Pistole BHERSA - THUNDER.22LR


Ostatní pistole jinde nezařazené (včetně malorážek, flobertek apod.)

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Pistole BHERSA - THUNDER.22LR

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 18.11.2006, 0:06

Má někdo zkušenosti s touto zbraní?Byla již někdy na trhu v ČR?S jakou výbavou se prodává?Chci ji jako treningovou zbraň,ale nic o ní nevím.Chci vyloučit špatnou volbu.Všem děkuji! :roll:
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od markony » sob 18.11.2006, 8:44

Ahoj ,jednou semji měl v ruce byla v komisi , nevim je to težka exotika bude problem s nahradnimi dily , asi bych volil jinou značku ktera je vic rožšiřena na našem trhu .
SPHINX 3000 SUHL 150 Anschutz 54 Ruger 161 Glock 26 K 100 X-CALIBUR
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » sob 18.11.2006, 14:04

Bersa se na trhu v ČR příležitostně objevuje nejméně 10 let. Měl jsem ji kdysi v ruce, na pohled vypadala dobře, ale nestřílel jsem z ní. Jinak zrovna model v ráži .22 velice chválí a doporučuje J. Mádl v knize Bodyguard. V některém starším ročnku SR byla určitě recenze.

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Pistole BHERSA - THUNDER.22LR

Příspěvek od npc051 » úte 26.2.2013, 14:15

Ahoj,

mam odstrileno teprve 300 ran z funglovky Bersy Thunder .22,
takze na recenze je docela brzo, ale presto:

PLUSY

- cena 4.600 Kc za pistoli s 1 zasobnikem (mela byt v kufriku a dorazila v papirove krabicce, ale pal to cert
- slusne zpracovani , jasne je, ze to neni sportovni mazlik s rucne dolestenym zaverem, ale na pistoli v .22 neni dneska az tak samozrejme, ze se nic nekvedla, ze konstrukce je fortelna, ze hlaven je tlustostenna a z plastu jsou jen strenky (zaver je ocel, ram je slitina).
- miridla - jako by z waltheru vypadla, na to jak to je jednoduche se s tim miri dost dobre.
- spolehlivost a kapacita, nabijim 10+1 S&B HV (ty s pomosazenou strelou) a nemel jsem zatim zadnou zavadu.
-jednoducha sborka rozborka a cisteni
-presnost a komfort strelby a drzeni

MINUSY

- zasobnik stoji bratru 900,- Kc, to je docela palka
- nezere SB standard s olovenou strelou, nepretahne zaver, i kdyz drzim pevne a nepribrzduju zaver. Zbran se ale teprve zajizdi.
- spoust ma v DA neskutecne dloooouhy chod a neni pocitove jasne, kdy vystreli, v SA je vse OK.
- prepojistkovana zbran. Pojistka vzadu na zaveru slouzi zaroven jako vypousteni kohoutu a osobne mi nesmirne vadi jeji umisteni, kdy pri natahovani zaveru odira kuzi z prstu.
Interni pojistka na zasobnik (bez zasobniku nefunguje spoust) je spise ke skode nez k uzitku.

BLBINKY

- Paka rozborky zbrane nema aretaci a musite ji porad pridrzovat odklopenou dopredu, kdyz sundavate a nandavate zaver (otravne zejmena pri sborce)
- Ke zbrani je klicek na zamknuti, osobne jsem to nikdy nepouzil, protoze jsem cetl hruzne zvesti, ze se to zamklo a neslo odemknout :wink:
- nekomu muze vadit, ze kus mechanismu spouste je viditelny - odkrytovany - je to na prave strane, mi to ale nevadi.

SHRNUTI

- Celkove si myslim, ze to je fajn kus bytelneho a spolehliveho zeleza za tu cenu.

P.S. momentalne strilim na strelnici remingtony thunderbolt za 1.30 KC ks a chodi to jako SB HV, tj naprosto bez problemu

P.S. 2 existuje i verze s prodlouzenou hlavni a zavitem na ruzne pikacovinky a ta hlaven je prodlouzena fakt fest (precujhuje cca 10 cm).
Bohuzel to je asi dost tezka raritka, kdyby nekdo mel nejake info a realne zkusenosti, uvitam. Mozna bych si i koupil novou - zanovni :wink:

linky:

fotky ze stranek vyrobce:
http://www.bersa.com/bersa-thunder-22-mat

video - hadam to pan nepromazal pred strelbou, chce to nesetrit konkorem a dat vazelinu na drazky zaveru, konzervacni olej z fabriky spise lepi, nez maze :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=qc7AczgDAk8
Naposledy upravil(a) npc051 dne stř 20.3.2013, 13:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: stř 23.5.2012, 23:06

Zbraň: Walther PPQ

Re: Pistole BHERSA - THUNDER.22LR

Příspěvek od FrnaK » sob 02.3.2013, 22:13

Mám ji také něco přes rok. Co se týká problému, tak fakt žádné. Střílím z ní CCI mini mag a Remingtony Thundery. Celkem tak do 2000 vystříleno. Vše bez nejmenších problému.
Až na drobnost :-D teď jsem při čištění zjistil, že mi doslova a do písmene zmizel vývrt v hlavni. Spodní třetina hlavně je prostě hladká. Vývrt fuč. To jsem ještě neviděl.
Budu volat prodejci a řešit reklamaci. Tak jsem zvědav. Pokud pominu uvedený problém, zbraň chodí jak hodinky.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pistole BHERSA - THUNDER.22LR

Příspěvek od S474N » sob 02.3.2013, 22:36

A jak cistis? Nemas to jenom "zazehlene"?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: stř 23.5.2012, 23:06

Zbraň: Walther PPQ

Re: Pistole BHERSA - THUNDER.22LR

Příspěvek od FrnaK » sob 02.3.2013, 23:07

Tak to neumím posoudit, i to mne napadlo, ale hlaveň je jak zrcadlo a dole je doslova jak zrcadlo :-D dočista dočista. Prostříknu to Gun Remedy, po chvíli projedu drátěným kartáčkem a pak tím chlupatým nesmyslem a tamponkáma do sucha..čistím takhle vše.

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Pistole BHERSA - THUNDER.22LR

Příspěvek od npc051 » úte 05.3.2013, 12:45

Specialne Remington Thunderbolt jsou dost slehy a jejich olovene strely se podle me natuty strhavaji ve vyvrtu a tim padem i cisteni po strelbe stoji za ....
Kdyz odstlrilim 150 ran v kuse bez cisteni, tak bych za to nic nedal, ze to spolehlive zapere drazky.

Z hlediska kvality bych povazoval pomosazene S&B HV za lepsi volbu, jenze jsou drazsi. A taky remingtony jsou z fabriky vsechny OK zatimco ze 2 krabicek HV od S&B jsem mel jednu shrnutou nabojnici a jednu kvedlajici spatne zalisovanou strelu a to me fakt nakrklo kdyz stoji 2Kc za kus.

Nehlede na to, ze S&B dymi jak na divokem zapade a pri rychlostrelbe nevidim pomalu na terc. *2633*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: stř 23.5.2012, 23:06

Zbraň: Walther PPQ

Re: Pistole BHERSA - THUNDER.22LR

Příspěvek od FrnaK » úte 05.3.2013, 23:08

Nedokážu to posoudit. Vystřílím občas jednorázově tak do 100, pak čistím doma. Nechám to posoudit na reklamačce a uvidím. Jinak Bersa je tak sympatická pistole, doufám, že se mi vrátí zpět :-)

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Pistole BHERSA - THUNDER.22LR

Příspěvek od npc051 » stř 06.3.2013, 8:23

Toz ja jen, at se na te reklamacce zbytecne nedohadujete kvuli nejake blbinky.
Posilam fotku oloveneho oteru ktery jsem po vystreleni cca 150ks Remington Thunerbolt vydoloval z hlavne (je to asi 1/4 celkoveho nanosu olova, zbytek sel v podobe drobnych spon a prachu)
Tloustka tak desetina milimetru, spolehlive to prekryje drazkovani v prvni tretine hlavne od nabojove komory. Myslim ze to je normalni - olovo se strhava v drazkach u tak vykonne laborace. Zkus to jeste procistit mosaznym kartackem.

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: stř 23.5.2012, 23:06

Zbraň: Walther PPQ

Re: Pistole BHERSA - THUNDER.22LR

Příspěvek od FrnaK » čtv 07.3.2013, 19:25

Zajímavé .. toto z hlavně .. no, dneska jsem to odnesl na reklamaci. Pravda je, že někteří prodejci se k reklamacím staví, jako by to měli opravovat a platit ze svého a mají tendence vést zbytečné a nic neřešící diskuze. Ale to naštěstí není případ můj, takže bez handrkování, pán se na to podíval a uznal, že je to nestandardní. Takže uvidím, s čím se vrátí zbraň od výrobce.
Nicméně děkuji za zajímavé foto.

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Pistole BHERSA - THUNDER.22LR

Příspěvek od npc051 » stř 20.3.2013, 8:38

Hoja, tak posilam drobny update, po tisici ranach uz se to tak nezanasi, jednak se asi ve vyvrtu neco ohladilo a olestilo a jednak jsem se vykaslal na remingtony thunderbolt, na strelnici mi borci rekli, ze olovo bylo moc mekke, ze jde delat vrypy nehtem. Tak jsem presel na jinou znacku a klidek.

Příspěvky: 169

Registrován: ned 14.3.2010, 16:17

Bydliště: bydlím

Re: Pistole BHERSA - THUNDER.22LR

Příspěvek od LAKIM » stř 20.3.2013, 12:45

Já jsem s novým kvérem dal 150 Remington Thunderbolt a ten vývrt byl vyplněný olovem . Prostě vývrt zmizel . Čištění byl zážitek . Pro příště jsem vyškolený . Ke konci střílení to lítalo kam chtělo , a dokonce některé naplocho . Když jsem se podíval na terč tak jsem hleděl jak puk . Po rozborce při pohledu do hlavně znova . Po nějaké době čištění to olovo v hlavni vytvořilo rovný , vyleštěný povrch . To se může zdánlivě zdát že vývrt není . Po opakovaném prostříkání Brunoxem a čištění se výsledek dostavil . Já jsem to promázl přípravkem na odstranění olova a nechal 2 dny odpočívat . Pak jsem použil ten Brunox a čistil a čisti.............. :mad:

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Pistole BHERSA - THUNDER.22LR

Příspěvek od npc051 » stř 20.3.2013, 13:16

presne. hele, ja to tu nechtel psat natvrdo, ale jak jsem nafotil tu fotku s tim olovenym alobalem vydolovanym z hlavne, tak pri pokusu o cisteni mi ani ta mosazna tycka kartacku z cistici sady nesla protahnout hlavni, jak byl zuzeny prurez.

Drateny kartacek 0.22 jsem taky odrovnal, takze nezbylo nez na to vzit drateny mosazny kartacek na 9mm luger a tim jsem to pak docistil :crazy:.
Nastesti to neudelalo nic s presnosti, spis naopak.

Quick and dirty solution...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pistole BHERSA - THUNDER.22LR

Příspěvek od S474N » stř 20.3.2013, 14:18

npc051: tak ono je logicke, ze tezko muze mekci kov poskodit tvrdsi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Ostatní pistole“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz