Slavomil Hubálek - klinický psycholog - korespondence


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Slavomil Hubálek - klinický psycholog - korespondence

Příspěvek od S474N » čtv 01.6.2006, 15:55

Uverejnuti tady korespondenci realcopa s timto "psychologem":


Realcop:
Vážený pane doktore. V reakci na vaše názory v pořadu Ta naše povaha česká- Co řeknete na toto: http://www.novinky.cz/zahranicni/86478- ... -lidi.html

Řekl bych že v příštím pořadu řeknete, že vlastnit kuchyňské nože je smrtelný hřích.

Brzy se např. Velká Británie dostane do pohádky o šípkové růžence. Tam taky budou ničit ostré předměty. Nebo snad do pravěku kde nebyly nástroje?

http://www.gunlex.cz/cti.php?cat=62&cl=498

A co se týče vycvičenosti policie. Jsem policista mohu vám ten horor převyprávět.

Pane doktore vaše názory jsou zcela zcestné a nechápu jak člověk jako vy, může vůbec takové věci vypustit z úst. Měl jsem za to že psycholog si z lidmi napřed promluví, než řekne že jsou blázni.


Odpoved Hubalka:
Milý pane xyz,
děkuji Vám za Váš názor, jen trochu nechápu, proč mi vkládáte do úst výroky, které jsem nikdy nevyřkl. Pro Vaše sebepoznání Vám mohu posloužit informací, že z desítek reakcí na tento pořad je jen jedna, ta Vaše, negativní.

S pozdravem a s přáním všeho dobrého

S. Hubálek
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 01.6.2006, 15:58

Take mi to nedalo a dal jsem si tu praci s prepsanim jeho "zblechtu" a uvidime, jak bude reagovat. Do doby, nez odepise zadam vsechny, aby tento text nevynaseli. Diky.


Vazeny pane doktore,

dovolte mi reagovat na porad, ve kterem jste vystoupil, konkretne na CT2 - Cekani na masakr.

V tomto poradu jste uvedl spoustu informaci, ktere se nezakladaji na pravde - nechci primo rici, ze jste lhal, spise se jednalo o Vasi neznalost dane problematiky. Dovolte mi je shrnout do nasledujicich bodu (pred bodem je vzdy uvedena i minuta zaznamu):

3:06 - dle svych slov jste "posuzoval radu pripadu, kdy legalne drzena zbran je zneuzita zejmena detmi" v souvislosti se snizenim mnozstvi zbrani mezi verejnosti. Jste opravdu predsvedcen, ze za toto mohou opravdu zbrane a nebo jejich nezodpovedni vlastnici ? Jakou to ma souvislost s nosenim zbrani na osobni ochranu ci jejim mnozstvim u verejnosti ? Muzete byt take prosim konkretni v poctu "rady pripadu", ktere jste posuzoval ?

12:56 - mluvite o zastrelenych myslivcich a odkazujete se na "statistiky posledni let", ktere pry hovori o spouste zastrelenych myslivcu. Muzete mi prosim sdelit, na jakou statistiku se odkazujete? Co je mi znamo, tak takovato statistika neexistuje a MVCR ani takovou nevede.

13:49 - hovorite o majitelech zbrani na osobni ochranu, aby "sve legalne drzene zbrane odevzdavali na policii". Muzete mi prosim rici, z jakeho duvodu? Jste opravdu presvedcen, ze v nasi republice, potazmo Praze, je natolik bezpecno, aby se clovek nemusel obavat o svuj zivot? Jak byste reagoval napriklad na utocnika, ktery zastrelil zamestnance Novy, pana Veliska? Mohl byste sdelit, jak byste postupoval v situaci, kdy jdete s manzelkou domu z divadla parkem a znicehonic Vas nekdo pozada o "zapujceni manzelky za ucelem sexu" s tim, ze by svou zadost podporil nozem ve sve ruce?

15:47 - "zbran pro osobni potrebu, jak vsichni rikaji na obranu pred nejakym nebezpecim je naprosto nesmyslna". Opetovne se tazi, v cem je nesmyslna? Dalsi otazky mohou byt stejne jako v predchazejicim bode.

17:04 - "jsem presvedcen, ze obcane i zakonodarci by meli vedet, ze je jasna umera mezi mnozstvim zbrani a mnozstvim mrtvych ve spolecnosti. To znamena ze plati prima umera, cim vic zbrani, tim vic mrtvych". Muzete mi sdelit, z jakych udaju vychazite? Dle mych zdroju je mi spise znam naprosty opak. Napriklad v Americe je od roku 1973 vedena statistika tykajici se poctu obeti nasilnych trestnych cinu a tento druh kriminality je v soucasne dobe nejnizsi od daneho roku. Dalsi veci je, ze zbran dava v mnoha pripadech moznost ukoncit napriklad prepadeni bez eskalace nasili. Dovolte mi doporucit napriklad nasledujici clanek, ktery je prekladem tzv. Wright-Rossiho zpravy z USA: http://www.gunlex.cz/cti.php?cat=62&cl=393

18:04 - mluvite o snizovani nasili ve spolecnosti a jako "jeden z dulezitych kroku vidite to, aby bylo zbrani mezi lidmi co nejmene". Jste opravdu presvedcen, ze stat muze suplovat jedince? Neni to prave nahodou ten jedinec, ktery tvori stat? Pokud se na danou vec podivame z hlediska restrikce zbrani, tak na jednu stranu sice nebudou zbrane, ovsem mezi lidmi, kteri zakony cti, tj. temi slusnymi. Naopak kriminalni jedinci zakony nerespektuji, budou mit zbrane a navic jeste i jistotu, ze obet neni ozbrojena. Jste presvedcen, ze je to spravna cesta?

20:29 - "zbran v modernich spolecnostech patri dobre vycvicenym profesionalum, tedy vojakum a policistum.". Nezlobte se na me, nicmene se pravidelne zucastnuji zavodu v obranne strelbe a prave tito profesionalove nemaji ani zakladni navyky bezpecneho zachazeni se zbrani. Jejich umisteni v konecnem poradi byva pravidelne na konci vysledovkove listiny. O jejich treninku muzeme take dlouho polemizovat - jste presvedcen, ze vystreleni 25 naboju do statickeho terce na strelnici je mozno povazovat za specialni vycvik?

20:41 - "je treba si uvedomit, ze pri prepadeni, pokud neni clovek specialne vyskolen, tak je zbran nicemu, je uplne nesmyslna a takovemu nenadalemu prepadeni se vetsina lidi, a o tom svedci i statistiky, i kdyz maji legalne drzenou zbran, stejne neubrani." Opetovne bych se rad zeptal na puvod dane statistiky a pripadne, zdali byste ji dal k dispozici. Co si ma take bezny clovek predstavit pod pojmem "specialne vyskolen"?

22:28 - "lide si radi hraji na vojaky..." "..podle meho soudu je to vec jejich volby a pokud dodrzuji bezpecnostni pravidla a pokud nejsou nebezpecni svemu okoli, tak proti tomu neni mozno nic moc namitat". Mohu vedet, cim je nebezpecny clovek drzici a nosici zbran na svou obranu, ci obranu zdravi, zivota a majetku?

24:37 - "sleduji statistiky kriminality, zejmena vrazd v nejruznejsich zemich a zabyvam se tim, ze je srovnavam. Tak je vlastne vysoce pravdepodobne, ze k necemu podobnemu, k cemu doslo v Nemecku nebo v minulych tydnech ve Spojenych statech v Seatlu se driv nebo pozdej muze stat i u nas." Muzete prosim sdelit, z jake konkretni statistiky vychazite? Pokud je mi znamo, tak napriklad v Anglii, kde je restrikce zbrani je vzrust kriminality o 308%. Naopak v USA je za poslednich vice jak 30 let nejnizsi kriminalita. Nemohu take souhlasit s argumentem o "pominuti smyslu" nejakeho strelce, protoze zbran je pouhym prostredkem, stejne tak muze poslouzit i vozidlo, baseballova palka, ci cokoliv, co cini utok vuci telu duraznejsim. Vzpomenout muzeme napriklad nedavny pripad utocnika s nozem v Nemecku, ktery stacil pobodat 27 lidi. Zakazeme tedy noze? Nebyla by cela vec nahodou rychleji vyresena, kdyby na miste byl zodpovedny majitel strelne zbrane a uvedene "radeni" by ukoncil po prvnim, druhem bodnuti ?

Velmi bych si cenil, pokud byste nasel cas a reagoval na me otazky postupne, jak jsem je pokladal. Pevne doufam, ze si prectete tento email cely a mozna se alespon nad uvedenymi argumenty trosicku zamyslite.

Jeste jednou dekuji za Vas cas a jsem s pozdravem,

xyz
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Sázka

Příspěvek od realcop » čtv 01.6.2006, 16:11

Už vidím co ti napíše. Vládáš mu do úst slova, které neřekl a tvá reakce byla jediná negativní. Připomíná mi to scénu z filmu Jáchyme hoď ho do stroje. "Takovýto omyl se stane x krát do roka".
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » čtv 01.6.2006, 16:19

S474N: Jsem zvědav co p. "Znalec" odpoví. Dal sis hodně práce aby by to bylo kultivované a k něčemu to vypadalo - klobouk dolů pane :thumbsup:

Realcop: vyhnul se odpovědi jak šmejd šlupce od banánu... :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 01.6.2006, 16:20

Satan: Pan doktor se uzavre, protoze mu lezes do zeli a jeste mas pravdu. "Mnozstvi pripadu, ktere resil" na to tema, je spis o kterych se nekde docetl (knihovna sci-fi), "zminene statistiky" uz nebude dohledavat (protoze si je vycucal z prstu) a s dopisem s podobne "vyhranenym nazorem" se jeste nesetkal, resp. to neprizna. Tagze bych tipnul povysenou notu o tom, ze on je "nekdo a Ty nic" a proto on "vi, co mluvi, kdezto Ty ne".
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 01.6.2006, 17:39

Starosta: o tomto cloveku si jeho kolegove psychologove mysli nasledujici:

Hubálek (zvaný Humhal) je trotl a neznám žádného kolegu psychologa, který by se jeho výroky nebavil a nestyděl zároveň. Tento člověk je v profesním životě neškodný (normální člověk to na něm pozná a nic od něho nechce), bohužel se velmi hodí Nově jako blbeček, který odkváká vše, co se mu naznačí. Já se za něj stydím.

A ja mu to pripadne velmi rad pripomenu, samozrejme slusnou formou *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 01.6.2006, 18:14

Uprednostnil bych vecne argumenty pred "kolegialni trenici". No, uvidime, s cim prijde...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » čtv 01.6.2006, 20:09

No opravdu klobouk dolu Satane pekne napsane tak to jsem zvedavy na odpoved :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 02.6.2006, 11:39

Tak uz se racil odpovedet:

Vážený pane inženýre,
přečetl jsem si pozorně Váš text, na odkazy které uvádíte mne upozornili již Vaši kolegové, nepřinášejí pro mne nic nového. Ve všech zemích jsou malé zájmové skupiny zastávající podobné názory. Z dikce Vašich otázek je zjevné, že Váš postoj k problematice je jednoznačný a neotřesitelný. Moje názory a postoje znáte, odrážejí nejen moji dlouhodobou praxi soudního znalce, ale i postoje odborníků z kterých vycházeli při svých úvahách B. Clinton a T. Blair.
Nezlobte či zlobte se na mne, dalo Vám to zjevně dost práce, ale nepovažuj za smysluplné Vám Vaše názory vyvracet.
S pozdravem S. Hubálek
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 02.6.2006, 11:46

A ma reakce nedala na sebe dalece cekat:

Vazeny pane doktore,

dekuji za Vasi reakci. Blahove jsem se domnival, ze se minimalne zamyslite nad uvedenymi argumenty, pripadne si doplnite informace a budete reagovat konkretne a vecne. Mate pravdu, muj postoj je jednoznacny a neotresitelny i z toho duvodu, ze rozumne uvazujici clovek (kterym zajiste jste) proti nemu tezko muze nejak racionalne agrumentovat. Rozhodne neslo o nejake vyvraceni mych argumentu, spise o podlozeni Vasich tvrzeni. Tim jak jste odpovedel se da predpokladat, ze pro sva tvrzeni nemate vubec zadnou oporu a tudiz jste bud zamerne lhal a nebo jste se cinil vyhradne zajimavym. Nu coz, i takto se muze prezentovat "odbornik" ve sdelovacich mediich. Docela me mrzi, ze v danem poradu nemohl vystoupit clovek, ktery je opravdu spravny na svem miste - a to pan doktor Nachodsky, ktery je opravdovym profesionalem a nema zapotrebi zkreslovat jakekoliv informace.

Hodne stesti ve Vasem profesnim zivote.

__
S pozdravem,

xyz
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » pát 02.6.2006, 12:05

S474N: Odpověděl přesně jak se dalo předpokládat. Věcné argumenty k vyvrácení nebo vysvětlení tvých připomínek prostě nemá a tudíž musí uhnout - jinak by přece vypadalo že úmyslně lhal a zkresloval data. To se bohužel ti ostatní, kteří se nezaujatě, dívali na TV už nedozví. Takže v tom máme jasno alespoň mi tady. Asi se z jeho strany jednalo o jasnou snahu zviditelnění a zalíbení se danému okruhu lidí, který je větší, bohužel, než ten náš a to skupině lidí, kteří zbraň na svou obranu nenosí. I tak pane inženýre skvělá práce :wink: :!:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

pro čerta

Příspěvek od realcop » pát 02.6.2006, 12:06

Čertisko prosím pošli to redakci pořadu a lexu já to zkusím prosadit ve Zbraních a nábojích. ovšem s pan šefredaktor k tomu bude asi chtít akční fotky :bigups:
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » pát 02.6.2006, 12:38

no pan "odbornik" nezklamal... Docela by me teda zajimalo co na to CT. Jestli ho proste povazovali za odbornika a netusili ze tam vyklada bludy, nebo jestli to byl zamer sehnat "odbornika" co jim tam prednese co oni chteji...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 02.6.2006, 12:49

Cimerman-Sverak: "Kdo to rikal? No? JA JSEM TO RIKAL!"
:lol:
BTW. Certe, moc pekna odpoved, mel jsi se dat na drahu publicisty :wink:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pát 02.6.2006, 13:02

Satane, pěkně napsáno ! :wink:
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » pát 02.6.2006, 14:57

Satane, podle mě jsi ho moc zahltil. Stačilo se soustředit třeba jen na jedno tvrzení

(třeba na "jsem presvedcen, ze obcane i zakonodarci by meli vedet, ze je jasna umera mezi mnozstvim zbrani a mnozstvim mrtvych ve spolecnosti. To znamena ze plati prima umera, cim vic zbrani, tim vic mrtvych")

a prostě ho požádat, aby ho podpořil argumenty.

Z té jeho odpovědi lze tušit, že by to stejně asi neudělal, ale já osobně bych se dopisem s takovým množstvím otázek nezabýval... prostě bych se na něj vykašlal. Ono není možný od cizího člověka jen tak vyžadovat, aby se ti hodinu nebo víc smolil s odpovědí.

(A jestli jsi do toho dopisu nepsal háčky a čárky, tak to je naprosto nepřijatelný.)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od icks » pát 02.6.2006, 17:01

"jsem presvedcen, ze obcane i zakonodarci by meli vedet, ze je jasna umera mezi mnozstvim zbrani a mnozstvim mrtvych ve spolecnosti. To znamena ze plati prima umera, cim vic zbrani, tim vic mrtvych"

- není to náhodou šíření poplašné zprávy, to by šlo žalovat ne?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 02.6.2006, 17:07

Stepan: obavam se, ze co je a neni prijatelne nerozhodujes ty a tudiz je me to uplne u (_x_) *40*

PS. angazovat se muzes taky a dotycnemu taky neco poslat - a klidne i s diakritikou *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » pát 02.6.2006, 18:32

S474n: Dost dobrý, včetně posledního vyjádření.
Možná by to chtělo pana doktora postrčit. Nemáte někdo známého právníka, že by zkusil ohodnotit bláboly pana doktora, zda se nedopustit šíření poplašné zprávy? Třeba by si lépe rozmyslel, co říkat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » pát 02.6.2006, 18:46

S474N velmi dobre napísané a hlavne sú to presne jeho citácie,tak popriet by to nemal :lol:
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz