Z nešťastné lásky si dívka prostřelila srdce


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Z nešťastné lásky si dívka prostřelila srdce

Příspěvek od S474N » pon 18.3.2013, 20:31

Lars: no v tve hypoteticke situaci si prakticky vezme svou zbran a resi si to sama *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Z nešťastné lásky si dívka prostřelila srdce

Příspěvek od npc051 » pon 18.3.2013, 20:44

Tak jo, souhlas potud, ze paranoia neni na miste ale pokud by mi nekdo z rodiny vyhmatnul rezervni klic od trezoru, tak si aspon muzu rict, ze to byl osud, udelal jsem co jsem mohl. Pokud bych to mel nabite na nocnim stolku, tak by mi to asi svedomi tak lehce nesezralo.

At tak nebo tak, stejne to neni chyba toho tatika, tohle je proste tragedie, spousta blbych faktoru se setkalo v jednom case a skoncilo to jak to skoncilo.

Tez jsem si temihle blbymi nactymi roky prosel, tez jsem mel tyhlety idiotske napady, ale mel jsem snad trochu vic stesti na lidi co me zrovna podrzeli kdyz jsem to potreboval.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Z nešťastné lásky si dívka prostřelila srdce

Příspěvek od Lars » úte 19.3.2013, 11:08

S474N píše:Lars: no v tve hypoteticke situaci si prakticky vezme svou zbran a resi si to sama *40*
Jasně, pokud to takhle doma máte, je to velmi pravděpodobně nejlepší z možných řešení.
Nicméně troufnu si tvrdit, že takhle to v mnoha domácnostech nefunguje, takže většinou se spíše řeší problém jak někde uschovat klíče od trezoru.
Zajímají mě odpovědi všech, kteří tohle nějak řeší a řešili - já mám zatím štěstí, že klučina je ještě ve věku, kdy je pro něj vše výše nad 1,5 metru poměrně nepřístupné. Nicméně jsem dospěl k rozhodnutí, že zamykání na klíč nějak "ideálně" vyřešit nejde, takže výhledově přejdu k zamykání číselným kódem.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Z nešťastné lásky si dívka prostřelila srdce

Příspěvek od cipis » úte 19.3.2013, 11:42

Jenže zamykání kódem má jednu podstatnou chybu - nezvládneš to otevřít rychle a potmě.
Teda pokud to nemá někdo vytuněné např. na Brailovo písmo nebo něco podobného, kde to jde po hmatu.
Nějaká biometrika je také naprd, tam to sice třeba otevřeš rychle, ale zase jenom ty, resp. ti, co tam jsou zadaní. A když to zamykám i kvůli členům domácnosti, tak nemůžu počítat s tím, že to v nouzi otevřou.
Je to celkem zajímavé dilema - schovat tak, aby si nikdo neublížil (ať už vědomě jak ona nešťastnice, či nevědomě při "blbé" hře), ale aby se zase k tomu v případě nouze někdo dostal. Pro tohle je ten číselný zámek nejlepší, akorát má tu výše popsanou nevýhodu.
Další možnost by byl nějaký elektronický zámek, co by se dal otevřít např. SMSkou s kódem, ale tam je zase napájení, dostupnost sítě, mobilu, ...
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 141

Registrován: pát 01.3.2013, 17:50

Re: Z nešťastné lásky si dívka prostřelila srdce

Příspěvek od Nazír El Cid » úte 19.3.2013, 11:56

Nevlastím,nedržím (zatím), ale řeším!
Mám tu dvě "děti" (4 a 20). Na malou stačí vysoká skříň, ale velkej?
Když nejsme doma, zrobí párty a u nás (Horní Bříza) to není jen muzika a chlast....
Mám pokladní trezor v ložnici a tu při odjezdu zamykáme. Koumám spíš nad větší ocelovou bednou, chycenou ke zdi, vestavěnou do skříně, jen zamykání jsem ještě nevybral....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Z nešťastné lásky si dívka prostřelila srdce

Příspěvek od Nikdo » úte 19.3.2013, 12:00

4-letý dítě je v pohodě, nenatáhne závěr (ale revolver by mohl naplnit, bacha na to).
20-letý má mít zbroják a rozum.

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Z nešťastné lásky si dívka prostřelila srdce

Příspěvek od npc051 » úte 19.3.2013, 15:03

toz sikovne decko si je schopne natahnout kohout a pak ten zaver mozna i pretahne, kor na malorazkove pistoli. a dalsi vec je, ze mam taky p08mu a tam lze pri trose dobre vule strilet i z polorozlozeneho stavu, staci jen jeden naboj v komore a nasadit zaver, bez spouste, bez zasobniku a vlastne bez celeho ramu, ne ze bych to zkousel :wink:
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 141

Registrován: pát 01.3.2013, 17:50

Re: Z nešťastné lásky si dívka prostřelila srdce

Příspěvek od Nazír El Cid » úte 19.3.2013, 16:08

Mám jen plynovku Ekol Firat Magnum. Ve 4letech malá ví, že na pistoli se nesahá. Velkej si nechal v létě rozsekat záda airsoftovým automatem.
Až bude mí mladej rozum, jsem pro, do tý doby budu zamykat i křečka... :!:

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Z nešťastné lásky si dívka prostřelila srdce

Příspěvek od nico » pát 22.3.2013, 14:42

cipis píše:Jenže zamykání kódem má jednu podstatnou chybu - nezvládneš to otevřít rychle a potmě.
Je videt, ze s tim nemas zkusenosti, nebo je mas s nejakym smejdem. Klidne si dam zavod proti klici, ktery nedrzis 24/7 v ruce. PIN je mnohem rychlejsi a tim spise po tme. Slusna klavesnice je 3D a dam to poslepu asi tak za jednu sekundu. Vytahnes za sekundu klic z kapsy, trefis klicovou dirku a otocis? A to jeste nepocitam zorientovani klice, ktery je typicky motylkovy a zalezi na tom, s jakou orientaci ho zasunes.

Mam doma oba systemy, neda se to srovnat.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Z nešťastné lásky si dívka prostřelila srdce

Příspěvek od cipis » pát 22.3.2013, 17:55

No, asi nemluvíme o tom stejném zamykání kódem. Já mluvil o Nanovault 300 Code Lock. Protože to je asi to jediné, co se dá dát/vzít kamkoliv a nestojí to majlant.
Klávesnice na trezoru je něco jiného, to máš pravdu, že je to rychlejší.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Z nešťastné lásky si dívka prostřelila srdce

Příspěvek od S474N » pát 22.3.2013, 17:55

...a to vubec panove nemluvim o GunVaultu, kde je to doslova okamzite i bez divani, pouze diky prstokladu prstu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Z nešťastné lásky si dívka prostřelila srdce

Příspěvek od nico » pát 22.3.2013, 18:23

Já si na tebe vzpomněl, ale už se mi na mobilu nechtělo víc psát.
Mimochodem, kterou verzi máš?

Ne že bych si dělal iluze o tom, že by si ta holka nenašla jinou cestu, ale zrovna třeba i jeden malý GunVault by zajistil, že ke zbrani by se prostě nedostala. Zajištění zbraně proti zneužití je zákonná i morální povinnost. Zodpovědnost vůči sobě samotnému, svým blízkým i střelecké komunitě. Nechat někoho, aby sobě nebo někomu jinému ublížil vaší zbraní, to nikomu a ničemu nepomůže.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Z nešťastné lásky si dívka prostřelila srdce

Příspěvek od S474N » pát 22.3.2013, 19:19

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz