

Některé zákony je třeba novelizovat, jiné zrušit, soudní řízení se táhnou roky - i nevinnost člověka, není zárukou beztrestnosti, viz.nedávný případ p.Šafránka. S novými zákony musí bojovat parlament a chtít pro občana to nejlepší, platíme je ze svých daní.
Hezký večer všem, jdu legálně porazit chřipku do peřin :wink:

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz