Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 hořela


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 hořela

Příspěvek od S474N » ned 03.3.2013, 11:16

Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 hořela auta

Tragická nehoda odpoledne zastavila dálnici D1 na Vysočině. Zemřel při ní sedmnáctiletý řidič, kterého desítky kilometrů pronásledovaly policejní hlídky kvůli tomu, že vůz sebral otci. Když se chtěl vyhnout zátarasu, narazil do dalších aut, dvě shořela. Další člověk byl při nehodě těžce zraněn.

"Kolegové z dálničního oddělení Chrlice a Domašov pronásledovali podezřelé vozidlo. Jeho řidič nereagoval na výzvy k zastavení," uvedla mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková. Podle ní bylo řidiči vozu Audi pouhých 17 let.

Mladíkův otec už ve čtvrtek ohlásil na linku 158, že mu syn odcizil vozidlo a neoprávněně ho používá. Mladistvý řidič dojel z Prahy až na 207. kilometr dálnice, kde si ho všimla hlídka z oddělení v Chrlicích.
Začala ho pronásledovat. Mladík vůz otočil a na 168. kilometru se za něj "pověsila" další hlídka z oddělení Domašov. Té se audi podařilo na 139. kilometru předjet. Mladík do policejního vozu narazil. Pokračoval ovšem vysokou rychlostí dál a na výzvy k zastavení nereagoval.
Honička se dostala až k Velkému Beranovu. Na 119. kilometru u sjezdu chtěla policie pomocí zátarasu vůz zastavit. Pronásledovaný mladík se mu chtěl vyhnout a při tom naboural do několika dalších vozů.
Po nárazu poškodil celkem osm automobilů, šest osobních a dvě nákladní vozidla. Dvě z nich po nárazu začala hořet. "Pronásledovaný řidič na místě zemřel. Další člověk z jiného vozu byl těžce zraněn," informovala Čírtková. Pro zraněného letěl záchranářský vrtulník, dalších osm lidí ošetřili záchranáři na místě.
Podle Musilové se dvě hořící auta podařilo poměrně rychle uhasit. Dálnice byla ve směru na Prahu dočasně zcela neprůjezdná, před půl pátou mohl být otevřen alespoň jeden jízdní pruh. Na dálnici se přesto tvořily dlouhé kolony. V půl osmé byla dálnice zcela zprovozněna.
Případ si převzali policisté z Jihlavy. Tělo mladíka poputuje na pitevnu, kde by soudní lékaři měli objasnit, zdali mladík nebyl při jízdě pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek.

Puvodni zdroj: http://zpravy.idnes.cz/na-dalnici-u-vel ... -zpravy_mv
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od S474N » ned 03.3.2013, 11:18

Urcite spousta z nas zaznamenala medialni masaz a naslednou diskusi kolem tohoto pripadu, snad pouze pro pripomenuti:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/mladika-co-se-za ... domaci_brd
:arrow: http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2018042
:arrow: http://www.autoweb.cz/rakovan-honicka-n ... zastrelit/

Jaky je vas nazor na to, co se stalo? Spousta lidi vini dotycneho kluka, dalsi cast zase policii za "akci" (zive si ted ovsem dovedu predstavit, jak by tito konkretni prskali, kdyby policie pouze "monitorovala" a nic nedelala a neco se stalo)..

Muj nazor je ten, ze vse zpusobil dotycny hoch. Dotycny jednal VYHRADNE na zaklade SVEHO vlastniho uvazeni a rozhodnuti. Rozhodl se ukrast auto, rozhodl se policii nezastavit, rozhodl se ujizdet 200 kmph rychlosti. Nebo jej snad k tomu kdokoliv nutil? Nikoliv, spatne se rozhodl a za sve rozhodnuti zaplatil a BOHUZEL do svych sracek zatahl i nevinne lidi. Toto by melo byt pricteno k tizi vyhradne jemu a je skoda, ze zemrel!
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od S474N » ned 03.3.2013, 11:24

Pařez: ano, predstavitele dvou typickych haterskych clanku, ono po "bitve" je kazdy novinarem.

Takze policie delala spatne, ze "jednala". Kdyby "monitorovala" a klucina nekoho sejmul, tak by to bylo opetovne spatne, protoze policie nic nedelala. Neboli vzdy a za vsech okolnosti proti a vse spatne.

EDIT: skoda, ze policie nepouziva tohle *3*:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=lkmBH-MjZF4

Pripadne tohle:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=yYQlYocoFzo

To by vyresilo debila a za cenu nizkych ztrat *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Pařez » ned 03.3.2013, 11:40

S474N:neříkám,že Policie konala špatně,nebo že neměla konat vůbec,ale možná to mohlo být profesionálnější..

Viz jeden z komentářů na Paragraphos:

"Úkol zpomalit a zastavit provoz na dálnici v jednom směru, je úkol pro policii triviální a zvládá jej každá západoevropská policie. Česká ale ne. Centrála pošle tři čtyři vozy před ujíždějícího, další na výjezdy z dálnic a za ujíždějícím. První vozy začnou jet pomaleji, až vytvoří alespoň dvoukilometrovou (vícekilometrovou, jsou-li k rozeznání jako policejní) zácpu a to nejdříve poté, co prchajícího dojedou civilní policejní vozy zezadu.

Zásadní problém, který Čechům, coby zastáncům pozitivistického přístupu k právu, nic neříká: Možné škody při lapání pachatele nesmějí přesáhnout škody, které spáchal. Příklad: Ukradne-li někdo auto a ujíždí s ním, nesmím po něm coby policista střílet (a to i kdyby byl vrah), když jsem v obydlené oblasti kvůli nebezpečí zabití nebo poranění nevinného, třeba kolemjdoucího. Nesmím po ujíždějícím ve voze jako policista vůbec střílet, protože nevím, kdo s ním v autě je, třeba skrčen na podlaze, a protože pachatelova eventuální smrt není v poměru ke škodě, kterou spáchal."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od S474N » ned 03.3.2013, 11:52

Pařez: dobre, tak napis JAK konkretne mela policie konat profesionalneji. Zejmena nezapomen prosim zohlednit tyto parametry (vychazejici z reality):
- rychlost 200 kmph
- dalnice v plnem provozu

Velmi rad si prectu reseni, protoze me napada snad pouze postaveni zatarasu + kouzelny prsten Arabely ci klobouk pana Taua a nechat vsechny ucastniky provozu zmizet.

Jinak co se tyce strelby, pokud dotycny ohrozuje na zivote ostatni ucastniky provozu, tak je i strelba adekvatni!

A nakonec jeden clanek nakonec taky k tematu:
:arrow: http://www.1000vecicomeserou.cz/541-lid ... enu-proti/
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od reddog » ned 03.3.2013, 12:26

Tak zastavam jedno. Sebevrahem se stal ze sve vule. Skoro vrahem take. Ale dalnicni provoz zastavil az rozhodnuti konkretniho cloveka. Jestli to bylo dobre nebo ne, tezko rict. Mohlo to dopadnout pravda i hur. Ovsem pohledem toho zraneneho, hmm, no nevim.
Uz jsem to nekde psal, existuji-li scenare, musi tohle "umet" vyresit. Tak jen postradam predhozeni alternativnich reseni, pro dany pripad. A zopakuju jeste jedno. Pokud bych byl pouzit jako zataras nebo rukojmi pro zastaveni idiota, tak opravdu nevim, jak moc slusne bych se osobne na PCR vyjadroval ke konkretnimu rozhodnuti, konkretniho cloveka (pokud bych i prezil).
A at to neni jen tlachani. Tak v radu jadnotek, uz jsem nejake to predhaneni zazil. V obci (trdlo jelo tak 120), na dalnici (rychlost neodhadnu, ale tak tak jsem uhnul pri 130), tak i mimo obec v neprehlednych zatackach. Dvakrat mne pri tom na dalnici predjizdeli i kluci od Policie. Mel jsem stesti, nikde zatarasy ani rukojmi v plechacich nebyli. A ze kolikrat stojim na dalnici a nevim proc, co se deje vpredu?? Jo, nevim, ale po dojezdu ani pismenko o "uzaviraci" ci "blokovaci" nebo "jine" akci. At si rozumime, nekritizuji po boji, ale na ceste jsem kazdy den a tohle je jedna z obav, se kterou za volant dnes a denne sedam, proste potkat sebevraha.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od S474N » ned 03.3.2013, 12:31

Okopiruji sem to, co jsem napsal na FB:
A ted si mile deti povime jeden pribeh:

- takze tu mame zmrda z bombou, kterej je ve skolce
- policie vi, ze ma bombu
- on ji odpali
- policie muze za to, ze zmrd odpalil bombu

Pokud by to komukoliv nedochazelo, at pouzije tento klic:
- zmrd = zmrd
- policie = policie
- bomba = Audi A6
- vi ze ma bombu = umele vytvorena kolona aut (protoze zmrdecek nevedel, ze ta kolona je tam kvuli nemu a tudiz se SAM rozhodl)
Ac se to nekomu nemusi zdat, tak tento priklad naprosto 100% vystihuje to, co se stalo. Debil s bombou obvykle nema v umyslu vybouchnout, chce neco jinyho (penize, auto, letadlo), ale zaroven je mu uplne fuk, jestli on nebo nekdo cizi chcipne. Verim, ze ten mladej kluk taky nechtel nikoho cilene zabit (nebylo to jeho cilem), ale na stranu druhou mu to bylo fuk, protoze jinak by zastavil.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od ataman » ned 03.3.2013, 12:52

S474N: Co se ti nelíbí na Pařezově názoru? Policie měla zásadní informace - nezletilý bez řidičského oprávnění jede v silném voze!!! a podle toho měla k situaci přistupovat. Bohužel z mnoha možných zvolila to nejhorší řešení a dovolím si tvrdit, že na hranici obecného ohrožení. Od prvního kontaktu s prchajícím na to měla téměř 90km, tedy cca 30 minut. 40km prchajícího mladistvého bez ŘP, který svou nebezpečnou jízdou ohrožuje okolí, pronásleduje pouze jediný policejní vůz, teprve po té se do pronásledování přidá další vozidlo a dalších 20km ženou mladíka po dálnici s vědomím, že nezastaví. Celou tu dobu to musel někdo řídit a tak udělá co? Prostě jenom nařídí zastavit provoz a "mladý vyplašený vystresovaný tele" se má ve dvoustovce vejít do odstavného pruhu? Neblázni. Už jenom to jak rychle GIBS přispěchala se svým výrokem o nepochybení smrdí. Hoši na dálnici udělali podle mne jenom to co dostali nařízeno, ale ten co vydal dal pokyn, kdo to takhle debilně řídil a nařídil, má na té tragedii stejnou ne-li větší vinu jako tpo mladý tele. Bojím se ale, že nakonec až dojde na soudy, odnesou to zas jen policejní dělníci.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Pařez » ned 03.3.2013, 14:19

S474N píše:
EDIT: skoda, ze policie nepouziva tohle *3*:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=lkmBH-MjZF4

Pripadne tohle:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=yYQlYocoFzo

To by vyresilo debila a za cenu nizkych ztrat *40*
To jo,doufejme ale,že si naši potomci v pubertě taky nevyjedou (v tomto věku to rupne v bedýnce raz dva např.nešťastná první či devátá láska)...

Já samozřejmě nevím jak to přesně bylo,ale myslím že kluk nikoho záměrně nevytlačoval,nevybržďoval apod. takže jej policie měla spíše monitorovat a zásah vy-eskalovat až případě ,že by mladík začal dělat již uvedené..

Radu jak to profesionálně vyřešit po mě ovšem nežádej,protože jsem amatér vznětlivé povahy a v mojí režii by to dopadlo asi tak jak to dopadlo...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od reddog » ned 03.3.2013, 14:33

Parez:
Myslim, ze tohle mel Cert na mysli. Jsme u cokdybytoru. Co kdyby, pri poklidnem monitoringu, kluk otocil nahle do protismeru. Monitorovaci nezasahnou a pochybuji, ze by to i kdo vubec zvladl zvratit.

Nicmene i ja budu tvrdit, ze byt za rukojmi pri honicce na dalnici, tak bych asi vybublal a rval po vysvetleni. Protoze se mne to tyka(lo). Ale stejne tak nevybublam na kluky od sboru, kdyz kolem mne profici debil dvoustovkou a oni ho stihaji, protoze je mi jasne, ze zastavit sebevraha smrdi, hlavne pro ty okolo. Na te dalnici totiz jen cekam na nejaky pruser. V pohybu venku mohu pri detekci idiota zmenit trasu, zastavit, oddychnout a pripadne pockat na "zpravy" z radia, internetu, navigace. Na dalnici je to o pruser vzdy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od ataman » ned 03.3.2013, 15:58

Hlavně by to mělo být pro všechny velké poučení, pro každého z nás. Otázka je, kdo ho v tomhle věku naučil řídit a proč, když ho to naučil, proč nezabezpečil auto, aby náhodou mladej nemohl blbnout. Co kdyby se hoch dostal stejně snadno ke zbraním?Aniž bych chtěl toho kluka hájit, on jenom využil příležitost, chtěl být výjimečný, zapůsobit na své vrstevníky, své okolí. Nejspíš už mu to nějakou dobu procházelo. A najednou průser, za prdelí policajti, nemá řidičák, večer nejspíš pil, auto sebral tátovi, který možná navíc ne moc mile volal. Vzpomeňte si na sebe v tom věku jak vám bylo při nějakém průšvihu - třeba jen poznámka ze školy, blbá známka, ukradený hrušky. A tohle byl mega prů..r! Je hezké učit naše ratolesti jezdit na velké mašině, nebo v autě. Je hezké je učit zacházet se zbraní. Ale pak je také třeba domýšlet co by kdyby. Protože on chtěl být opravdu nejspíš "jenom výjimečný", auto(nebo zbraň) přeci nemá každý - "jen se ukážu, zafrajeřím, ono se nic nestane, nikdo nic nepozná", projde to jednou, dvakrát.....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 34

Registrován: stř 19.12.2012, 22:26

Zbraň: Glock 27 Gen 4

Bydliště: Hodonín

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Baharis » ned 03.3.2013, 18:01

ataman píše:... proč nezabezpečil auto, aby náhodou mladej nemohl blbnout.
Promiň Atamane, ale vychoval jsi dospívající kluky? Já dva, už jsou dospělí.
A představa že bych před nimi zamykal klíče od auta je poněkud úsměvná. Zbraň je zbraň, nepochybně. Ale auto je věc denní potřeby, to se nedá. Rodina funguje jako uzavřená komunita na základě vzájemné důvěry. Pokud již nejsou nějaké indicie neobvyklého chování, drogy a pod. Co vše bych musel zamykat? Klíče od auta, peněženku, kreditní kartu, hodinky, snubní prstýnek?
V takové rodině bych nechtěl žít... :huh:
Když ti vítr, napne plachtu, když ti plachta, popožene jachtu, snadné je žít!!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od ataman » ned 03.3.2013, 18:20

Ono to v případě toho kluka podle všeho nebylo poprvé. A taky mám děti v pubertě, ale jednak se některé věci učí až přijde ten správný čas a jednak se řídím zásadou důvěřuj ale prověřuj. Příležitost i parta umí své. Něco o tom vím.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Strelkyne » ned 03.3.2013, 18:53

Já nevím, podle mě udělal chybu i ten kluk, ale i PČR. Upřímně - jak by vám bylo, kdybyste byli na konci té kolony, jako živý štít, při amatérské hurá akci nějakého blba?
Hodně mi to připomíná střelbu na ujíždějící Passat na pražské výpadovce, kterou řídil přímo GIBS a výsledkem bylo ohrožení všech, co se na té silnici vyskytovali. Trestní zodpovědnost za obecné ohrožení ale žádná - GIBS si to sám ukázkově zametl pod koberec.
Naposledy upravil(a) Strelkyne dne ned 03.3.2013, 19:04, celkem upraveno 1 x.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Pařez » ned 03.3.2013, 18:56

Strelkyne:tomu říkám slovo ženské! :)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od cmk » ned 03.3.2013, 18:57

Ja hlavne tvrdim, ze nikdo z nas nesedel ani v Audine, ani na operacnim - takze nikdo z nas NEVI, co presne se tam odehravalo !!!
Takze nechapu, jak nekdo muze tvrdit, ze zasah policie byl uzasny a dokonaly nebo ze byl naopak uplne na hovno...

Muzu jen za sebe rict, kdybych byl multi-persona s nazvem PCR, jak bych to vyresil... Kolona na bezpecnem miste, ANO (tedy tam, kde sjezd nasleduje po dlooouhe rovince). Vubec bych se ho nesnazil vylozene honit... Maximalne z povzdali sledovat. Jakmile bych mel potvrzeno uzavreni na nejakym sjezdu, tak po-te, co by profrcel kolem predchoziho sjezdu bych uplne sundal nohu z plynu (mozna bych demostrativne sjel s dalnice) a nechal ho odjet... V tu chvili by totiz nemel motivaci to hnat za kazdou cenu a pravdepodobne by ubral... Az by prijel ke kolone, kde (s pocitem, ze po nem nejdou - nebo aspon s pocitem, ze jim zorvna musi nutne ted hend ujet) by bud zastavil a cekal, nebo by se sunul pomalu dopredu po krajnici...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Pařez » ned 03.3.2013, 19:02

cmk: asi tak nějak..tomu se říká "taktika" a tu by měli opravdoví profesionálové ovládat..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od reddog » ned 03.3.2013, 19:12

At tak nebo tak, docela by mne krizove scenare honicek na dalnici v nasi zemi, zajimal.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od S474N » ned 03.3.2013, 19:18

cmk: nevsiml jsem si, ze by tu kdokoliv glorifikoval zasah policie. Mohl bys mi prosim zaslat konkretni URL prispevku, kde nekdo oslavuje to, jak policie zakrocila?

Ja tvrdim, ze zasah byl takovy, jaky byl, ale rozhodne za to nemuze policie, ta pouze reagovala na debila za volantem. Nicmene si tu rad prectu (ano, klidne ted, v klidu s tim, ze si to dotycny muze poradne rozmyslet) spravne reseni te akce za situace, kdy auto leti po dalnici 200kmph a je tam bezny provoz. Opravdu bych rad slysel to "spravne" reseni.

Problem tveho reseni je to, ze je to hra na kdyby a kdyz tu hru budeme hrat, tak co bys udelal "kdyby":
- otocil auto a jel protismerne
- naboril jine auto
- sam proskocil do protismeru
- ...(dosad si co chces)

To by te potom ti sami lide, kteri to hejtuji ted, stahli zaziva z kuze, jak sis mohl dovolit nekonat a pouze monitorovat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz