Walther PPQ


Ostatní "plastové" pistole

Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Walther PPQ

Příspěvek od AREYOU » pon 28.1.2013, 19:17

Zdravím, nemáte někdo doma PPQéčko - nějaké info...díky?
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Walther PPQ

Příspěvek od ataman » pon 04.3.2013, 15:32

Třeba to někoho potěší, uvidíme jak to dopadne:
Dotaz :
Dobrý den, vztahuje se akce Walther pouze na příslušníky ozbrojených složek, nebo i na veterány PČR, AČR, nebo aktivní zálohy?
Předem děkuji za Vaši odpověď

Odpověď :
Dobrý den,
Dotaz bude projednán s Walther a po Výstavě IWA2013 cca za týden Vám odpovíme.

S pozdravem
David Egner
CB SERVIS CENTRUM s.r.o.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Walther PPQ

Příspěvek od AREYOU » pon 04.3.2013, 17:37

ataman
to asi narážíš na akci PPQ za 13.200,- za ty peníze je to myslím bomba, ale chtělo by to někoho kdo to má a může něco říct, jak je spokojen.

Příspěvky: 79

Registrován: pon 01.3.2010, 19:07

Re: Walther PPQ

Příspěvek od _Jose_ » pon 04.3.2013, 18:22

Já jsem právě té slevy využil, mám ho asi 3 měsíce a velká spokojenost. Zatím jsem z něj vystřelil jen 300 nábojů včetně přebíjených Limitů a bez jediné závady. Subjektivně má velmi dobrou ergonomii, mírně větší zdvih při výstřelu než G-17, vystřelené nábojnice vyhazuje striktně nahoru-doprava. Má velmi malé vůle, zejména uzamčení hlaveň-závěr a celkově má zbraň z mého pohledu velmi kvalitní zpracování. Spoušť má velmi malý chod po namáčknutí a reset spouště snad 3-4 mm, v tomto ohledu lepší než Glock. Jediné co jsem si musel dodělat bylo vyleštění blokace úderníku, poněvadž při mačkání spouště způsobovala mírné drhnutí. Celá pistole se dá rozebrat pomocí jedné tyčky, kterou se vytlačují čepy na odpovídajících místech, včetně spušŤ. mech. Pracnější než Glock, ale v podstatě také bez nářadí...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Walther PPQ

Příspěvek od S474N » pon 04.3.2013, 18:27

Me se docela libi i PPS. Preci jenom, proti G26 je o dost hubenejsi (diky single stack). Sice mensi palebna kapacita, ale zase kver na opravdu denni noseni si myslim, ze super.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Walther PPQ

Příspěvek od ataman » pon 04.3.2013, 18:31

Areyou
Léta jsem měl Walther P99 v 9x19, než jsem se jí zbavil kvůli přechodu na .45 ACP (a tak trochu toho do dnes lituji). Pořizoval jsem si ji kdysi jednak proto, že se mi líbila a jednak, že mi to kopyto od Glocka v ruce prostě nesedí (tím vůbec netvrdím, že to je špatná zbraň). P99 je výborná zbraň, jen malinko přetechnizovaná, při vypuštěném úderníku měla takový zvláštní krok spouště charakteru nic-cvak-bum. Při napnutém úderníku spoušť neměla chybu. Výborná ergonomie s možností úpravy rukojeti. Někomu vadí páčky místo tlačítka na vypuštění zásobníku, ale na to se zvykne rychle. Řekl bych, že je u Walthera vypouštění zásobníku ukazováčkem střílející ruky "tak trochu nakažlivé". Díky propracované ergonomii jde spíš do dlaně, než že by kopala nahoru. A PPQ jsem měl v ruce dvakrát a řekl bych, že je to vyladěná P99. Glovská spoušť s příjemným a pravidelným chodem, prodloužený záchyt závěru, delší páčky vypouštění zásobníku a ještě vylepšená už tak dobrá ergonomie, standardní lišta pro příslušenství pod laufem a kovová mířidla. Velikostí mezi Glockem 17 a 19. Za předpokladu, že člověk dosáhne nějakým způsobem na cenu 13200,-,mne lepší volba nenapadá. Kamarád se jede podívat na Iwu a je moc zvědavý na PPX (ve střelecké revue to sice vypadalo hodně všelijak, ale za velkou louží jí dost chválí). PPXko by mělo atakovat hranici pod 15000,- normálně a snad by se měla do té akce dostat rovněž, tak uvidíme.

Příspěvky: 79

Registrován: pon 01.3.2010, 19:07

Re: Walther PPQ

Příspěvek od _Jose_ » pon 04.3.2013, 18:35

Nad PPS jsem uvažoval taky, na skryté nošení super, mívá občas problém s vratnou pružinou, která se v tom "teleskopu" příčí a je nutno ji různým způsobem natáčet při skládání pistole, aby správně fungovala...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Walther PPQ

Příspěvek od ataman » pon 04.3.2013, 18:51

S474N
PPS ve 40SW je právě to co bych chtěl já. Ideální a diskrétní všudybýlek. Ta moje si vybečela PK380 ještě v době kdy jsem měl P99 a do dnes si ji nemůže vynachválit. Je to sice devítka pouze "polotučná", ale asi by to taky stačilo. Do riflí (a do kabelky :D ) to schováš, pšouká se z toho příjemně :D a kupodivu je to velice spolehlivé.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Walther PPQ

Příspěvek od AREYOU » pon 04.3.2013, 21:02

ataman
Já měl taky Walther P99 QA (spoušt něco jako GLOCK takže DAO) byla to moje úplně první pistole (těžko jsem jí prodával) a musím říct, že ergonomie oproti G17 (co mám teď) je úplně jinde měl jsem v ruce i PPQéčko a to se mi drží ještě lépe (po pravdě řečeno jsem snad horší úchop než má Géčko v ruce neměl (furt mám pocit, že držím hokejku) ani po roce tomu nemohu přijít na chuť), ale zase mi na P99 vadila kompletní rozborka a jelikož GLOCKa nešetřím a zásobníky padají do blata a pak jdou do zbraně docela často zbraň potřebuji úplně vyčistit a tady mi G17 vyhovuje. Nevím právě jak je to řešeno u PPQéčka pokud by to bylo nějak upgrejdováno, aby se tam člověk lépe dostal tak bych G17 možná nahradil PPQéčkem. Já právě to PPQéčko mohu mít za tu good cenu a taky mi vyhovuje chod spouště a hlavně reset, trochu mě překvapilo, že P99 měla zásobník na 16 kusů a PPQéčko má na 15, myslel jsem, že je to de facto P99 v novém kabátě.
_Jose_
Mohl bys prosím tě trochu více přiblížit tu komplet rozborku + třeba fotky nebo video :-)

PS : PPX dle fotek mě nijak neoslovilo u PPQ je super oboustrané ovládání a prodloužený vyhazovač zásobníku u P99 mě ta kratká páčka trochu rozčilovala, ale v poho to PPQéčko je pro mě úplně akurátní, PPX mě připadne krok zpět.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: stř 23.5.2012, 23:06

Zbraň: Walther PPQ

Re: Walther PPQ

Příspěvek od FrnaK » pon 04.3.2013, 21:18

Moje krátká zkušenost. Dnes jsem byl na akci s Waltherem. Zkusil jsem PPQ, P99C, PPS, P99. PPS mne mírně překvapilo kopanci, ale slušně přesné bylo. P99C lepší úchop, méně kope, ale je to tlusťoch :-), za trencle ho člověk asi nestrčí, něco jako Glock. P99 dobrý, ale ... ALE PPQ, ještě stále nadšení. Ergonomie, přesnost, chod spouště (srovnávám s CZ75 TS a CZ75 B) myslím, že výborná. Na danou kategorii. Lepší než CZ75 B. Hladký příjemný chod, krátký reset a na 15m jsem při prvním setkání se zbraní nevyšel z černého a to mám volšový ruce :-D , na 20m opět výborný soustřel (na moje poměry). Oproti Glocku rozhodně lepší úchop. Velmi sympatická zbraň a to i za cenu bez slevy (kdyby se našel dobrovolník, který koupí a prodá, provize za zprostředkování jej nemine :-D ). Po krátké zkušenosti a mém srovnání se zbraněmi, které mi prošly pazourou, v dané kategorii první místo!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Walther PPQ

Příspěvek od S474N » pon 04.3.2013, 21:26

FrnaK: a ta akce je kde? *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: stř 23.5.2012, 23:06

Zbraň: Walther PPQ

Re: Walther PPQ

Příspěvek od FrnaK » pon 04.3.2013, 21:30

Střelnice Corrado, Ostrava .. info zde http://www.facebook.com/StrelniceCorrado
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Walther PPQ

Příspěvek od ataman » pon 04.3.2013, 22:49

Areyou:
Ona je už i P99 ve standardu "jen" na 15, pro PPQ se ale dá se sehnat i zásobník na 17 ran a PPX je pro změnu na 16 ran. Jinak nám Walther letos inovoval a vypadá to, že dost podstatně, PPQ M2 už má taky pouze tlačítko zásobníku. A vypadá to, že PPX je inovace, na maximální zjednodušení výroby, při zachování kvality a dle požadavků ozbrojených složek. Sám jsem na to zvědavý.

Příspěvky: 195

Registrován: pát 02.3.2012, 20:51

Zbraň: Walther PPQ

Bydliště: MOST

Re: Walther PPQ

Příspěvek od Deringer » pon 04.3.2013, 23:34

Přesně jak píše Areyou, prostě sem glocku nepřišel na chuť. Jako bych držel v ruce "hokejku" :D a PPQ byla láska na 1. pohled. Za 2 dny si pro něj jdu, tak sem potom hodím nějaké fotky a 1. dojmy :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Walther PPQ

Příspěvek od ataman » úte 05.3.2013, 0:11

Tady máte porovnání PPQ a PPX vedle sebe a v odkazu je pár fotek navíc a nějaké info - http://www.waltherforums.com/forum/ppx/ ... 9mm-2.html
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 79

Registrován: pon 01.3.2010, 19:07

Re: Walther PPQ

Příspěvek od _Jose_ » úte 05.3.2013, 18:53

AREYOU
Postup rozborky jde najít na Waltherforech, tuším amerických, hledal jsem to na způsob colmplete disassembly, dal bych sem fotky co jsem stáhl, ale je jich dost, nějakých 40, krok za krokem...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: stř 23.5.2012, 23:06

Zbraň: Walther PPQ

Re: Walther PPQ

Příspěvek od FrnaK » úte 05.3.2013, 23:02

Nemohu si pomoci, ale PPX prostě už není ono. Ten hrb na pažbě v dolní části, to bych chtěl vidět dlaň po takových 200 ranách. Přijde mi, že to bude docela nepříjemné. Záchyt závěru .. nevím, PPQ je PPQ :-)

Příspěvky: 195

Registrován: pát 02.3.2012, 20:51

Zbraň: Walther PPQ

Bydliště: MOST

Re: Walther PPQ

Příspěvek od Deringer » úte 05.3.2013, 23:59

Mě to už hodně připadá jako HK. Nevidim v tom vůbec walthera
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Walther PPQ

Příspěvek od ataman » stř 06.3.2013, 10:42

Podle toho co se píše na zahraničních webech je PPX reakcí na přání amerického trhu. Na forech jsou informace rozporuplné. Je zatracován vzhled oproti PPQ, ale jinak je PPX chváleno. Dokonce jsem několikrát četl, že ten hrb na pažbě nádherně padne do dlaně. No nevím - těžko soudit dokud to jeden nevezme do ruky, pořádně si to neošmatá a nazastřílí si z toho. Podle toho mála co je zatím známo to může být stejně tak úlet, jako geniální zbraň. Každopádně dál se bude prý vyrábět pouze P99, PPQ M2 (místo páček záchytu zásobníku oboustranné tlačítko) a PPX nahradí PPQ.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Walther PPQ

Příspěvek od AREYOU » stř 06.3.2013, 17:43

To mě dost překvapuje ta páčka právě byla Walther look :-) asi poptávka byla po tlačítku - pro mě je to jen o drillu zvyknout se dá na všechno i na GLOCKa :-).

Zpět na „Jiné plasťáky“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz