Chovani se na verejnych toaletach


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Malou potřebu na veřejných toaletách ve vztahu ke své zbrani:

Jdu k pisoáru, vykonám potřebu, nic neřeším
20
39%
Jdu k pisoáru, který je takticky nejvýhodnější (krytý bok,...)
22
43%
Jdu do kabinky, nic neřeším
4
8%
Jdu do kabinky, hlídám si i výstup
5
10%
 
Celkem hlasů: 51
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od ataman » úte 15.1.2013, 22:23

S474N: myslim že sleduješ příliš mnoho akčních filmů, nic ve zlém. V bezpečnostní branži jsem se pohyboval 20 let, takže jsem s realitou poměrně obeznámen. Ta Tvá fingovačka je dobrá tak možná pro šílence, nebo zloděje pro ukradení, vykradení vozu, i tak má spoustu velmi velkých ale. Profesionál volí mnohem jednodušší a přímější přístup a bohužel téměř vždy se 100% úspěšností. To je noční můra každé ochranné služby, oni moc dobře ví, že mohou pouze maximálně eliminovat rizika, ale šance zabránit připravenému útoku je minimální. Útoky typu u auta, u domu apod. mají bohužel více než 90%úspěšnost i přes profesionalitu ochránců a dokonce i obětí. Dokonce i v této zemi. Exemplární případ viz. airsoftový útok na hlavu státu, dle mého soudu značně zlehčovaný, např. bulharská tajná služba likvidovala své odpúrce napuštěnými vzduchovkovými broky speciální chemikálií, která způsobovala smrt po několika týdnech až měsících. A k těm tvým klozetům, vím o případu doslova popravy na WC v centru Prahy, rána do týla malorážkou, oběť zachránilo jen špatné zamíření střelce a tvrdá lebka. Vše proběhlo tak rychle, že ser oběť nezmohla vúbec na nic. Jo a odehrálo se to nikoli u mušle, ale u umyvadla před nímž bylo dokonce zrcadlo. Znovu opakuji-eliminuj rizika tím, že nebudeš vyhledávat rizikové prostředí, nebudeš provádět rizikovou činnost a nebudeš provokovat rizikové osoby, nedávej důvod a nebude nikoho napadat, jak Tě napadat.

Staré moudro japonských válečníků praví: "Abys byl schopen v souboji zvítězit, musíš předvídat co udělá soupeř, musíš být rychlejší než soupeř a musí ti být jedno jestli zemřeš."
Jenže.... akce je vždy rychlejší než reakce a dobře připravený útok je ten, který žádné známky chystaného útoku nenese, tím je eliminována reakce obránce na absolutní minimum, to je holý fakt.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 16.1.2013, 8:40, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od reddog » stř 16.1.2013, 7:00

ataman:
Noneco na mou paranoiu, hehehe
Takze, ode dneska sedim doma na zadeli, nevychazim ven a nikomu neberu telefon. Prestanu reagovat na podnety ze site (a dopr...), prestanu pracovat, bezne fungovat. Obchodni centra pro mne budou tabu, bo verejne toalety uz si skrtam taky.
Ataman: hele, hezky jsi to zobecnil. Ale ted vazne. Ridis auto? Osobni, nepancerovane? S zenou a ditetem (detmi) uvnitr? Pri kazdem parkovani pred nakupem v OC trikrat-ctyrikrat vymenis parkovaci misto nez definitvne vystoupite? Presne urcujes lokaci k odstaveni vozidla doma pred pocitacem a pak teprve vyjizdis? V OC ti zada/boky kryje partak? Toalety asi nenavstevujes, takze cas mas spocteny na mocak svuj (zeny, deti)? Hele, vetsina z nas dvacet let bezpecnostne odborneho vycviku nema, takze se snazime si pomoct. Nejsme pro druhe VIP (ale pro nejblizsi ano a oni pro nas take) a vime, ze je treba take trochu bezne zit. Moudra mistru valecnictvi jsou v obecne rovine nezpochybnitelna, ale ne kazdy z nas je sachovy mistr nebo zadumany myslitel (hehe, obzvlast u mne by to byla zajimava predstava). Takze pro ty mene nadane, pro mne, mas-li tam konkretniho kralika z klobouku, tak ven s nim. Trebas i zaloz nove vlakno s tematikou chovani na verejnosti s ohledem na obecna bezpecnostni rizika a ochranu proti loupezim a prepadackam. Budu hltat kazde pismeno. A to myslim opravdu vazne. Bude-li to mit hlavu a patu, pak to budu sirit (nikoli sirit) jako evangelium. Odborniku, zkusenych, kteri se chteji delit o informace, je jako safranu.

Jsem se zasejc po ranu rozepsal. Ted mi ten cas bude chybet na kontrolu kamer... (aby so to nekdo tady blbe nevykladal, tak obcas kontroluji v nasem dome funkcnost kamer, hehehe)

Tomik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od ataman » stř 16.1.2013, 9:23

reddog: už jsem to tu psal, chovej se normálně, když nebudeš vyhledávat riziková místa, provokovat své okolí, sám vyvolávat rizikové jednání, nemusíš řešit ani veřejné toalety. Když senapř. ožereš jako hovado, před tím blbě do někoho rejpeš, nebo máš někde silácké kecy typu ať si někdo něco zkusí já mám přece bouchačku, tak se nediv že si někdo něco zkusí.
Obecně zjednodušeně: člověk který vybírá z bankomatu na ulici desetitisícové částky aniž by si ověřil své okolí - říká si o malér, chlastáš v hospodě s naditou prkenicí a pak jdeš za tmy domů a ještě vlezeš někde do tmavého podchodu nebo průjezdu - říkáš si o malér, ženská která se natřásá před chlapy v lehkých šatičkách bez podprdy, dole naostro a jde domů temným parkem - říká si o malér, človíček který má sotva 70kg, nosí u sebe zbraň která mu při každém pohybu leze z pod bundy a ještě se nejistě ujišťuje zda už mu konečně není vidět - říká si o malér, to je jen pár obecných případů. Ale veřejné záchody co se řeší tady promiň to je směšné. Pokud si zrovna před tím sám někoho neprovokoval, nebo na tebe nemá někdo spadeno kvůli tomu co děláš (opě jsme u rizikového chování), tak proč by tě tam měl někdo přepadávat. Ale pokud jsi někomu důvod dal, nebo dáváš pak musíš počítat s tím, že jsou tvé šance minimální. Nevíš kdy, nevíš kde, nevíš jak - to sem se snažil naznačit v předchozím příspěvku. Zkrátka má-li na tebe někdo spadeno tak proto, žes mu něco provedl, nebo něco od tebe chce o čem ví, že to u sebe máš. Přeber si to jak chceš.
A pro tvůj klid, žiju normálně, v klidu a v pohodě a zbraně nosím pouze na střelnici. Normálně mám u sebe pouze nůž, ale spíš než na obranu jako univerzální nářaďový prostředek.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od S474N » stř 16.1.2013, 9:46

ataman píše:...tak proč by tě tam měl někdo přepadávat.
Tak tohle me opravdu uprimne rozesmalo. Asi to poradim vsem tem, kteri byli prepadeni "jen tak". Ze si vlastne meli zaklepat na celo a rict pachateli "vzdyt proc bys me vubec prepadaval". *71* *24*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od ataman » stř 16.1.2013, 10:11

JJJ když myslíš. Většina je přepadená jen tak, svou blbost ti nikdo nepřizná. Těch jen tak přepadení zas tolik není. Mluvim o fyzickém násilí, ne krádežích, pro spostu lidí je přepadením
i blbá kapsa nebo stržená taška z ramene. ale pžeber si to jak chceš. Chytrému napověz....
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od S474N » stř 16.1.2013, 10:27

ataman: myslim si, ze i nekolik lidi z tohoto fora by ti osobne reklo, ze byli prepadeni "jen tak". A to treba takovej Sincityman meri 2 metry do vysky i do sirky. Doted nechapu, ze do toho ti borci sli.

Mimochodem, tva stylistika i argumentace se zacina blizit nekolika lidem, ktere jsme tu na foru poznali (myslim, ze netreba jmenovat, moudri vedi). Ja jen doufam, ze je to pouze nahoda.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od ataman » stř 16.1.2013, 11:06

Život i praxe mne naučila, že nikdy nic není jen tak. Opravdových náhod je strašně málo, ale tvé názory ti neberu, mysli si co chceš. také budu drze upřimný, do této dizkuse jsem vlezl jen proto, že je toto pseudoodborné téma tak trochu mimo mísu a kdo chce si z toho co jsem napsal vezme své. Nic proti tobě osobně a některým dalším, ale to co tu někteří píšete a čím se veřejně chlubíte (vypadnutá pistole na záchodě) je přesně voda na mlýn odpůrcům legálně držených zbraní a mnohdy se jim vůbec nedivím. Nechci nic víc než abyste nad svým jednáním přemýšleli a přemýšleli i nad tím co tu píšete. Nosit zbraň není frajeřina, ale především zodpovědnost, a aniž bych sechtěl kohokoliv dotknout, když čtu některé příspěvky mám pocit, že to první převládá... Zkus se na to podívat i z tézo stránky. A nebo řešte co chcete, ale aspoň si ta vlákna zamkněte. Přeji hezký den.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od reddog » stř 16.1.2013, 12:31

ataman:
Normalni chovani je treba nakupovani v OC. Normalni (pro mne) je pohyb po stavbach (bytech, arealech, budovach, ubytovnach, obchodnich centrech) tam vsude casto pracuji - zivim se tim. Potkavam bezpocet "zvlastnich" lidi. Casto mam k dispozici relativne draha zarizeni na ruzna mereni, monitoring casti staveb atd. Pro kazdeho lapku je me zarizeni zajimave.
Ale jo, jinak je asi provokuji oblecenim, autem ze ktereho vystupuji, telefonovanim...
Napadeni uz jsem si taky zazil a ani ja a ani PCR z auta jsme nejak nepobrali, proc si smazka v obchodaku mezi lidma vybral zrovinka mne. No, jak rika S474N, nekteri JSEM divni.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od S474N » ned 03.3.2013, 12:09

Neco k tematu (prolinkovani pro budouci generace):
:arrow: na-zachodech-diskoteky-v-moravskych-bud ... t9961.html

Takze ano, je to vsechno tady recene strasne nerealne *24* *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od reddog » ned 03.3.2013, 13:47

Uz jsem myslel, ze to tu nikdo nevypichne, tak to ostalo bud na Certoj nebo na mne. Je blbe rikat, Vidite to??
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od reddog » pát 22.3.2013, 6:55

Posuneme to tady zasejc trochu jinym smerem. Po vcerejsi debate se znamym si dovolim neco opet vypichnout. Onoho znameho na verejnych toaletach nekdo "napadl". Evidentne pod vlivem alkoholu, oblecen v silne pachnoucim necem, nemyty, zarostly (nechci napsat bezdomovec, mohl to byt podivin), dobre pry metr osmdesat a diky vrstvam obleceni, neurcitelne telesne konstrukce. Ono "napadeni" vyslo z konverzace (podotykam pri mise a ulevovacim aktu)
"Hej, mas drobne"
"nemam"
"Ja si pockam, kdyz chcij.s"
"odejdete, drobne vam nedam" (to jeste znamy nevedel, kdo za nim stoji!!)
Nasledovalo zezadu drcnuti, tak tak, ze se nevypleskl o zed.

Dokoncena ulevovacka, otoceni, zjisteni "stavu" individua a doplneni:
"zmiz udtud a jdi zebrat na parkoviste"
"Jsem ti mel rozbit hlavu, kdyz jsi chc.l"

Pri myti rukou, znamemu doslo, ze to klidne mohlo dopadnou hodne blbe. Pri nasem rozhovoru jsem mu, pro nektere KUPODIVU, doporucil si precist na MG tuhle sekci. Znamy je 165cm vysoky, asi 60kg, je mu 45let. Na sobe nic draheho nemel, ani tasku pres rameno, nevypadal (a ani neni) bojovne. Verejne WC v obchodnim centru. Dopoledne. Individua si pry vsiml v pasazi, ale vzhledem k potrebe, uz neregistroval jeho pohyb smerem za nim. Toalety viditelne prazdne (bez lidi).

Nechci rypat, ale cim provokoval? Jak mel byt obezretnejsi? (to jsou recnicke otazky, bo vsem nam je jasne, ze na ne neni odpoved. Vlastne skoro vsem)

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od nico » pát 22.3.2013, 8:06

Vetsina modernich toalet ma vstup ze strany. Takze na posledni otazku je odpoved, perifernim videnim sledovat kdo vstupuje, kam jde a necekat az vagus bude chtit interview.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od Lars » pát 22.3.2013, 12:54

Známý měl docela štěstí, že narazil na "slušňáka", kterému se (velmi pravděpodobně jen zatím) příčí napadnout někoho zezadu.
Já to nedávno řešil tak, že po východu z krajní kabinky (stalo se to mým zvykem a rád si počkám, pokud je třeba obsazena) podobné individuum usilovně imitovalo čištění si rukou. Následovala otázka na drobné, ruka se zachycuje na boku (ať si říká kdo chce, co chce, já to považuji za preventivně odstrašující gesto, které leckoho trkne) a chtěl jsem beze slova odejít. Ale pak mě napadlo něco jiného, tak mu říkám: udělej mi venku 20 dřepů a dostaneš dvacku. Individuum se pokouší stupňovat slovní atak, tak jsem s rukou viditelně přehmátl a říkám mu - jestli chceš dvacku, budou dřepy, jinak padej.
A světe div se - dotáhl to na 18 a pak zůstal sedět docela grogy na zemi, ty dva chybějící jsem mu velkoryse odpustil.
Perlička na závěr je ta, že jakási kolemjdoucí paní se mě zcela vážně zeptala, proč tomu muži "ubližuji". Tak jsem jí odpověděl, že jsem možná první po dlouhé době, kdo tomu chlápkovi umožňuje nějak poctivě si vydělat. A že pokud se jí to nelíbí, může mu ona klidně věnovat celou svou kabelku..

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od cmk » pát 22.3.2013, 14:48

RedDog - dokud chcal, nemel pouzivat cokoli negativniho, prikazujiciho jit jinam, odmitavyho, ...
Proste rict: "vydrzte chvilku, jo?"

S pindourem v kalhotech, volnejma rukama a tvari v tvar jsou sance mnohem vyrovnanejsi.
Pak clovek muze "delat machra" (zamerne to davam do uvozovek) a poslat nekoho zebrat na parkoviste, nebo klidne i nekam jinam...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od coffee » úte 09.4.2013, 17:04

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od reddog » úte 09.4.2013, 17:45

Jejeje, tak ono se to opavdu deje v realu?? No toto, ts ts ts...

Coffee:
Diky za prispevek.

(at si to nekdo blbe nevysvetluje, to nejsem ja) ;-)

Cmk:
Hehe, znamy cetl a dekuje za pripominku (a co jsem slysel, tak u nich ve firme s e to docela probiralo)
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od john.hawk » stř 10.4.2013, 10:27

nejslabší místo já vidím to, že se Vám někdo dostane za záda, a pak Vám drbne jednu po Gazdíkovsku na krk, nebo Vám šejkne hlavou o stěnu a na zemi trošku přidupne, otázka prošacování je 10 vteřin..za svoji kariéru jsem se s přepádávačkama na WC setkával občas.. není to nic vyjmečného..a stává se to..uplně obyčejným lidem bez rozdílu rasy a náboženského vyznání..
Spíš bych si dovolil nesouhlasit s kolegou Atamanem.. troška pozornosti a trošku jiskry v pohybech můžou potenciálního pašíka odradit.. protože i on, když se tím živí, tipuje si z stáda to nejslabší a nejnepozornější tele..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od jry2000 » stř 10.4.2013, 15:54

john.hawk píše:a pak Vám drbne jednu po Gazdíkovsku na krk
Prosim o vysvetleni (klidne PM)
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od S474N » stř 10.4.2013, 18:58

jry2000:
:arrow: https://www.youtube.com/results?search_ ... ano+gazdik

BTW kde jsou vsichni ti, co si mysleli, ze takove napadeni na toalete je spise z rise pohadek? *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Chovani se na verejnych toaletach

Příspěvek od jry2000 » stř 10.4.2013, 19:47

Certidlo - ano premyslim, jestli to bylo mysleno takto. Akorat cekam na potvrzeni od kolegy ;-).
Lajte mi lhu-li

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz